Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

silvia7
20. feb 2010

baby, už si púšťate nejaké pesničky pre bábätká v brušku? a kupujete aj tie časopisy pre maminy??
ja som akurát tento štvrtok kúpila Mama a ja časák a celkom zaujimavé články a tak sú tam.. je tam niečo písané, že postielka pre mimi by nemala byť pri stene - aby vlastne bábo nevytáčalo hlávku vždy len na tú stranu, z ktorej prideme k nemu ... asi to aj celkom má zmysel, ale tak nemám ju kam inam dať.. a myslím, že už toľko detičiek spinkalo v postielke pri stene.. hm? čo vy na to?

lubkamik
20. feb 2010

to aj mna - ledva som chodila ale ked si to natieram tak to je lepsie 😠
Pisu v navode ze je to na opuchnute nohy v tehotenstve a krcove zily 😉

dejna3
20. feb 2010

princezná ja už vyspatá 😝 spala asi 40 minút...

miška, a čo manžel nechce nový povoliť?

lubkamik
20. feb 2010

Silvi, ja som to tiez citala a zda sa mi to blbost 😀 😀 Ved mozes dat spat mimi aj na druhu stranu a potom sa bude pozerat zas inym smerom 😵

moni
20. feb 2010

veve, tak to bola pekna sobota 🙂 budete vyfesakovani!
zavinovacky take ako mate vy kocky doma, nemaju ani tu, ale zas mne to nechyba, skusime tieto 🙂

veci dievcatka jasne vedu aj tu, mna len stve ze je vsetko v ruzovej. a s kvetinkami 😝

manzel vam vsetkym dakuje za ten napad s bryndzovymi haluskami...on ich moc nemusi 😀 😀 😀

silvia7
20. feb 2010

Lubi 😵 tiež mi to napadlo, ako som to tu písala... som si to predstavovala veru a hneď som videla, že tak ho dám "dolu hlavkou" a vlastne bábätká musia spinkať na boku nie? teda tak vypodložené, aby neboli ani na brušku ani na chrbátiku - do kedy neviete??

dejna3
20. feb 2010

silvi - malé bábätká sa aj tak polohujú, tak nerozumiem, kde je akože problém 😝 a tie časopisy nekupujem, podľa ňa, je to len kopec peňazí a keď potrebujem vedieť niečo konkrétne, rýchlejšie to nájdem na nete 😉

michalag
20. feb 2010

silvi, preto treba malicke polohovat aby malo aj hlavicku gulatu a stale ju nevytacalo na jednu stranu

dejni, ale su to vyhodene peniaze co je aj pravda ale ked ja by som chcela nieco ine ako tu tazku haraburdu

dejna3
20. feb 2010

moni, presne, mne už tá ružová išla po chvili riadne na nervy ☹ chcela som niečo, červené, fialové, tyrkysové, modré, čokoládové... a skús to nájsť v detských obchodíkoch 😖

veve23
20. feb 2010

no tie ceny boli asi ako u nas, neda sa povedat ze je tam rozdiel, mozno iny sortiment, o nietorych veciach nemaju ani paru, bavlnene plienky nic moc. By som povedala vacsi vyber postielok, kolisok a vseliakych madracov a tak, teraz boli 50% zlavy na niektore veci, ako vypredaj skladovych zasob.

kociky tusim ako spomynala Kami, tam fici znacka bugyboo, alebo ak niak , no a tie quiny buzz, ale tie su aj tam tak drahe ako u nas, tiez je to o akciach, bol aj 3kombi za 350 ale aj za 3krat tolko.

Dejni...hej dobre si si vsimla, este porovnam ceny tam su trojkombi od niakych 450 po 900, tak kuknem co stoja u nas, ja som pozerala aby bol co najmensi ked sa zlozi a nie moc tazky, a nech je to komplet, aj s taskou, prsiplstom atd.

Ale to sa nedaaaaaa, take pekne veci, musela som sa krotit....ale to je jedno ci u nas alebo tam, tie detske veci su neodolatelne. No a bol tam kutik s vecickami pre babatka na krst, som sa tam rozplyvala....babatkovsky oblek

moni
20. feb 2010

silvi, tu sa vsade hovori ze babatka musia spat na chrbatiku.
lenze nebudu mat potom taku vylezanu scapnutu hlavicku? ako pise dejna, budeme polohovat, raz tak raz tak aby mali pekne sisky 😵

casopis mi nejaky chodi, ale je tam viac reklamy ako cohosi uzitocneho 😝

fleury
20. feb 2010

moni a ja sa vytesujem z ruzovej, rok dva sa vyblaznim a do skolky uz pojde ako clovek 😀

dejna3
20. feb 2010

ja ťa chápem 🙂 my máme malý odstup a kočík je ešte stále ako nový, navyše stále moderný.... ale keby to tak nebolo, ja by som tiež "otravovala" s novým....
a nedal by sa ti ten starý predať a časť peniažkov z "pôrodného" použiť na nový? 😅

lubkamik
20. feb 2010

a nedavaju sa male babatka spat na bok v tej zavinovacke? raz napravoo, potom nalavo aby nemalo capatu hlavu 😀

silvia7
20. feb 2010

babule - tak v marcovkách 2010 sa narodili už 3 mimi!!! a budúci týždeň pribudnú asi ďalšie 2 - čo majú plánovanú sekciu ..... 😀 😵 akože keď to tak čítam, tak sa seriozne obávam toho, že to môže prísť kedykoľvek aj na mňa 😲 😀

a ako ho polohujete?? dávate mu niečo za chrbátik a bruško alebo ako? videla som aj také tie "penové" veci na polohovanie ale čo ja viem.. neviem, povedzte vy skúsenejšiee 😉

michalag
20. feb 2010

dejni a aky mate? uz sa mi to myli kto ma aky

silvia7
20. feb 2010

no na chrbatiku by vraj nemali hajať aj kvôli tomu, že náhodou by si grcli a udusili sa - či nie? ja som aj tak počula..

dejna3
20. feb 2010

lubka - no veď to je to polohovanie...
teraz sú nejaké penové vankúšiky, aj ja som to už videla, ale my sme taký nemali a ani nechýbal... ak je mimi v zavinovačke, tak sa len orpie o stenu postieľky 😉

dejna3
20. feb 2010

miška, casualpaly s4

moni
20. feb 2010

fleury, niekto to tu nazval ze male budu ako jahodova pena 😀 vacsinu veci mam aj ja ruzovu, lebo sa tazko odolava, ale take veci ako deka, vanicka, to by som privitala v nejakej neutralnejsej.

aha baby este som sa chcela opytat, na tu ziadost o materske lekar potvrdi TP, a aj nastup na matersku? to do tej kolonky, docasna praceneschopnost? ci kam sa to vypisuje, nejaky magor som z toho 😅

tantama
20. feb 2010

ahojte babule.. ja som celý den sa snažila postíhať všetko čo mi ešte treba dokončiť nech už je všetko kedže doktorka povedala že domov už asi na 90% nepôjdem.... seuska mi včera písala sms o minke...
Minka malinká je nááááádherná... a riadne som si poplakala po tej sms ani som nemala silu odpísať... ale dnes som da dohodla s mamou a bratom že mi zajtra pôjdu na spátky spalšiť nejaký notebook a net mám aj doma od orangu... takže ak to vyjde tak by som mohla byť v kontakte..... 🙂

seuska ďakujem za sms a nabuduce už iszo odpíšem ale včera mi to nešlo..... nejak to na mna dolahlo a plakala som niekolko hodín..... ☹

dejna3
20. feb 2010

nástup na MD si vypíšeš ty - aspoň by to tak malo byť 😅

silvia7
20. feb 2010

moni - no mne všetko vypísala dr. ... aj TP a aj predpokladaný nástup na MD - tých 6tt pred pôrodom ..

moni
20. feb 2010

tantamka, drzte sa a opatrujte sa, aby vsetko dobre dopadlo! drzime vam palce 🙂

dejni, a nevies kde? 😅
ze ci tou docasnou pracovnou neschopnostou myslia matersku, alebo normalnu PN? no magor som z toho 😅

lubkamik
20. feb 2010

moni to o akom tlacive hovoris? Ziadost o pridavok na deti? Lebo ja som ziadost o matersku nevyplnala - to nevyplaca socialka automaticky?

dejna3
20. feb 2010

moni, jáj, keď ja ten papier ešte nemám, tak neviem, po pamäti... ale myslím, že do PNky to asi nebude 😅

tanatmka, som neni v obraze... ste znovu s maličkou v nemocke? 😕

silvia7
20. feb 2010

tantama - aj ja držím palce, aby Gretka pekne narástla a vydržala ešte v brušku, pokial sa bude dať a budeme sa určite všetky tešiť, keď zoženieš ten notebook a budeš podávať infošky 😉

moni
20. feb 2010

lubka, ziadost o materske. to by mal gynekolog dat, nie? a potom potvrdit zamestnavatel. baby ti isto budu vediet povedat viac.

fleury
20. feb 2010

moni tak to zase aj ja som kocik, deky, fusak atd kupovala neutralne farby, to zas az taky barbie extrem nie som 🙂 ale ked clovek vidi to oblecko, tak to sa skratka neda nakupit 😀

tantama aj mne hrozi buduci tyzden uz nemocka az do konca, myslim, ze uz sme v takom tyzdni, ze sa to moze pritrafit hocktorej. Pozeraj sa na to tak, ze uz len zopar dni ta deli od babatka, drzim palec 😉 A ked tam budes mat aj net, tak to ti zbehne ajajaj

lubkamik
20. feb 2010

jaaj to je ten papier co mi dala lekarka ked som sla na matersku a odniesla som to do roboty? 😀 Uz som z toho debil - tolko papierov treba vyplnit 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre