Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lubkamik
20. feb 2010

ta nemocka nam tu tusim hrozi skoro vsetkym ☹
Tantami, drz sa 😔

moni
20. feb 2010

lubka, presne ten 🙂
mne len nie je jasne kam sa vypise ten nastup na matersku. lebo tu nic take nie je, a musim to vypisat ja a lekar mi len potvrdi TP.

monva
20. feb 2010

😀 babule spomalte s pisanim please 😀 😀 2 dni som tu nebola, boli ma kostrc, ked sedim dlhsie pri PC, tak sa snazim len zhanat to najnutnejsie na nete, co este nemam, teraz sa rozhodujeme nad vysielackou, monitorom dychu a teplomerom - no a vy za ten cas vyse 20 stran 😨 to nemam sancu docitaaat ach jooo

TARINKA - na prietoky si bola v Saci? ako dlho si prosim cakala??? ja mam ist teraz v utorok 23.2. medzi 9-11 tou hodinou a neviem, ako rychlo sa dokazeme vybavit, lebo maleho nam bude strazit svokra a este potrebujem zbehnut aj do Optimy pozriet vanicku so stojanom, postielku a matrac.

Teda dufam, ze si ma nenechaju v nemocke... uz viac polihujem doma ako chodim, dnes som urobila len palacinky, aj to som polku cesticka nechala v chladnicke, dorobim vecer. Stale mam pocit, ze mi ide mala "vypadnut" von ... ked lezim na chrbte, je to zle pre malu, ked som na boku, nevladzem dychat kvoli ucpanemu nosu ...

Minka - velmi siiilno vam bojovnickam drzim palce 😉 ak som dobre pochopila, ty si teraz doma a malinka ostala v nemocnici ??? a na fotke je prekrasna a aka vlasatica 😀 😀 😀 prajem ti aby si si ju co najskor mohla pomojkat 😀 ozaj, ked odsavas mliecko, nosis ho do nemocky malej? alebo jej davaju umelu vyzivu? pytam sa pre info, ak by sa aj nasa mala skor na svet vypytala, ze ako sa to riesi, ja mam do nemocky totiz vyse 60 km, tak neviem, ako by som to riesila ... diky za odpoved cmuuk

monva
20. feb 2010

moni na tom tlacive je cast B. Poistenkyňa a tam je kolónka - Nárok na materské a jeho výplatu si uplatňujem od ...................... (pozri 2. bod informácie pre poistenca) a v tom 2. bode je napísané:
Poistenkyni vzniká nárok na materské od začiatku 6. týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, najskôr od začiatku 8. týždňa pred týmto dňom, a ak porodila skôr, odo dňa pôrodu.

To tej časti A. sa vypisuje dočasná pracovná neschopnosť len ak bola tehulka na PN-ke.

Ja som si to tlačivo ofotila a tak som ho dala zamestnávateľovi. Termín pôrodu mi lekár nevyplnil, ja som na to zabudla, tak som volala neskôr do práce a oni ho mali už vyplnený za mňa 😀

monva
20. feb 2010

sorry malo byť "do tej časti" a nie "to tej časti" 🙂

kamilakd
20. feb 2010

ahojte bambulky tak ja som sa vratila od lekara na pohotovosti bola moja lekarka dostala som dalsie ATB angina zazehnana a teraz zapal priedusiek sirup som nedostala ziaden a jeb zas som dostala daku mnamku do zily...takto uz taham 3tyzden mna drbne a poslala ma na pasy do nemocnice na gyndu a poviem vam bola tam tak drbnuta sestricka ze som sa s nou hned posekala dala ma lahnut na chrbat a nechcela mi ani nohy podlozit ani dat dva vankuse ja ked lahnem idem sa zadusit..takze zas pekny den za mnou do prdele...

kika29
20. feb 2010

ahojte no my sme dnes kúpili kočík v KE v Optime. Takže o jednu starosť máme menej. Značka Steggi Vesper. Potom pofotím a dám do albumu. Ako ste dnes prežili deň? Ja teraz ležím akosi ma pobolieva brucho a kus tvrdne 😝 . Je niečo nové?

veve23
20. feb 2010

ahoj Kami, no pekne ides z choroby do choroby, to bude asi tou oslabenou imunitou, aj mna dr. upozornoval ze babo je jak cudzopasnik v tele a vysaje z nas vsetko co potrebuje 😠 a potom nam vselico chyba. Est ze je krpec uz velky a tie lieky by ho nemali ohrozovat, ale aj tak e to zaberak 3 tt byt v chorobe. Prajem skore uzdravenie 😉

kika29
20. feb 2010

pozerám že mám už 34tt ešte v čera som mala 33tt 😀 no to sme zas o niečo starší 😀

kamilakd
20. feb 2010

veve no ono to zacalo anginou a potom sa to posunulo nizsie 😅 na pohrudnicu a priedusky no mam z toho ohromnu radost inak sa necitim zle az na ten vycerpavajuci kasel...

kikus tak uz mas svaty pokoj 😕 ja tiez este nieco doladujem a dovi dopo... 😀

tantama
20. feb 2010

kami pozerám že sa ti zasa darí.... no dufam že sa ti skoro podarí skoncovať s chorobami a budeš fit....

jankako
20. feb 2010

no,už je večer,už začína tvrdnuť 😠 .ale mne v podstate lekár povedal že v tom tt,už je to normál...no horšie je že sa nevyspim..inak to je ake divne,ležať doma..v nemocke je to taka automatika..
kami v utorok nejdeš ani cvičiť,že?peťka že ide..ja nemožem..ale ak stihnem,išla by som o nejake 2 týž.ak bude všetko ok..sestričky v nemocke to odporúčaju absolvovať..

dejna3
20. feb 2010

kami 😔
je som tiež bola naposledy chorá asi 3tt 😒

dejna3
20. feb 2010

jankako, akurát som si šla sadnúť a hovorím mm, že už mám zasa tvrdé bruško 😝

kika29
20. feb 2010

fleury no napokon sme na blšák ani nešli môj mm nechcel polský kočík tak sme vošli do optimy a tam sme si aj hned vybrali v ALLTOYS obchode. Vyhliadla som si tam jeden ale váhala som či ho kúpiť lebo som chcela ísť aj do maderny ale ako som sa o tom kočíku informovala začali mať oň ešte jedny záujem a mm mi povedal aby som sa rozhodla lebo ked sa vrátime z maderny tak tento už nebude lebo majú oň záujem aj tý druhý. Tak som radšej neriskovala a kúpili sme ho.

kami nevedela som akú značku a typ chcem tak som teraz kludnejšia už nemusím pokukovať po bazároch aké letia.

moni
20. feb 2010

monva, diiiik moc. ja som asi uplne slepa 😅 asi ma zmiatlo to, ze teta kazala vyplnit len cast A. no pre istotu tam supnem aj tych 6 tyzdnov pred porodom.

kami, jeeeejda, tak furt sa to taha 🙄 dost co sa ti zle dycha kvoli krpcovi, do toho tie hlieny vykasliavat 😝
maly bude taky ponatriasany, ze ked sa narodi bude mu to chybat 😅

kika, mna od rana nejako cudne pobolieva brucho, ani nie ze by tvrdlo ale take kramove bolesti 😖 vcera mi sef dal odobrenie ze uz mozem rodit, lebo mame po vsetkych nahanackach. tak ho dorazim ked ho mala pocula 😅
mala som na plane pranie, ale mm zakazal, ze on to urobi. takze idem hladat matrac, skontrolovat kocik, a preklepnut tety opatrovatelky 😅

kika29
20. feb 2010

dejna ale aj ja som si dnes všimla že mi častejšie tvrdne bruško 😒 . Viem že to nieje dobré ale hrozí niečo?

jankako
20. feb 2010

no vidiš...kašlime na to...pokial nemame kontrakcie,tak je to ok...hm,lenže zase sa nám krčok z toho skracuje..sakra 😠 mne sa za 4 týž.skrátil o 8mm...v 30tt 4,6cm bol a v 34tt 3,8cm..

kika29
20. feb 2010

Našla som jeden obrázok fotku a chcela som ho tu dať ale ja to neviem ako to robíte že tu dáte link či čo to je?

dejna3
20. feb 2010

kika, no mne už takto navečer tvrdne bruško asi mesiac...... ale to sú "poslíčkovia" a to je úplne normálne... ale zopár krát som už mala aj ms bolesti... našťastie nepravidelné

jankako
20. feb 2010

no kami,pekna drblina tá sestrička...aj ja mám skusenosti z jednou trubou ked mi robila ctg záznam.. 😠

tantama
20. feb 2010

jankako tak 3,8 je slušná dlžka... ten môj má 2,2mm.... ☹ ja som práve prečítala niekolko strán o nedonosených deťoch s pôrodnou váhou pod 1500g a myslím že by som také veci čítať nemala ale na druhej strane musim vedieť čo sa môže stať... ☹ Ja veru fakt neviem čo tie naše aprílové húle stale niečo vvymýšlaju.. ved im má byť v brušku dobre a nie trepať sa von. 😠

veve23
20. feb 2010

Kami...no tak to je nerpijemne, ked si akoze ok, a ked zakasles tak sa aj spotis ......
Moni...tak to mas akeho mm ked aj operie, to moje chudiatko ani nevie kde sa zapina pracka....on vie iba ako sa otvara chladnicka, v tom je expert 😀 😀
niektoratu spominala ze ju boli kostrc, to aj mna, akokeby padla na prdel, aj vy uz chodite jak kacice?? som akurat dnes vravela polovicke ze chodim jak roztrt..... koza a ked mi zacnkrpec lacit na mechur tak to ani nenapisem jak vyzeram 😎
No tiemoje kila navyse ta moja kostricka asi uz nevladze nosit, ..... ☹

kamilakd
20. feb 2010

bambulky mam dojem ze ten zdravotny personal sa vsade najde taky troska svihnuty 😅

moni no tiez si myslim ze krpan bude potom len na rukach 😀 bude sa chciet natriasat

jankako cvicit nejdem ale iba na prednasku som sa pytala ze ci mozem ist aby som dalsie tehulky nenakazila a lekarka povedala ze do utorka mozem

dejni no radost ze???3tt to bude vo stvrtok aj u mna 😕

kikus hlavne je ze mas kocik a tesime sa na fotocky dufam ze jezibabka nebude chciet skusat 😀

tami ty nic necitaj gretka bude zdrava a keby sa aj vypytala skor ona tu vahu dozenie potom spapa aj braska aj teba...a urcite ma gretka viac ved oni to na tom sone nemozu vediet...vsetko bude OK a uz hlavne nic necitaj

moni
20. feb 2010

veve, no tunajsie pracky maju len 3 teploty (studena, tepla, horuca) a asi 3 programy 😅 to zvladne kazdy.
ale teda, musim pochvalit mm ze on sa velmi zapaja do vsetkych domacich prac 🙂

tiez sa citim ako sirokorozchodna lokomotiva 😀 ani mi nepride ze sa kackam, ale zacala som sa prehybat do zadu, aby som nejako vyvazila ten naklad vpredu 😀

tantamka, veru to vyzera ze tie aprilove deticky su poriadne zvedave. neviem ako sa trepu 😖

jankako
20. feb 2010

fiha tantama,tak ja nemusim ani ležať,či?ked ma ale pozrel zospodu,povedal že cíti nizko hlavičku..tak neviem...aj ju cítim že mi tlači naň..inak som už po vyšetreni špinila,ale to som asi spominala...
tantama a ty nečítaj take veci 😠 😠

tantama
20. feb 2010

kamilka kiež by si mala pravdu a bol to len nejaký plany poplach.... 😠 ved uvidime.... ved napokon mám aj v pase VšETKO VžDY NEJAK DOPADNE 🙂 idem si trochu oddýchnuť a zajtra sa ešte ozvem na skok kým pobalím net...dufam že sa mi podarí zorganizovať ten book a potom sa ozvem... držkajte sa zatial....a nie aby vás napadlo sa v rodení predbiehať 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kika29
20. feb 2010

tantam no veru tie naše zlatíčka sa asi nechcú velmi narodiť v apríli 😀 ale v marci ako barančeky jahniatka kačiatka kuriatká a pod. Chcú byť nositelmy jari a nie blázonkou 😀 😀 😀

moni
20. feb 2010

kika, no veru podla toho ako kope moja mala, tak to bude nejake kozliatko 😀
sice aj na blazonka by sa to hodilo 😅

dejna3
20. feb 2010

podľa toho, ako kope moje malé, tak je 1.apríl istý 😝 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre