Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aktakk
21. feb 2010

Cheer- nie, to su take ako klieste alebo ako by som to nazvala....a to ti da okolo bokov a tusim pasu...to mi davali na zaciatku tehu. A asi budu teraz na konci.

dejna3
21. feb 2010

ahojte,
tak ja sa tiež pridávam do klubu "kyselinárov" 😝 😝 už asi 3 deň mi je blbo, ale dnes je to fakt sila 🙄

čo sa mňa týka, ja by som najradšej rodila zajtra alebo pozajtra (aby som si ešte nejaké veci nachystala a vybavila 😀 )... mne tá nemotornosť už veľmi vadí, hlavne kvôli malinkej, hocikedy mám pocit, že nejakú činnosť s ňou v pohode zvládnem, ale už toľko nevládzem ☹ radšej budem lietať okolo 2 bábätiek, než byť takéto nemehlo 😀
keď si predstavím, že ešte vyše mesiaca budem takýto hroch 😲

zajtra mám poradňu, som zvedavá, čo a ako, potom budem asi behať okolo MD, lebo už mi dá doki papiere...

ja vaňu nutne aspoň 2x týždenne potrebujem - to je totiž jediné miesto, kde sa zrelaxujem 🙂 totižto, keď si ja ľahnem, aby som si oddýchla a natiahla kostru, okamžite sofi začne po mne liezť a skákať 😠 a musím dávať pozor, aby ma nekopla do brucha... čiže je po oddychu 😖

alicc
21. feb 2010

aj ja vanu milujem, takže tiež aspon raz do týždna si doprajem

dejna3
21. feb 2010

alicc, a prečo ti radšej neurobili krvnú zátku? 😕 mňa rozbolela hlava, dostala som 2 dnu po jednej infúzke a bolo oki... v infúzkach bol zmiešaný ibalgin s niečim... aj mi povedali, že ak by ma doma rozbolela hlava - tak ibalgin... našťastie nebolo treba 😉 a tiež mi v pôrodke sestrička robila kávu a kázali mi piť colu 😉 mňam 😀

alicc
21. feb 2010

neviem prečo, ale bolo to ešte pred 7,5 rokmi a ešte to nebolo tak zabehnuté, takže som bola asi pokusný králik

moni
21. feb 2010

alicc, preto sa pytam lebo niekedy robia ako keby autotransfuziu, napichnu ti este raz chrbat a vlastnu krv ti tade prezenu. steda, vlastne to robia pri epi, neviem ci aj pri spinali mozu 😒 si sa teda pekne vytrapila 😖

aktakk, urcite ti pojde lahsie po porode sa dostat do formy. ja som na zaciatku tehu trochu cvicila, potom som sa prihlasila na prenatalnu jogu ale to bolo uplne odveci, no a teraz ledva fucim. no a leniva som, co si co budeme 😅

domika, pekny opis 😀

alicc
21. feb 2010

ale tá bolesť bola fakt hnusná, myslela som že mi vyletia oči z jamiek a každú návštevu som strávila v preklone, lebo len tak sa mi ako tak ulavilo ale verím , že to asi vyzeralo na tej chodbe divne 😉

cheerlady
21. feb 2010

aha,som sa zlakla,co tam so mnou bude nacvicovat 😀
no idem sa odvazit,nech zajtra viem kolko mam zas navrch 😅

moni
21. feb 2010

dejni, krvna zatka sa to vola?...som to nevedela prelozit z anglictiny 😅
to veru ovela lepsie zabera ako chemia 😝

cheer, ja som sa dnes vazila, ale zas je to nejake pokazene a ukazuje vela 😀

veve23
21. feb 2010

cheer...tak ako pise dominika, to cudo je jak velke kruzidlo , len zaoblene a zvonka ta pomera, tusim 2 alebo 3 miery otrebuje, mna to tlacilo lebo musi merat tu lonovu kost a ak ta zalacil le inak pohoda, je to sup sup

pipi....podla mna ked mas zapchu alebo zastavene poprdkavanie, vtedy je to tiez take trocha tvrdnutie bruska, len trocha ine, to jak aj bezne ked e problem jak Moni spominala..kolika ..moze to byt to nafuknutie, alebo zastavene vetry, ale tazko takto

Ahoj Seus, vak ked sa ti tam paci, tak skus rodit tam, aj ked 100 km, ked ta to chyti bude asi zabavnych, ale vsak mozno ta vezmu skorej aby ste nemuseli stresovat. V aprily by uz mali byt dobre cesty.

alicc
21. feb 2010

Seus a ako tam budeš každý týžden chodiť do poradne, budeš sama šoférovať alebo budš chodiť busom alebo vlakom? ono asi každá taká dlhá cesta už bude unavná.

aktakk
21. feb 2010

Alicc- a po tej spinalke si sa nahodou nepokusala posadit alebo postavit sa. Udajne by sa nemalo po nej 24 hodin dvihat hlavu. Ja som totiz tiez mala spinalku ked mi operovali koleno, lenze som bola velmi rychla a sikovna, tak som hned chcela chodit. Hlavu mi islo rozdrapit a trvalo to asi tri tyzdne. SOm myslela, ze mi exploduje.

aktakk
21. feb 2010

Cheer, neboj...z vnutra nic merat nebude 😉

alicc
21. feb 2010

nie 24 hodín ale 8-12 a ležala som fakt poctivo aj vodu som pila len slamkou ani hlavu som nezdvihla, no hold každý sme iný a mne to jednoducho asi nesadlo alebo čo

pipimiska
21. feb 2010

moni,no ved bolesti nemam,len v noci ked bolo vkuse napnute tak pri zmene polohy jednorazovo bolelo ale skor po bokoch nie pod pupkom..citim ho velmi casto ako napnute,ale nebolii.
ja neviem ci je to vobec tvrdnutie,neviem to porovnat,kedze ja som nemala problemy s tvrdnutim,kedze vela odychujem,lezim..
alicc,ved to,ze niekedy mi naplo brusko na par sekund,ale v noci bolo vkuse tvrdsie 😒

domika9
21. feb 2010

moni 😀 😉

alicc
21. feb 2010

možno sú to fakt bolesti, ktroré vznikajú pri naťahovaní maternice, vtedy sú tie bolesti skôr po bokoch bruška

dejna3
21. feb 2010

alicc, veru ja mám dobrú skúsenosť, ale možno sa teraz niečo poserká a tiež mi nebude do spevu... no tie bolesti bývajú vraj, keď sa spinál zle napichne 😒

moni
21. feb 2010

pipi, v noci mavam aj ja take, neprijemne stuhnute brusko. akokolvek sa snazim spat na boku, velakrat sa zobudim na chrbte a vtedy mam brusko ako skala. uplne sa mi scukne do malej gule 😖
stale si poviem ze to sa len svlay cvicia, lebo mala kope veselo, tak hadam jej to nevadi.

pipimiska
21. feb 2010

veve,ved to ze to takto urcit tazko,ale dik 😉
alicc,ked je to len to,tak mi to nevadi 😉
moni,hm,tak ked to mas len v noci,tak asi len cvici 😉 ..neviem ci sa mam ist zajtra pre istotu ukazat k dr ..pred dvanastimi dnami som bola na utz a setko bolo v poriadku..

pipimiska
21. feb 2010

..aj prietoky boli v poradku..

moni
21. feb 2010

pipi, nielen v noci, aj cez den to mavam. ked som minule bola u lekarky tak sa mi to zrovna spravilo ked mi isla merat brusko, a len sa usmiala a nepovedala nic 🙂

alicc
21. feb 2010

ach babulky, idem ja do postielky a ešte pozriem nejaký ten šport.
pa a dobrú noc 🙂 nech babätka pekne spinkajú nech sa môžu vyspať aj maminy.

aktakk
21. feb 2010

Alicc- no ja som bola darebacka, nedala som si povedat, aj ked mna nik na bolest hlavy neupozornil. Som myslela, ze nemam chodit kvoli operovanej nohe... ☹ .

Inak, mna tiez brutal bolieva tak vlavo dole na boku...a neviem co je to, ci vajecnik alebo co. Normalne aj na dotyk. Ale v noci som sa normalne neraz zobudila na to, ako som vykrikla od bolesti.

kamilakd
21. feb 2010

ahojte babulky

dnes bol super den okrem toho ze bol slnecny som bola v BA a dali sme stretko so silvikou a zuzkou bolo fajin len dost kratko 😅 skoda. ste super kocky som zvedava na stretko s kocikmi 😀 ...

aktakk
21. feb 2010

AHoj Kami- tak ste mali stretko, aj pocasicko Vam vyslo...
Ja idem buvat uz asi, moc som toho v noci nenaspala...majte sa krasne.

bubinkaaa
21. feb 2010

---FLEURY----:hm...takze Ti nezabera ani to lanove semienko...no a vlakninu od WALMARKU z africk.bobov to si skusala??su to take tobolky 🙂 Co sa tyka tej mojej uzkej panvy, tak mi ju merala sestricka na zac tehu,dost ma to bolelo,pretoze su to take zeleza, a hlavne ked ma merala zboku,tak to mi pichla dole s niecim takym hnusnym ostrym, ze som videla aj ORION ☹ ...a viem, ze som sa vtedy bala o babo,lebo fakt to bolo maxim.necitlive!!! 😒
----VEVE23----:takze super aj ja skusim povedat lekarovi, ze chcem ist na MD az 6tyzd pred TP,snad nebude vymyslat 😉
---MONI---:to,ze si ma nazvala bublinka mi nevadi..xixi..takze sa nemusis ospravedlnovat 😉 Inak Ty kde to zijes??ani neviem v USA??ci??... 🙂
--STANUSA---:tak super potom napis cerstve info o tych formalitach pred nastupom na MD, a mozme potom aj pokecat o tom spinale 😎
----CICIMON----:stazujes sa, ze chodis malo na sono.Ja som zial pravy opak,od zac tehu ma pozeral uz x-krat ultrazvukom, a zospodu ani raz(teda 2x ale to mi bral len stery kvoli vytokom).Ved kvoli tym castym sono som aj odmietla 3D ultrazvuk,myslim si, ze nie je dobre pre babo tak casto pouzivat sono.Takze bud happy!!!ved sa este napozeras dost na babooo,ked uz bude vonku z bruska...xixi

Baby a este k tomu vypuklemu pupku.Tak ja Vam poviem mala som krasny pupok kedysi vo vnutri, a teraz??Je cely vonku,a ten moj futbalista mi ho asi raz vykopne 😅 A okrem toho mam este aj na nom pigmentovy kruh,tak pekne sfarbeny do hnedunka, a ta tenka koža na nom....auuuuu 😨 no co Vam poviem???ale viem, ze nie som sama s takym to pupkom, ved on sa po porode vcucne naspat(dufaaaaaaaaaam) 😉

moni
21. feb 2010

kami, no tak to si mala pekny den 😵

bubi, hej v USA som.
hadam sa nam aj bruska vcucnu naspat, nielen pupok 😅

kamilakd
21. feb 2010

AKTAK ahoj veru dali a pocko bolo fakt krasne...chi som myslela ze nemam az take velke brusko ake medzi kockami som viedla 😀

kamilakd
21. feb 2010

MONI hej mala a celkom som sa tesila a ked tak citam tak ja zatial nemam pupcek vonku a nemam ani tu ciarku cez brusko 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre