Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

alicc
22. feb 2010

babulky, ja si idem lahnúť, dúfam, že táto noc bude lepšia ako tá včera aj ked malá má znova v bruško čurbes a neni jej rady 😉

kika29
22. feb 2010

neviete mi poradiť aké číslo overálu mám kúpiť pre novorodenca? mám 68 a to je pre 52cm bábo velké. skúšali sme bábiky 😀

cicimon
22. feb 2010

kika a co tak 62?

kolegovi sa v sobotu narodila dcera - 54cm a 3200g 🙂

michalag
22. feb 2010

kika, tiez si myslim ze 62 🙂

kiwinka
22. feb 2010

neni 62 velke? skor 58 :P do konca som videla aj 52 cislo, ale to bolo uuuplne ze mini.

civik, tak plany poplach uff.. 😀

tak jedna kamoska uz porodila zdraveho synceka , tak sa tesiiiim a druha kamoska bojuje od rana s kontrakciami a stale nic, trapia sa na sále HM.. 😖 Obidve na Kramaroch.
keby sme si mohli vybrat, vsak? jedna porodi ako malinu, druha sa trapi... ☹

michalag
22. feb 2010

ja sa z casti riadim tymto https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... aj ked nevies aka bude mala velka, ale 50-52 su velmi malicke to je pre predcasniatka

cicimon
22. feb 2010

nie je to cislovanie po 6? 50,56, 62,68...?

kiwinka
22. feb 2010

čiči, ja nevieeeem 😀 xixi

auau,,chrbat boli,,krize bolia ufff... 😒 do keluuuuuuuuuuuu

ano michalag pre predcasniatka uplne miniaturne,ako si to krasne nazvala, ze "predčasniatka" 🙂

michalag
22. feb 2010

cici ano je to tak cislovane ...

michalag
22. feb 2010

baby a planujete pit niektora toto? je to vraj dobre na tvorbu mlieka http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/11024016-gr...

moni
22. feb 2010

no ja som magor z tych cislovani...to je podla dlzky vsak? ci cohosi ineho?
tu je preemie, newborn, 0-3, 3-6, 6-9, ....blbuvzdorne 😀

michalag
22. feb 2010

moni, neda sa tym riadit na 100% lebo moze byt babo mensie alebo vacsie ale mne to pomaha ked mam nieco kupit tak zhruba viem aku velkost na dane rocne obdobie, a myslim ze je to podla "cm"

moni
22. feb 2010

miska, no ani tu sa tym neda riadit. aj ked je cislovanie rovnake, kazda znacka ma svoju velkost. mne prave pride ze podla tej dlzky este ako-tak trafis, ale ze rozpatie pre 3-6 mesacne dieta je trosku odveci 😕 prve body ktore som objednala pre novorodenca budu dobre akurat tak pre babiky 😅 akurat na sirku dlane boli 🙄

dejna3
22. feb 2010

civi, u nás to zdravotníctvo nemôže byť na takej úrovni, lebo u nás sa už 20 rokov nevieme spamätať z kapitalizmu a každý sa snaží len "ryžovať"... odvody, ktoré platíme, nejdú do zdravotníctva, ale do poisťovní! 😠 😝 a tam sa musí zabezpečieť najskôr riaditeľ, manažéri... musia si postaviť luxusné budovy a nakúpiť parádne fára... ani sa mi o tom nechce písať 😖
ja doteraz kupujem oblečko (pre sofi) postupne, podľa potreby a podľa aktuálnej veľkosti... nedá sa to zovšeobecniť, lebo aj to číslovanie má každá značka iné... tak napr. sofi mala 3300g/49 cm pri narodení a číslo 56 sme vynosili 2,5 mesiaca... a mala vyhrnuté rukáviky... ona by bola v 62 total utopená

michalag
22. feb 2010

ono sa to tazko odhaduje a mne sa tie 56 zdaju moc malicke tak racsej kupujem 62 a to uz budeme mat druhe, ale ja to porovnavam asi s tym nasim takmer 4 rocnym certikom 😅

dejna3
22. feb 2010

mne tiež každý radil kupovať 62 a keď sa sofi narodila, behala som po obchodoch a rýchlo dokupovala kopec oblečka 56

michalag
22. feb 2010

tak ja mam zopar 52 ale velmi malicko

inak co myslite mozem kupovat 62 uz aj s kratkym rukavom? nam to zhruba vychadza ze to budeme nosit okolo juna/ jula mozno cosi este v auguste

michalag
22. feb 2010

dejni co ti pomahalo na tvorbu mlieka, teda okrem Sofi 😀

dejna3
22. feb 2010

miška, ja nie som zrovna ukážkový prípad 😖 musela som odsávať - odsávala som tak často, ako sa dalo a pila som vineu, sem tam trošku čierneho pivka 🙂 ale počas 2 mesiacov som bola 3 krát chorá, horúčkovala som, tak som o mliečko dosť skoro prišla 😔

a na leto určo s krátkym 😉

michalag
22. feb 2010

no tak to dufam ze teraz sa nam podari kojit drobce dlhsie 🙂

kika29
22. feb 2010

no neviem pozerám 56 ta snad to bude dobre alebo 62

dejna3
22. feb 2010

miška, aj ja dúfam 😉

kika a aký presne ovaralik máš na mysli? taký priamo na telíčko, alebo až ako "vrchné" oblečko?

moni
22. feb 2010

miska, nejake moje kamosky si pochvalovali tie homeo kvapky riccinus na tvorbu mliecka.

ja furt v neviem v com to chuda odveziem z porodnice 🙂
ale momentalne riesim jasle a apediatra, handricky pockaju este nejaky ten tyzden.

michalag
22. feb 2010

moni, ano tie si planujem kupit ale popravde sa mi zdaju dost drahe kedze to vydrzi chvilku, ja chcem pit bud nejaky caj 1-2x denne alebo rozmyslam nad tym napojom aspon zo zaciatku

dejna3
22. feb 2010

myslím, že aj tie čajíky by mali splniť účel 🙂

moni
22. feb 2010

dejni, to je aj moj plan. nadajat sa cajmi, mliekom aby bol dobry pitny rezim a snad cosi vyprodukujem 😅 moj maly cicavec bude musiet spolupracovat 😀

michalag
22. feb 2010

dejni a nausnicky ste ako riesili?

a ake caje planujete?

dejna3
22. feb 2010

áno - ešte zápražkové a mliečne polievky 🙂

môj cicavček aj chcel spolupracovať, ale moje bradavky to absolútne nezvládali, tak sme museli prejsť k odsávačke 😔 preto aj teraz sa idem do pôrodky zabezpečiť masťami všetkých druhov, i keď neviem, či to pomôže, ja ich mám asi prehnane citlivé 😒

dejna3
22. feb 2010

miška, my sme nevedeli, že bude dievka... náušničky kúpili švagrovci - ako krstní... keď mala sofi 3 mesiace, nastrelili sme a po 2 týždňoch sme dali zlaté 😉

dejna3
22. feb 2010

čajíky sú na výber aj dm - drogérke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre