Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

jankako
23. feb 2010

no stanusa ja si myslim že nie..aj ja som mávala večer trošinku prischnute niečo..ale včera to už bola tekutina...
ja som stresovala tiež že mi to netečie ešte a teraz sa bojim aby sa mala nepýtala von,ked mi to už začalo 😖
bože mi ženy asi nič nevieme brať bez stresovania,teda aspoň ja 😀
no moj muž sa ma raz spýtal či tam mám už tu dierku,či mi to asi akože v nemocke prepichnu 😀 😀 😀 😀 nuž,chlapi 😀

stanusa
23. feb 2010

fleury, ale uz som kludnejsia

jankako
23. feb 2010

aha,dik za info..chudiatenko..moja bola do 30tt prispata a potom sa tak zobrala a rastie ako z vody 🙂

stanusa
23. feb 2010

janka aku dierku mylslel - v krcku?

jankako
23. feb 2010

v didiku 😀 😀 😀

fleury
23. feb 2010

janka niektorym babam vyteka kolostrum oveka skor, to nesuvisi s porodom 😉 to ja budem stresovat ak nezacne vytekat ani po porode 🙂))

jankako
23. feb 2010

jedna čo bola somnou v nemocke že už od 6 či 7mes.jej striekalo..už musela používať prsne vložky..dobre,čo?

fleury
23. feb 2010

tak to mne postaci, ked zacne vytekat tesne po porode 😀

stanusa
23. feb 2010

jaaaj, nieco ako piercing v bradavke 😀

fleury
23. feb 2010

stanus no a ty ako s tym cisarskym?

susanita555
23. feb 2010

pekny den vam prajem prave som si vas docitala.
Civavka som rada,ze to bol len plany poplach 😉
tak ja uz mam tasku kompletne zbalenu vcera som este zbalila tu druhu kde mam veci pre maleho
dufam,ze este taky mesiac najmenej ju potrebovat nebudem 😝

seuska
23. feb 2010

Jasne pozdravila som ju od vsetkych... Fleu nepisala mi o infuzii, len ze jej dali prvu injekciu na plucka a pritom jej povedali ze jej budu davat injekcie az tesne pred porodom, tak nevedela co si ma o tom mysliet... Ale oni dve to zvladnu...Ale je citi z sms ze je vystrasena...

Susanitka ty si uz zbalena? Vlastne viacere ste uz pobalene, ja to akosi nestiham ani poprat zatial, ale uz musim, lebo fakt pojdem do porodky s igelitkou narychlo 😀

stanusa
23. feb 2010

primar sa zatial nevyjadril jasne, od pondelka tam chodim na poradne raz tyzdenne - ctg, sono - prietoky, takze potom povie co dalej. keby bola sekcia tak so spinalom to robia...inac taky prisny vyzera byt, ale obcas aj zasrandoval. ked vysvetloval rozdiel medzi spinalom a narkozou - ze pri narkoze maju par minut na porod, pokial latka ovplyvni dieta, ale pri spinale ma moze spokojne po cm operovat, ze budem aj pri vedomi a nakoniec uvidim malu babiku...

fleury
23. feb 2010

seuska tak to ju chapem, ze je vystrasena, to by sme boli vsetky, ale verim, ze gretka je a bude v poriadku 😉

susanita a ty sa kam ponahlas? 🙂)) ja tasku zbalenu nemam, ja to beriem tak, ze si tym ten porod sama vyvolam 😀 ja sa stale balim vsade na poslednu chvilu 🙂))

stanus no ja osobne by som spinal asi nechcela, aj ked vidiet hned malu je samozrejme uzasne 🙂

tarinka333
23. feb 2010

Seuska, inak aj ja sa chystam rodit do Sace. Videla si zoznam veci, ktore treba zobrat? Ja som ho nasla na konikovi... Ale mam uz plnu tasku a ete tam nic nemam! Hodila som tam len jednorazove podlozky, 2 baliky poporodnych vloziek, vlhcene obrusky a plienocky pre male, potom tampony do podprsky, odsavacku mlieka, sampon, sprch. gel, slapky do sprchy a papuce a zatial tusim vsjo a plno! A to ete mi treba osusku, uterak, kosele nocne a zupan!!! Vy sa ako balite?

sanyk
23. feb 2010

ahojte bambulky tak som si vas docitala konecne. Musim si nejak dokmotrit pc do postele ten tlak ma furt jeduje jak sa postavim len na chvilu ze nieco ukuchtim uz mi spodny vyskakuje nad 100 zajtra idem do poradne tak som zvedava ci zas neskoncim v nemocke.

civi tesi ma ze to bol len plany poplach aj keby si to mala rada uz za sebou nech este renko vydrzi ja neviem co sa tym nasim drobcom nezda v tom podnajme ved oni uvidia co ich caka vonku ked vykuknu

co sa tyka balenia tak ja som asi expert ja som uz zbalena komplet davno aj je vsetko pokupene a nachystane pre maleho aj do porodky dokonca mi dcera uz aj pozehlila vsetky drobcove veci tak sa pri tom vytesovala jedine co este musim navstivit lekaren. Ale je to tym ze ma uz od zaciatku strasili z nemockou a ten tlak bol stale horsi ja tu nemam nikoho ak by sa nieco pritrafilo ze by mi pokupil a nachystal a na draheho nemozem vsetko hodit pre mna je to sice treti krat ale pre neho prvy takze by sa asi tak rychlo nezorientoval. radsej nech je vsetko pripravene skor ako neskoro. 🙂 🙂

fleury
23. feb 2010

sanyk
ten tlak si mavala vyssi aj pred tehotenstvom?

sanyk
23. feb 2010

ja mam problem s tlakom uz asi tri roky ale dalo sa to no teraz ma to stve nic nevladzem robit pripadam si jak nemohucna

seuska
23. feb 2010

Tarinka vaaazne ides do Sace????? Som myslela ze ani jedna z apriloviek nejde do Sace a mame aj skoro rovnaky termin, tak mozno sa uvidime na porodnici.... Co sa tyka zoznamu ja mam vlastny co mi nadiktovala kamoska co mi treba, ale ak mozes hod mi ten tvoj do IP aby som porovnala ci sme na nieco nezabudli.... Mas aj porodnika vybrateho? ku komu chodis? Uz si bola v Saci aj na poradnu? Ja idem na prvu o tyzden v stredu.... Posielam ti do IP tel.c. na mna, oki?

Fleu ja by som jasne ze bola tiez vyplasena, ja som vyplasena uz aj z toho ze vy tu mate take vselijake tehu problemy a moje jedine problemy su mikoza a obcasne opuchanie noh a sem tam zaha... Mna vobec nekope mala do mechura, nestikuta sa jej, len sa tam prevaluje.... Az mam z toho obavu,...

susanita555
23. feb 2010

no ja sa neponahlam ,ale kedze mi posunul termin na 13.4.2010 tak som to uz pobalila aspon mam prehlad ci mi este nieco treba dokupit,alebo nie ked som tie veci mala nahadzane stale som sa bala ze mi este nieco chyba som v týchto veciach dost poriadna 😉

fruchtbar
23. feb 2010

nieco na inspiraciu.... 😀 .....dosila som vrecko na plienky !
Kuk do albumiku.... 😵

fleury
23. feb 2010

sanyk tak aspon si sledovana pocas tehu s tym tlakom, uz sa ti to krati 😉 ja mam zase nizky tlak, co nie je nebezpecne, ale tiez nic moc pocit zavrate kazdu chvilu ..

seus ziadne obavy, si proste - ako hovori moja dr - idealny typ na vynosenie babatka, stastna to zena 🙂

susanita555
23. feb 2010

seuska z toho ze nemas ziadne problémy by si vobec nemala byt vyplasena,prave naopak mala by si byt rada,ze ta zle veci obchadzaju ani ja nemam ziadne problémy malemu sa tiez ani raz nestikutalo len ma kope do rebier na pravej strane 🙂

fleury
23. feb 2010

fruchtbar hezke 🙂 to tam mas latkove ci jednorazove plienky? 🙂)

susanita555
23. feb 2010

zienky vcera som citala štatistiku tak kazda 3 žena po pôrode povie ,že to nebolo až také strašne aký strasny bol strach z toho porodu tak dufam,ze som cislo 3 😀

fruchtbar
23. feb 2010

momentalne jednorazovky,lebo som dostala okolo 180 pampersiek Newborn,tak tie musim minut ako prve,kym mu nezacne rast prdelka.... 😀 ....inac som to sila na velkost latkovych plienok,ktore tam dam ,ked sa tieto minu.... 😵

susanita555
23. feb 2010

fruchtbar sikovna to zienka 😀 obdivujem

fleury
23. feb 2010

sus a co hovori kazda druha? 😀 ja sa radim do kategorie zien, ktore sa na porod pozeraju ako na vyslobodenie z problemov, a moj pes prave suhlasne prikyvol papulkou 😀

frucht no len, aby si neporodila velkeho chlapa, aby vosiel do newborn 🙂)

tarinka333
23. feb 2010

Seuska, zoznam mam sfoteny a stiahnuty - nasla som ho v teme Porodnica v Saci 🙂 Aj Teba som tam videla, tak ho idem hodit do albumiku, potom kuk 🙂 Porodnika vybrateho nemam a asi ani nebudem. Moj gyn. je Luptak a on je zaroven aj v Saci, tak ked sa postasti, sa stretneme pri porode a ak nie, tak stretnem ineho Dr., ale ze vsetci su dobri.
Idem hodit zoznam do albumiku.

veve23
23. feb 2010

dobre rano......
no som vas docitala, ......
Civi....pekne sa drzte este v brusku 😉
Tantama ....tie inekcie sa tusim pichaju aby sa vyvinuli pluca pripade porodu, teda sm nieco take pocula, drzim palce nec krpec trolinku podrastie
Se ☹ us.. ☹ ..ja som tiez este nezacala prat, ani tasky nemam zbalene....mne sa to tu kopiiii jak v sklade, ja len vzdy nieco kupim a pridam na kopu 😀

no a ja zas vraciam kyselinu.....nic om este nejedla......a to som chcela pokracovat upratvani....
baby co beriete zelezo, mate len zapchu alebo je vam aj takto blbo?????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre