Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fruchtbar
23. feb 2010

no vidis,ked bude mat prdelku po mame.... 😀 ...vynosime,inak darujem tod susede,ta je o tri mesiace pozadu

fleury
23. feb 2010

veve mne sa to obcasne zlyhanie jedalnicka okamzite odrazi na tej zapche .. sa uz tesim ako sa schuti najem po porode toho co teraz nemozem 🙂)

alicc
23. feb 2010

veru tých plienok na den určite bude viac ako 7. a ked je dieťa kojené(aj neskôr) skoro v každej je šprc,deti, ktoré papajú UM mávajú stolicu dvrdšiu a menej často -aspoň ked som to porovnala s mojou malou a švagrininou(tá nebola kojená), boli rovnako narodené , tak sme mali prehlad ešte aj o plienkach 😀 😀 😀

vejula
23. feb 2010

juliap aj ja chcem... Ale nerobím si plané nádeje, podla maminy, to nebude najlahšie...

inač tašku zbalenu tiež nemám, podla mna skoro kedže maličký je vysoko asi nebude predčasný pôrod teda podla mojho lajckeho usudku 😝

alicc
23. feb 2010

malo to byť - tvrdšiu, už ani písať neviem 😝

fleury
23. feb 2010

nam zvysili tohto roku poplatok za odpad, tak to aspon patricne vyuzijeme s plienkami 😀

fruchtbar
23. feb 2010

tak ja sa pustim do toho umyvania auta.....prave som dobre obedovala,spenatove specle od vcera s kopou vajec (koly zelezu 😉 ) a kopou zeleniny !

papa

alicc
23. feb 2010

no veru tie poplatky, malé sa ešte len narodí a už aj príde šek na smeti, tu sa platí od každého člena rodiny tuším 800 sk na rok a nezáleží na tom či má 2 dni alebo 100 rokov.

kika29
23. feb 2010

veve mne bolo velmi zle zo železa v tabletkách zvracala som a hnačkovala a bolo mi ťažko na žalúdok. tak mi doktor predpísal železo v kvapkách a to znášam celkom dobre. nieje mi tak ťažko a beriem ich po jedle 2x denne. veľa pijem lebo by ma roztrhlo na wcku 😀

alicc ked si tak vo šfungu príd aj ku mne umyť okná 😀 mne nič nedovolí mm robiť aj ked ma šarpe stále by som niečo premiestňovala, kupovala ba aj malovať som chcela 😀 len k žehleniu mám odpor tu ma straší kopa a vreští "žehli ma" 😝 😠

fleury
23. feb 2010

alicc presne, je to na hlavu, ledva dietatko dycha same a uz ma platit odpad 😝

alicc
23. feb 2010

len keby všetko v našom štáte tak fungovalo ako chodenie šekov 😠

alicc
23. feb 2010

kika do rožňavy to mám trochu od ruky,ale keby to bolo bližšie rada pomožem 😉

juliap
23. feb 2010

no mne pomahaju na tu zapchu po zeleze hruska a solene arasidy ...

vejulka, ja tie rychle porody pripisujem aj pohybu, posledny tyzden pred porodom som si robila prechadzky kazdy den tak 6 km normalnym tempom aj do kopceka, do schodov pekne peso, pri martinke som si poplela zahradku, pri emke zase pozbierala jablka z celej zahrady, takze som sa ponatahovala ... a tie holky, co dali na sestricky a dr a lezali na cakatelke, tak tie tam lezali aj 12 hodin v bolestiach, lebo sa to nemalo ako rozhybat ... a potom pri porodnych je dobre sa osprchovat "horucou"vodou, nie vriacou, ale najteplejsou aku znesiete, to uvolni svalstvo

veve23
23. feb 2010

Fleury, tak si ani necitaj co po porode koli kojeniu nemozeme jest, mi ta baby hovorili a asi budem o vode 😉 mne hovoria nech teraz tlacim vsetko na co m chut, lebo potom ak budem kojit to budem musiet obmedzit ☹

kika...no asi si aj a vypytam ine a do kontroly to buem jest az ked budem mat nieco v zaludku

kika29
23. feb 2010

ja som mala zápal dvanastorníka pred pár rokmy a od vtedy mám žalúdok citlivý tak nemôžem velmi ťažké jesť a železo je velmi ťažké 😝

juliap
23. feb 2010

veve, pri kojeni nie je obmedzene, co mozes jest a co nie, len musis vypozorovat, ci nieco nerobi mimcu zle na brusko, ja som pri martinke mohla jest vsetko a pri emke akurat papriku a paradajku nie, inac som sa neobmedzovala, ved si zober ze uz v porodke vam daju na obed a veceru bludy, co by podla starych mam nemala kojaca matka vobec jest ... dolezite je nejake mliecne jedla, ja som sa napchavala kazdy den pudingom alebo vtacim mliekom alebo krupicovou kasou, stacilo malicko, a ked je uz kojenie rozbehnute, tak ide hlavne o dostatok tekutin ...

veve23
23. feb 2010

Julia...jasne, vsetko co zjem ide do mlieka, ale napr. preco nie paradajku? a ze aj menej cokolady, kavu nie, colu nie, citrusy nie a atak, ja neviem.....z tohto som debil sa priznam, ale asi jak ty pises, to asi zistim co nerobi krpcovi zle a nebudem ho tym trapit

fleury
23. feb 2010

tak ako to tu citam mne uplne postaci, ked skonci toto trapenie so zapchou, ktore som az do tehu nepoznala .. ja to mam o to horsie, ze som zasita a ten steh sa pomaly uvolnuje a to tlacenie na wc to len zhorsuje

juliap
23. feb 2010

paradajky a papriky su aromaticke, taktiez cokolada, ale ked si das ze s mierou ked mas chut, tak je to o.k., kava a kola obsahuju kofein, ele ja som napr. pila normalne nescu s mlikom alebo kapucino, latte, to je i=tiez s mlieckom, citrusy sa maju obmedzit hlavne pre to, lebo sa potvrdila spojitost s atopickym exemom miminiek a konzumaciou vecsieho mnozstva citrusov v tehu a pocas kojenie, ale boli tam nejake extremy uvedene, ze 1kg denne ... uvidis postupne zistis, ci nieco mimcu nerobi dobre a hlavne vsetkeho s mierou

juliap
23. feb 2010

fleury, kamoska bola tiez zasita a nakoniec rodila az po terminea a ked jej prestrihli steh, tak jej prestali porodne bolesti a lezala este dalsi den na cakatelke, kym sa jej zase vratili, ak by sa ti ten steh uvolnoval, dr by ta mal na to upozornit

fleury
23. feb 2010

julia uz ma upozornil, chcel ma nechat v nemocke, ale tam by som tiez len lezala, nic ine sa neda urobit, tak ma nechal doma, som zvedava co povie vo stvrtok .. prenasat urcite nebudem, aspon tak mi vravia vsetci dr, a ja im verim, aspon nieco nech im vyjde 😀

juliap
23. feb 2010

tak nech vydrzi princeznicka este v brusku, je este zima, tak nech vydrzi, na velku noc bude uz pekne ...

grekyna23
23. feb 2010

no ahojte,
tak ja som od 29.1. v nemocnici, ani na priepustku ma nechcu domov pustit, tvrdlo mi brusko, a mala som bolesti v pánvovych kostiach a babo je moc nizko, takze nasa diagnoza je hroziaci predcasny porod.tento tyzden mi uz idu druhykrat stimulovat pluca babatka, ze kebyze sa narodi skor nech je pripravene.
joooj, a tak kocik a postielku a podobne zalezitosti musi vyriesit manzel s majimi instrukciami......
no sme dopadli, stale som mala cas a teraz je to take komplikovane....
dufam, ze svokra poperie a pozehli plienky 😀
tak dufam, ze ostatne ste aj s babatkami v poriadku a pekne si vsetko postihate porobit same.
tak sa maje krasne, neviem kedy sa zas dostanem na net.
najviac ma mrzi, ze manzel nemoze kazdy den vidiet ako rastieme a babatko nepocuje tak casto hlas svojho tatina....a ze nas nemoze pekne domka rozmaznavat ☹

fleury
23. feb 2010

julia dik aj ja jej dohovaram 🙂

fleury
23. feb 2010

grekyna drzkajte sa !!

veve23
23. feb 2010

grekyna, drzim palce nech je krpec este par tyzdnov v domceku 🙂

kika29
23. feb 2010

pozerajte STV1

kiwinka
23. feb 2010

grekyna drzte sa s mimi!

veve,, zelezo je moc tazke na zaludok,,, niekedy az tak, ze ho musis vysadit ako Ti vie byt neskutocne zle od zaludka,,, aa hlavne na lacno sa ma uzivat podla lekarov a to je uplne najhorsie pre zaludok 😅

juliap, tiez si myslim, ze pohyb je moc dolezity! ked mozme, hybme sa! ja som sice este nerodila,,,,,ale pocula som o pohybe od viacerých mamiciek,,takze s snazim hybat ako viem,, a ked dojde to pichanie n mn co mam, tak si sadnem,,lebo to je neznesitelne ...

baby, co dnes varite???
ja so vyprala zupan do porodky, uz sa suši,,zehlil som, umyla kupelnu- vanu a umyvadlo, zrkadlo... a tera vegetím,,len premyslam co uvarit MM na veceru,,, rozmrazuju sa mi kurcie prsia,,zemiacky nachystane,, nieco musim vymysliet , na aky sposob...

ja vobec nespim v noci,,, stale wecko, zle sa mi dych, zle sny mam, nocne mory , alebo rodím...

jankako
23. feb 2010

grekyna,držkajte sa...je mi to luto.určite si smutna...ale nuž,neda sa nič robiť..musime vydržať..
pozerala som stv1..bola tam aj jedna babenka,čo si s nou píšem mailiky..sme sa spoznali v jedńej teme na konovi..

sanyk
23. feb 2010

tak mam dovarene. stehienka a dusena zelenina s mungo fazulkami mnam este vyprazim drahemu syr ked pride z prace tak si tam prihodim cukinu. ideme papat maly sa prehadzuje statne dnes.Baby ja mam taku chut na nieco poriadne sladke alebo to ma maly chut 😀 ale co ked ta cukrovka a dia neni ono

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre