Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

silvia7
24. feb 2010

ja som tiež neplatila nič u mojej dr. ona je súkromná síce - platila som ročný poplatok 17eur (nakoľko pred tehu som tam nebola vyše roka) ale to beriem.. a ona má pekne cenník vyvesený vonku pred ordináciou a tiež v kabínkach má pekne infošky pre všetky pacientky.. že čo si môže zaplatiť pacientka, keď neplatí ročný poplatok a proste všetko... mala tam aj že otecko pri sone 7eur poplatok - a môj bol 2x sa pozrieť a ani raz som neplatila za to... ale keď som chcela fotku v 30tt z utz. tak mi narovinu povedala, že nebude dobre vidieť, lebo je už veľký na fotku, že sa to neoplatí .. tak ok, to beriem.. ale ja by som jej zaplatila aj za "machuľu" 😝 chápete..

jaj iná téma..
včera som bola pozrieť kamošku - má 4mes. chlapčeka a staršiu dcérku, no malý je neskutočný.. baby, som ho mala na rukách (ona sa aj čudovala, že s bruškom vládzem ho nosiť, ale šak naša havina je ťažšia od neho) a tak krásne mi oslintal rameno 😀 a akú hebučkú pokožku má.. krásny no úplne som sa rozplývala, že takého človiečika nosím pod srdcom 🙂 😵 😵 úplne som "rozcitla" čo som doteraz až tak nebrala - nevnímala.. a ako krásne zaspinkal, ona stratila v 3mes. mliečko, tak dáva umelé a malý hltal z tej fľaše, no krásne.. a potom grg a hajinkal pekne a rýchlo zaspinkal.. úžas.. a tiež používa látkove plienky a sama povedala, že pri prvej jej to ani nenapadlo ale teraz že dala do toho asi 300ečiek a už sa jej to aj vrátilo v podstate.. lebo pri jednorazovkach už by bola suma vyššia teraz.. tak ma aj nahlodala celkom.. hmmm 😅

fleury
24. feb 2010

veve rozumne riesenie 🙂 a keby ti bolo zase blbo radsej uplne vysad do poradne

kika29
24. feb 2010

smutné je že to naše zdravotníctvo stojí za figu ale platíme všetci poistky a stále je málo. ideš do lekárne a zaplatíš za celý liek tak potom čo mi poisťovňa uhrádza? mňa teraz mala vyšla na 13€ za lieky. no nekúp ich ked ti je decko choré. teraz aj mm bol chorý mne trebalo kúpiť železo a magne to si platíš sama tak kopu peňazí len lieky ťa výdu a to som ešte nekúpila veci z lekárne do pôrodnice lebo musím šetriť do výplaty.

isto si myslíte že na kočík som mala 299e. veru že namala. sestra mi požičala s tým že po pôrode jej ich vrátim z toho čo dostaneme. obracam každé ečko ☹ o čom je potom taký život ked musíš pozerať čo kúpiš a dakedy si nemôžeš dovoliť ani len drobnosť.

fleury
24. feb 2010

silvia ze otecko pri sone 7eur poplatok ja fakt neverim, ze niekto nieco taketo vobec dokaze vymysliet 😀

fruchtbar
24. feb 2010

fleeury,spominala si ,ze nie si oholena,tak ma tak napadlo....aj uvas je to holenie uz len namaha a vysledok stoji aj tak na ho.no ??? Uz neviem,aku polohu by som zaujala,jednoducho tam nedovidim 😨 😵 a zrkadlo mi tiez moc nepomaha ! 😀 😀 😀

fleury
24. feb 2010

kika ja davam mesacne len na magne 20 euro a neskutocne ma stve, ze aspon lieky v tehotenstve nedokaze preplatit poistovna 😠 no ale ved stale si stavaju a rekonstruuju nove sidla a pobocky tak kde by nabrali na magne ..

silvia7
24. feb 2010

kika - ja som si tiež požičiavala na kočík od "svokry" a tiež proste potrebujem peniaze ešte na veci do pôrodky hlavne tie z lekárne a tak a to neviem, kde splaším.. proste je sila, že za všetko sa platí ale úplne za všetko a nehorázne sumy .. keby to kočíkové dávali aspoň pri nástupe na MD no nie??!! lebo tiež to vidím tak, že si musím požičať ešte a splatím to z toho, len je mi to trápne a blbé.. takže neboj, nie si sama v takej situácii určite..

fleury - no dobré čo.. ale tak beriem ako + to, že to má vyvesené vonku a človek vie, čo má čakať.. nie že prídeme obaja, ona spraví toto a tamto a potom vypýta prachy a nevieš za čo ani nič.. a vlastne ono je to v tom ročnom poplatku zahrnuté ako som pochopila..

fleury
24. feb 2010

fruchtbar no ja idem naslepo pri holeni podla zvyku uz, mne zrkadlo viac zavadzia ako pomaha, chudak dr ked ma potom vidi 😀

jankako
24. feb 2010

v zahraniči síce platia vysoke odvody do poistovni,ale na akej urovni su tam vyšetrenia a nemocky...parada..a 3D utz,je v nemecku bežne sono...
baby,ja mám zo tri dni sem-tam ms boliestky.. ☹ to som zvedava ako dopadne poradna v piatok 😢

fleury
24. feb 2010

silvia tak nech si tam napise rocna starostlivost a co v tom vsetko je a nie tieto bludy 😀 to uz by mohla rovno napisat poplatok pri sone v lahu na chrbte 3 eura, na pravom boku 4 a na lavom 5, malo by to rovnaku logiku 😀

fruchtbar
24. feb 2010

ale uz viem,ako to spravim nabuduce....poziadam mm 😉 😝 😉 ......... 😀

fleury
24. feb 2010

janka to su poslickovia nebojkaj 🙂 a o poradni mi nehovor ani, idem zajtra a uz mam vyssi tep..ja tam paradoxne chodim s tym, ze sa nemam horsie a moj krcok sa zhorsuje 😝

fleury
24. feb 2010

frucht no moj mi nezvladne ani ostrihat nechty na nohach, ze mi ublizi, neviem co by povedal na holenie 😀

kika29
24. feb 2010

janka aké boliestky máš?

sorry že som sa tak rozčulovala viem že niesom sama v takej situácii a isto sú niektorý ešte horšie na tom ako ja čo mi je veľmi ľúto ale jednoducho to človeka trápi a serie ked sa snaží a nemôže si dopriať ani len drobnosť dakedy ☹ teraz mám jedno dieťa a snažíme sa aby jej nič nechýbalo ale zažila som situáciu hamba nehamba že bol jarmok a malá chcela niečo z trhu a nemohla som jej to kúpiť. ked som vydela tie smutné očká rozplakala som sa a išli sme preč radšej. viete tie balony drahé čo lietajú to chcela. tak vyberte si balon za 100sk v tedy ešte alebo obed pre troch. v tej dobe som bola ešte na MD. no teraz našťastie sa to polepšilo ked som nastúpila do práce ale zase bude len materská a deti dve tak sa kus bojím že ako to bude.

jankako
24. feb 2010

boli ma podbruško ako na menštruaciu 😢

kika29
24. feb 2010

he že holenie ja som sa teraz holila pred poradňou a tiež mi zrkadlo nepomohlo 😀 a teraz to svrbí jak poraza kým to dorastie 😖

opýtam sa medzirečou. sem tam mám biely výtok ked sa vycikám ale nie vždy len občas. nič nesvrbý okrem oholeného ani nepáli je to ok? je to len trošičku no len pre istotu sa pýtam. tie výtoky v tehotenstve sú normálne niektore len človek nevie kedy je to normálne a kedy nie.

jankako
24. feb 2010

fleury,tak je to v pohoz?mňa pokial to neprejde,tak sa inak bojim 😢

fleury
24. feb 2010

kika aj ja mavam vytok, pokial nesmrdi, nesvrbi ta alebo nepali malo by to byt ok

jankako
24. feb 2010

kika aj mne ostava vo wc po vycikani taky husty hlien..biely je myslim v poho..

kika29
24. feb 2010

janka to mňa tiež bolí a aj panvová kosť v oblasti ochlpenia a poslednom čase aj brucho tvrdne viac. tá kosť ma bolí hlavne ked sa postavím no kým sa rozhýbem horor nepríjemná bolesť. a dakedy aj pichanie cítim.

kika29
24. feb 2010

janka no presne to mám taký

fleury
24. feb 2010

janka pokial nemas vyslovene krce nejake tak by to malo byt ok podla mna..telo sa uz pomalinky chysta na porod 😉

ja som sa prave vazila a za tyzden som dala dole vyse pol kila 😕 poslednu dobu mam stiahnuty zaludok, nedokazem zjest vacsie mnozstvo, ale citala som, ze je to ok, ze to dietatko stlaca zaludok

silvia7
24. feb 2010

taký výtok aj ja mávam... dr. mi robila ten výter na poslednej poradni, tak uvidím, snáď je šetko oki.. aj v noci ho mávam 😒

baby, aký kolotoč nad postielku ste kupovali, ak ste kupovali?? značku myslím.. lebo tá kamoška hovorila, že naj sú také, čo hrajú dlho melodiu - že pri takom, čo hrá 5min a koniec sa zbláznim, že sa stále vypína.. ale ktoré hrajú dlhšie??? neviete daktorá?

kika29
24. feb 2010

janka no tebe treba vydržať ešte aspoň týždeň a môžeš rodiť ale ja musím byť ešte 3tt v celku aby som mohla isť roídiť.

budem vám závidieť v dobrom ktoré to už budete mať za sebou.

juliap
24. feb 2010

ahojte teulky,

kika, v situacii ze nemas je teraz vela rodin, aj my sme, mm nemal pol roka pracu, ani len podporu nedostaval, lebo bol zivnostnik, takze som vsetko tahala zo svojej vyplaty, a ked si konecne robotu nasiel, tak som zase ja na pn a financna situacia nic moc, tiez len pocitam kazde euro, nastastie slecny mame take, ze ked im povieme, ze toto si jednoducho nemozme dovolit kupit, tak to chapu

a k tomu zdravotnictvu, v po sa plati v nemocke ak chces cs bez zdravotnej indikacie 3500 sk a ked si vybavis dr tak jemu cvakas 5000 sk, ale mam skor skusenosti, ze ked si dr nevybavujete, tak sa o vas postaraju a ked je to dr, co mu hodite aj nieco do vrecka, tak na vas z vysoka s..e, berie to ako obchod, mamina aj segra boli na operacii, nikoho sme nevybavovali, nikomu nic nedali a nemali ziadne problemy, krasne rezy, po 5 dnoch doma, lekar, co ich operoval sa 2x do dna prisiel pekne opytat, ako sa maju, ci ich nieco neboli, no a zienky, co s nimi lezali a pomastili doktorovi, tak len zirali, a pytali sa ze kolko sme dali, ze sa tak stara a boli prekvapene ze nic, lebo oni dali a dr padlo, ked ich odoperoval, ani raz sa na ne nebol kuknut na izbe, proste obchodna transakcia za operaciu a hotovo ...

fleury
24. feb 2010

silvia ja som kolotoc zdedila ani neviem aka znacka .. ja si praveze myslim, ze sa zblaznim ked bude hrat dlhsie ako 5 minut 😀

jankako
24. feb 2010

len ms boliestky mám..ani brucho netvrdne..ale aj tak som z toho špatna ☹ .som si dosť užila v tehu ms bolesti dotho 6mes..vždy som bola z toho taka rozhodena,oplašena ☹

fleury
24. feb 2010

julia u vas spravia normalne cs bez zdr.indikacie??? 😕

fleury
24. feb 2010

janka no ved minule si pisala, ze by si uz rodila najradsej, by si sa mala tesit, ze sa ti to blizi 🙂 pozerala som marcovky a tam sa to uz rozrodilo..a rodia aj 3tt pre TP spontanne..

fleury
24. feb 2010

pred TP malo byt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre