Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
24. feb 2010

No dufam že aj tu sa nezamračí... LEbo už mám také pekné plány 😅

Inač poradnu mám 3.3 a tiež nebude asi robiť UTZ, to idem na tie výtery na toho safylokoka či čo to je a krv mi budu brať... No a som zvedavá kedy ma objednaju na tie pásy... A kedy skontroluju prietoky lebo mi ich nekontroloval minule... Tak uvidíme. Inač už som začala piť ten malinikový čaj ale ešte len jeden pohár za den pod zajtra začnem piť tie tri šlálky denne, vraj sa to odporuča od skončeného 34 tt takže sa budem riadiť pokynmi 😉 A rozmýšlam že začnem aj to lanove semeno jesť či piť ten odvar z neho. Vy už niektorá takéto veci pijete?

kiwinka
24. feb 2010

fleury, frucht k tomu holeniu,, mna uz asi treti mesiac holi MM 😀 sama to jednoducho nedokazem, nevidim si tam a porezat sa nechcem, stipe to potom,,aj MM m vie dorezat obcas ha,,musiem vydrzat, a este si uzivat brušenka a tesit sa z nich ! 😉
a chcem stihnut aj predporodne holenie doma, lebo v nemocke na mna vytiahnu strasnu staru tupu izletku nehygienicku pfffffuuuj 😅 uz som to raz zazila ...

jankako ako s adnes spalo? dnes som sa prezliekla iba dvakrat a "smradlavy psik" bol zas xixix 🙂

kiwinka
24. feb 2010

vejulka,,,uz ste tu mnohe pisali o malinkovom cajiku? ale nechapem,, na co je to dobre??? som to nepochopila 😉

a chcem sa spytat C vitamin beriete niektora? na skoršie a lepšie hojenie rán pipiny .. ale aj jaziev vseobecne...
Céčko CETEBE mam,, to je to s predlzenym ucinkom co sa postupne uvolnuje,,, ked ho mas vela, tak ho proste vycuras,,zevraj bezpecne pre tehule... ?

kika29
24. feb 2010

no aj ja sa už teším na nové fotky Vanesky 🙂

ako sa to vypočíta podla pohybov? ja som cítila v 18tt približne prvé pohyby.

fruchtbar
24. feb 2010

malinovy caj ma cistiace ucinky a uvolnuje svalstvo.....priprava na porod !
Mal by sa pit aj pocas porodu,kedy ti zosilnieva kontrakcie...

fleury
24. feb 2010

denisa ja mam tiez TP 20.4

fleury
24. feb 2010

kiwi mna tiez uz holili v nemocke, kupodivu ma nedorezali a ani to nebolelo

ad tie pohyby a porod..som citala, ze je to dost skresleny vypocet, ze vela zavisi od tela zeny, ze stihle zeny citia pohyby skor atd ..

stanusa
24. feb 2010

len nakukujem, ale malinovy caj...ma spazmolyticke ucinky to je uvolnuje krce aj maternice, takze kvoli tomu sa odporuca pit
inac mne ho lekarnicka vyhovorila, ze ona by ho osobne kvoli porodu nepila

tak ale to je na kazdej kocke comu veri

kiwinka
24. feb 2010

a ten malinovy caj si mam kupit napriklad od znacky Teekanne? alebo je nejaky cisto mallinovy?, ani neviiem.. vacsinou su kombinacie malina jahoda podobne.. ? =( poradte .

fleu , no tak na bratislavských kramaroch maju stare tupe ziletky otrasne uplne najhorsie 🙂 neodporucam! 🙂
i ked je ti to jedno ked ta caka nejaký lekarsky ukon...

denisa1111
24. feb 2010

To je super tak si budeme drzat palceky

stanusa
24. feb 2010

kiwinka pozri si aky je tam podiel malinovych listov, lebo niektore maju len malinovu aromu...v lekarni maju cisto sypany z malin. listov ten je naj

fleury
24. feb 2010

kiwi tak ja som nemala na vyber u nas v nemocnici nie su nikde zrkadla, bud som sa mohla dobrovolne dorezat sama alebo som to radsej alibisticky hodila ns sestricku 😀

denisa 😉

kiwinka
24. feb 2010

ahaa sypany z malinov. listov mam pytat v lekarni OK :D no skoda, ze nemaju len taky normal v sackoch, zalejes vyhodis pijes 😀
OK !

vejula
24. feb 2010

stanuša no neviem tak fakt ak kto povie, a prečo tvoja dokina ho neodporuča??? No ja si myslím že kočky čo maju tak čio tak problem s udržaním bába tak nie ale kočky čo cítia ešte v tom 35 tt že sa nič nekoná a nič neblíži tak by to piť mohli nech sa to všetko tam dolu uvolní a ide to potom lahko, a to isté myslím že aj tebn odvar z lanových semienok...

Kika s tými pohybmi sa to počíta len u prvorodičiek že 20 tt po pocitení prvých pohybov by mal byť pôrod, ale u druhorodičiek citiť pohyby skôr takže tam to neplatí... Ale myslím že aj pri prvorodičkách je to dosť otázne a nespolahlivé. Mne doki podla toho ani TP nestanovoval, mam od začiatku len jeden TP 😉

A o vit C som ešte nepočula 😒

fleury
24. feb 2010

nestraste ma s tymi odvarmi, ja pijem odvar z lan.semienok ale kvoli zapche!!!tak nie ze to vyvola predcasny porod, lebo ma porazi 😀

fleury
24. feb 2010

tak a my mame zase stikutku, uz tretiu dneska, asi nas tatko spomina 😀

vejula
24. feb 2010

kiwinka mala by to byť ostružina malinová neviem či je to to isté ako malina 😒

fleury, to je len taký moj usudok, to si neber moc k srdcu, ja len tak že ked to uvolnuje to svalstvo tak že možno to môže mať nejaký vplyv, ale radšej sa spýtaj dokiho určite ti povie lepšie. Inač nám to odporučala aj pani z predpôrodnej prípravy. Ale nemôže sa s tým začať moc skoro aby sme moc skoro neporodili, vraj od toho ukončného 34tt.

fleury
24. feb 2010

vejul no mne to odporucili na zapchu, tak uvidim ktory efekt bude lepsi 🙂))

vejula
24. feb 2010

no pokial ti to odporučil doki tak ti určite nič nehrozí, to by on vedel keby ti to mohlo vyvolať predčasný pôrod... Možno ti to pomôže aj na lahší pôrod. Ja si idem tiež začať robiť od zajtra by som chcela... Inač ty s tým odvarom piješ aj tie semienka... A tie semienka len zalievaš horucou vodou, či varíš aj tie semienka??? LEbo ja vlastne ani neviem 😅

kats
24. feb 2010

caj z malinovych listov (ostruziny malinovej -to je len oficialny nazov pre malinu 😉 ) som tiez pijavala a teraz tiez zacinam 🙂 rodila som 1 den pred terminom 😀
lanove semienka som jedla vzdy rano v jogurte - myslim ze su dobre na zapchu 😅 mozno aj na porod... neviem 😉

fleury
24. feb 2010

1 PL semienok varim v 1/2 l vody 5 minut, potom precedim, semienka supnem na ranajky do jogurtu alebo acidofilneho mlieka a odvar vypijem 🙂 ale tych semienok zjem menej resp. pridavam menej do toho jogurtu, asi polovicu toho co som prevarala

vejula
24. feb 2010

uhm, vdaka fleury 🙂

Kats a aký si mala potom pôrod?

fleury
24. feb 2010

za malo 🙂

kats
24. feb 2010

rychly 😀 nestihli epi a lekar prisiel len tak ze chytil matuska ako uz vychadzal 😀
ale vravim si ze je to dedicne 😅 mna mama porodila na vzdycharni sama bez lekarov, len daka spoluleziaca bezala pre sestricku 😀 alebo len psychyka nepusti, ked sa presviedcam ze inak ako rychlo to 😀 nejde

kats
24. feb 2010

skusim tie semienka tiez tak povarit, ako chutia? da sa to?

kiwinka
24. feb 2010

podla mna staci kupit lanove semeno v lekarni, aj v DM drogerke to maju dat si 1 cajovu lyzicu do ust a pohryzt. bez varenia- zarucene pomoze!
alebo vo forme oleja lanoveho z lekarne, ale ten je uplne hnusny na chut, ale tiez ucinok zaruceny! s tymto mam fakt skusenost :P

fleury
24. feb 2010

kiwi pockaj mas skusenost so zapchou alebo porodom po semienkach? 😀

fleury
24. feb 2010

kats tie povarene semienka chutia celkom v poho, urcite lepsie ako ked som ich jedla bez varenia 😉

stanusa
24. feb 2010

vejula to bola lekarnicka, ze nevidi dovod preco ho pit kvoli porodu...stara skola este,asi nechcela aby sa nieco stalo...aj ked si myslim, ze posledny mesiac uz je to ok ho pit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre