Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

alicc
24. feb 2010

kiwinka: ja som tiež už podprsenku kupila, o jedno čislo väčšiu. pri malej stačilo , tak hádam bude aj teraz

zuzuj
24. feb 2010

ahojte baby ja nejako nestiham sa zapajat ale citam si Vas ked mas casu....vsetky Vas zdravim a gratulujem minke a prajem aby uz babatko mala doma a vsetko bolo v poriadku. Ja som si tiez polezala v nemocke ale zatial vyzera vsetko ok, aj ked posledne 2 dni mam cudny priesvitny vytok, tak dufam ze je to ten tehotensky a nie plodova voda 🙂 Nastastie idem zajtra na kontrolu takze to uz nejako vydrzime....
Tusim naposledy ked som prispela, som sa tesila, ze ako sme tu vsetky pokope este a nikto v nemocke a neporodil predcasne. no asi som to zakrikla....tak drzte sa vsetky co uz musite lezat a podobne s tazkostami...
zavidim, ze uz niektore to caka zachvilu ...my este do toho minima 35tt mame daleko ☹ tak dufam ze zostanem pokope 😀

a pripajam 2 dobre a podstatne stranky
http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-po-poro...
http://www.mamila.sk

kika29
24. feb 2010

no tak som pila fatru a nič teraz robím pukance tak uvidíme či tu záhu zahasím 😝

seuska
24. feb 2010

Ahojte kocky. Tak Vas docitat po celom dni je fuska... Potom chcem reagovat a na koniec vlastne vsetko zabudnem, uz si to fakt budem pisat 😉 😉 Tak aspon co ma napadne,..

Podprsenky na kojenie mam 2 ks zatial o jeden kosik vacsie ako obvykle, nejak mi kozy moc nenabrali na objeme, ale ked budem kojit tak snad mi nebudu velke...

Hormony su svine, ja to stale tvrdim, aj ked mna nastastie moc netrapia, sa mi zda ze som len zbytocne precitlivela a problemy v praci riesim s placom viacej ako inokedy...ale samozrejme ze doma a nie v praci, ved to by som aka autorita bola?! MM je nastastie taky obcas fackovaci panak - v dobrom samozrejme, takze ja sa mozem na nom vyzurit a niekedy ma vytaca ze nic nepovie. Jedine co som si vydupala, ze nikdy a fakt nikdy nepinda na jedlo aj ked sa mi nahodou nepodari tak zje a nic nehovori, este ma pochvali 😀 No je to moje zlaticko 😉

Tarinka fu, aspon ze je vsetko v poriadku... super...

A dnes nam prisla supravicka Hello Kitty 🙂 no rozkosna je, kuk albumik...

alicc
24. feb 2010

ja mám práve pocit, a aj mm hovorí, že ako by som bola vyrovnanejšia a kludnejšia teraz ale ono je to asi aj tým že som doma, nechodím do práce, nerozčulujú ma decká v škole, doobeda porobím čo treba a potom sme viac spolu 😵

moni
24. feb 2010

seuska, ja som bola taky placko na zaciatku, rozrevala ma aj reklama v TV 😀 alebo ked mm zle odlozil pohar do skrinky...na to obzvalast rada spominam 😀 😀 😀
mala bude kocka 😵

zuzuj, no veru my konco-aprilovky budeme musiet vydrzat na nase deticky. ale teda, ja sa nikam neponahlam zatial, este mame vela pred sebou 🙂

alicc
24. feb 2010

práve som si písala so sesterkou v NY a jej malá sa narodila 9.2. mala 3 kg, potom schudla na 2.7 a teraz už má 3.8 kg. to je ale dobrá dojka tá sesterka. ale má tam maminu, ktorá prišla pred porodom za nimi, tak jej vyvára. doktor že bol z toho prekvapený že malá tak priberá, že nevie čo robila ale že nech to robia dalej. 😀 😀 😀

moni
24. feb 2010

alicc, wooow...ze by miesto mliecka dostavala smotanu? 😀

alicc
24. feb 2010

ako poznám jej maminu a jej kuchynu tak asi fakt sa to mliečko mení na smotanu 🙂

moni
24. feb 2010

to je servis 🙂

no mne uz manzel kazal vymysliet si co nam bude varit...a to je pre mna tazsie ako samotne varenie 😅
tu sa vobec neprizvukuje ze treba vylucit nejake potraviny pri kojeni, ale co citam tu na fore tak mi idu oci krizom 😕 asi to dopadne tak, ze budeme skusat co nam zapasuje/nezapasuje.

alicc
24. feb 2010

ved je to fakt aj pravda, niekomu vyhovuje to, inému zas ono, nedá sa povedať že nejedz to alebo to.
čo by sa nemalo hned sú strukoviny a citrusy a viem že aj jahody, lebo že to je velký alergén. ja som kojila malú skoro dva roky a pomaly od začiatku som skúšala všetko, po troche, ked som videla že malá na novú potravinu reaguje dobre-teda že jej nie je ťažko, alebo nemala nejaký výsyp na telíčku, tak som ju zaradila do jedálnička, ked som zjedla niečo čo jej nezapasovalo skúsila som to o nejaký čas neskôr a išlo to. treba začať pridávať po malých množstvách a odsledovať si, čo človek je, aby sa vedelo vylúčiť ak by to robilo galibu.

vejula
24. feb 2010

monipre mna je to tiež ťažšie inač ako si vravela že si plakala aj ked mm zke idložil pohár do poličky tak ja som sa v tehu prvýkrát tak srdcervuco rozplakala ked sa mi šulance rozvarili, a to som ešte nevedela že som tehu, alen sa aj mm díval na mna ako na rpízrak, ked som so sebou praskla o postel a bučala som o dušu...

seuska
24. feb 2010

moni tak taketo stavy som fakt nemala, ale kamoska mi hovorila ze revala ked muz polozil deku na zlu stranu postele 😀 😀 ze len kukal na nu ci jej nehrabe.... tiez dobreeee....

alicc vyzisti co pila a jedla sesterka ze mala tak pribrala super... Ja som rozmyslala ze si kupim ten Gravimilk a skusim ten, samozrejme aj Vineu a cierne pivko... a veeeela mlieka... snad to vsetko do kopy pomoze, maximalne tak ma prezenie... 😉
Inak moni tej stravy sa aj ja bojim ked citam co sa moze a co nie a hlavne na co bude mala ako reagovat, ja som strasny gurman a to tu akoze budem mm vyvarat a ja budem na krupicovej kasi?! Dufam ze mala bude odolna, lebo sak aj pocas tehu som jedla piate cez deviate a nic mi nebolo...

alicc
24. feb 2010

seuska: ked s nou budem rozprávať taksa spýtam.😉

alicc
24. feb 2010

baby idem ja do postielky, mm tu už chrápe, zajtra znovu vstávam skôr, tak snád dnes malá nebude žúrovať a aspoň na chvílu zdriemnem. pa a zajtra vám poviem čo nové v TO nemocnici.

moni
24. feb 2010

alicc, seus...presne tak to planujem aj ja robit. je pravda ze je to velmi individualne, mam kamosky ktore jedli do radu vsetko, aj citrusy, aj kapustu, strukoviny,....a mam kamosky ktore boli na rozku s maslom lebo inak islo babatko rozpucit. jasne ze sa nenajem fazulovej polievky alebo segedinu ked viem co to robi v mojich crevach, ale zase zbytocne sa obmedzovat tiez nie je dobre. no som zvedava ako nam to pojde 🙂
ono je sranda ze v kazdej casti sveta plati cosi ine...holt iny kraj, iny mrav. preto tie zakazy/prikazy/rady asi beriem pre niekoho na lahku vahu, ale ked jeden hovori tak a druhy tak, tak asi nic neplati na 100% 🙂

seuska, veji, no bola som taka dramaticka asi tyzden 😀 vtedy som vysadila hormony a nejako to so mnou zakyvalo viac nez bolo znesitelne 😅

pipimiska
24. feb 2010

ahojte,dufam,ze vam nevadi,ze prispievam iba ked mam problem 😅 ..ale nestiham za vami,ale obcasne citam,aby som bola trocha v obraze 😉

vcera som bola u gynekologa,ze mi vkuse tvrdne brusko,tak mi vysetril krcok a ze je uplne v poriadku,..sestra mi zmerala ozvi,tiez oki..povedal,ze to budu asi tie braxton ci ake kontrakcie..vsade citam,ze sa to deje pri namahe,pri dlhom stati,alebo sedeni,lenze mne tvrdne cely den,aj ked lezim,aj ked vstavam,aj ked stojim a nieco robim rukami do predu,ranajky,umyvanie ruk a podobne..mozu podla vas tieto tvrdnutia vyvolat aj normalne kontrakcie,predcasny porod ? kazal mi,aby som skusila tabletky buscopan,na uvolnenie krcov,ale tam pise ze tehotne by nemali..
poznate niekto tieto lieky,brali ste ich niektora?
neviete co okrem krcka moze sposobovat to tvrdnutie?trva to iba par sekund,ale nieedy aj kazdu pol hodinu ..

vejula
24. feb 2010

ahoj pipi... No to ti ja poradiť fakt neviem 😒 Ale tak snad ked ti to odporučil gyndoš tak vie že čo môžeš a čo nie 😕

moni
24. feb 2010

pipi, dufam ze nevadi ze zase ja budem odpovedat 😅
tie kontrakcie su braxton-hicks, a okrem namahy ich moze sposobova dehydratacia. tu odporucaju veeela vela pit. mne zacali dost skoro, ale u mna to bolo namahou, stresom, blbym pitnym rezimom...no a jednoducho tym, ze sval maternice sa stahoval. pokial sa neotvaras a krcok drzi, tak by to malo byt ok. nevyvolaju porod.
o tych tabletkach som nepocula 😒 je to neprijemne, ale ja by som to radsej vydrzala 😕

kamilakd
24. feb 2010

ahojte bambulky po dlksom case ale predsa....ste toho popisali veru ...dnes bol krasny den teda aspon u nas
😉 tak ja som skomletizovala tasku do porodnice...no celkom som to zvladla a dalsiu kopu som nechala doma ak by trebalo doniest tak nech nestresuju maju vsetko pripravene ved keby som tam mala napchat uz len tie vlozky a plienky kolko je toho...kocky tie co budu rodit v cudzine to urco nepoznaju 😉

este sa chcem opytat skor druhorodiciek asi ,beriete si napr laktacit alebo tam dolu budeme oplachovat vodou a este viete doporucit nieco na to sitie a ci uz osetrovat v nemocke alebo az doma dakujem ja mam zatial len repikovy gel.

moni tie falosne kontrakcie to dokaze pekne vystrasit asi,ja zatial nic take nemam ale pocula som.chi a dufam ze tym kaslanim toho mojho krpca nevykaslem 😀 chudacik aj teraz som si zakaslala sa momrvil a uz je klud dufam ze mi to nevrati potom 😅 aj mu hovorim ze to nie narocky ho budim 😉

gajana1
24. feb 2010

Ahojte
kamilka ja som pri prvom len čistou vodou oplachovala a potom mi kamoška poradila niečo s lekarne ale neviem ako sa to presne vola zajtra pozriem lebo už sa mi nechce vstať.

kiwinka
24. feb 2010

OK , tak ja si kupim o cislo vacsiu a hotovo,, mozno mi daju aj vyskusat , nie? si kupim2 na zaciatok,,a uvidime ci aj viac budem potrebovat,,este nemam skusenost 😵 😵 😵

kamilakd
24. feb 2010

gajana super a prosim ta hod mi to do IP dakujem ja vobec neviem jak to tam bude 😅 a ja som este taka ze sa budem bat sa toho sitia dotknut 😀

moni
24. feb 2010

kami, no veru nestacim sa divit co vam vsetko treba 😔 mna dnes svokra nahanala ze sa mam balit a tasku chystat, no ale ked mne toho tolko netreba (len zupan, pyzamo, papuce, drogeriu, a veci na oblecenie pre babo), tak na kieho oneho mam o to zakopavat dalsich X tyzdnov 😕
minka par stran dozadu spominala cosi na hojenie (nejake chloro- cosi, roztok ci co).
tie falosne kontrakcie ma veru riadne poplasili cez vikend. len si tak vegetim po ranajkach a zrazu bum, kramove bolesti, tvrde brucho, bolesti krizov...no ja som sa uz videla 🙄 po 10 minutach znova! a potom pol dna nic. preventivne som len lezala aby som ju neydurila von, ale teda v hlave mi zacalo srotovat riadne 😀
opica jedna mala ma len chcela postrasit 😅

gajana1
24. feb 2010

kamilka predsa som vstala nedalo mi to vola sa to ROSALGIN

vejula
24. feb 2010

ahoj kami, tak ty si už pobalená... Joj ja budem baliť asi až ked ma chytia prvé kontrakcie 😅 ako sa tak poznám...

Ale blbne my comp nemám nervy, strašne pomaly to tu ide. Tak asi končím... Majte sa pekne kočky dobruuu nocku 😉

kamilakd
24. feb 2010

MONI ten chloro daco to mam ale netusim kedy to mozem natierat ja by radsej daco co si tam nastriekam 😅
juj to som citala az ma mraz po chrbate presiel ale som rada ze si ok zabka ta skusa ze ci si v strehu 😀

juliap
24. feb 2010

kamilka, ja som len vodou sprchovala, vzdy po kojeni som isla do sprchy, tak niekedy aj na mna pozerali, ze som tam 6x denne, ale robilo mi to dobre, uz 3 den som normalne sedela, jak keby som nemala ani zasite ... ale viem ze niektore pouzivaju bud speci gel, alebo masticky /niekedy to bol erevit, to je na rychlejsie hojenie ran a da sa pouzit aj na popraskane bradavky, ale pred kojenim prsia oplachnut/ myslim ze ked sa opytas v lekarni, tak ti aj poradia.

pipi buskopan som mala ale nie v tehu, ja mam chronicky zapal pazeraka a zaludka, tak som ho brala, ked som mala krce, takze je to na krce hladkeho svalstva ...

kamilakd
24. feb 2010

GAJANA dakujem uz mam poznacene a nechcela som ta prehnat z polohy lezmo sedmo...

JULI tak vraj je to naj si to stale sprskovat a nech sa kukali aj ja tam budem v tej sprche asi varena pecena 😀 a este taka otazocka a ked si cikala nepalilo?alebo tiez do sprsky,a moze sa dat daco od bolesti?daka tabletka ci sa nesmie...inak mamina mi este kupila v lekarni take male gelove stvorceky a tie sa daju pouzit ako chladive obklady na prska vraj je to lepsie ako si davat mokre obklady...a na prsia mam 3masticky 😀 calciovu,cicade 😀 mu a ja mam este tu z awentu 😀 to som sa vyzbrojila co...ale niekto tu spominal ze kazdej zabera nieco ine tak som to poistila

VEJULCEK ja som uz na komode mala zhruba pripravene veci akurat som este sterilizovala odsavacku flasku dudil tak a dnes som to napchala do tasky nech mam pokoj lebo ja nemam rada stres...a radsej mam vsetko pripravene.ked pride den D tak zbalim tasku a mozem ist 😀

gajana1
24. feb 2010

kamilka nevadi aspoň som si spomenula že som malemuabudla uvariť čajik inak by som v noci musela

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre