Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kika29
25. feb 2010

mne nezaberá nič len na chvílu a potom ma ide poraziť od zlosti. 😝

moni
25. feb 2010

veve, tiez si neviem odopriet, a potom nariekam 😨

cici, ja som prestala citat slovenske stranky o kojeni, lebo ma deprimovalo co vsetko sa zakazuje 🙄 tu to vobec tak nie je. tak uvidime ake budu nase babatka, ci nam dopraju normalnu stravu, alebo sa bude treba obetovat.

cicimon
25. feb 2010

no ja som v stadiu ked necitam nic...okrem novin 🙂) tak snad na mna zas pride naucne obdobie, ked budem schopna nacerpat nejake info

kika29
25. feb 2010

z vlastnej skúsenosti viem že ked budete kojiť v žiadnom prípade nezjecte ananás čerstvý. mne ho doniesla známa do pôrodnice a ja trúba som ho schuti zjedla a potom som kojila. ani si neviete predstaviť čo to spravilo s malou. aké krče mala a vrešťala a zvýjala sa od bolesti. rýchlo som utekala na novoredenecké lebo to sa nedalo počúvať ako vrešťalo a tie krče no des ☹ nevedela som že to citrusové plody nemôžeme jesť a ublížila som tým malej ☹ v živote som nevidela nič také ako sa to malé bábätko 3 dňové trápilo. revala som s ňou. strašne som sa zľakla. našťastie na novorodeneckom jej pomohli.

moni
25. feb 2010

je velmi individualne ako babatko reaguje na maminu stravu. mam kolegynu z thajska, ktora jedava ananas casto a nikdy nemala problemy. indky zas jedia strukoviny, stiplave a tiez v pohode. na druhu stranu kamaratka bola na rozkoch s maslom lebo z hocicoho ineho islo maleho rozdrapit 😖 najhorsie je, ze ked mama nevyskusa tak nezisti. lenze ked to narobi galibu, tak narieka aj s babatkom 😔
tie citrusy su kvoli alergiam a atopaku, a nie traveniu...ci sa pletiem?

alicc
25. feb 2010

majca no vidíš možno sa tam aj uvidíme 😀 😀 😀

dejna: prístroje v poradni boli všetky a službu mala dr. kereková, všetko fungovalo tak ako malo.

alicc
25. feb 2010

preto som aj minule písala, že vždy treba novú potravinu do jedálnička zadadiť v menšom množstve a vždy len jednu, aby sa vedelo, ak by babo malo problémy tak o čoho a mohlo sa to vylúčiť, aspoň ja som to tak robila, možnoniekto iný má aj iné postupy

kika29
25. feb 2010

sú na alergie no našťastie malá alergie nemá. len v tedy mala strašnú koliku musela som s ňou cvičiť a masírovať bruško mlieko som si odsala a vyliala aby som ju nenakojila zase tým ananasovým.

moni
25. feb 2010

no ja som velmi zvedava na kojenie, ako to pojde, ako to budeme zvladat 🙂

kika29
25. feb 2010

mne hned po 2 hodinách po pôrode dali malú kojiť. bolo to také čudné. chytila sa hned a to som sa bála že nebudem vedieť ako to treba. ale ked zdrapila bradavku ta zabolelo a nedaj boha pustiť 😀 ako by nejedla týždeň 😀 moja spolubyvajúca mala iný problém mala sa jej nevedela prisať a stále plakala od hladu. bolo mi jej lúto lebo ju to aj bolelo aj trápilo. prikladala ju strašne dlho len aby sa prisala. mala problém s bradavkamy.

dejna3
25. feb 2010

ja som tiež opatrne skúšla citrusy, a všetko bolo o.k.... je to veľmi individuálne, ako dieťatko zareaguje, nedá sa všeobecne povedať - že toto nie a toto áno...
pediatrička mi hovorila, že aj jednu kávu denne môžem, tak som pila, a malá aj tak pekne spinkala 😉

dejna3
25. feb 2010

alicc, ak tam ostali prístroje, tak snáď nebudem problém, aby pôrodka pokračovala v normálnej prevádzke 🙂

kika29
25. feb 2010

vždy hovorili že nemôžeme jesť veci od ktorých nadúva. Ja som prišla do pôrodnice ráno o 9 a doma som vypila len čaj lebo som nič iné nedostála do žalúdka a v nemocnici som od 12:30 ležala na koze takže som nemala ani obed a na večeru si predstavte mi dali kapustové fliačky. Odviezli ma o 16h na izbu a o 17 bola večera takže mi ju doniesla sestrička do izby kedže som bola po pôrode a od hladu som to za minútu zožrala. Sestrička kukala že tak skoro jem. No taký hlad som mala že mi bolo jedno čo mi dajú jesť. A kapusta nadúva a večera bola taká.

kika29
25. feb 2010

a viete čo ma prekvapilo? že ja 2 hodiny po pôrode som už mala mlieko 😕 sestrička povedala že som ten dobrý prípad lebo niektorím mamičkám aj 2-3 dni trvá kým sa im prsia nalejú.

dejna3
25. feb 2010

kika, ja som bola asi 30 hodín na vyvolávačkách, čiže som toho veľa nepojedla.. a po cisárskom, som tiež asi 2 dni nejedla... tak čo myslíš, aký som mala asi hlad ja? 😀 😀

dejna3
25. feb 2010

aj mne sestrička skúšala prsia 3 hodiny po sekcii a už boli naliate 😉

kika29
25. feb 2010

idem spať nejako sa necítim dobre aj záha páli 😝 dobrú noc 😔

moni
25. feb 2010

kika, no akurat som isla pisat ze ty si stastna mamicka ked ti tak rychlo mliecko nabehlo 😅 co mam kamosky v okoli tak take 3 dni to veru trvalo.
mala bola teda dobry cicavec 😀

dejni, tak snad sa ta situacii v TO nemocnici unormalni.

kika29
25. feb 2010

dejna tak to si neviem ani predstaviť aká si musela byť hladná.

dejna3
25. feb 2010

jáj moni, dúfam, že aspoň tá pôrodka bude fungovať 😉 veď máme ešte mesiac čas... hádam sa to nejak "utrasie"

kika29
25. feb 2010

moni bola len škoda že len s jedného prsníka chcela papať z ľavého a pravý nechcela. no bola cicavec poriadny.

dejna3
25. feb 2010

a moje prvé jedlo bol riedky vanilkový puding s 3 piškótami... no vtedy mi to pripadlao, akoby som jedla na nejakej slávnostnej recepcii, že mňaaaaam 😀 😀 ... inak dávali nám aj detské výživy a tak... a baby, čo rodili prirodzene, nám normálne závideli jedlo 😀 😀

moni
25. feb 2010

dejni, tak teraz si mi urobila chut s pudingom, idem si uvarit 😀
inac, to bola moja prva otazka, ze teda ked to na mna pride co s jedenim? po 30 hodinach bez jedla by som vrazdila 🙄

dejna3
25. feb 2010

tak dobrú chuť 😀 😀 😀

monva
25. feb 2010

ozaj dejni, diky za rady ohladom SP, mala si pravdu, oni mi poslu len rozhodnutie a to potvrdenie na zrusenie RP na Danka a k prispevku na starostlivost o neho musim im tlacivo poslat ja (to mi povedali aj na UPSVR). Akurat je tu ten problem, ze sa na SP do Blavy neviem vobec dovolat ku pani, kt. ma ma na starosti, tak budem skusat dalej 🙂
este raz mooooc diky 🙂

moni
25. feb 2010

dejni, tak z pudingu je nakoniec krupicova kasa 😅

dejna3
25. feb 2010

monva, neni zač... škoda, že sa to nedá v tvojom prípade jednoduchšie vybaviť ☹

moni, si si to rozmyslela cestou do kuchyne? 😀 😀 krupička je tiež ok, len mne teraz momentálne nie je až taká vzácna... mám doma papkáčika, ktorý ju papá aj 4 - 5 x týždenne 😅
ale zajtra urobím asi aj ja pudinček alebo rovno možno dukátové buchtičky a poruším trošku diétku 🙂 a mm si zas pofrfle 😀 ale cez víkend mu to vykompenzujem mäsom 😀

dejna3
25. feb 2010

idem off, papá a dobrú 😉

moni
25. feb 2010

dejni, pre mna je krupica poklad. maju ju sice aj tu, ale vacsinou si donesiem zo slovenska 😅
vidis, tie dukatove su dobry napad! mm sa tiez nebude tvarit nadsene, no ale co uz, my baby ho prehlasujeme 😅

stanusa
26. feb 2010

Dobre ranko 🙂

jankako drzim palce na poradni

fleury super, ze si doma a tia 3 t uz vylezite

allic aku anestezu budes mat pocas sekcie?

vcera som zbehla do nasej nemocky kvoli tvrdemu brusku, lebo moj lekar neordinoval. krcok v poriadku, maly je vysoko a preto tlaci az na branicu a tak skoro sa nechysta von.
potom siel lekar pocuvat srdiecko a predstavte si, ze pristroj len chrcal a ziadne ozvi, zobral druhy a to iste...potom zacal hmatat brusko, ze ako je ulozeny a nakoniec doniesla sestricka dalsie pocuvadlo a tak uz bolo pekne pocut srdiecko 😵
este ma supli na pasy - ctg, vsetko ok, az na tvrdnutie brucha.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre