Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

martina05
2. mar 2010

No tak už máme navarené....sme to my s Vandou ale šikulky...

Kika, ja by som na tvojom mieste asi na pohreb šla ale len tak podať ruku, žiadne ceromónie v dome smútku a tak. Ale baby majú pravdu ako sa cítiš ... ak ti je zle alebo sa ti ťažko chodí..v prvom rade je drobec...

Frucht, tak to máš teda fajn, že presne vieš termín kedy sa vám "zadarilo"...to ja som mala cyklus taký že 60-70 dní a brala som lieky všemožné, takže prvý vyrátaný TP od lekára sme mali v máji, potom 25.4 a nakoniec sa to ustálilo na 4.4.... Merala som si BT, tak viem že sa nám svištík podaril asi v týždeň keď sme boli na dovolenke v Tatrách...ale ktorý deň, tak to teda netuším, lebo snahy boli stále 😀 😀 😀 😀

Keď tu píšete o tom pivku, tal to ja vôbec nemusím...podľa mňa ešte nevynašli alkohol, ktorý by mi chutil... no možno s výninkou Mojita na ktoré ma zbalil MM

martina05
2. mar 2010

Minius nie si čudná..podľa mňa je to prirodzené...aj ja sa bojím...či to zvládnem, ako zdolám pôrod, či nebudem úplne na dne so silami, ako nám to nabúra rytmus... To MM si z toho moc nerobí, on sa stráášne teší , už teraz plánuje ako ideme v júli na dovolenku a ja.... mám strach priznávam... ale zároveň sa teším...

najviac so všetkého sa asi bojím aby som dokázala oddeliť to že som matka od toho že som manželka a nezmenila sa na dojčiace monštrum, ktoré úplne odrovná partnera. Mám totiž jednu známu, ktorá sa takto zmenila a jej muž sa nám stále sťažuje, že odkedy majú dieťa je ich vzťah o ničom... Ja si veľmi želám aby nás malá spojila...

fleury
2. mar 2010

minius ja mam take iste pocity 😅 Tiez uvazujem ako to zvladnem vsetko potom, tu celkovu zmenu zivota, mam strach a zaroven sa velmi tesim, takze sa to tak vyvazuje pekne 🙂) Je to urcite uplne normalne u prvorodiciek, kedze sme dieta nemali a nevieme co nas vsetko caka. Len moj drahy je taky flegmaticky optimista, ze mi ani nedava sancu velmi uvazovat nad tym co a ako bude..on uz ma plany na rok dopredu aj s malickou 😀

minius
2. mar 2010

matka no to si ma potesila 😅 uz som sa zacala obavat ze zacinam mat nejake predporodne depky ale je dorbre vediet ze nie som jedina.
My tiez planujeme ze by sme isli niekam v septembri na nejaku last minute k moru aby sa ten nas zivot nezmenil az privelmi.
A nemyslim ze sa budes bat aby vas mala spojila, ocino uricite neda na nu dopustit a bude si ju strazit ako ocko v hlave 😉.
Moj drahy malemu teraz cita rozpravkove knizky a myslim ze takto si na seba zvykaju 😵 este pred narodenim.

martina05
2. mar 2010

No Minius , to je milé.....MM sa s amlou rozpráva a tá potvorka normálne asi odlišuje jeho a môj hlas, keď sa mi dotkne bruška vždy prestane kopať a hmýriť sa a len sa natlačí namiesto kde dá ruku ....

jankako
2. mar 2010

dik za radu...nemožem písať,lebo muž tu šaškuje s objednávanim elektornov na auto 😠 .ani vás nebudem stačiť čítať..ale ešte sa spýtam an tento kočiar,ak máte chuť napíšte mi čo nan vravite a či ho poznáte.dakujem za názor..
http://kocarky.heureka.cz/baby-active-jet-picas...

minius
2. mar 2010

matka no to uz citi muzsku ruku 😀, ocino vychovava hned od zaciatku 😵
nas maly je presne naopak, ked tatino chyti brusko tak hned sa zacne hmyrit to bude cely Daddy`s boy 😀

fleury
2. mar 2010

janka tento nepoznam, najlepsie je ist pozriet osobne

minius
2. mar 2010

jankako ten kocik je velmi peknucky a vyzera byt aj pohodlny. Ale ja ho nepoznam. Tazky je?

fleury
2. mar 2010

minius ze last minute k moru..to moj mm si dal iny level..s malou uz na riadnu turu..uz vybera vak pre malu 😀 😀

minius
2. mar 2010

Fleury joooj ako vam je dobre. My sa tiez tesime na SK tury do Rohacov a kade tade. V lete sa chystam domov na par tyzdnov tak dufam ze nam to vyde ale vak este nemame, ked nie vytlacime kocik aspon po asfaltke 😅, netreba to hned prehanat, no nie? 😀

fleury
2. mar 2010

minius my chceme ist niekedy koncom leta do slovenskeho raja aspon na tyzden 🙂 Naposledy co sme boli v tatrach na ture tak tam lozil jeden tatko s vakom po skalach a take to bolo mile, to som este nebola tehu a moj mm uz sa uz videl ako bude on takto lozit 😀

minius
2. mar 2010

fleury ze ono je to take milucke ked vidis tych tatkov ako chodia s babenkom aj sami 😵
Len aby na tie tury vyslo pocasie 😅

Nepoculi ste nieco o Tamtamke?

fleury
2. mar 2010

o tamtamke pisali, ze nemala dobre prietoky, hrozil jej tiez porod, ale stale su 2v1 🙂

zuvinka102
2. mar 2010

ahojte vas ako docitat je umenie takze ak by ste mi mohli tak v skratke napisat ake je tema dna.. 😅 😅

aktakk
2. mar 2010

Juuuuj baby, uz tu o tom pive nepiste, lebo zaslintam celu klavasnicu 😔

Uvazovali ste teda niektora ist aj k moru s malinkym? Ja premyslam nad Chorvatskom, vcera som sa bavila s nejakymi mamickami a ze je mozno lepsie ist ked je male male (lepsie zvlada cestu) ako ked je uz vacsie. Co vy na to?

Minius- lepi aj mne, ze ktovie ako to vsetko zvladneme, ze sa zmeni cely zivot...ale urcite dietatko ho moze len vylepsit...samozrejme uz ziadne akcie ked sa nam zachce, odpocinok ked sa nam zachce...ale zvladneme to.

fleury
2. mar 2010

clovek by neveril kolko oblubenkyn piva tu najde 😀

minius
2. mar 2010

no tak to je dobre, este nech to v zdravi dotiahneme este aspon par tyzdnov a potom tie nase zlaticka mozu prist. Dufam ze Gretka sa umudrila a trosku pribrala.

Aktakk my planujeme k moru ked bude mat maly aspon 3-4 mesiacov. Ako vy planujete ist?
Autom neviem ci to je dobry napad s miminom. Aj pre dospelaka je ta cesta dost. Ale lietadlom v pohode, nie?

minius
2. mar 2010

ja pifko moc nemusim, ale cierne je vraj velmi dobre aj na zelezo a vraj je potom aj viac mliecka.

Ja som zase na biele vinko ale teraz mavam chutky aj na cervne. 😝
Sem tam si dam, nie casto a hlavne nie vela...

aktakk
2. mar 2010

No Fleury- pivo by som pila stale, tak aspon nealko kupujem. Ja som si cierne kupila minuly tyzden ale dala som si asi tak deci, ak nie menej a citila som sa ako po 5 pivach...normalne mi to stuplo do hlavy..takze radsej to nealko.

Minius- no ja som premyslala nad chorvatskom prave, niekde na zaciatok...Kolega chodil a je to tak 7hodin- 8 hodin cesty...samozrejme by sme museli nejaku prestavku dat. Bojim sa do nejakych exot.krajin....

fleury
2. mar 2010

mne prave cierne moc nechuti, na mna je moc sladke, ja radsej svetle 🙂)
ale dost uz, lebo si vazne jedno otvorim 😀

fleury
2. mar 2010

inak toho sa bojim, ked si dam prve pivo po porode ci sa z toho neopijem po takej dobe 😀

jankako
2. mar 2010

dikes baby za názor na kočiar..neviem fakt čo spraviť...do prdelky..už ma to štve..ja ju budem nakoniec voziť v segrinom starom kočiari 😠
dneska ma ako žaludok bolka..naobed bolo dietne,dusena brokolica zemiakova kaša..koniec prežierkam.. 😖

aktakk
2. mar 2010

Veru mozno aj opijes....ja osobne tiez radsej svetle...teraz aspon toho birela...

Baby aj viete ako budete chudnut po porode, alebo to neriesite? Ako sa zbavime bruska?

fleury
2. mar 2010

niekto tu uz planoval 3 tyzdne po porode k moru ist, tak potom vam moze dat rady a skusenosti 🙂)

martina05
2. mar 2010

No podľa mňa čo sa týka cestovania s bábom letecky je to isto lepšie...nasadneš a o 2 hod. si na mieste..teda ak nie sú žiadne problémy...
Fleury my sme tiež takí turisti, zatiaľ máme kúpený nosič red castle, to je taká vychádzková verzia ale veľmi dobré ohlasy som čítala na nosič zn. tatonka. Len neviem ako je to s nadmorskou výškou u mimi, kamoška -lekárka mi niečo spomínala že Skalnaté pleso je max....

aktakk
2. mar 2010

Inak, na dovolenku pojdeme tiez len v tom pripade, ze nebudem vyzerat stale ako hrosica, resp. velryba...si ma nahodou na plazi pomylia a budu ma hnat do mora...to neriskujem.

fleury
2. mar 2010

janka no ved skocte niekam do obchodu pozriet kociky, najlepsie je chytit si ho osobne do ruky

aktakk tak chudnutie ja neriesim, ja som pribrala malo, a bruska sa zbavime ani nebudeme vediet ako 😉

fleury
2. mar 2010

mata ved to, ze musim pozistovat do akej vysky s malinkou budeme moct chodit, keby to bolo na mm tak ideme rovno na rysy 😀

aktakk
2. mar 2010

No ja prave budem mat co zhadzovat...ale hadam to pri malom vybeham...doteraz som mala sedavu robotu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre