Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
3. mar 2010

a na prietokoch som bola min tyzden a ziaden kufrik som od svojej gyn, nedostala....to tiez neviem ako to funguje..

stanusa
3. mar 2010

vcera mi prisla na mail krasna prezetntacia o slzach zeny, tak som skopirovala aspon text:

Prečo ženy plačú

Malý chlapec sa spýtal mamy:
"Prečo plačeš?"
"Pretože som žena," povedala mu.
Nerozumiem!" povedal syn.
Jeho mama ho len objala a povedala:
"A nikdy ani neporozumieš."
Neskôr sa chlapec opýtal svojho otca:
"Prečo sa mi zdá, že mama plače bez dôvodu?"
"Všetky ženy plačú bez dôvodu," bolo všetko, čo mohol otec odpovedať.

Malý chlapec vyrástol a stal sa mužom, avšak stále nerozumejúc, prečo ženy
plačú.
Nakoniec zavolal Bohu a keď sa dovolal, spýtal sa:
"Bože, prečo sa ženy rozplačú tak ľahko??"

Boh odpovedal:
"
Keď som urobil ženu, musela byt výnimočná.

Urobil som jej PLECIA dosť silné na to, aby uniesla váhu sveta,
ale natoľko jemné, aby poskytovali pohodlie.

Dal som jej vnútornú SILU, aby vydržala pôrod dieťaťa a odmietnutie,
ktoré veľa ráz okúsi od svojich detí.

Dal som jej TVRDOSŤ, ktorá jej pomôže stále pokračovať,
keď sa všetci ostatní vzdávajú a starať sa o svoju rodinu napriek chorobám
a únave, bez sťažovania sa.

Dal som jej CIT milovať svoje deti za všetkých okolností, dokonca aj
vtedy, ak ju jej dieťa hlboko ranilo.

Dal som jej ODVAHU prijať svojho manžela napriek jeho chybám
a sformoval som ju z jeho rebra, aby chránila jeho srdce.

Dal som jej MÚDROSŤ, aby vedela, že dobrý manžel nikdy neraní svoju ženu,
ale niekedy skúša jej silu a rozhodnosť stáť vedľa neho bez výhrad.

A nakoniec som jej dal SLZU, ktorú vyroní, ktorá je výlučne jej,
aby ju použila kedykoľvek ju bude potrebovať, aby to zvládla.

Na tú slzu má naozaj právo, nik nevydrží bez slova toľko ako žena!

Krása ženy nie je v šatách, ktoré nosí, v postave, ktorú má, ani v spôsobe
akým si češe vlasy.

Krása ženy musí byť v jej očiach, pretože tie sú bránou k jej srdcu,
miestu, kde sídli láska.

...dajte si veľký pozor, aby ste nerozplakali ženu, lebo Boh počíta
jej slzy! Žena vyšla z mužovho rebra, nie z jeho nôh, aby bola
pošliapaná, nie z jeho hlavy, aby bola povýšenecká, ale z jeho boku, aby
mu bola rovnou...

Z miesta pod ramenom, aby bola chránená, a vedľa srdca,
aby bola milovaná...

Prosím, pošli toto všetkým krásnym ženám, ktoré poznáš.

Všetky si zaslúžia našu lásku, za ich trpezlivosť, silu, múdrosť, cit, a
vytrvalosť.

Prosím, pošli toto všetkým mužom, ktorí ešte nevedia, prečo ženy plačú.

PS: Možno je to práve kvôli nim!

fleury
3. mar 2010

frucht to je vlastne utz len s tym, ze ti pozru ako je babo vyzivovane, prietok krvi placentou a pupocnikom, okyslicovanie.

minka21
3. mar 2010

no Vaneska je taky nas smejko🙂aspon podla toho ked som tu chvilku tam sa vacsinou skeri🙂 a ked sa zda ze ide plakat tak ju utesim a to je pocit!!!!ked to malunke dietatko sa na vas hlas utisi a spokojne spinka dalej!vcera mala jedny teplaky az pod pazuchami a stale jej boli velikanske🙂))ale ono ak bude po maminke tak rychlo to dobehne🙂
inak akosi nam oblondieva🙂zasa po mame🙂a ze ma vlasov na to aka je mala na dve hlavy ale to uz po mame nema🙂to tata ma taku hrivu🙂

fleury
3. mar 2010

minka no ved Vaneska mala vlasov uz pri narodeni pozehnane 🙂

vejula
3. mar 2010

veve tak snad mi malíé nezazlieva tie dobrotky čo tlačím do hlavy... 😅

stanusa velmi pekné 😵

kiwi ja ju máčam také 4 hodky dufam že bude stačiť, lebo viem že mamina ju máčala kolkokrát aj celu noc 😝

minka super že je maličká taký optimista, že sa stále škerí, budete mat doma kopec radosti...

InAč na poradni som bola ešte po 4 týždnoch teraz a teraz ma objednal na monitor o 2 tt. Čize už budem v 37 tt. No a potom už hádam budem chodiť každý týžden 😝

fleury
3. mar 2010

vejul sladke maju drobci radi, moja sa tiez rozkope 2x intenzivnejsie 🙂 urcite nejes tolko sladkosti, zeby to ublizilo

veve23
3. mar 2010

Veji, ja sa riadim podla knizky 😀 😀 , aspon budeme mat peknu prasiatkovsku kozicku a dufam ze bude mat kozu po mne, ja mam tau trosku snedu a hned sa opali do hneda 😀 vsak v lete uvidime, ci bude cernosko.

Cici, mne kufrik dala sestricka ked mi davala papier na MD, som jej podpisvala taku karticku a do matrskej knizky mi nalepla nalepku zeho mam tak neviem ako to funguje

cicimon
3. mar 2010

veve - tak ja uz papier na MD mam, nastupujem od utorka, tak zrejme od nich uz nic nedostanem,,,

michalag
3. mar 2010

prave som pripravila veceru 🙂 falosnu tresku s tvarohu, mnam 😝 🙂

fleury
3. mar 2010

mne dali prenatal box uz v 12tt na utz, potom mi chcela dat gynekologicka a teraz zase v nemocke ked som bola na kontrole, tak neviem ci vyzeram ako kufrikovy typ ci co 😀 dalsi kufrik davaju po narodeni v nemocnici+mne dojde este jeden, co som vyplnovala raz dotaznik, ked som bola na morfolog.utz

miska tak ty si sikovna, ze uz aj veceru mas!! a to je co ta falosna treska z tvarohu? 🙂

kiwinka
3. mar 2010

aktakk, noo aj ja,, krok za krokom minule som sledovala a frank a carol mali taku udobrovaciu scenku,,no slzi v ociach a uz mi kutikmi úst krutilo :P hahah no hruuuza xixi.
ozaj veru, aky kocik ste to teda kupili??
na koniec len nas oblbol tusim ten čuro s teutonkou 😅 no faaajn!

kiwinka
3. mar 2010

fleury to v albumiku ako plienky s obrazkami macikom a tak.. to mam aj ja asi 2kusy, povedali mi, ze to je po kúpeli zabalit babo, alebo polozit babo na tu plienku... 🙂 aky mas nazor ty na to?
a kocik mate waaw 🙂

grekyna23
3. mar 2010

minka Vaneska je nadhernaaaaa, a uvidis cas rychlo ubehne a uz ju budes mat stale pri sebe

mne prietoky v nemocnici robili kazdy tyzden pri ultrazvuku, a k doktorke ideme na kontrolu po tyzdni, ale to ma kazdy doktor ine a asi zalezi aj od zdravotneho stavu

joooj a palacinky by som si dala, ale nemozem pri nich stat, tak mm urobil kuracinku na broskyniach, mnam a sosovicovu polievku, takze strukoviny su v kurze 😉

veve23
3. mar 2010

Cici, to asi zalezi od doktorov, neviem, podla coho sa to deli, alebo ktory dr. to ma, ze mi oznakovali tehu knizku ze uz kufrik mam, to asi aby mi uz nikto nic nedal 😠

cicimon
3. mar 2010

no ja mam asi stastie na "darceky", aj teraz asi bude zvysovanie platov tesne po tom, ako odidem, cize zas sa mi neujde nic..

fruchtbar
3. mar 2010

Fleury, to este nemas na mna....od dr.som dostala kufrik tiez tak skoro ako ty a ked som s nim isla k autu,tak ma stretla sprostrdkovatelka tychto kufrikov a vyfasovasla som dalsie tri 😀 😀 😀 ,takze dokopy som mala styri a v kazdom bola poukazka pre mm na STIEGL pivo 6 flasiek 😝 ,vies aky bol rad....ze aj chlapi nieco dostanu za tu tazku pracu !!!

fleury
3. mar 2010

kiwi presne tak, je to plienkova osuska, budem to pouzivat po kupani, malinku v tom pekne zabalim a osusim 🙂 Taktiez je to fajn na podlozenie ci uz do kocika alebo do postielky

vidis kiwi ake maju tvoje palacinky odozvu??!!!

fleury
3. mar 2010

frucht tak ty sa mas!! to ja som vyfasovala nejake bezkofeinove napoje 😝

majca424
3. mar 2010

ahoj minka 😀
To je super že sa takto držíte, len nech si pekne ďalej priberá a čoskoro budete spolu doma 😉 Držím Vám palce 🙂

kika29
3. mar 2010

minka a to jej aký velký svetrýk obliekli ale už vidno že podrástla a ako sa usmieva zlatulinká je velmi 🙂
citlivka som aj ja hlavne ked mm na mňa kus zvýši hlas alebo mi niečo nepekne odvrkne. ja vela dusím v sebe a potom vybuchnem naraz aj nervy aj lútosť a poplačem si a je klud.

sestre zajtra začína 20tt.

kiwinka
3. mar 2010

fleu,, no MM siel do praaace! 😅 , a nestihol ani jednu ochutnat,,take vecer dam vediet 😵
ale ja milujem palacinky, takze bruu chut k obedu Vam baby 😵

kika29
3. mar 2010

no idem aj ja na to moje rizoto mňam a asi urobím na večeru palacinky aj ja ked dnes je palacinkový deň 😀

fruchtbar
3. mar 2010

tak ja si spravim palacinky zajtra,uz ste ma celkom pekne rozhecovali....s nutelou a bananmi ! 😀

fleury
3. mar 2010

kiwi tak moj mm ta pozdravi, lebo si mi narobila take chute, ze mi ich bude musiet urobit!! cesto mu spravim ja, ale stat pri tom nemozem, takze hold smola, pri sporaku bude stat on!! 😀 😀
mnaaam, take plnene ovocim so slahackou a cokoladou!!

vejula
3. mar 2010

čaute kočky... Počujte mám teraz takú dilemu ☹ Som si robila ten výplach pošvy tým rosalginom... Na to je taký aplikátor, neviem či ste si to už nieekdy dávali. No a doki mi povedal aby som si to nedávala moc hlboko, lenže ja cez to svoje brušisko som vôbec nevidela ako hlboko si to dávam. Tak som šla čisto podla pocitov. A teraz mám hrozný strach či sa to nemohlo nejako ku bábatku dostať... Aby asom mu nejako neublížila... Necítim že by ma niečo bolelo ale aj tak sa bojím. Viete nejako poradiť?

kats
3. mar 2010

minka, mala je kraaasna 😵 super ze pekne rastie 😉 kasli na hnusne sestricky, je to tvoje milovane babo a bud s nou kolko chces ty 🙂

babyyy aj ja mam strasne chute na sladke... nie ze cokolada a sladkosti, ale kolace, minule sme mali na obed a veceru ryzovy nakyp - moj prvy vytvor v zivote a tak isto dnes som uz spravila zemlovku na veceru a zajtrajsi obed 😀 palacinky by tiez bodli, ale nechce sa mi pri nich stat 😅 tak mozno ked pazravost zvitazi nad lenivostou 😀 😀

prave som vyprala tonu malych veciciek a este 2 take varky cakaju 😅 len ich uz nemam kde susit 😀 mame kooopec ruzovych veci po svagrinej a ja prave zistujem ze ruzovu nemam rada 😕 😅 asi nasa babulka bude behat v chalanskych veciach po matusovi 😅 😝 😀

plienkova osuska je super, my ju doteraz pouzivame 😉

kats
3. mar 2010

vejula k babu si sa urcite nedostala neboj 😉 mas tam predsa hlienovu zatku, krcok a babo je pekne este obalene vo vaku 😉 ved aj pri sexikovani sa ti mm k nemu nedostane 😅 😉

aktakk
3. mar 2010

Kiwi- kupili sme teutonku sportak, ale ojazdenu. A k tomu kupujeme vloznu tasku, predlzovaci nadstavec, nanoznik, vajicko...A vyjde nas to cca na 500€. Takze o polku menej 😉 .

vejula
3. mar 2010

Jej dakujem ti kats, za odpoved, ja som taká ustráchaná, už som si predstavovala že som to tam maličkému prepláchla... Ale to je hádam všetko dosť ďaleko... Inač ako daleko sa môže nachádzať asi taá hlienová zátka??? Ja takéto veci vôbec neviem ani ako je to bábatko zo spodu chránené pred nejakými vplyvnmi, a potom som taká vylakaná zo všetkého.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre