Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kika29
4. mar 2010

v čera som si kúpila ríbezlový džus mňam a dlho mi nevydržal vypila som ho ani nie za pol dňa. teraz pijem ríbezlový čaj. niekto tu písal žr ríbezle obsahujú železo tak ku kvapkám čo beriem pridám aj niečo potravinárske. špenát mi už ide hore krkom 😝

susanita555
4. mar 2010

stanus a idete autom z porodnice? lebo my to mame tiez nejakych 60 km ale kedze nieje dialnica tak asi hodinu pocestujeme 😖

aktakk
4. mar 2010

Inak, necitali ste temu "krik pri porode" ... Som si to poctivo precitala, lebo sa bojim, ze budem histericka a baby pisali, ze pri tlaceni nie je dobre kricat, ze sa tym zbytocne vycerpavate. Ja by som najradsej bola ticho, ale ci sa to podari...Ved pri to zatinani zubov si ich mozem aj vylamat.

Stanus- aha, cize teoreticky by si mala byt "marcovka"
Inak, ja som mala vcera taku zahu, ze som sa tak "fajnovo vyvracala" ako naposledy v stvrtom mesiaci.

zuzkabar1983
4. mar 2010

Susanita, ja som fajcila 11 rokov asi pol roka predtym nez som otehotnela som prestala. No a mm fajci este stale, dokonca aj doma na balkone ... ked som sa ho pytala, kedy skonci, tak povedal, ze ked sa narodi maly, tak uz bude nefajciar .... tak uvidime 😕 Dufam, ze slovo dodrzi, ale nutit ho nemozem. Sama som bola fajciarkou dlhe roky a viem, ze to nejde len tak na heslo. Ale ak by svoj slub nedodrzal, tak verim, ze je dost inteligentny na to, aby si uvedomil, ze doma fajcit ani len na balkone nemoze 🙂

fleury
4. mar 2010

kika no ja citim malu len v podbrusku, pod pupkom stale, pri vajecnikoch ma okopava cele tehu, tie stahy v pobrusku ked sa hybe su dost neprijemne, tlaci to vsetko dole na krcok, ako keby ma tam pichali ihlou 😝 a toto mam skoro cely den, len v noci mam klud.

susanita555
4. mar 2010

zuzka to iste vravi aj moj mm ze ked sa maly narodi tak prestane uvidime ako si stoja za slovom 😉
ale zase moj manzel je dost zasadovy ked nieco povie tak to aj dodrzi ja som fajcila tiez dost dlho 😝

zuzkabar1983
4. mar 2010

Susanita, tak potom v aprili zhodnotime, ci mame doma ''poriadnych chlapov'' alebo len ''slubotechny'' 😀 😀 😀

jankako
4. mar 2010

ahoj zuzkabar..ked začneš puchnuť,neviem či sa tym nezvyšuje tlak,lebo voda asi zalieva čiastočne aj srdce..čiže ked sa zvýši tlak,už ide o preeklamsiu a to vieš čo znamena..preto doktory,podaktorí posielaju ženy do nemocky na odvodnenie..aby k tomu nedošlo.

fleury
4. mar 2010

zuzkabar opuchy mozu suvisiet aj s poruchou cinnosti obliciek

jankako
4. mar 2010

baby táto noc hrúza..už som sa videla v nemocke.v noci som išla cikať a potom ma take bolesti chytili...ufff.
som nevedela či mám zburcovať muža...lenže ako som tak panikárila v mysli,že nemam nič nachystane,a že či mám všetko doporodky zbalene a pod.tak som akosi zaspala,našťastie..ale taketo silne bolesti som ešte nemala,sakriš... 😖

susanita555
4. mar 2010

zuzka 😀 😀 😀

zuzkabar1983
4. mar 2010

Ahoj Janka .... dik za vysveltenie. To aj dava zmysel. Ja som len nevedela, ci mam pockat na poradnu, ktoru mam v stredu, alebo volat dr hned. Vcera som bola totalne spuchnuta, ale tlak sa mi drzi stale okolo 126-130/70, co si myslim, ze je v norme. Tak nebudem robit paniku a pockam do stredy 🙂

fleury
4. mar 2010

janka tu neostava ine len uz vydrzat 😉

jankako
4. mar 2010

hej hej ved to aj v nemocke vyšetruju či nemáš bielkovinu v moči..sa zbera moč 24hod.ak sa ti vidi že opúchaš velmi,povedz lekárovi...

susanita555
4. mar 2010

inak vcera mi mm kupil knihu kalendar dietatka vydava to ikar a je fakt super odporucam mozte si tam aj zapisovat kazdy tyzden kolko vazi lepit fotky fakt velmi pekny 🙂

kika29
4. mar 2010

fleury no aj ja cítim také tlačenie dole. viete aký to je pocit ked stiahnete zadok tak mne dakedy tak stiahne bruško a v tedy aj stvrdne ako keby som napla všetky svali či čo. nie je to príjemné. dnes ráno ma dokonca tak v podbrušku stiahlo taký tlak som na pár sekúnd pocítila že kamoška sa zľakla že to na mňa prišlo 😀

ja som tiež fajčila maximum 5 cigi za deň. lenže potom mi prestáli chutiť asi týždeň ani jednu a po týždni bum test ukázal 2 čiarky 😀 príčina odhalenáá. môj mm fajčí ale len na balkone. u nás v byte sa nesmie fajčiť nikdy sme to ani len návšteve nedovolili. raz v zime sme si len zapálili v kuchyni lebo vonku mrzlo a potom som vetrala týždeň čo mi ten smrad riadne vadil a to som bola fajčiarka. teraz ma sem tam chití že mám chuť si len potiahnuť ale nedám si lebo viem že by ma naplo a zatočila sa mi hlava fuuuj 😝

jankako
4. mar 2010

no zuzi ale zvyšuje sa tlak...radšej si moja premeriavaj tlak,a ked sa zvýši,neodkladne utekaj na pohotovosť..opuchy a vysoky tk je nebezpečny..ale to vieš aj sama určite..polihuj radšej...dietuj..teda nepapaj nič osolene..s tým problemom čo máš ty,by som už dávno ležala..ved aj petulka už leži,odvčera kvoli opuchom..
no fleury,som sa inak vyplašila..taketo silne bolesti som ešte nemala..to boli riadny poslíčkovia. 😖 uvidim čo bude zajtra naporadni.

fleury
4. mar 2010

kika tak ty uz aspon poznas tlaky pri porode, dufam, ze ja sa nebudem tvarit, ze to je ok a porodim doma 😀 Najhnusnejsie su tie vystrely do krizov ked pridu, take som nikdy este nezazila doteraz 😝

zuzkabar1983
4. mar 2010

To vazne? Petka je znova v nemocnici?? Ta ma na to tiez ''stastie''. Ja si tlak meriam pravidelne ... ale pravdou je, ze som sa posledne dni moc nesetrila (dokonca som s mm pomahala klast plavajucu podlahu 😝 ), tak idem urobit pokus a ostat v posteli 2 dni ... uvidim, ci to pomoze.....

grekyna23
4. mar 2010

ahojte,
ja hlasim noc bez navstevy WC, az o 6tej rano 😉

fleury. mna v nemocnici tiez trapila zapcha, a tym ze nemozem tlacit, lebo by som tlacila aj na krcok, ma to este viac stresovalo. brala som duphalac, na redsiu stolicu, aj glycerinove cipky, su neprijemne, ale pomozu, a ako som prisla domov tak s tym nemam ziadny problem 😉 domace prostredie a strava robia svoje....

inac, vcera mm poskladal kocik, zatial iba s autosedackou, ale strasne sa vytesujeme....
vecer som sa tvarila, ze spim a on ked dosiel spat, tak si pekne zakocikoval, pohojdal 😀 a som sa mu ozvala az sa zlakol, no zlaty bol 🙂

veve23
4. mar 2010

Dobre rano baby,

dnes som potiahla, az teraz som vstala....nic sa mi nechce..
v noci sa mi snivalo nieco s Dejnou, ale neviem si spomenut co, to je aka haluz....

idem docitat co ste popisali, nech som v obraze....

fleury
4. mar 2010

grekyna mna praveze v nemocnici prehanalo z tej stravy a stresu 🙂)) glycerinove cipky beriem aj ja. U mna to funguje opacne, tym ze som doma som kludna spokojna, metabolizmus je spomaleny lezanim, a samozrejme tou hormonalnou nerovnovahou..tak ale verim, ze to po porode prejde, vela urobi uz aj pohyb 🙂
A ty sa ako drzis? Kedy mas najblizsie poradnu?

kika29
4. mar 2010

no ja ked som išla rodiť tak som mala bolesti a tlaky v podbrušku ako pri silnej mrche, velmi ma boleli kríže ale bolo to v takých intervaloch prišlo odišlo a ku koncu to už bolo častejšie a silnejšie a ked som už klačala na zemi tak ma sestrička vytrepala na kozu a malá sa pomáli trieskala von 😀 ked mi ju ukázal doktor hned bolo po bolesti usmievala som sa ako mesiačik na hnoji a aj slzy som mala v očiach no krásny pocit ked mi ju položili na hrud a konečne som videla kto ma to kopal 😀 😀 😀 s takým úsmevom som išla domov.

fleury
4. mar 2010

hehe vidim, ze sa tu rozmohli konikovske sny

jankako
4. mar 2010

hej peťka išla na tri dni,kvoli opuchom..tak zuzi..oddychovať,nohy hore a merať tk,tri krat zadeň../som obkukala v nemocke postup 😝 /a hlavne NESOLIT!!!!
baby,prečo ide zuzka na amnio,čo sa deje ☹ ?

fleury
4. mar 2010

kika tak nas ostatne aspon potes, ze sa to da zvladnut. 🙂 Zasivali ta?

fleury
4. mar 2010

janka aby zistili, ze maly ma uz vyvinute pluca

kika29
4. mar 2010

a ešte kým som bola doma a mala som už kontrakcie tak som asi 3-4x hnačkovala a aj dobre lebo v nemocnici mi už nemohli dať klistír lebo som už bola otvorená ked som prišla 😀 doktor sa ma pýtal kde som bola do teraz či som chcela porodiť doma. no ale načo sa ponáhľať ked plodová voda odtekala pomáličky praskla až tam v prípravovni či ako sa tá miestnosť volá kde sa čaká na pôrod vedľa sáli.

susanita555
4. mar 2010

kika ja si myslim ze si tiez poplacem ked maleho uvidim 🙂
kupovali ste uz niektora nieco cez mimi bazar?

kika29
4. mar 2010

fleury hej zašívali ma ale to môj doktor posral a museli ma šiť aj druhykrát 😝 a to už nebolo bohvie čo. zato že som mala pôrod celkom dobrý a ľahký tak som si vytrpela svoje ked ma šili druhykrát. prvykrát ma šil hned po pôrode to síce kus bolelo ale dalo sa vydržať no ale kedže ma z vnútra nedošil a ja som krvácala a on odišiel domov bo mu skončila služba tak ma šil druhý doktor a v nútry mi trebalo zašiť 2 stehy a to už bolelo velmi plakala som tam na koze od bolesti. no ale to bol môj pôrod nejdem vás strašiť prebolelo a teraz mám čerta doma 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre