• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

14. apríla 2013 
veve - ja som to poslala zam, v pondelok a na SP mi povedali, ze zavolat najskor koncom marca...
5. mar 2010 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
btw - kto vypocita koniec MD?
kika ved sukromny ta vezme hocktory, len zacvakas to je druha vec
Inak baby, nasla som nieco taketo:

Sporiteľka musi doručiť do SP najneskôr do 30 dní od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o priznaní materského. Na svojej internetovej stránke o tom informuje SP. Rozhodnutie o priznaní materského pritom nadobúda právoplatnosť vtedy, keď sa už voči nemu nemožno odvolať, teda po 30 dňoch odo dňa jeho doručenia.

Cize z toho vyplyva, ze nie do 3O dni kedy Vam prislo to oznamenie to treba nahlasit, ale do 30 dni od nadobudnutia pravoplatnosti a pravoplatne je to vlastne az 30 po dorucenie. CIze staci ak to nahlasite do 2mesiacoch.
5. mar 2010 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak tieto predporodne papiere je pohoda, len MD, pripadne 2 pilier, ale ked sa narodi, to bude zabava, zdravotna, socialka, zamestnavatel, ziadost o prispevok, rodny list poposielat, trvaly pobyt, jaaaaj , ani na to nejdem mysliet....co treba :angry:
5. mar 2010 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veve po porode treba vsetky papierovacky nechat na mm, nech poriesi :grinning: ten moj riesi chudak uz aj teraz vsetky urady za mna :grinning:
5. mar 2010 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čavte kočky... Tak dnes nám krásne svieti slniečko... Ale ked som kukla z okna, tak som zistila že nám aj trocha nasnežilo. Sakra zas sa to bude topiť a zbytočná voda :angry: No nevadí, dufam že je to posledný sneh v tomto roku...

Kukám že rozoberáte papiere a tak... No ja som v tomto moc nevyznám... Snad som niečo nezanedbala, to som len dala kopiu výpisu na MD na urad práce :stuck_out_tongue_closed_eyes: A snad už nič iné netreba.

Inač chcela som sa objednať ku zubárovi a akosi mi tam nikto nedvíha, tak kto vie čo sa tam deje :confused:
5. mar 2010 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
k tomu tlacivu na II. pilier cast A - povedala mi v poistovni, ze to staci doniest spolu s B castou po narodeni, lebo SP ma lehotu na vydanie rozhodnutia o MD 30 dni a potom mame dalsich 30 dni na odnesenie tlaciva

volala som nasej ekonomke, ze sa v pondelok stavim po papier na MD, tak som zvedava ci to bude mat uz nachystane, lebo oni sa fakt neponahlaju, zamestnavatel ma lehotu 8 dni na oznamenie o MD do SP
5. mar 2010 o 09:25  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vejul uz asi maju vikend u zubara :grinning:
aj u nas svieti slnko, len fuka vetrisko..aspon sa presusia plienky na balkone, chodim ich furt okukovat :sweat_smile:
5. mar 2010 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jj - ja si tiez robim prehlad, kde co bude treba - potom len spisem pre mm, ze kde co poslat, vybavit a nech beha :slight_smile:) este si zivo pamatam, ako kolega siel v 1 den na 5 uradov vybavovat,,
5. mar 2010 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviem ci niekto daval tento link, tu je zhrnute co vsetko treba
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=55
5. mar 2010 o 09:27  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rodny list sa vydava az do tyzdna??som myslela, ze na pockanie daju na matrike, ved bez rodneho listu nic nevybavime
5. mar 2010 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jj fleury, inač včera si už mala inu foto nie??? Si sa vrátila ku klasike????

Stanusa dik za link :wink:
5. mar 2010 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ani neviem presne čo je ten ll. pilier. mám tu zmluvu o dôchodku ale či to je to neviem? mám to uzavreté v Allianze. ale fakt neviem či toto má niečo spoločné s materskou a kôli čomu sa majú posielať tie tlačivá A a B? som z toho jeleň.
5. mar 2010 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vejul vcera som mala s hafanom, na skusku, mozno sa k nej vratim :slight_smile:) mm ziarlil, ze so psom si dam a s nim nie :grinning:
5. mar 2010 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kika ty si uz rodila, rodny list kedy vydaju na matrike?
5. mar 2010 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: no pekne, tak mužiček žiarlil na hafana. Tak si musiš spraviť nejakú s obidvomi, nech su obaja spokojní :grinning: Inač akosi nemôže prestať vyžierať nutelu, sakra... Ale už ju nasilu zavrem do ladničky nech ma neprovokuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. mar 2010 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fleury - vacsinou co som pocula tak ho vydavaju cca do 3 dni

kika - no II. pilier - ak si nepodas tu ziadost ze tam chces ostat aj pocas MD,tak to co by slo tebe na dochodok pojde vsetko statu,,,tak urcite sa to oplati
5. mar 2010 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kika to bude to, aj ja mam v Alianzi
ide o to, ze doteraz odvody platil zamestnavatel a odkedy si na MD tak ich bude platit stat, takze sa ti stale spori na dochodkovy ucet...aj ked nepracujes ale si MD
takto som to pochopila
5. mar 2010 o 09:38  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kika- to budes mat pravdepodobne dobrovolne poistenie, co si platis zo svojho uctu, neviem o tom, ze v Allianz by bol II.pilier. Do druheho piliera ti plati odvody zamestnavatel, tuto poistku si platis pravdepodobne sama zo svojho uctu, alebo sa mylim?
5. mar 2010 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este treba MD oznamit aj do zdravotnej poistovne - je to sice povinnost zamestnavatela, ale pre istotu si to treba overit
5. mar 2010 o 09:41  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ale mna sa to asi netýka že? KEd som ešte nerobila. V druhom pilieri síce som ale hned po škole som otehu a takže som tam ešte nič nedávala. A na MD nárok nemám iba na RP a z toho asi na dôchodok nejde nič že??? No nevadí aspon mám o niečo menej papierovačiek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. mar 2010 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vejul mm sa mi pomsti tym, ze ked odrodim prihlasi sa sem pod inym nickom, aby to oznamil, takze pozor budete mat votrelca!!a je moooc ukecany :grinning: a nutelu si kludne daj, ja som az teraz zacala mat chut na sladke, doteraz vobec, mozno ku koncu predsa len priberiem :grinning:

cici no to dufam, ze to vydaju skoro, lebo bez toho fakt nic clovek nemoze vybavit
5. mar 2010 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha- tak stanusa pise, ze ma tiez II.pilier v Allianz...tak potom je to mozne a moje "mudre reci" teda berte za bezpredmetne!! :wink:
5. mar 2010 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj babule,

tak od zajtra budem zase konikovat, nasi odchadzaju nazad na SK :sweat_smile: ,

len v skratke, vcera pisala zuzanka, amnio jej nakoniec nerobili a dnes sa ma rozhodnut, ci jej vyberu Maxika....tak cakam na sms, ci mame dalsie aprilovciatko :-0 :dizzy_face: :dizzy_face:

ja idem dnes na CTG a UTZ, tak sa tesim, ze uvidim maleho. dufam, ze ste vsetky OK, zajtra sa vas pokusim precitat od pondelka co som tu poriadne nebola :stuck_out_tongue_closed_eyes:

vejuli, brusko som pridala do albumu :wink:

pa pa
5. mar 2010 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fleury dáme si bacha na votrelca :grinning: :grinning: :grinning: a len pekne papkaj však ja už som pribrala 16kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja už priberať teda nemusím a dufam že ani nebudem :confused:

Civi dakujem za pridanie bruška :dizzy_face:
5. mar 2010 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte tehulky,

fleury, rodny list moze ist mm vybavit aj na druhy den, my to mame v po tak, ze priamo v nemocke mame oddelenie matriky, tam vystavia doklad a mm ide s nim na urad uz po oficialny rodny. hned po porode si chodi ta matrikarka po udaje, mena rodicov, datumy, adresa, to si vsetko opise z kopie sobasneho listu, napise tam meno babatka, no a mm pojde na mestsky urad po rodny list a hned moze ist aj do zdravotnej prihlasit babatko ...
5. mar 2010 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak zuzke dnes drzime palce!!! :dizzy_face:
vejul ja zatial necelych 6 kil, ale ja to mam len v bruchu vsetko
5. mar 2010 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rodný list si nepamätám kedy dali mm bolo to už pred 4 rokmy ale viem že netrvalo to dlho lebo povybavoval všetko čo trebalo. len ja som zabudla poslať kopiu RL zamestnávatelovi :grinning:

a to dôchodkové si ja nič neplatím mám zmluvu a to je všetko nesťahuju mi z účtu ani šeky neposielajú. takže ide o to ked tomu rozumiem že tie 3roky čo som na MD by mi platil štát ale len v tom prípade ked podám tie tlačivá. ked ich nepodám tak za tie 3 roky mi nikto nebude platiť na ten dôchodkový účet bude mi stáť. pochopila som to správne?

baby a idete si niektorá platiť aj ten fond v nezamestnanosti? je to dobrovolné. a ešte niečo je tam čo si môžeme dobrovolne platiť ale neviem čo.
5. mar 2010 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no sme zvedavé ako sa zuzka rozhodne ale podla mna už bude chcieť mať maxika pri sebe :dizzy_face:

Flery no však som kukala že si chudučka ako máš tie foto v aprilových bruškach... No to zo mna je iné jelitko, však kuk som pridala nové foto bruška do albumiku :sweat_smile:
5. mar 2010 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok