Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

jankako
7. mar 2010

no ja som mala úplne ine kočiare vybrate..štvrtok som videla x-lander v mama a ja a v piatok bol kúpeny..a tooolko som vyberala,až mám úplne iny kočiar aj značku..za 10 min.bol kupeny 🙂

michalag
7. mar 2010

moja zase cka 😅

janka, niekedy sa rozhodne ani nevies ako rychlo 😝 🙂

juliap
7. mar 2010

dala som aj ja nove foto bruska, lopty do albumu ... ale uz mu dohovaram, ze staci 😀

civavava
autor
7. mar 2010

jankako, foto bruska mi mozes poslat na:
aprilovky2010@yahoo.com

dejni, tak skoro sa uzdrav!!! 😔

jankako
7. mar 2010

no moni asi je...som si ju normálne pomýlila s porodom 😀
serie ma to ale,lebo ja nenávidim choroby ako chrípka a pod... 😢

juliap
7. mar 2010

civavka, tak mozes tam hodit aj moje brusko, diky ... 🙂

civavava
autor
7. mar 2010

julka, idem na to 🙂

aktakk
7. mar 2010

Baby, ste tu niektora "slobodna" mamicka? Teda, ze ste neni s polovickou zobratí?

moni
7. mar 2010

jankako, no ale ved to vazne vyzeralo ze uz to na teba ide....mozno ta len mala trenuje, aby si bola pripravena ze uz to kazdu chvilu moze byt na ostro 😅
chripku neznasam ani ja, vtedy boli cely clovek 😔
tak sa rychlo vystrab aby si mala sily na den D 😵

miska, moja malicka cka vacsinou ked cosi zjem, tak neviem ci je taka pahltna alebo co 😕 dufam ze bude dobry papkac aj ked vylezie 😵

dejna3
7. mar 2010

ja som už "pani", ale pri sofinke som bola slobodná mamička asi do jej 8 mesiacov 😉

veve23
7. mar 2010

caute baby,

aktakk....hej, my len spolu zijeme, niak sa nehrniem do svadby 😉 s tou mojou LASKOU....

no a tej Zuzke nechapem, vsak naco je materska knizka, tam by malo byt v ktorom je tt, ja uz tomu voooobec nechapem

dnes sa mi nic nechcelo, len hnijem ☹

michalag
7. mar 2010

civavka dakujem za vlozenie foto 🙂

jankako
7. mar 2010

civi poslala som už...
no moni aj mne bolo tak,hlavne tie kríže ma pomýlili,že som mala take bolesti až do brucha..moni,ty si tušim lekárnička alebo niečo take..nevieš prečo píšu že nurofen 60mg čipky čo je pre miminka nemožu ženy v treťom trimestri???nechápem,ked nám to dávali v nemocke dokonca 125mg a že to možu len ženy v prvom a druhom trimestri,čo mi príde fakt divne.. 😖

aktakk
7. mar 2010

Pytala som sa preto, ze ako to je s materskou..Len som chcela vediet, ci je nejaky rozdiel v poberani materskej atd....Ale uz som sa docitala , ze "osamele" mamicky maju narok na dlhsie materske, nie 28tyzdnov ale na 37. TO by som ale musela prehlasit, ze nebyvame spolu a tym padom by si zas priatel nemohol uplatnit danovy bonus. CO je pre nas asi aj tak vyhodnejsie...teda urcite.

juliap
7. mar 2010

civavka, dakujem velmi ... cmuki

veve, ked napriklad, ja mam v tehotenskej knizke hore napisany datum porodu podla PM a to je az 15.5., takze by som mala byt teraz este len 30tt, ale podla ultrazvuku a pohybov moze byt uz svistik von o mesiac skor, 16.4., lebo ja mam PM uz ked som 1 mesiac tehotna, takze spoliehat sa na datum v tehotenskej napr. aj u mna je tak na 2 veci ... a je pravda, ze pri cukrovke deticky rychlejsie naberaju sadielko v brusku u mamicky, ale nemusia mat este v poriadku vsetky organy, hlavne plucka, preto v takych pripadoch cakaju dr co mozno najdlhsie, moja kamoska ma cukrovku a obe slecny mala cisarskym den pred prvym terminom udanym podla PM, vsetko mali v poriadku.
tak snad to aj so zuzkou a maxikom vsetko dopadne o.k. a to trapenie s dr a nemocnicou jej potom maxik vynahradi 100 nasobne ... 😉

aktakk
7. mar 2010

A Veve...kto kto ti bude vybavovat rodny list a vsetky tie mozne bonusu po narodeni dietata? Priatel? Aj si mu davala nejake splnomocnenie?

dejna3
7. mar 2010

no to si musíš prepočítať, ale neviem, či si na teba môže drahý uplatniť daňový bonus, keď nie ste manželia.. asi ťažko 😕 iba ak na dieťa... (to je cca 20e/mesačne) a to si myslím, že je lepšie poberať o 2 mesiace dlhšie materskú 😉

alicc
7. mar 2010

ahojte kočky,
my sme dnes strávili pekný den vo valci, naši sa boli lyžovať, bol aj moj brat s rodinkou, tak sme so švagrinou robili zásobovačov pod svahom. bolo trošku zima ale slniečko svietilo, tak bolo fajn 🙂

moni
7. mar 2010

janka, nie som lekarnicka takze radsej nech sa vyjadri niekto fundovanejsi. jedine co viem, ze v 3.trimestri sa niektore lieky naozaj neodporucaju (napr. ibuprofen), ale neviem kvoli comu. na druhu stranu, ked sa dava v nemocnici tak asi az take velke riziko to nie je 😒
vies, lekar musi zvazit ci prospech prevysuje nad rizikom, takze netreba mysliet na zle veci 😔

jankako
7. mar 2010

no a už som aj ja tam... 😀

civavava
autor
7. mar 2010

jankako, uz si v albumiku 🙂

veve23
7. mar 2010

Julia...nemyslela som TP co je v knizke, ale celkovy prehlad ultrazvukov atd. vsak je tam aj 12 tt utz, 20 atd. niekde musi mat dokumentaciu ked chodi na Kramare. Jasne ze dr. napise TP jak mu zena povie PM, ale dalej uz tie vysetrenia ukazu cca aky je tyzden. A Zuzana chodila casto k doktorom, tak si myslim ze u nej by to malio vediet, vsak doktorku ma na Kramaroch, niekto jej karticku co jej visi na posteli musel vyplnit. Nechce sa mi verit ze lezi v nemocnici a nevedia v ktorom tt je, u mna to bola prva vec co zistovali......

Aktakk.....mozete byvat spolu, ale nemozete platit spolocne ucty, vtedy napises cestne prehlasenie ze si slobodna mamina, aj ja si to idem vypisat a budem mat MD 37 tyzdnov, a papiere daju tatovi, ak pred porodom skocite na matriku a on uzna otcovstvo a v nemocnici ho hned napisu ze je tato a vtedy moze on vybavovat vsetky papiere

civavava
autor
7. mar 2010

janka, krasne brusinko male 😉

jankako
7. mar 2010

dik moni../asi som si ťa zmýlila/vieš čo,ale mne sa zda že aj tí lekári niekedy nečítaju pribalove letáky..ale zase jeden povedal že vyrobcovia to napíšu navšetky liečiva aby boli chránení...

aktakk
7. mar 2010

Dejni- lenze mne sa materska bude ratat aj tak pomaly z minimalnej mzdy, takze sa mi to nevyplati, lebo ten prispevok co je od polroka tych 230 € ci kolko to je presne bude vyssie ako moja materska...cize ten danovy bonus na dieta 20€ mi v konecnom dosledku asi vyjde lepsie ked to preratam na mesiace... A ten som mala aj ja na mysli, nie na mna 😉 .

Veve- uz sme boli na matrike ale pre istotu sme okrem tohto prehlasenia o otcovstve dali aj splnomocnenie...Pre istotu...
No a myslis ze bez toho splnomocnenia moze vybavit aj ten prispevok na dieta? Lebo sa tam pise aj cislo uctu, ja len ci nahodou nebudu s tym problemy...Ze panicky si mozu mysliet, ze tam dal svoje alebo co..

jankako
7. mar 2010

dik civi,ale aj ty máš peknučke a chudučka si.neviem prečo dietuješ... 😖

dejna3
7. mar 2010

no ja som v SP písala, že nežijeme v spoločnej domácnosti 😕 ale my sme mali aj rozdielny TP, takže to bolo najlepšie riešenie... a to uznanie otcovstva treba ísť rýchlo urobiť na matriku, aby si to stihla do pôrodu 😉 ... inak aj priezvisko (neviem, síce aké chcete dať) dajú automaticky po matke a potom budeš mať papierovačky, ak by si náhodou chcela zmeniť na otcove...

mima88
7. mar 2010

ahoj aktakk mozem sa ta opytat, ci ste za to prehlasenie o otcovstve nieco platili na matrike?

aktakk
7. mar 2010

AJ my mame rozdielne bydliska, lebo moj drahy sa akosi nerozhybal 🙂)). A to meno sme uz vyriesili aby bolo po nom, ale aj to bolo tak, ze "mne je jedno ako sa bude volat" 😠 . Namiesto toho aby povedal, ze jasne ze po mne!

dejna3
7. mar 2010

jankako, presne toto povedalo zopár dr. už aj mne... že výrobcovia chcú byť chránení a pre istotu zakážu aj také lieky, ktoré by nemali spôsobovať žiadne komplikácie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre