Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
7. mar 2010

veve, no ja mam pred psikmi velky respekt...teda, strach, lebo ma jeden uhryzol ked som bola mala 😔 takze take hoviadko keby sa rozbehlo proti mne tak sa asi pototo 😅

veve23
7. mar 2010

Moni, inak aj ja mam respekt, aj ked som mala psa, ale cudzich sa bojim, neviem co mozem cakat, najma tych bojovych plemien.

idem robit polovicke jest, lebo sa vali domov a je straaaasne hladny, tak papa

dejna3
7. mar 2010

pipi, ja mám brucho jak balón a na poslednej poradni som bola v 34tt a bruško na 31tt... doki nič nehovoril, takže, asi je to normálka 😉

pipimiska
7. mar 2010

moni 😅 ti neverim 😀 bud si taka empaticka,ze ma v tom nekces nechat samu,alebo ja uz neviem 😝 takze tebe nic nepovedali,my sme tu s mm dobre vyplasenyyy 😔 ale ja verim ze je secko ok 😉

dejni,ty myslis tvoje alebo drobcove? 😅 ..lebo ja myslim to druhee 😉

lucinka1104
7. mar 2010

kika 29 ten vyter je dôležitý mne na to lukáško takmer umrel a to myslím važne nedávali mu žiadnu nádej streptokok pri pôrode dokáže narobiť veľmi zle

moni
7. mar 2010

pipi, seriozne vazne 😅
na sone v 28tt mala tiez vacsiu gebulku ako brusko, tak neviem co za zrudicka to bude 😵 teda, mm ma taku sisatu hlavu, a ja som zas mala velmi stihly driek, takze chuda to lapila po obidvoch 😀

luci, no lukasko teda zabojoval! kamoske tak rychlo postupoval prood ze jej nestihli dat atb, ale chvalabohu s babatkom to dobre dopadlo.
ten streptokok je naozaj svinstvo, ale neda sa ovplyvnit ci ho mas/nemas 😔

seuska
7. mar 2010

no baby docitat vas za dva dni je fuska... misung v tom mam total... najviac ma bavila (pazraňu pazravu) pasaz o jedle 😀 😀

Moj mm je chory boli sme vcera na pohotovosti berie antibáče a zajtra musi nastupit do novej prace, chudatko moje... My sa mame so Saškou dobre, dnes nejak viacej vyvadza ako inokedy...
Ja by som tiez brala taky psycho trening lezat pri porodnej sale... ja som taka masochistka ze kukam aj porody na nete, aby som vedela co ma caka asi... 😝

moni
7. mar 2010

seuska, tak davaj bacha aby si od manzela cosi nechytila!

ja som este nepozerala tie porody, ale zato kazde rano pozeram taky program o rizikovych tehotenstvach a komplikaciach pri porode. a jasne ze revem ako tur 😅

pipimiska
7. mar 2010

moni,no teda 😅 on ma hlavicku taku aku ma mat,len do bruska nepriberaa..neviem ci cakat dva tyzdne,alebo radsej si to dat ist preverit aj k niekomu inemu 😒
neviete co je s tantamkou ?

moni
7. mar 2010

pipi, no tak bude taky slizik z neho, stihle brusko sa pekne vykrmi 😵 nasa mala hlavicku raz o tyzden vacsiu, neskor uz len o par dni. a ten pupok stale taky mensi, o tyzden-dva.
ja by som to nechala tak, o dva tyzdne ho zas pozriete a uvidite.

sa mi zda ze buduci tyzden tantamkinu gretku vyberu nech dorastie vonku.

pipimiska
7. mar 2010

moni,mne nevadi ze bude ako hovoris slizik 😅 ..len sa bojim,ci je secko v poriadku,ci to nejako suvisi so zdravym,alebo tak nejako.joooooj
ale dik za utesovanie 😅
este pracujes?

seuska
7. mar 2010

moni tak na toto by som sa asi neodvazila kukat take rizikove, mne sa pacia take rychle a bez komplikaciii, vzdy si prajem aby som to aj ja tak pekne zvladla ako tety na nete 😀

pipi tamtamka mi pisala, toto co ti moni pise, buduci tyzden asi v stredu maju gretku vyberat, vraj nerastie, nema este ani sve kilka... je zufala, ale snad to dobre dopadne...

moni
7. mar 2010

pipi, podla mna to suvisi hlavne s tym ako sa podari lekarovi pomerat ten rozmer. neviem ako vase babo, ale nasa mala sa tam vzdy tak trepe ze to trva kym najde nejaky staticky zaber z ktoreho urobi to meranie. aj tu stehennu kosticku merala naposledy len tak priblizne. ja som kludna, lekarka nikdy nic nepovedala, tak asi preto si nemyslim ze by bol problem.

seuska, ale ono to vzdy dobre dopadne! takze mna to tak utesuje, ze ked aj komplikovane porody/tehotenstva maju happy-endy tak isto to aj u mna dopadne dobre 😵
seus, a nevies v ktorom tt je tantamka?

dejna3
7. mar 2010

pipi, hehe, som si to zle prečítala 😝 ale v 29 tt som mala podľa tých meraní (resp. drobček mal) odchýlky aj 2tt a dr, hovoril, že tie hodnoty sú len priemerné štatistiky a u každého dieťatka sa môžu líšiť...

pipimiska
7. mar 2010

moni,som pozerala,ze tantamka je na koniku 36tt..
...presne tak to musim brat 🙂

dejna3
7. mar 2010

lucinka a ty si rodila so streptokokom, o ktorom nikto nevedel? nerobili ti výter? prečo ti nedali pred pôrodom atb? 😕

kika29
7. mar 2010

čo je vlastne ten streptokok? ako to môžem chytiť? joj ja sa teraz bojím ☹

dejna3
7. mar 2010

streptokok je veľmi bežná baktéria, má ho v tele asi väčšina žien, normálne nespôsobuje problémy, ale pri pôrode môže ohroziť dieťatko, tak že sa ním nakazí... preto sa pri pozitívnom výsledkú dávajú užívať atb alebo tesne pred pôrodom sa podajú atb

moni
7. mar 2010

kika, streptokok je bacil, bakteria..niekto spominal ze ju ma 40% tehotnych. nemozes nic urobit, bud tam je alebo nie je. pre teba riziko nie je, ale drobec pocas porodu moze chytit infekciu. preto sa davaju ATB (tu davaju aj babatkam, myslim ze doma idu ATB iba mamine).
neboj sa nic, urobi ti vyter a uvidis ci treba lieky alebo nie.

stacynka
7. mar 2010

ahojte baby zas som tu nebol par dni a veru mala som co robit vas docitat....
ten streptokok mala som ho mesiac dozadu mi ho preliecovali atb, potom to preslo ale vraj sa to moze vratit. zevraj to ma clovek v sebe a proste ak sa to premnozi je problem, neda sa urcit ze si to chytila, ja som tiez stresovala ze ako som to chytila, a dr. mi toto povedala.
zajtra idem na poradnu tak som zvedava co nove, budu mi j uzv robit tak sa neviem dockat uz....
baby vsetky sa rychlo uzdravte aby ste mali dost sil v den D

kika29
7. mar 2010

takže sa proti tomu streptokoku nedá chrániť? a dá sa zistiť len tým výterom? nejaké príznaky niesu? sorri za tolko otázokk

moni
7. mar 2010

kika, neda sa chranit lebo je sucastou beznej flory v crevach a konecniku. vacsina zien nema priznaky. a akurat citam ze (v USA) len 1 z 2000 babatiek ochorie ak ma mamina streptokoka.
je to vazna vec, ale netreba sa zbytocne stresovat....jasne? 🙂

kika29
7. mar 2010

no tak sa mám načo tešiť 😒 budem čakať na výsledky ako nikdy pred tým. a ako dlho trvá kým prídu výsledky?

moni
7. mar 2010

kika, nic sa neboj. ved pri malej vsetko dobre dopadlo, tak preco by to malo byt inak aj teraz. tu su vraj vysedky za 1-2 dni, neviem ako je to doma. tie atb aj tak dostanes az pri porode (alebo tesne pred/po) takze bude cas.

kika29
7. mar 2010

ja sa už v poslednom čase bojím všetkého. nejaká som precitlivená či čo. je zomňa strachopud. snad to po pôrode prejde. kamoška ked porodila tak povedala že je pesimista že ešte sa vždy bojí o malú. z jedného strach opadne ale z druhého príde.

kika29
7. mar 2010

idem spať tak dobrú noc 😔

lucinka1104
7. mar 2010

kika 3 dni

lucinka1104
7. mar 2010

kika ono aj keby si ho mala tak ti dajú pri pôrode infúzku a dieťatko bude chranéné môj vyter bol negatívny tak mi ju nedali ale ja som k tomu mala aj ecoly a tak mal mylý z toho otravu krvy chudáčik mesiac bojoval o život no nevzdal to

kiwinka
7. mar 2010

ahojte polnočné tehule 😉 mne robili vyter na tioho streptokoka v utorok,, neviem kedy budem mat vysledky...
kika , aj ja som precitlivena total... cim dalej tym viac,, porod sa blizi,,tak sme viac v napätí asi... ale ty uz mas jeden porod za sebou , mas vyhodu 😀 . ja ani neviem co ma caka a to ma strasi hádam este viac.. 😒

aktakk
8. mar 2010

Bra ranko...

To vsetky aprilovky este buvaju...?? No teda!!!

Dnes sme sa zobudili do krasneho "jarneho dnika" , ved je vonku "len" -8stupnov. Aka paradicka 😀 . Este ze som chcela okna umyvat. Dufam, ze sa oteplí, inak by mi handra zmrzla na okne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre