Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fleury
8. mar 2010

🙂 moni fuuu..no co dodat..presne ako si napisala, ked sa chce, tak to ide. Snad mozeme uz len tajne dufat, ze raz snad nase dcery budu rodit tak ako sa patri 🙂

vejula
8. mar 2010

no kočky pravdupovediac mna by to tiež mrzelo keby mm nechcel isť ku pôrodu, trošku mi pomôcť,aspon psychicky podržať... Ved to je aj jeho dieťa tak by malo byť jeho prioritou urobiť všetko preto aby prišlo na svet do čo najprijemnejšieho prostredia, a vôbec vidieť prvé sekundy svoje dieťatko, ved to mi príde uplne prirodzene... A ked ťa muž miluje tak sa predsa trochu obetuje a prežije vidieť trocha krvi...

No ale dosť už o tom, každá máme svoj názor, a každá máme nan právo 😉

inač my máme tiež pekné nadštandardy... Ako hotely, ale ja na to nemám peniažky, aby som za každú noc platila 70 ečiek 😒 to je moc...

fleury
8. mar 2010

u nas je sice nadstandard, ale je aj riadny natresk, dufam, ze sa mi ujde 😝

vejula
8. mar 2010

a kde ste zas všetky 😕

fleury v CA tiež, ked sme tam boli kuk tak bol celkovo hrozný nátresk, tak dufam že nebudem spať po pôrode v spacáku 😀 😀 😀

fleury
8. mar 2010

vejul az take nerealne to nie je pri sucasnom rodiacom trende, dobry napad skontrolovat kde je spacak 😀 😀

alicc
8. mar 2010

ahojte,
konečne som dočítala, čo ste od včera napísali.

baby ja už v noci skoro vobec nespím, bolia ma boky brucha, malá mi tlačí do rebier, dýcha sa mi zle, normálne sa cítim ako hypochodner ked to čítam čo tu píšem, že sa len sťažujem 😠 , ale ja si nepamatám, že by som pri alicke takto zle spávala. a okrem toho mám doma ešte od dnes maroda, alic je chorá, má antibiotiká. ale dala jej ich doktorka viac menej kvoli mne aby som teraz niečo od nej nechytila, bolí ju hrdlo a začína kašlať 😝

a téma manžel pri porode - no moj aj pri prvej nebol o tom plne presvedčený a tým, že som mala cisársky sa to vyriešilo samé a teraz bude znovu, takže je od toho oslobodený. 😵

alicc
8. mar 2010

ja mám stále dilemu, čo oblečiem bábu ked pojdeme domov z nemocky. dnes som už hovorila aj mame že ked nebude dobre to čo som nabalila pojdu s mm kúpiť niečo iné, som z toho na nervy 😝 🙄 😠

vejula
8. mar 2010

fleury 😅 ja ked som sa pýtala čo urobia ked budu mať plno tak povedali že daju dve do jednej postele 😀 😀 srandisti...

alic tak vy to máte vyriešené 😉 a tvoj mm je uchránený 😀

malalady
8. mar 2010

baby inakšie aj vy máte problém s opuchnutými nohami?? 😕 😕 mám to spomenút na poradni abo to netreba??? 😨

civavava
autor
8. mar 2010

ahoj babule,

jeeeej TANTAMKA, moc drzim palceky na zajtra, nech vsetko dobre dopadne a Gretka nech je OK!!!! Tesim sa na fotecku malinkej 😵 😵

minka, Vaneska je prekrasna, ako sa len zmenila za tych par dni!!! Idem ju dat do nasho albumiku Deticiek.

tarinka, a tvoje brusko do Brusiek 🙂)

co sa tyka mojho mm, pri porode bude, on sam chcel ist, a inak suhlasim s kami a ostatnymi, ze je ubohe chlapa nutit byt pri tom, ked on sam nechce. ja sa ale tesim, ze moj chce 😵 😵, tu moze byt otecko aj pri sekcii, takze pohoda.

strava v nemocke - u nas je to ako u moni 🙂, takze pobyt v porodnici mi bude silno pripominat nejaku dovcu v hoteli ...az na to, ze nam pribudne malinky cloviecik 😵

kamilakd
8. mar 2010

VEJULCEK to ake nadstandardy?to je ale za 6dni myslis v ziline stoji nadstandard 10-12e to kde maju za 70?? 😕
veru srandisti 2 do jednej postele 😀 ale ked bude natresk budu na izbach pristelky takze vas bude viac namiesto 2(3-4) u nas to tak raz bolo

MALALADY no mala by si to spomenut na poradni a ak mas doma tlakomer skus si aj tlak pomerat...

MINKA vaneska je krasna a ako pekne narastla 😵 uz aby bola doma spolu s ockom a mamickou

TAMTAMKE drzim palceky nech im to zajtra dobre dopadne...

SEUSKA ...DPH...mam uz za sebou a tie voloviny okolo toho rok 2009 uzavrety stvrt rok tiez takze mozem poobede chrapat 😀 a ostatne veci uz robit nebudem uz len veci okolo seba a miminka

CIVKA urcite mm pri porode je fakt fajin vec ked to chcu obaja bez hnevu donucovaciek a urazaciek na partnera 😉 inak aka bola cina???si chute zas narobila...

MONI no fakt ty mozes mat pri porode funclub 😀 a tie poistky su fakt palky to mas teda pravdu

civavava
autor
8. mar 2010

kamiiiii, mnaaam to bolo, huba vystipana, Rene kope ako o dusu, asi sa to stiplave prenieslo aj cez placentu 🙂)
nazrata som ako kon 😀 😝

civavava
autor
8. mar 2010

malalady, urcite to spomen..mne puchnu a trpnu prsty na rukach, som si kv. tomu kupila aj tlakomer, nastastie tlak mam nizky takze je to OK, aj doki povedal ze nic vazne, ked je tlak nizky a v moci nie su bielkoviny.....

kamilakd
8. mar 2010

civka ja strasne lubim ten pikantik co je v cine na stole mnam to mna by tiez buba stipala mnam...

civavava
autor
8. mar 2010

kami, sak z toho som prave zjedla tristvrtku flase 😲 😀 😝

kamilakd
8. mar 2010

civi a teraz sa cudujes re renusko takto skace 😀 😀 😀 malinky sak ho bude stipat

civavava
autor
8. mar 2010

nech si zvyka mlady pan....v piatok dostal pre zmenu indicke jedlo, ked som bola s nasimi 😀 😝
a tuto sobotu ideme s mm zase do indickej 😀 😀 😀

civavava
autor
8. mar 2010

jankako, ja som pouzila na vyprate veci pre maleho aj avivaz, ten Silan sensitive, kde je nakreslene take babatko 😉

kamilakd
8. mar 2010

civka ty si ale iny provokater 😀 raz cina potom indicka kurnik ja mam dobru cinu dost daleko a indicka je tiez tak mimo tak ked dostanem chut mi mm donesie a potom doma ohrievam ale to neni ono lebo mi chybaju tie omacocky a zbrndicky...ale v piatok prehovorim ci by sme nemohli na indov veru skocit

kamilakd
8. mar 2010

inak baby DRUHORODICKY ako to bude s jedlom pri kojeni kojeni???je nejaka dostupna literatura s receptami?ja som tak zbezne citala sak to bude hladovka a vobec netusim co budeme varit???ja lubim vsetko a som nervozna ze by som si nedala na ranajky to co lubim 😅

veve23
8. mar 2010

a zas sme pri jedle, a ja sa uz idem pomaly prihlasit na sumo 😀 , tak papam nektarinky a hrusticky, nech si doplnim cukor ☹

mi volala teraz polovicka, tak som mala telefon mimo dosahu, tak som funela a on hned sok ze co mi je, nech sa setrim lebo ma to este caka tak 4 krat, no on sa asi zblaznil ze este 4 deti, srandista, vsak nech si ich vynosi on 😠 . Na zaciatok uuuuuplne jedno staci.

evil15
8. mar 2010

baby nerobte mi ntakéto chuťky ja by som si dala takú dobrú idickú večeru mňááááááááááááááááááám ja cééééém takéééé 😀 😀 😀 no pri mojom stave môžem mať akurát tak cestovinu alebo ryžu ☹ no ved už to čoskoro prejde a budem sa môcť napapať aj ja normálne teda aspoň dúfam 😉

čo sa týka tej aviváže aj som použila Silan senstive a uvidíme ako to bude ak to bude robiť neplechu vyperieme ešte raz a bude

môj mm povedal, že bude primne v čakačke a potom hned príde po pôrode ako sa nám drobec narodí ale pri samotnom pôrode nechce bať a ja ho nenútim on mi povedal že tam nechce byť necíti sa nato a ja to rešpektujem, bol úprimný a viem, že nad tým dlho rozmýšlal

ozaj dnes som bola behať po úradoch a baby chodte sa popýtať načo všetkok máte nárok lebo viem že niektoré mesá a obce dávajú aj kočíkove čo je super nieje to veľa ake aj tak 30-100 eur poteší nie 🙂 dnes mi to povedala taká milá pani na úrade že oni to nerobia ale povedala mi že treba sa nato len pýtať a nenechať sa odbyť len tak

a aj mne začínajú puchnúť nohy a aj prsty čo sa mi vôbec nepáči 😠 a začínam byť čím dalej tým viacej unavená a taká divná neviem ako to presnejšie popísať, no proste divne aká nesvoja ☹

roxi
8. mar 2010

len tak narýchlo som mrkla,
kamilakd - ja som kojila dlho a mohla som jesť úplne všetko, takže nie každý musí diétovať, treba pomaličky jesť všetko a ono sa ukáže čo bábu škodí, niekto nemôže paradajky, alebo papriky, alebo jedlá, ktoré nadúvajú, ale poväčšine sa to potom zlepší, ja som mohla hneď od začiatku všetko, dúfam, že to tak bude aj teraz,

a ako som už písala môj najprv pri pôrode byť nechcel a potom bol rád, že bol a môj názor, teda, keď ja tam byť musím a musím si to odtrpieť, tak prečo by on nemohol, my si oddrieme tehotenstvo, pôrod, kojenie, vstávanie v noci, tak hádam aspoň toľko pre nás muži urobiť môžu a troška nás podporiť

civavava
autor
8. mar 2010

kami, sice nie som druhorodicka, ale ked bol moj mm na tej predporodnej priprave, teta mu povedala presne to, co pise roxi..
da sa jest vsetko a treba len vysledovat, ako to vplyva na mimi....takze ja to budem praktizovat tak 🙂 lebo inak by sme nemoholi jest skoro nic..... 😒 ☹

akurat sa zrieknem tolkeho stiplaveho, to by bolo asi privela 😀 😝

vejula
8. mar 2010

no kami nie za 6 dní... Tam je nadštandardná izba 70Ečiek za jeden den pobytu 😒 a to fakt... Teda ak chceš mať muža pri sebe... Je to ako hotelová izba s telkou netom mikrovlnkou no so všetkým možným, ale 70 Eur to je moc... A ked chceš bez manžela iba jednotku izbu tiež s tými vymožensťami čo ma nadštandard tak to je 35 Eur za noc. A v CA kde idem rodiť tak tam su všetky nadštandardy za 35 Eur aj tie kde môžeš byť s manželom, ale aj tak su vždy plné... Ja nechápem a že kríza, kde tí ludia na to berú...

Inač určite by som mm nenutila aby išiel ku pôrodu, to vôbec nieje moj štýl, aby som niekoho nutila, ale asi by ma to velmi sklamalo 😔 že odnosím porodím a muž ma ani za rukui nechce držať pri pôrode. Ale keby nešiel mm tak si asi zavolám maminu, ona by išla určite a psychická podpora by to bola veľká.

veve inač ja doplnam cukor kolačikmi čo mám doma ešte zo včerajšej oslavy 😅 už musím ale prestať, lebo čo je moc to je vela 😝

malalady
8. mar 2010

civavka tak aj ja mávam tlak nizky.. no idem zavolat susede nech zobere teplomer a ide mi odmerat.. hm.. ked je vyšši tak je potom zle? či ako? joj 😒

malalady
8. mar 2010

mi šiši,že teplomer 😀 tlakomer 😀 😀 😀

civavava
autor
8. mar 2010

malalady, ak by bol tlak vysoky a mas to puchnutie, tak hrozi pre-eklampsia 😠 😠 😠

veve23
8. mar 2010

Veji, ani nehovor, ja som si povedala ze sa budem krotit, tak som si dala nakupit ovocie, uvidim dokedy to vydrzim

u nas stoji nadstandart na den okolo 16 eur, ale ziadna hotelova izba to neni ☹

Kami, tiez mi tak baby co maju uz deticky vraveli tak jak Roxi a Civi, ze treba skusat co babatku chuti pomalicky, niektore nemohli citrusy, ine oriesky a cokoladu, strukoviny, kazde babo je ine. No a zevraj su dobre polievky a tekutiny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre