Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
8. mar 2010

akurat som sa vratila z prednasky o kojeni, a nastupe do prace...bola tam s nami holka co ma buduci tyzden termin, vysmiata od ucha k uchu, normalne jej zavidim 😅

malalady, tie opuchy nemusia vzdy znamenat cosi zle. takto ku koncu je normalne ze mas nohy po celodennej namahe napuchnute. predsalen uz ta cirkulacia tak nefunuje a voda sa lahsie zadrzi. horise by bolo keby ti z nicoho nic napuchli ruky, tvar, vtedy treba volat lekara.
tlak si pekne premeraj, aspon uvidis...ale plasit sa netreba 🙂

inak este k tej tunajsej porodnici, maju sice 68 poporodnych izieb ale tym ze sa rodi tolko babatiek, a ze mamicky pustaju domov dost skoro, je tam poriadny frmol.

lubkamik
8. mar 2010

Ahojte 🙂
konecne som si priviezla domov kocik a aj som ho zlozila tak sa vytesujem 😵 😵
Malady, ja mam tiez opuchy - hlavne teda ruky - cez noc neviem ani prstami pohnut ☹ Hovorila som to aj lekarke ale pokial nemam tlak nad 140 a bielkoviny v moci, vraj je to normalne... Ale kazdopadne to povedz v poradni..
Mna maly tiez teraz tlaci na rebra - je ulozeny na pravom boku tak ani poriadne spat nemozem a tlaci ma tam strasne 😖

kamilakd
8. mar 2010

veve roxi civi to ste ma potesili lebo akurar tu na nete citam a to je hrooza sak by z nas boli tiene ja sa potrebujem napapkat....budem teda sledovat a postupne pridavat do jedalnicka

vejul no tak klobuk dolu...ja ak bude volna nadstandardka tak u nas aj v bojniciach to vychadza 12e na izbe je telka satelit dvd mikrovlnka kanvica chladnicka za mm sa neplati ani pri porode ani na lozku 😉 a na sukromnej sa plati 20 a to preto ze tam k nadstandardu je vyber jedla,davaju vlozky podlozky veskeru kozmetiku pre mimi...no tak 70e je troska fakt vela

kamilakd
8. mar 2010

moni a co bolo na prednaske?

lubka no ja este neviem co su kopance do rebier mna zatial az tam nekope 😀 ale mam dojem ze chce cez pupok von 😀

vejula
8. mar 2010

fuuu no tak ako čitam vaše príspevky, tak nevychádzam z udivu aká je žilina brutálne drahá... Nechápem ako môžu byť takéto rozdieli v tých mestách.. A to sa hovorí že blava je najdrahšia, noooo neviem neviem 😖

kamilakd
8. mar 2010

vejul v BA nadstandart stoji tiez cca 12e co mi hovorili kamosky...a ta zilina je teda draha alebo si prepocula sumu lebo fakt tak draho som este ani nepocula vraj najdraksie je v martine nadstandard stoji 22e na den 😅

moni
8. mar 2010

kami, ale v podstate som sa nic nove nedozvedela. ostatne baby si tam zapisovali jak ceski zandari 😕
teta vysvetlila ako sa tvori mlieko, ako treba babo cim skor prilozit, kedy zacat s flaskou. buduci tyzden nam ide pustit nejake video ako spravne prilozit cicavca 😀
tie prednasky su dolezite preto, ze ked chces vyuzit miestnost na kojenie ktorych je tu niekolko, musis ich mat absolvovane a byt na ich zozname. pripadne ti aj pumpu zapozicaju.

moja mala uz tiez nasla rebra, musim ju pochvalit 😅 ale najviac sa jej paci pupok, asi si tiez chuda mysli ze tade sa lezie von 😀

kamilakd
8. mar 2010

veji akurat som to pozerala CA je cadca?tam stoji nadstandard 11e 🙂 to by si zvladla

majca424
8. mar 2010

kami, CA je Čadca, ale nadštandard stojí už 35 eur. To je ešte staré 11e 😉

zuvinka102
8. mar 2010

ahojte babulky, co robite ved vas nemam sancu ani docitat, ved len dnes ste zapisali vyse 10stran..

kami inac v BA je to stym nadstardantom rozne zalezi aka je to izba ale skor je za 16,60€

zuvinka102
8. mar 2010

mozete mi tak v skratne napist dnesnu temu nech sa viem pripojit, lebo nemam sil to vsetko precitat..

kamilakd
8. mar 2010

tak to vas pekne zdieraju a stranky nemaju upravene iba v poznamke je napisane ze aktualizovane 1.1.2010 😅
a cez vyhladavac cez poistovne mi to tiez tak hadze...je to troska nefer ked skutocnost je ina tak to vas dost lutujem ze vas tak zdieraju

zuvinka mne tam rodila teraz sesternica tak som sa pytala co platila na izbe v ruzinove bola sama mala tam TV mikrovlnku kanvicu mohol tam byt muz s nou a mala to za 12e tak ktovie ako to rataju mozno podla modrych oci

moni no je zmatena ked chce ist cez pupik von ten moj si to tiez mysli a ma rad este aj mechur si tam poskakuje

majca424
8. mar 2010

veru, mne sa to zdať tie prííííšerne veľa, ale máme pekné aj normálne izby, takže myslím, že ten nadštandard by som riešila len vtedy, keby som tam chcela byť sama na izbe... inak su také isté pekné 🙂

zuvinka102
8. mar 2010

kami no ja som napisala cenu ktora je na kramaroch ale neviem co je na izbe,, jedine co si pamatem, ze je tam wifi pripojenie.. 😅

kiwinka
8. mar 2010

ahojte 🙂 tak konecne som sa sem dostala dnes,,, sme behali s mm po lekaroch a podobne...
taakze, stretla som sa so zuzkou1971 🙂 , ona je velmi milá! zatial caka a nevie co bude,,, zjtra je velka vizita, kde by sa teda malo rozhodnut ci cisarsky , alebo ju este pustia na tyzden, dva tyzdne domov a pockaju kym to pojde prirodzene. nemaju prilis chut jej robit cisarsky, ale nechat to tak na prirodu a rodit normalne a nechat maleho v brusku este dozriet....
Inak, mala dobru naladu na to, kolko uz je v nemocnici a hlavne, ze je hospitalizovana uz 4 krat co je tehu.. monitory a ultrazvuky ma dobre.
a mam aj spravy o tamtamke! neviem ci to tu uz niekto pisal, nakolko som Vas este nestihla docitat za dnesny den... ZAJTRA teda 9marca sa narodi planovanou sekciou mala Gretka Tamtamke v Trnavskej nemocnici!

a ja som dnes bola na UTZ, prietoky OK, malinká má 3024g, sme 36tt+4.

lubkamik
8. mar 2010

Ja som nad nadstandardom ani neuvazovala - hadam tych oar dni vydrzim aj na normlanej izbe 😀 Bola som sa kuknut na Antolskej a izby vyzeraju celkom v poho - teda aspon su ciste ked uz nie zrekonstruovane 😀

lucinka1104
8. mar 2010

tamtamke veľa šťastia ona už ma termín ja som mimo 😲

veve23
8. mar 2010

Ruzinov je nadstandart teraz cca 16,50 eur, v Sk 500 to bolo ak su 2 baby na izbe, ak chce celu pre seba tak je to 1000 Sk. Samozrejme ak je volne, lebo tiez byva obsadene a neda sa to vopred rezervovat.
Mozno niekde v niakej sukromnej klinike je viac.

domika9
8. mar 2010

baby ako to vyzera ? kolko mame detičiek na svete? som nejako mimo nestiham čitak ako rychlo tu pribudakju stranky 🙂

aktakk
8. mar 2010

No teda, tak to je ina palka za tie nadstandartky... ja som tiez vazne zacala uvazovat nad nou. Len otazne, ci sa mi ujde. Ja si neviem predstavit, ze budeme musiet byt na izbe styri... Ale hlavne ma trapi to, ze su tam len 3 sprchy na chodbach spolocne a ako som citala, tak po klasickom porodne je najlepsie po kazdom cikani sa ist umyt, pripadne cikat pri sprchovani aby po prve rana nestipala a za druhe aby sa tam nedostali necistoty...a toto si celkom neviem predstavit na spolocnych sprchach kde ani ten poondeny zaves nedaju...Pride mi to vsetko take neosobne. Okrem toho este ked aj krvacat budem. 😒

aktakk
8. mar 2010

A to som zabudla poznamenat, ze nie som ziadna "citlivka", hravala som dlho kolektivny sport a chodievala aj do fitka atd, kde som bola zvyknuta sa sprchovat pred x zenami. Ale v tomto pripade mi to akosi nesedi.

zuvinka102
8. mar 2010

lubkamik no ja kebyze rodim na antolskej tak nadstandasd asi neriesim nakolko je tam wcko aj sprcha v tych izbach.. ale kramare ak si na normalnej izbe tak wcko je jedno alebo dve pre celu chodbu a jedna sprcha

lucinka1104
8. mar 2010

kami nebude to haldovka nemôžeš len citrusy a veci čo nadúvajú a tie budeš postupne zaraďovať a sama zistíš čo drobcovi vadí a čo nie

moni
8. mar 2010

aktakk, ja by som s tym mala vazny problem takisto! je naozaj smutne ze za nadstandard sa povazuje vlastna kupelna 😠 este sa da zvladnut spolocna kupelna pre 2-3 zeny, ale nie ze cela chodba sa strieda v par sprchach. nech mi nikto nehovori nic o hygiene 😝

zuvinka102
8. mar 2010

no nam na prednaskach povedali zeby sme nemali jest nic na k-kapusta, kel... lebo to nerobi dobre a ze citrusove plody vadia pri tvorbe mlieka snad som sa trafila do temy 😀

aktakk
8. mar 2010

Presne tak, ale vcelku to neviem pochopit...ze na inych oddeleniach v tej istej nemocnici su sprchy na izbach a na take oddelenie ako je zenske ich daju na chodbu. Akosi to nema logiku podla mna.

kamilakd
8. mar 2010

moni ved toto je dovod preco chcem nadstandard ak bude volny...kupelna... a ked nebude vydrzim ale so zatatymi zubami

aktak no myslim ze to fakt nema logiku ale na druhej strane co logiku ma?

moni
8. mar 2010

zuvi, dobre si sa trafila 🙂

tu napriklad nie su ziadne obmedzenia v jedle pocas kojenia. tak neviem ci iny kraj, iny mrav 😕

aktakk
8. mar 2010

Ja mam tiez hlavny dovod vlastne sprcha..je to smutne, ze za vlastnu sprchu si zaplatis 20€ ale co uz. Sama neviem, ci sa mi ta izba ujde alebo nie. Inak v tej nasej nadstandartke ani WC nie je, takze len sprcha. Okrem toho, tak ci tak ten zachod je v poho, to sa da prezit. Tam dvere su 😀
No u nas nema logiku nic, to mas pravdu...ved dolezite veci v parlamente su napriklad "hymna" v skole atd... Zdravotnictvo netreba riesit, ved tí co o tom rozhoduju chodia do zahranicia do nemocnic alebo nemaju problem si zaplatit hocico...

Idem ja spinkat, lebo by som sa pri tychto temach zbytocne najedovala...paaaaaaaaaaaaaaaaaa

zuvinka102
8. mar 2010

moni no to je zvlastne, ze nemate ziadne obmedzenia v jedle.. nakolko ja si pamatam, ze ked segre sa narodil syn a doniesli sme jej nejaky citrusovy dzus tak nas sestricka skoro aj snim vyhodlia.. mne len vadi, ze v nemocke su zatazeni na jablkovy dzus, ze ten je najlepsi ale co ja mam z toho ked som na jablka alergicka.. a este nam povedali, ze by sme prve mesiace nemali nic bublinkove ale na druhej strane na mlieko doporucuju vineu 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre