Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

minius
8. mar 2010

jeeeej kami teba som tu nevidela uz davno jale asi som prestala byt konikova 😅

joooj velmi drzim tamtamke a gretke palce, kiwinka povedz jej ze aj my na nu myslme ak s nou budes. V ktorom su to teraz tyzdni?

Ten nas maly sa dnes tak divne vrti 😕 dufam ze maly este aspon tyzden vydrzi a potom by sa uz mohol vylupnut 😵 uz je vsetko pripravene (okrem tasky do nemocnice 🙂 )

kika29
8. mar 2010

ahojte. no ja som bola v poradni vysedela som v čakárni skoro 2 hodiny 😝 . všetko ok pritoky v poriadku malá je dole hlavičkou. vyšetril krčok v poriadku kus sa otváram ale že už teraz je to ok a že do termínu nevydržíme. zajtra idem do pôrodnice na niejaké vyšetrenie nahrávanie záznamu bábetka neviem čo to je.

zuvinka102
8. mar 2010

aktakk dobru nocku ja som sa len este chcela spytat kde vlastne ty budes rodit???

michalag
8. mar 2010

kika a nemoze to byt monitor?

silvia7
8. mar 2010

ahojte tehulky 🙂

ja som bola bez netu týždeň, no poviem Vám, že závislosť na koníkovi je ale čítať nevládzem až toooooľko strán... dala som len nejakých 7 spätne

minka - vaneska je kráásnučká, super rastie a ten zážitok pri prebaľovaní 😀 myslím, že na to sa každá musíme "pripraviť"

tantamke držím palce, nech je všetko ok a rýchlo sa zotaví po sekcii

zuzke s maxíkom tiež držím palce - snáď sa tí dr konečne rozhodnú a dohodnú a riešia už veci k dobru malinkého a zuzky..

kiwi - som ťa videla na kramároch 😉 minulý utorok keď som tam čakala na poradňu 😀 zajtra idem zase, sa tešíím, tá moja doktorka, čo k nej chodím, je super žena, veľmi dobre na mňa pôsobí, neustále usmiata a milá a vtipkuje no proste vážne super.. aj na monitore bola super sestrička - a aj taká ďalšia.. vlastne na všetky vyšetrenia, čo som šla a musela absolvovať, tak to bolo super, rýchlovka, všetci ochotní a milí, takže tie kramáre z môjho pohľadu - super zatiaľ.. 😉 teda dúfam, že to nezakríknem..
u nás inak všetko ok, všetky výsledky super, či už krv, moč, výter, tak sa radujem.. uvidím zajtra teda ešte.. a TP mi teda dr. nechala na 23.marec - tak teeeeda sa tešíme, že to môže prísť naozaj kedykoľvek už... heh... len sa naozaj necítim, že by to malo - mohlo každú chvíľu prísť..

dúfam kočky, že ste všetky zdravotne ok a tešíte sa na rýchlo sa blížiaci apríl - prípadne marcový termín 😀

grekyna23
8. mar 2010

kika, to bude CTG, jeden pruh snima srdiecko babatka a druhy placentu 😉

kamilakd
8. mar 2010

minius no veru dlho som tu nekonikovala ale ani ty si tu nebola 🙂 ako sa mas?

moni
8. mar 2010

zuvi, presne ta vinea mi nesla do hlavy, nie ze by mi to hrozilo, pre mna je to uzkoprofilovy tovar 😀 kamaratkin maly nezniesol ked ona vypila len cistu mineralku.
s tymi citrusmi si nie som ista, ale nikde som to nevidela vyslovene zakazane/neodporucane. skor vsade pisu ze kazde babo je ine, a mamicka musi sama prist na to co pasuje/nepasuje. ale to predsa vsetky vieme 🙂

stanusa
8. mar 2010

ahojte, poradna nam dopadla dobre, monitor, krcok, prietoky, placenta a poloha ok, vaha a tt nezistene, doki na sone bol dnes o cosi prijemnejsi ako minuly tyzden - asi kvoli MDZ 😅
asi zalahnem do nemocky pred prvym TP podla ms 28.3.

zuzka to bude mat este pestre, aj ked na SK je to tak - uz sme si mohli zvyknut 😝

drzim palce tantame a gretke 😵
minka mala je krasnucka a pekne pribrala 🙂

dobru noc

kamilakd
8. mar 2010

dievcata ja vas pre dnesok opustam idem spinkat zajtra ma caka narocny den 😉 dobru nocku

moni
8. mar 2010

greky, monitor snima placentu? 😕 podla mna skor kontrakcie...

kika, moja kamoska bola na 4cm od 36tt a prenasala este nakoniec 😅 no ved uvidis, ty by si aj pristala na to ist skor, nie?

vejula
8. mar 2010

no kami teraz som pozerala tu čadcu tam je napísané 200Sk ale to už je asi staré, lebo aj tei predpôrodné prípravy su tam ešte písané že 500Sk za ten kurz ale ja som platila už 33Eur, ale za to mám muža zadara pri pôrode. A ked som tam bola pozerať týžden dozadu tak nám ta pani hovorila že nadštandard je okolo 30 Eur na noc... A ta Žilina je fakt taká nehorázne drahá, na nete som kukala tam je napísané 2000 Sk na den, no viem že ked som tam bola pozrieť tak mi teta hovorila že je to 70Eur na noc...
Idem Vás ešte dočítať 😉

zuvinka102
8. mar 2010

moni ja som to praveze aj nejakom clanku alebo knihe citala ohladne tych citrusov, ze prve mesiace by sa nemali.. ale pre mna napriklad prve mesiace mozu byt le nejake dva.. ved nepisu kolko ich ma byt 😅 a tu vineu mi mm donesie aj do nemocky lebo to povedali, ze je dobre ak mame od zaciatku pri sebe. ale asi budem bublinky musiet najprv vytrias..

inac uz si tak pomali balim tasku, ale velmi pomali a mam dilemu ci si mam zobrat to detske nafukovacie koleso pod zadok, lebo segra mi dala s tweetym 😅

moni
8. mar 2010

zuvi, citala som aj ja s citrusmi kvoli alergiam. ale len na slovenskych forach/strankach. tak uvidim co povie moja laktacna poradkyna 🙂

veji, no necudujem sa ze zilincanky chodia rodit do CA alebo MT pri tych cenach 😠

zuvinka102
8. mar 2010

vejula no na kramaroch ak chces izbu pre seba a plus aby tam mohol byt aj mm tak je to taka ista suma lebo tehulka za jednolozkovu izbu plati 33 + 33mm a ak chce stravu tak plus 7€ a to je tiez na den neviem ako je to riesene v tej ziline..

zuvinka102
8. mar 2010

vlastne ani neviem uz ratat je to spolu 73€ ale na to asi az tak moc nezalezi, myslim tie 3€ pri takej sume

zuvinka102
8. mar 2010

este sa chcem spytat ja prave vyberam prebalovaci pult.. kupili ste hned taky s vanickou alebo kazdy zvlast?? lebo mam dilemu nakolko nebudem moc drobca aj tak kupat v kupeli, mame tam dost velku kosu a neviem ani ako by som ju vyhriala

zuvinka102
8. mar 2010

tak dobru nocku lebo uz som tu asi sama, idem do sprchy a spinkat

kika29
8. mar 2010

no mám tam písané CTG tak zajtra sa mám hlásiť na pôrodnici po vyzite okolo 9h. veru už by som to mala rada za sebou 🙂
dnes mi bral aj výter na streptokoka tak snad to bude dobré. o týždeň mám poradňu zase ked vydržíme 😀

tamtamka držte sa a myslým na vás.

kika29
8. mar 2010

a dnes ked ma vyšetroval so spodu tak to trocha bolelo a od v tedy ma pobolieva bruško a tvrdne a pichá 😝

kika29
8. mar 2010

a to CTG ako dlho trvá kolko tam budem?

kika29
8. mar 2010

stacynka a funguje pôrodnica už v RA lôžková časť?

moni
8. mar 2010

kika, pri malej ti tiez urcite robili CTG. take pasy okolo bruska, nepamatas? jeden monitor dole na brusko aby monitorovali babatko, a druhy vyssie na monitorovanie maminy a kontrakcii (grekyna spominala cosi s placentou).

kiwinka
8. mar 2010

ahooj silvi, a kde si bola sakriš? ja som bola na 9tu na poradnu, potom monitor a potom uz len skontrolovat vysledky monitoru naspet na 222 a domov.. no stravili sme tam s mm od 9 do 11:30 urcite...
ty mas Tokolyovu ci jak sa to pise, ze??? ona je super! teda nepoznam ju osobne, ale urobila na mna dojdem a to len vchadzala do ordinacie ked som nanu cakala, aby mi kukla monitor
ja som bola dnes na UTZ a prietoky,, takze zajtra poradnu nemam.. az o tyzden utorok zas,, to budes mat asi aj ty ak neporodis do tej doby xixi 😀 😀 😀
ty uz mas 39tt???? no pekne,,to my koncime 37tt za chvilku...

aktakk
9. mar 2010

Krasne dobre chladne ranko prajeme...

Zuvi- budem v TN rodit 😉 .

Vy uz mate pomaly vsetky vysetrenia za sebou ja este len vo stvrtok idem. Uz nech to mame za sebou, lebo som fakt total zvedava ako to vyzera. Sa mi to tak straaaaaaasne taha.
Ako inak kocky spavate? Ja chodim na WC ako na klavir a okrem toho sa budim rano este za tmy a nemozem spat. Dufam, ze babatko nebude po mne 😀 .

stanusa
9. mar 2010

dobré ránko 😀

včera mi volal doki za výsledky steru-bez streptokoka a krv - menej železa máme
už mám doma menšiu cestovnú tašku, tak dnes sa konečne balím do nemocnice - už naozaj 😝

kiwi so spaním to je katastrofa, budím sa po polnoci a niekedy aj dobre 2 doďky neviem zaspať a ráno ako mm odíde do roboty už som hore 😝 😖

kika pýtala si sa na RA, už funguje aj lôžková časť a ľudia si celkom pochvaľujú, RS mi vybavil manžel, lebo je odtiaľ a kým budem v nemocke tak bude tam u rodičov,ak budem ležať aj týždne do pôrodu tak si ich užije dosýta 😀
ale čo sa týka starostlivosti tak je to narovnako, v menších mestách mi ešte prídu niektorí doktori príjemnejší 😵

stanusa
9. mar 2010

sorry to je pre aktakk 😅

aktakk
9. mar 2010

Ja presne to iste, vstavam spolu s drahym, dokonca niekedy aj skor. 😒 . Treba si ale zvykat. 😉.

Juuj, ja som si dala prechadzku do "miestneho" obchodu, dobre ma prefukalo. Usi mi horia ako fakla. Take ich mam cervene, ze neviem ci mi take uz neostanu 😀

fruchtbar
9. mar 2010

dobre ranko dievcence,
tak ja nastastie este spim ako zabita,aj mm sa cuduje a chrapem pri tom jedna radost,az ma hrdlo rano boli....bo ja len chrbatiku,to jaaaa raaada ! 😀

Vcera zo mna vysiel taky lepkavy gelovity sliz,natahovalo sa to a furt nechcelo prestat,bol ale bielej farby,myslite ,ze to uz mohla by tak zatka??? 😕

fruchtbar
9. mar 2010

Tamtamke drzime palce,nech vsetko dobre dopadne...som taka zvedava,dufam,ze sa coskoro ozve!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre