Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fruchtbar
5. aug 2009

Eridani,gratulujem k tehu...ako dlho ste sa snazili,ci to bolo prekvaaapko? 😀

seuska
5. aug 2009

este mi vcera kamoska hovorila ze sa mam hned od zaciatku natierat kremom proti striam (prsia brucho) a ze si mam trenovat bradavky. Co si o tom myslite damy? Nejake postrehy?

eridani
5. aug 2009

Vlastne sme sa ani nestazili, ale zas ani nijako nebranili. Mame uz 2 roky po svadbe a mne taha na 30, takze je uz pomaly aj nacase. Chceli sme najprv dostavat domcek, ale to ma cas.

seuska
5. aug 2009

eridani gratulujem a vitaj... 🙂

motylik6
5. aug 2009

seuska, robila som si test a bol pozitivny, zatial len taka slaba ciarka, ale tak ak tam na nom nieco je, tehotenstvo by malo byt
to brucho ma teda pobolieva, ale to moze byt urcite aj z tehu

ja beriem kyselinu listovu cca 2 mesiace a vcera som si dala prvu Jamieson prenatal

motylik6
5. aug 2009

fruchtbar,
teda tie prepravky by si nemala vlacit, to je moc, mala by si zajst k lekarovi a s nim sa porozpravat
nechcem ta strasit, ale riziko potratu je vysoke pri takomto dvihani predmetov, ktovie, mozno tvoj organizmus je na to zvyknuty a zvladne to...ako dlho to robis? ja som v usa

motylik6
5. aug 2009

seus, bradavky si zatial netrenujem, ale natieram si prsia aj brucho aspon tak 5x do tyzdna, ale aj to len tak posledny tyzden, vcera napr. 2x, budem sa musiet k tomu viac donutit
a ty si uz zacala?

zuzana1971
5. aug 2009

eridani vitaj a gratulujem 😉
no ja si neviem predstavit ako si budem trenovat bradavky? 😕
brusko si budem natierat, ale zatial nemam ake 😝 , no ale ako sa poznam, tak neviem ci to budem poctivo dodrziavat kazdy den 😝
zachvilu mi padla, tak sa presuniem domov, pekny vecer babulky 😅

motylik6
5. aug 2009

Zuzi, aj tebe pekny vecer 🙂
som rada, ze sa to tu takto rozbieha 😉

civavava
autor
5. aug 2009

ahojteee babenky, to je super ako sa nam to tu rozrasta! Ja som tieto 2 tyzdne na jazykovom kurze cely den tak nemam PC ani net, az takto evcer z domu 🙂)) Inak, aj ja som z BA, ale od novembra min.roku v Luxembursku 🙂)
Podla mna s tym Callibrum je to totalna blbost....

maznacik007
5. aug 2009

caute.. veru ste sa rozpisali.... 😉

ja som uplne mrtva. som velmi unavena aj fyzicky aj psychicky.. je to dost narocne.. byt cele dni v detskom domove.. ale vydrzim.. 😀

ja mam tusim najskorsi termin.. u lekara som nebola.. meska mi uz takmer dva tyzdne a mam dva pozitivne testy tak hadam to bude ok..
ale musim sa pochvalit dnes som stihla.. aspon zavolat k novemu lekarovi kam chcem prestupit.. tak buduci tyzden.. asi v pondelok si pojdem pre nejaky listok pre stareho lekara.. a potom sa objednam..

jaaj.. bradavky urcite netrenovat!!!!! ano v prvom ani v druhom trimestri.. zvysuje to riziko potratu.. na to bude cas po 36-38 tyzdni... /prepacte ze tak pisem... poucujuco.. ja som dcerku kojila 18 mesiacov.. a cosi o tom viem../
idem si vas precitat.. len som to tak zbezne preletela..
novym tehulkam gratulujem..

seuska
5. aug 2009

ty kokso coooo? to vazne zvysuje riziko potratu trenovanie bradaviek od teraz???? to kde ste vycitali? Ja mam ten problem ze ich mam vtiahnute, tak za to sa na to pytam... no opytam sa este doktora co mi na to povie, potom Vam napisem ze co mudre vypotil 😀

motylik tak ked ti meskaju a mas // tak to bude hotova vec, gratulujem, daj vediet ci ti lekar potvrdil. A cim si natieras brusko? daj dajaky typ na dobry kremik...zatial si netrenujem bradavky, ale kamoskami hovorila ze si mam zacat, len teraz som na pochybach ked toto napisala maznacik ze to nemame robit.

zuzi trenovanie bradaviek vraj sa ma robit tak, ze, citujem kamosku " zmolenie natahovanie a tak " 😀 tiez mi je to divne... 😎

maxii
5. aug 2009

ahojte takze mam tehu potvrdene z krvi jupiii 😅 😅 😅

seuska
5. aug 2009

maxii gratulujem....

maxii
5. aug 2009

dakujem seuska🙂 teraz uz len cakat na ultrazvuk🙂 teraz budeme 8 mesiacov stale na nieco cakat 😀

maznacik007
5. aug 2009

seuska.. no drazdenie bradaviek.. moze podporovat vylucovanie oxytocinu.. a ten moze sposobovat stahy maternice.. viem ze to doporucovali robit na podporu zacatia porodu..

samozrejme je to ine ked mamicka koji starsie dieta.. vtedy je telo na to privyknute .. to je ok.. aj ked gyn. pri problemoch.. v tehu nariaduju kojenie ukoncit.. ..

k vpacenim bradavkam.. existuju take klobuciky na bradavky.. 😉 kojit sa da aj tak.. resp. je potom dobre mat na zaciatok dobru odsavacku.. a ta ti pomoze..

maznacik007
5. aug 2009

maxii gratulujem.. tak hod si tt.. nech vidime.. 😉

maxii
5. aug 2009

no nadstavila som si tyzdne, ale nejak mi to nesedi....lekarka mi v pondelok vravela 4tt takze neviem.... 😅 🤐 🤐

lucinka1104
5. aug 2009

Ahojte potichučky sa pridávam, dnes mi vyšiel test s // druhá je ale slabá no som len 10 DPO takže somv 4 TT nie v 5 ako ukazuje kôn. Všetkým gratulujem k tehu a prajem krásne bezpoblémové tehotenstvo 😵

sueska no ej to pravda ,ale ja napríklad kojím a určite ešťe ajbudem tak neboj nepotratíš z toho neodporúča sa to v hlavne v druhej polovici tehu

trpezliva
5. aug 2009

jej, ja som takto 5.8. pred 2rokmi testovala a zistila ze som tehuuuuu...no a mala sa narodila 11.4. 🙂
budete mat krasne tehotenstvo, na Vianoce uz pekne gulate bruska a porodite akurat na jar, kedy nemusite tolko obliekat vase mimina. prajem vam stastne tehu az do konca. 🙂 🙂 ani sa nenazdate a april je tu. 😵

maxii
5. aug 2009

lucinka blahozelam a vitaj 🙂

lucinka1104
5. aug 2009

maxii adkuejm teba poznám z grafov že?

danka.k
5. aug 2009

baby tak mrska neprisla, ale cakam do 14.8. potom pojdem ku doky... test mi nema ist kto kupit takze budem cakat dovtedy 😀

lucinka1104
5. aug 2009

"dakujem" krpec mi tu ťuká do klávesnice 😀

maxii
5. aug 2009

ano 😀 uz som viac tu ale...tak sa tu budeme stretavat 😅 😅

lucinka1104
5. aug 2009

teším sa 😵

maxii
5. aug 2009

danka to ubehne ved to je uz o 9 dni 😀

danka.k
5. aug 2009

maxi jasne ze to ubehne.. a pri mojom malom dvojnasobne 😀 😀

maznacik007
5. aug 2009

jeej super.. ze je tu viacero mamiciek.. s detickami okolo roka.... danka.k gratulujem...

jannuulik
5. aug 2009

čaute baby, tie bradavky by som si nenaťahovala 😀 , podľa mňa sa na to jednoducho bradavky nedá pripraviť, iba ak s odsávačkou, a to asi nie....Ale natierať sa začínam už teraz, pri malom som si poctivo natierala brucho a asi v 30tt som si zbadala brutálne strije po zadku a stehnách, úplný horor, tieto časti som si tiež natierala, ale nie tak často.
čo sa týka vitamínov, uživam Calibrum pre kojacie ženy, ale kúpim si univerzálny (od firmy SOLGAR), inač ak sa bojíte, že sa vám narodí veľké babo po týchto vitamínoch, ja som ich počas tehu teda pojedla dosť 😎 , dávala som si extra C vit., omega 3 a 6 a Oli mal niečo cez 3 kg 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre