Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
11. mar 2010

ten streptokok nie je hrozba pre mamicky ale pre babo. preto "nema zmysel" ho liecit dopredu, on je potvora odolna 😒

veji, potesim ta ja mam +15kg (co je tretina mojej povodnej vahy!) a miery 100-100-100cm 😝
radsej ma preskocit ako obehnut 😀

denisa1111
11. mar 2010

Ozi babulky,aj vam zvyknu krvacat dasna,bo mne teraz stale,hura ordinacia o chvilku

cicimon
11. mar 2010

denisa - hej, u mna to vyzera ako po zabijacke ked umyvam zuby 🙂)

aktakk
11. mar 2010

Hej hej, ze to ma 60% obyvatelstva a ani o tom nevieme...Ze pokial nie je v moci, ze tak sa vobec nelieci.
A teda pri tom porode aby sa malinke nenakazilo, tak sa podavaju ATB. Ale aj tak ma to jeduje...Ja mam od mlada stale problemy co sa tyka neustalej nadchy a aj s vytokom...nikdy mi nic nenasli, ked tak len zvysene PH a v nose nic...Ale moj osobny nazor je, ze na to doktori s prepacenim "seru", lebo ked sa niekolko rokov kazde rano budim s total upchatym nosom a total zahlienena, tak to asi nemoze byt v poriadku.

moni
11. mar 2010

denisa, mne krvacaju hrozne, a nic nepomaha ☹

moni
11. mar 2010

aktakk, veru tak, strepto je sucastou beznej flory a len u maleho percenta sposobuje komplikacie. ale takych bakterii je habadej!
to odpalkovanie od doktorov vie nastvat, cloek sa citi ako hypochonder lebo sa stazuje na nieco, comu oni n evedia priradit cislo diagnozy 😀
ja mam od malicka problemy s klbami, a jeden "odbornik" mi povedal, ze mlady clovek nema narok na to aby sa stazoval na klby. ze si mam dat paralen a nosit topanky s ortopedickou vlozkou 😅

nemozes mat nejaku alergiu? alebo nieco s nosovou prepazkou?

kats
11. mar 2010

aj ja sa hlasim k streptokokovkam 😝 neviem kde sa ta hnusoba berie kedze pri 1.tehu tam nebol 😠
terajasi prirastok +6kg... som dost prekvapena kedze pri matuskovi to bolo viac ako 18kg 😅
krvacanie dasien tentokrat ziadne, ale nebojte baby chvilku po porode sa vam tie dasna upravia 😉 krvacanie dasien je sucast tehotenstva 🙂

moni
11. mar 2010

kats, ja dufam ze sa to krvacanie aspon trosku upravi. odjakziva s tym mam problemy, ale teda teraz je to ovela zhorsene vdaka hormonom 😒

aktakk
11. mar 2010

Moni, to si robis srandu s tymi klbami? To bol aky dement.
Prepazku som uz mala operovanu, alergie nezistene....Ale ja by som s tym (nehnevajte sa ak to bude niekomu neprijemne) svojim soplom mohla lepit tehly a stavat domy..Je to ozaj hroza a ja uz som sama zufala. Keby mam len taku suchu nadchu, je to o inom...Ale ja sa cudujem, ze sa mi este mozog nezalepil. 😒

cicimon
11. mar 2010

no ja dufam, ze okrem tych dasien zmiznu aj opuchy noh....to mi vadi viac

moni
11. mar 2010

aktakk, no to bol kon uplny 😠
je mozne ze to mas z tej prepazky. moj brat bol na zakroku minulu jesen. presne ako hovoris, zahlieneny kazde rano, bez vreckoviek ani na krok. a vobec mu ta operacia nepomohla 😒 hlavne ze pan doktor skonstatoval ze odviedol dobru robotu 😖

cici, tebe ta lymfodrenaz pomohla? ci uz je to zase naspat?
mne zacli tie opuchy len nedavno, ale tiez m to ide pekne na nervy 🙄

vejula
11. mar 2010

moni tak ty to máš ako vyronané 😀 😀 😀 super mieri 🙂 A to bolo čo za trula ked ti také čosi povedal. myslímten s tými klbmi 😠

dejni tak hovoríš že sme na tom rovnako 🙂 no ale ja budem radšej priberať ako ležať v nemocke 😝 fuuuj to by sa mi teda nechcelo 😅

aktakk
11. mar 2010

Kats- vitaj v klube 😒 .

Moni- neviem, fakt neviem. Uz som bola aj u ineho lekara a robili mi RTG a ze prepazka je okej, sliznica okej...ja fakt neviem. Inak som aj brala pred tehotenstvom kvapky specialne a tusim aj zabrali ale kedze sa nesmu v tehotenstve tak som ich vysadila...Hned po porode alebo ked prestanem kojit tak sa chystam opat nabehnut na ORL a spravit tam poriadky...zo mna si nik strielat nebude 😀

cicimon
11. mar 2010

moni - vcera to bolo fakt super vidno, ze to odpuchlo, ale cez noc to nabehlo zas, aj ked nie az tak ako predtym

moni
11. mar 2010

veji, no ja som uplna gula 😅 len rucicky a nozicky chude mi trcia ako pavukovi 😅
mm hovori ze som asi-metricka 😀

cicimon
11. mar 2010

ja sa pre istotu nemeriam, len kg 🙂)

moni
11. mar 2010

aktakk, veru ich treba otravovat nech s tym cosi robia 😕

cici, a to mala nejaku masinku ktorou ti behala po nohach? alebo rucne? sa pytam ako toto, ale neviem ako sa lymfodrenaz robi 😅
ja inak najviac citim ten opuch okolo kolien, ani nie ze clenkov 🙄 ked si chcem cupnut 😝

moni
11. mar 2010

pamatate si na tu rozpravku Chrobaci? bolek polivka hral jedneho z nich. no a ta lienka...to som ja 😀

denisa1111
11. mar 2010

Jaj baby,ako Vam zavidim tu domacu pohodicku...sa uz neviem dockat...inac tie ortopedicke topky robia svoje aj vlozky,ja nosim furt aj domka,hodne pomahaju na klby aj chrbat,za to v nemocnici vysetruju vsetko az moc.

vejula
11. mar 2010

😀 😀 moni ty& si trdlo 😀 že lienka... Inač ja si tiež pripadám asymetrická 😝 Neviem či lienka, to asi nie bo ja také tenké končatiny zas nemám ale jednoznačne vrchná časť tela je maxiobrovitánska 😅

moni
11. mar 2010

veji, no ja asi-metricka preto ze asi meter cez prsia, asi meter cez pupok a asi meter cez boky 😀

cicimon
11. mar 2010

moni - robila to rucne, na pristrojovu som este nebola....bola som na lymfomasazi este davno pred tehu. ale vtedy nebolo vidiet taky vysledok
ja najviac citim clenky a vidim to na prstoch a priehlavkoch...jedna vyhoda MD je, ze nechodim tolko v topankach a som doma naboso, tak to az tak strasne nevadi. Akurat ked zohnedm nohu v clenkoch mam dojem, akoby som tam mala nejaky blok

veve23
11. mar 2010

ahojte....
dnes len citam, niaka som unavena,...

...pridavam sa k spolku Lienka, len bodky mam v predu 😀 😀 😀

inak Moni ta rozpravka ci co to bolo bola genialna.....

no a tiez mi krvacaju dasna a smrkam krv.....

vejula
11. mar 2010

moni jáááj som tomu nechápala, že asi-metrická 😀 😀

ahoj veve 🙂

jana3
11. mar 2010

k tym dasnam... mne zubarka odporucila zubnu pastu Lacalut proti paradentoze, a ustnu vodu Corsodyl... a velmi mi to pomohlo... Lenze asi by vam to mal pozriet zubar, nech vam zle rady nedavam. Mna totizto zubarka uplne vystrasila, ze mam paradentozu, ze mi zuby vypadaju... Dala taketo odporucenie a o tri mesiace ked som bola na kontrole, tak bolo vsetko ok.

lucinka1104
11. mar 2010

denis musíš vydržat ja viem ako ej to byť v nemocnici toto tehu som bola veľa a to som amal doma teda u svokrovcov malé dieťatko ...
naš domček sa už dokončuje budúci týždeň sa sťahujeme a na ten ďaľší mi vyberú steh myslím že po tom do týždna porodím , ja sa dnes cítim lepšie až na žalúdok bruško mam už veľmi dole

cicimon
11. mar 2010

jana - ja tiez pouzivam lacalutku, ale nepomaha na to krvacanie a aj zubarka povedala, ze to je v tehu normalne....tak neriesim...

civavava
autor
11. mar 2010

mne dasna nekrvacaju, zato smrkam krv, ked si fukam nos 😲

moni ten dement lekar bol na SK, predpokladam??? 😖 diplom mu zobrat rovno....za taky pristup.... 🙄

baby a ja ked idem na CS, mne toho streptokoka nebudu kontrolovat??? zatial sa moj doki nevyjadril..
moč mi kontroluje zakazdym ked tam som, cize mometalne 2x tyzdenne...takze ak by tam cosi bolo, tak povie, nie? ci to robia z kultivacie?

pisal mm, uz je "len" 370 km odo mna 🙂))) 😵

veve23
11. mar 2010

..ani ja to neriesim, ked to casom neprejde tak az potom...tiez som pocula ze v tehotenstve krvacaju dasna, a aj v nose moze byt sem tam krv.
...dnes mi vynimocne nic nechuti a som na suchych rozkoch....nevadi, vsak mna to prejde jak sa poznam 😀

ahoj Veji 😉

civavava
autor
11. mar 2010

veve, nebodaj drzis dietu??? 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre