Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

grekyna23
13. mar 2010

no moj mm teraz zvlada nakupovanie dobre, co sa cudujem, lebo prv nam stacilo len vojst do obchodu a uz mu bolo horuco a bol nervozny a bolo po nakupoch 😒
ale aj napr. dnes sam musel zvladnut aj 3 narodeninove darceky a to 2 pre zeny, tak ze 20 min. vyberal v kvetinarstve, ze uz si myslel, ze ho vyhodia, ze tak kradne alebo co 😀 😀 😀

fleury
13. mar 2010

kiwi to hniezdo je dobra vec, aby si mala neudierala hlavku

grekyna ja periem aj fusak do autosedacky

aktakk som si ista, ze u nas bude tatko benevolentnejsi a mala bude tatkov maznacik 😀

fleury
13. mar 2010

moj mm uz ani letaky z obchodov nenosi, ked su v schranke, desi sa ake akcie na oblecenie zas najdem 😀

kiwinka
13. mar 2010

ja viem fleu, ze je dobra vec,, tak este asi dokupim teda no 😀
no kolko treba sád povliecok do postielky? aspon dve, nie? ci aj viac? nemam skusenost ako casto to menis,, ci to babo dokaze precurkat a podobne,,

seuska
13. mar 2010

Ja som obliecky a paplon s vankusom odlozila, lebo sak vraj to take male deticky nepotrebuju... mam kupene 2 sady povlecenia a jeden vankusik a paplon, plachty mam 3 ks a 2 ks tie nepremokave podlozky pod plachtu. Cice v postielke na zaciatok budem mat len matrac, podlozku, plachtu, hniezdo a Sašku v perinke 😀 a decku. Dobre tak?

fleury
13. mar 2010

myslis obliecky na paplon a vankus? ja mam 2 zatial, ved zo zaciatku ani nebudem pouzivat vobec vankus ani paplon

kiwinka
13. mar 2010

nepremokave podlozky ja nemam sakriš,, to maju kde v BA prosim??? to je urcite dobra vec!

fleury
13. mar 2010

ja mam akoze nepremokavu plachtu tak som zvedava 😀

kiwinka
13. mar 2010

http://www.prebabo.sk/Perinky-navliečky-plachty...

taketo nieco mate na mysli ako nepremokavu podlozku? ci existuje este nieco ine???

seuska
13. mar 2010

kiwi v kazdom detskom obchode by mali mat tie nepremokave podlozky, ja som s tym teda nemala problem to kupit...

Fleu to taka pogumovana z druhej strany? Ci to je nejaka extra latka?

grekyna23
13. mar 2010

tiez na zaciatku nebudem pouzivat vankus v postielke, iba deku alebo perinu, uvidime
a stacia asi 2 obliecky, ked jedny peries, druhe mas oblecene, ale ked sa mi zapacia potom dalsie, tak preco nemat aj viacere? 😅
mm uz prisiel z nakupov, vybral to co som aj ja obzerala, takze spokojnost 😉 aj darceky povyberal dobre, no bodaj by aj nie, ked minul 60e za hodinu nakupov 😕
a poradte, aj puzdro na cumlik mozem sterilizovat tym 5 min. prevarenim, ci to iba horucou vodou obliat? sa bojim, aby som to nepokazila 😠

kiwinka
13. mar 2010

a myslite, ze je dobra ta podlozka proti pretáčaniu babetka? som to videla v obchode a váhala som ci to mam kupit.. ?

no idem ja sa nachystat troska,,, na ten obed k nasim... MM zas kuka oblubenu formulu,, boze ako ja to neznasam.. 😅
tak peknu sobotu babulenky. a dobru chut k obedu!

grekyna23
13. mar 2010

kiwi, uz aj moj nasiel v telke formulu, tak uz aj u nas huci a ma tu presviedca, ze by som v tehu mala zacat kukat formulu 😎

seuska
13. mar 2010

kiwi ja mam presnu tu co si sem hodila... toto som mala na mysli...

Fleu to je este lepsi napad, to mas vlastne namiesto plachty. Ja mam tu podlozku a na to este plachtu! Super napad! Kde si dievca nestastne bolo ked som kupovala vybavu?! 😉 😀 😀

aktakk
13. mar 2010

Fleu- asi to tak je vo vacsine rodin. Tatinko dobracik, mamina hnusna 🙂.

Ja mam tiez plachtu pogumovanu...a jednu obyc. Zatial to staci. A paplon s vankusom nemam vobec, vankus sa pouziva tusim az po prvom roku?? CI este neskor? Budem pouzivat najskor perinku a potom tie fusaciky na spanie co su asi.

tarinka333
13. mar 2010

Ahojte kocky,
grekyna, kiwi, aj moj mm kukal formulu 🙂

Seuska, super, ze si Ta nenechali v nemocnice, ja idem v pondelok, tak hadam, ze bude vsetko ok. Dnes sme robili vyprazany karfiol a k tomu aj zapekanu brokolicu 😀 mnam mnam 🙂

Ideme k nasim do PO, takze tu dnes nebudem, hadam nezapisete dalsich 20 stran dovtedy 🙂

fleury
13. mar 2010

seus 😀 😀 asi v tej maderne 😀

vcera ste ma tak navnadili sladkym, ze mi dnes drahy urobil palacinky plnene jahodami a mandarinkami so slahackou a cokoladou 🙂 a teraz moze ist zas upratovat 😀

aktakk
13. mar 2010

Fleu- no teda, ty mas ale sikovneho manzelika...

Kocky, vcera mi prisiel vypocet materskej. Mne vychadza dost nizka tak som sa chcela spytat ako je to so ziadostou od dorovnanie materskej. Socialka by vam mala dorovnat do vysky rodicovskeho prispevku. V tomto pripade vsak nastava otazka aka je vyska rodicovskeho prispevku, nakolko momentalne je dvoch vyskach: 256€ alebo 164,22€. NEVIETE?

dejna3
13. mar 2010

ahojte,
zachytila som len posledný príspevok:
aktakk, zákon jasne hovorí, že pokiaľ máš nárok na materské dávky, vzniká ti nárok na vyššíí RP... to znamená, že ti ÚPSVaR dorovná dávku do vyššej sumy, t.j. do 256e.

idem dočítať 😉

dejna3
13. mar 2010

fleu, no tééééda 😀 😀
ty si mi dala 😀 😀 ja sa práve najviac teším z toho, že nemusím mať obavy, že budem aj tentokrát prenášať.. raz ozaj stačilo 😝
ale zas, ak by si už teraz cez víkend napr. porodila, tak by to nemuselo byť až tak ďaleko od pravdy 😉 ja rátam s tým, že ak sa nič nezomelie, tak dobré 3 týždne ešte asi budem 2v1 😉

cicimon
13. mar 2010

caute,

tak my sme boli rano po postielku, uz sa tesim, ked ju poskladame.
Ja som prala vsetko na 30tke, akurat ten potah z matraca som akosi zabudla...

ja som nepremokavu podlozku pod plachtu kupila v ikei http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/4014...

ja nemam zatial ani paplony ani vankus a tym padom ani ziadne povlecenie - len spacie vaky, perinky a deky, tak snad to bude stacit

aktakk - ty si odkedy na MD? zaujima ma, kolko im trva, kym poslu ten vypocet..

dejna3
13. mar 2010

ja dnes robím hovädzie mäsko na šťave a zemiakovú kašu, mňam, už sme dávno nemali a večer asi urobím aj žemlovku, lebo mám veľa rožkov, tak bude aj niečo sladké (hlavne pre mm) 😉

jankako
13. mar 2010

čafte..noc bola super,ráno som normálne chrápala do 9.00.čo sa nestalo už pekne dlho..zo dva dni mi už ani brucho tak extremne netvrdne,do krčov..
len ma seklo medzi lopatkami,nemožem sa dobre hýbať,ani sedieť,ani nadýchnuť a mala ked ma tak divne kopne,tiež ma tam pichne..neviem či to mám z toho dlheho a kvalitneho spánku..

fleury
13. mar 2010

dejna tiez ma to napadlo, ze este to moze byt aj realne 😀 ale ja by som strasne nerada porodit cez vikend, lebo moj porodnik sa furt dakde flaka vikendami, takze musim len cez tyzden!!! 🙂
Dnes ma ale bruch neskutocne taha dole ked chodim 😕

dejna3
13. mar 2010

inak, kočky, aj ja som dnes výborne spala... normálne nechápem 😕 takto som sa už dlho nevyspala.... ale dnes aj sofinka vynikajúco spinkala, vôbec "necestovala" v postieľke, ani raz nepýtala dudlík... takže asi bolo niečo pozitívne "vo vzduchu" 😅

fleury
13. mar 2010

janka fuuuha, ty si nejako nezvycajne pozitivne naladena 😀 😅

fleury
13. mar 2010

dejna miesto normálne nechápem som precitala normálne nechrápem 😀 Asi to bude uz bliziacou sa jarou 🙂 Aj ked pocasie tomu nenasvedcuje 😝

dejna3
13. mar 2010

felury, aj mňa strašne dnes ťahá bruško, furt mi tlačí na močák 😠 asi sa mimi zase kúsok posunulo, lebo sa mi zdá, že aj lepšie dýcham, už zrejme netlačí tak na pľúca... a už druhý deň ma po trošinke preháňa... neviem - množno je to reakcia na atb (dúfam, že to tak je 😅 ), alebo sa telo začína "čistiť" a chystať 😨 ... no neviem, ale ja ešte nie som nachystaná, hlavne psychicky, takže to pripisujem skôr tým liekom... 😉

dejna3
13. mar 2010

fleu - veď ja "normálne ani nechrápem" 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre