Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

michalag
16. mar 2010

civi a kedy mas mat vysledky?

tak kolostrum mam aj ja, ale tento pocit ... najlepsie bez podprdy 😝 🙂

kika29
16. mar 2010

civavava tak mňa našťastie nesvrbím to brucho vkuse a ani vyrážky nemám. sem tam ma chytí svrbenie poškriabem sa a prejde to. teraz ked o tom píšem ma začalo všade svrbieť 😝

mne len raz zatial vytekal ten kolostrum

vy tu vypisujete všelijaké žiadosti to mám aj ja ísť niečo pýtať na sociálku? odovzdala som papier v práci o nástupe na MD a to je všetko. ja nič iné som nevybavovala. 😕 zatial mi neprišlo žiadne rozhodnutie o výške MD. viem že po polroku musím požiadať sociálku o materskú. nič iné som si teraz nevybavovala.

kika29
16. mar 2010

alicc ty si bola zamestnaná pred nástupom na MD? tie žiadosti sa nevyplňujú až po narodení dieťaťa a po 28dňoch dožitia?

fleury
16. mar 2010

mna tiez nic nesvrbi nastastie, len mam vecne pred spankom suchy nos 😝

stanusa
16. mar 2010

na papierovačky som ani nepomyslela, len si neviem predstaviť chudáka mm ako bude vybavovať 😅

pečeňové testy nie sú povinné, mne to navrhol doki na sone - ten rýchly, kvôli bolesti napravo hore
včera mi volal môj gynďoš výsledky a mám mierne zvýšené, spomínal aj bilirubín, že ten mám zase nízky...zajtra idem za ním, za celý život som nechodila toľko po lekároch ako v tehotenstve, a že to nie je choroba 😅
občas ma svrbia chodidlá a dlane, ale inak v pohode.

robila som penne s brokolicovou omáčkou, fajnučké to je 😝

stanusa
16. mar 2010

kika tuším tam je niečo s dožitím babätka aspoň mesiac, až potom je nárok

fleury
16. mar 2010

stanus pridavam sa..ja som tiez nikdy po lekaroch nechodila, ved ja ani neviem ci moja obvodna este zije 😀 a teraz uz mozem aj schemu nemocnice kreslit kde aky dr sedi

stanusa
16. mar 2010

našťastie už sa nám to kráti, potom sa vrátime do starých koľají 😉
chceli by sme aj druhé...ale vážne rozmýšľam či do toho znova ísť a to ešte nebol pôrod 😕 😀

fleury
16. mar 2010

ja po tomto tehu dalsie babo odsuvam daleko do buducnosti..az taky masochista nie som 😀 😀

cicimon
16. mar 2010

tak pracka doprala, jedna izba konecne (asi po roku) vypratana - povysavam vo stvrtok, tak idem vegetit. Dam kapucino, mozno puding a budem sa tesit na vecer 🙂 Plan dna splneny 🙂

jankako
16. mar 2010

tak toto som aj ja mužovi povedala že neviem či naberiem odvahu na druhe,po tomto všetkom..a ešte porod..sa urazil.ked bude mať malá tri,už má byť na ceste druhe,chlapec...to nech ma ani nenapadne že by som nechcela druhe...tak len rýchlo zabudnuť treba...

stanusa
16. mar 2010

cicimon ja už čižmy vôbec neobujem, od dnes len v botaskách chodím 😔

dala som do albumu fotku zo svadby kámošky, včera nám kooonečne poslali fotky a dvd

idem žehliť, furt mi to tam stojí a kopí sa

monva
16. mar 2010

Kika - po polroku (resp. po 28 tyzdnoch od zaciatku MD) budes ziadat nie socialku, ale Urad prace a nie o matersku (o tu si vlastne uz poziadala teraz Socialku tym, ze si dala zamestnavatelovi papiere = ziadost o MD a on to poslal na Socialku) ale Urad prace potom poziadas o rodicovsky prispevok.
Socialna poistovna = materska
Urad prace soc. veci a rodiny = rodicovsky prispevok

cicimon
16. mar 2010

stanusa - ja uz tiez len botasky,ale to tiez uz len niektore...

monva
16. mar 2010

no musim si vytrhat obocie, urobit nechty (bud pripraveny = vzdy pripraveny !!! 😀 )

ale treba mi aj zehlit 😖 to sa mi moc nechce. Malinka ma pred chvilou brutalne kopala, to este doteraz take nebolo, dala som si cestovinky so slivkovym lekvarom a za tym kapucino a mala sa ide asi od radosti zblaznit a zaprela sa tak krizom na par sekund, az to bolo ako bolestiva kontrakcia - vystrelila mi bolest az do chrbta. Co to tam to moje dieta stvara??? Danko sa v brusku len prevaloval, ale malinka nacvicuje spartakiadu 😀

fleury
16. mar 2010

janka aj tvoj uz chlapca planuje? si moze s mojim ruku podat 😀 Som mu povedala, len aby sme potom dvojicky dievcata necakali 😀 😀

monika0001
16. mar 2010

civava - neviem či si to opravila a ospravedlňujem sa, že vám sem leziem, ale Zuzanka bude mať ráno tú sekciu o 6,30 😉

fleury
16. mar 2010

monva mam to narovnako..obocie uz vytrhane, teraz nechty cakaju..len ma to uz nebavi 2x do tyzdna ich strihat 🙄

kika29
16. mar 2010

no ako to je teraz ked mám odrobené tých 270dní a mala by som mať nárok na tú zvýšenú materskú treba dať aj na to žiadosť alebo mi ju automaticky dajú po polroku ked mi zamestnávatel prestane platiť.

fleury
16. mar 2010

fuuha tak skoro robia planovane sekcie? asi sa rodi vela deticiek 🙂

monva
16. mar 2010

Kika - zamestnavatel ti neplati matersku, MATERSKU ti plati Socialna poistovna a ked ti materska skonci, poziadas Urad prace o RODICOVSKY PRISPEVOK a ak ti bola vyplacana materska mas potom narok na zvyseny rodicovsky prispevok.

cicimon
16. mar 2010

a overujete si niektora ci vas tam zamestnavatel aj nahlasil? a na ZP tiez?

moni
16. mar 2010

ahojte, hlasim prichod z poradne. doktorka mi odporucila sledovat stravu bo som od poslednej navstevy vela pribrala 😝 isto su za tym aj tie opuchy ved zeriem stale rovnako 😅
zobrala mi ster na streptokoka, mala jej rozkopala meter, a o 2 tyzdne mame sono a ctg 🙂

jankako
16. mar 2010

no jasne fleury..a ideme podla čínskeho kalendára aby to bol chlapec..kedže dievča nám vyšlo.. 😀
veru aj u nás sú možne dvojičky..segry maju obe,manželovi súrodenci sú dvojičky,jeho sesterka má dvojičky..
ale ja by som naozaj chcela chlapca preňho,nech mu má konečne kto pomáhať a má komu motorku kúpiť..bol sklamany že je to dievča..ale prešlo ho to za jeden deň.. 🙂 sme jeho šušky hovorieva 😀

cicimon
16. mar 2010

moni - a kolko si pribrala ze to je podla doktorky vela?

roxi
16. mar 2010

ahojte, ja len na skok

kika - kvôli svrbeniu bruška sa nestresuj, to je normálne, problém len je vtedy ak ťa svrbí ustavične celé telo a ešte k tomu máš zlé hodnoty tuším leukocytov alebo trombocytov, vtedy to môže poukazovať na problém pečene, ale aj to sa dá upraviť liekmi, len keď nezaberajú tak vtedy, ak nezaberú ani lieky, tak sa už pristupuje k cs, ja som mala s pečeňou problém po prvom pôrode a tiež trombocyty som mala veľmi nízke, tak som mala aj počas tohto tehu vyššie riziko ale našťastie to dopadlo dobre, teraz už v podstate nič nehrozí, lebo keby niečo malý môže ísť už von

moni
16. mar 2010

cici, ked to preratam na kila tak celkovo 16kg, ale za posledne 2 tyzdne asi 2-3 kila

fleury
16. mar 2010

moni kolko si pribrala? mala je borec 😀

janka ved mozno aj dcera bude motorkarka 😉 Ja som zvedava co bude hovorit o rok, ako ho poznam bude mala tatkov milacik aj keby sme este 3 synov mali 😀

cicimon
16. mar 2010

no ja mam tiez cca 2,5kg za posledne tyzdne, len celkovo dokopy asi 13,5

fleury
16. mar 2010

ja lezim jak tchor a nepriberam 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre