Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fruchtbar
16. mar 2010

tak ja si ten recept precitam az zajtra...idem ktelke...majte sa krane
Cmuk

fleury
16. mar 2010

cheer ved uz vela tyzdnov nemas pred sebou a teraz uz nabera hlavne babatko, to pojde porodom dole rychlo 😉

cheerlady
16. mar 2010

fleury ved toho sa prave bojim-ze posledny mesiac pribera hlavne babatko,tak aby som netlacila nejakeho 4,5kg valibka! 😲 no ale hlavne,nech je drobec zdravy 😉

aktakk
16. mar 2010

Ja robim langose takto:

Asi tak 1- 2dcl mlieka dam ohriat aby bolo vlazne. V tom rozpustim cele kvasnice.
Do misy nasypem hladku muku (cca 3salky), pridam vajce a k tomu pochutkovu smotanu (tak 1/2 a 3/4 kelimka), do toho vlejem tie rozpustene kvasnice s mliekom. Toto vsetko zamiesam a pridavam muku dovtedy, kym nie je cesto "jemne lepkave" ...musi byt tak akurat, aby sa nelepilo prilis ale ani nebolo tuhe, inak sa nebudu dat vytvarovat langose...No potom to prikryjem uterkou a necham vykysnut. Tak dve hodky. Po vykysnuti si cesto vytiahnem a z cesta si "odtrham" kusky, ktore gulam medzi dlanami a potom tvarujem placky...ale nie na doske, len tak v ruke aby som to cesto nesplastila. A dam smazit na horuci olej.

moni
16. mar 2010

cheer, no unikla si o vlasok 😀

frucht, naozaj zvlastny system. v kazdej krajine to funguje inak.
tu napriklad nerobia skoro vobec vnutorne vysetrenia, takze ja velmi uvitam ze po 36tt zistim ako som na tom s krckom, a ci sa otvaram.
tu sa chodi do 28tt raz mesacne, 28-36tt kazde 2 tyzdne, a po 36tt kazdy tyzden.

fleury
16. mar 2010

iny kraj iny mrav..stanus tusim tiez spominala, ze ju nevysetroval doki pocas tehu zospodu ..

majca424
16. mar 2010

moni, moja dokina tiež nerobí moc vnútorné vyšetrenie a tiež od 36 tt chodím každý týždeň na poradňu, takže myslím, že to ani nezáleží od krajiny, ale každý doktor je asi iný, alebo ja neviem... 😕

marika1902
16. mar 2010

ahojte babule tak dnes som bola v poradni vsetko mame ok. Bola som aj na ctg som tam lezala asi pol hodinu. Kubko bude asi pohodlne dieta. inak ja uz mam chodit do poradne kazdy tyzden. A baby moj Kubo ma 2900g a to som len v 36tt aj ked to nie je uplne presne asi to bude riadny chlap 😀 😀 😀 😀

idem si vas pocita

moni
16. mar 2010

marika, no veru chlapisko! babo vraj v poslednych tyzdnoch moze pribrat az 200g tyzdenne 😵
druha vec je, ake presne su tie merania. hovori sa o +/- 300g
hlavne ze je vsetko OK 🙂

podla mna nie je dovod na tie vysetrenia, pokial nie su problemy, nie? ved ked drzi, tak drzi 😀
raz so msa stazovala na tvrdnutie bruska, uplne na zaciatku, a vtedy ma pozrela. tak sa nechapeme prekvapit o 2 tyzdne 🙂

majca424
16. mar 2010

no veď ja si tiež myslím, že pokiaľ nie su nejaké problémy, tak nie je dôvod,.. tiež som sa zo začiatku sťažovala na bolesti v podbrušku, tak ma pozerala... ale teraz už asi takých 10 tt nič, tak tiež uvidíme o týždeň čo mi povie 😕
A vraj by mohla nechtiac prepustiť plodovú vodu, tak vraj aj preto asi...

fleury
16. mar 2010

moni len ja napriklad som problemy nemala a bola som otvorena 2cm a krcok 1,5cm makky v 22t uz..keby ma nekukala doki tak potratim 😝

moni
16. mar 2010

fleury, ziadne tvrdnutie bruska, nic? to potom super ze ta pozrela!
mna kukla v nejakom 17-18tt, a tesnilo 😀

fleury
16. mar 2010

moni ziadne tvrdnutie, nic..ak by som cakala druhe urcite budem ziadat dr nech ma pozera kazdu poradnu. Uz by som sa bala. Chvalabohu, ze ma pozrela, uz len stastny zaver si zelam 🙂

majca424
16. mar 2010

no mne "tesnenie" tiež držalo keď ma pozerala 😀

civavava
autor
16. mar 2010

tu bolo vonku tak krasne ako som bola so selmami, normalne super pocasie na kocikovanie 😵

som pustila ten vysavaci robot, beha po chodbe a po spalni, no haluz je to totalna 😀

seus, v piatok idem robit tu tvoju tortu co si posielalarecept, pride k nam navsteva...nech sa ukaaazem 😎 😀

moni, ty ked si bola predtym tak velmi chuducka, tak je normal, ze priberas viacej...podla mna to aj rychlo zhodis po porode 😅

cheerlady
16. mar 2010

baby ja si neviem predstavit,ze by ma dr.pri kazdej poradni nepozrel zospodu-moj byvaly dr.ma do 17tt nepozrel ani raz odkedy som bola tehotna a bola som najstastnejsia na svete,ked som od neho odisla! ved ako hovori fleury-je to dolezite hlavne kvoli tomu otvaraniu! 😲 terajsi dr.ma kontroluje vzdy a to som nemala ziadne problemy,tuk,tuk,tuk.aj ked je to rychlovka-sup na kozu,pozrie a sup dole,ale aspon mam dusu na mieste 😉

dejna3
16. mar 2010

tak, topánočky sme sofinke kúpili, jar môže začať 😵
bola som v meste s mojou krsnou a teda mám po 2 hoďkách vonku dosť 😝 strašne zle sa mi chodí 🙄 som unavená a furt by som len spala 😔
idem zapnúť práčku, vešať bude musieť mm 😉

aj mňa dr. vyšetruje vždy aj zo spodu 😉

dejna3
16. mar 2010

"s krstnou" píšem jak analfabet😝

marika1902
16. mar 2010

Baby tak mna dr. pozera zospodu kazdu poradnu a sono skoro kazdu druhu. Aj ked mi to je neprijemne asi to treba tak sa nestazujem

marika1902
16. mar 2010

Inak tu je link ake papierovacky treba vybavit pred a po porode aj ake dokumenty alebo potvrdenia nato treba 😀

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=55

moni
16. mar 2010

civi, to mas pravdu, my tintitka mame povoleny vyssi prirastok vahy 😀 ja sa ani nebudem snazit to vsetko zhodit, kludne 5kg nech zostane 😅

dejni, a uz si zdrava?

fleury
16. mar 2010

tak ja som si uspesne objednala zaverecne vecicky pre malu z netu a uz som spokojna 🙂

moni
16. mar 2010

fleury, takze vsetko pripravene na prichod malickej? 🙂

nam sa serinkaaaa to stahovanie 😝 nakoniec z toho mozno nic nebude 😠 uz sa vykrucaju ze netreba robit komplet renovaciu. tak to ideme dnes obzriet aby sme sa mohli rozhodnut.

dejna3
16. mar 2010

moni, už som o.k., len ešte pokašliavam 😔 preto sa aj "bojím", aby sa mi pôrod nespustil skôr, lebo chcem intenzívne tento týždeň ešte preliečiť ten kašeľ... ako fakt - prvýkrát som sa odvážila odkašľať si až nejaký 3 - 4 deň po sekcii 😝
jaj som sa úspešne dnes dobalila do pôrodky, už mám len na papieri zoznam vecí, ktoré tam nahádžem tesne pred odchodom... tak som kľudnejšia 😉

civavava
autor
16. mar 2010

dejni a uz mas termin na sekciu?

fleury
16. mar 2010

moni uz hej! 🙂
a tebe nech sa to stahovanie nekasle!! aj ked to nezavisi len od teba, to je jasne

moni
16. mar 2010

fleury, no uvidime ako to s nami dopadne. uz som bola pripravena a zmierena so stahovanim, uvidime vecer a musime to predebatit ci sa to v tomto pripade oplati. byt v ktorom sme teraz bol komplet prerobeny pred 3 rokmi, cize isli by sme sice do vacsieho ale starsieho. ach jo 😖

civavava
autor
16. mar 2010

moni tak drzim palce nech to s bytikom vyjde a nech nemate zbytocny stres pred porodom!!
teraz ste v malom byte?? ci preco chcete menit?

moni
16. mar 2010

civi, no teraz sme v 1bedroom, a aj ked bude mala zo zaciatku pri nas, neskor by sa jedna izba navyse zisla. lenze ked sme pozerali nieco v nasom okoli tak tie najmy boli velmi vysoke. tato ponuka prisla necakane a za dobru cenu takze sme sa potesili....ale vyzera ze predcasne 😖

dejna3
16. mar 2010

civi - presne si dohodneme s dr. až budúci pondelok - ale bude to určite v termíne medzi 29.3. - 31.3. 😉
vzhľadom k tomu, že sa mimi tak veľmi tlačí už dolu a ešte aj ten GDM, tak niet na čo čakať ... len ukončiť 38tt 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre