Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

silvia7
17. mar 2010

grekyna ja som žehlila podobne, sadla som si pred tv a žehlila som.. bez pivka samozrejme ale s čajíkom 😉 a nemalo to chybu.. stáť pri žehliacej doske je teda fakt sila s našimi bruškami, to je priam nepredstaviteľné.. 😉

fleury
17. mar 2010

takze mame skore 2:2 😅

grekyna23
17. mar 2010

cici, no musel si to sprijemnit 😉

janka787
17. mar 2010

Ahojte babenky, cakame babatko rovnako ako aj vy v Aprili a chcela by som vediet, ako casto chodite ku koncu tehotenstva do poradne. Ja som bola naposledy predvcerom a lekar mi robil prietoky a ster na streptokoka. Do dalsej poradne ma objednal o mesiac!!!! Ked som sa ozvala, ze to uz mozem mat po porode, tak som dostala odpoved, ze v tom pripade pridite po sestonedeli. Myslite, ze je to normalne? Nemam sice ziadne problemy (neratam obcasne pobolievanie podbruska, obcasne tvrdnutie bruska a take tie klasicke zalezitosti), ale aj tak sa mi to zda dost dlha doba medzi jednotlivymi prehliadkami. Cele tehotenstvo som chodila raz do mesiac, ale vsade sa pise, ze posledny mesiac sa chodi aj raz do tyzdna. Neposlal ma ani na ziadne vysetrenie do porodnice kde budem rodit, ani mi nic k tomu nepovedal. Nerada by som nieco zanedbala,aj ked sa necitim zle, ale ked su jeden den dobre vysledky, neznamena to predsa ze pocas styroch tyzdnov sa to nemoze aj pat krat zmenit. Co vy na to?

dejna3
17. mar 2010

janka, ale ty by si už ten posledný mesiac mala chodiť do poradne do nemocky, v ktorej budeš rodiť... možno to dr. myslel tak, že sa máš o mesiac dojsť ukázať aj jemu, ak ešte budeš držať pokope... mne môj doki tiež povedal, že ak dovtedy neporodím, nech sa ešte dojdem ukázať 1.4., ale už inak chodím do nemocky 😉

fleury
17. mar 2010

janka veru zvlastny pristup, vacsina bab uz posledny mesiac chodi kazdy tyzden na poradnu do nemocnice kde bude rodit. Ty nemas ani vybranu nemocnicu, kde chces rodit?

marika1902
17. mar 2010

Janka 787 no je to dost divne ja teraz chodim kazdy tyzden. Dokonca ako ti napise vysledky zo steru na streptokoka. Tvoj porodnik sa to nema ako dozvediet iba z tehu knizky. No podla mna je to dost nedbale. To mas niakeho stareho gyn alebo este nedostudoval?

dejna3
17. mar 2010

silvi, a ty ako? aké máš vyhlaidky na pôrod? vyzerá to, že bude na termín? veď to už je o pár dní 😉

seuska
17. mar 2010

Fleu to vies ze by mi smutno za tebou bolo 🙂

Gratulujem Zuzanke a MAxikovi.... drzim palceky aby sa coskoro zotavili..... 😵 kraasne miery... uf, uz to ma za sebou... 😵

JAnka 787 ja chodim uz kazdy tyzden na poradnu do nemocky kde budem robit. Podla mna by si mala ist aj ty do tebou vybratej nemocky a urcite chodit na kontroly. Uvidis co ti tam povedia... Ved si predstab ze by si prenasala, podla mna sa to musi sledovat, aj krcok, aj prietoky aj mimi.

marika1902
17. mar 2010

Inak ja chodim stale k svojmu dr. na kontrolu a nie do nemocnice. hm nieje to tiez divne?

ludka140281
17. mar 2010

janka....ja som chodila cele tehu kazde 2 tyzdne a teraz kazdy pondelok uz tak chodim mesiac...tvoj doki je asi vadny 😠 ....uz som bola 3x na ctg,prietoky mi zatial nerobili a streptokoka sme dostali gratis ☹

janka787
17. mar 2010

mne povedala porodna asistentka, ze do nemocnice sa chodi na vysetrenia len vtedy, ked gynekolog nema pristroj na meranie prietokov a vtedy to robia v nemocnici. je to sucast ultrazvuku, ale vraj ma to len malo gynekologov. moj to ma a aj mi prietoky meral, preto ma vraj neposlal do nemocky. mam vybratu porodnicu a v pondelok chceme ist s manzelom na prehliadku porodnej saly a tak sa spytam ci tam mam k nim chodit, ale ako to mam vediet, ked mi gynekolog nic nepovie. sestricka mi povedala, ze na vysledky streptokoka si mam zavolat o tyzden a rovnako aj krvneho obrazu, lebo mi v pondelok brali krv na protilatky. tak tomu fakt nerozumiem co mam teraz robit

marika1902
17. mar 2010

No ja by som sa predsa len spytala v nemocnici a ctg ti robil? mne robil to iste co opisujes a aj tak mam prist o tyzden

janka787
17. mar 2010

teraz som si nasla na stranke zdravotnej poistovne, ze zena ma narok na prehliadku u gynekologa raz mesacne pocas celeho tehotenstva (len v pripade ak nie je rizikove tehotenstvo) castejsie prehliadky su vraj na zvazeni lekara. je tam aj zoznam vysetreni ktore musi zena podstupit a uz mi robil vsetky. takze predpokladam, ze ho asi nemozem donutit aby ma objednaval castejsie, pokial to on nepovazuje za potrebne. som z toho nervozna. ak ma este aj v nemocnici poslu prec, tak mi len zostava dufam, ze sa nerozpadnem do dalsej poradne.

fleury
17. mar 2010

seus 😉

jankako
17. mar 2010

takže máme dalšieho ženícha pre naše nevesty 😀 ..Maxik mal peknu váhu..zuzke gratulujeme..
janka to som ešte nepočula aby ked ma žena chodiť už každy týž.k lekárovi ju obj.o mesiac..nehrabe trošku lekárovi???do nemocky sa nemusi chodiť posledny mes.to ako kde..

cicimon
17. mar 2010

janka - v tehu knizke su kolonky, kolko by sa malo ktory mesiac chodit....min to ze "posledny mesiac - kazdy tyzden"

ja som tiez cele tehu chodila 1x do mesiaca a teraz posledny mesiac 1x za tyzden

malalady
17. mar 2010

zuzke gratulujem ku krásnemu synčekovi.. 🙂 a želám im vela zdravička 😀 😀 😀

malalady
17. mar 2010

ja chodím každy druhy týžden teraz.. po spravnosti by sa malo chodit posledný mesiac každý týžden.. 😉

janka787
17. mar 2010

cicmon no moja tehu knizka je velmi ale naozaj velmi riedko zapisana. kazda druha kolonka je prazna a viem ze su tam kolonky, ze ako casto treba chodit a v ktorom tyzdni, ale sestricka mi povedala a teraz som to nasla aj na nete, ze to su len odporucane a nie povinne terminy. povinnych je vraj len 7 prehliadok pocas celeho tehotenstva. a mna objednal o mesiac, co bude presne moja siedma poradna :o) takze moj doki pozna svoje povinnosti asi dost dokonale. ach jaj.
a vy, co chodite do nemocky do poradne. to ste tam len tak prisli, ze som tehotna vysetrite ma, alebo vas gynekolog poslal? obavam sa totiz ze ked tam pridem, tak ma nebudu vysetrovat bez odporucania od mojho gynekologa.

cicimon
17. mar 2010

janka - ja idem buduci tyzden prvy raz do nemocky, nemam ziadne odporucanie, len mi moja gyn povedala, do ktorych dveri mam ist a kedy

malalady
17. mar 2010

my mame inakšie poradne v nemocke zrušene preto každý druhy týžden u gyn. od 36tt 😠

janka787
17. mar 2010

dik cici, asi to aj ja tak urobim, ze sa im nanominujem do nemocnice. aspon budem mat kludnejsie svedomie, ze som urobila co sa dalo. snad ma neposlu prec ked tam uz budem

silvia7
17. mar 2010

dejna - noo ja som mala včera poradňu, Dankovi sa neeece na svet, zatvorená som úplne, len krčok skrátený na 1cm ale inak nepriechodné cesty - či tak nejak mi to povedala dr, vraj som adeptka na cisársky ... že podľa nej neporodím do termínu, takže na poradňu zase v utorok ... uvidíme no, akože už častejšie pociťujem bolesti v podbrušku, aj intenzívnejšie ale nejak pravidelné to nie je, že ako kontrakcie, tak ja neviem.. ani zátka neodišla ani nič 😠 ale ja si naňho počkám rada 😉 čo iné mi ostáva..

janka - určite sa opýtaj v tej nemocke, kde budeš rodiť, či tam nemajú poradne - alebo najdi si aj tu na koníkovi o tej pôrodnici a tam baby budú písať ich skúsenosti.. lebo je to divné, ešte som nepočula, že by to nechal nejaký dr. len tak, že tak si prídite po šestonedelí ... hm..

juliap
17. mar 2010

janka je to sice tak, ze povinne tych 7, ale posledny mesiac by ta mal vidiet, ja som mala tiez poradnu raz za mesiac, zajtra mam, potom o 3 tyzdne a potom o 2 tyzdne ak stiham ...

juliap
17. mar 2010

juj a blahozelame zuzanke a maxikovi ... super, tak teraz je na rade zase nejaka slecna?! 😀

kiwinka
17. mar 2010

ahojte 🙂

gratulujem Zuzanke k Maxíkovi! 😀 , veru krasne miery, teda hlavne váha malého,,az som ostala zaskocena 😀

juliap, mas pravdu, terz nejak slečna na porodenie je na rade, ja sa hlasim dobrovolne! 🙂 38tt za nami,,, tak uz mozme ist na to 🙂

ja som na poradni dopadla vcera dobre... este aj streptokok negativny. a v utorok zas najblizsia poradna,,
ze hlavicka sa tlaci uz dolu, ze klesla,, ale zavreta som. Tak uvidime.. 😉

fruchtbar
17. mar 2010

Janka,ja som bola na vysetreni minuly mesiac a objednali ma na dalsiu prehliadku az 2 dni po termine,to znamena vyse mesiaca pauza....tak si vyber !
tiez nemam problemy,tak ma to ani nejak nebere....

civavava
autor
17. mar 2010

janka787, ja chodim k dokimu 2x do mesiaca uz od zaciatku tehu a posledny mesiac 2x tyzdenne, na CTG + ine vysetrenia.

do nemocky nemusis chodit, ani ja nechodim, kedze moj doki ma spickovy UTZ aj CTG u seba v ordinacii...v nemocke som bola si len zalozit osobny dossier lebo idem rodit CS, na prehliadke nemocky s manzelom a na konzultacii u anesteziologa... 😉

fleury
17. mar 2010

babule, tak ja sa pre dnesok lucim, neviem ako dopadnem zajtra, kebyze sa uz neozvem, tak ide do tuheho!! 😉 Davajte na seba pozor, aj na babatka!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre