Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
19. mar 2010

tarinka a ta krv bola čerstvá či hneda???? LEbo mne včera trochu taká hneda vyšla...

moni
19. mar 2010

alicc, no ty po cisarskom si asi na brucho tak skoro nelahnes, nie? kamoska sa tesila cele tehotentstvo ale potom mala take naliate prsia ze zas to neslo.
ale tesim sa aj ja 🙂 aj to ze sa budem vediet zohnut, lebo taaak ma boli chrbat!

veve, ani mojej mame pri mne nerachla voda, pri brachovi zase ako keby kybel vylial 🙂

kikarv
19. mar 2010

ja si pamätám že mi pri Vande pomáličky začala odtekať plodovka a potom krátko na to mi odišla zátka hlien ružovkastý a hned som vedela že budem rodiť. plodovka mi úplne odtiekla až v nemocnici. 😀

od včera ma silno bolia kríže. asi sa nám to kráti 🙂 hned by som išla rodiť 🙂 😅

tarinka333
19. mar 2010

Moni, to fakt? Fiha!
Inak moja mamka ani nepostrehla, kedy jej odisla zatka a rodila 3x.

Dokonca som pocula, ze zeny zvyknu dedit po matkach sposob rodenia. Teda ak Vasa mamka isla do porodnice s kontrakciami, je velka pravdepodobnost, ze tak pojdete aj vy. Ak jej zas najprv praskal voda, zrejme najprv praskne voda aj Vam.

Ja som sa svojej pytala a ze vodu jej vzdy prepichli az v porodke. Vzdy tam sla s kontrakciami. Pri tretom dietati jej nestihli ani klystir dat 😀

tarinka333
19. mar 2010

Vejulka, krv nebola cerstva, no ale bola... Ta "zatka" ci co to bolo, malo asi tak do 1 cm priemer...

alicc
19. mar 2010

moni vieš že sa mi zdá, že pri alicke som ležala na bruchu už v nemocke? dokonca mi dali hned po operácii na brucho také vrecká-ťažké, akoby boli naplnené pieskom, že to aby sa rýchlejšie zavinovala a splaskýnala maternica.

zuzuj
19. mar 2010

ahojte baby kukam, ze ste tu uz vsetky tusim 38, 39 tt..ved vy uz mozete rodit.... 🙂 ked vidim tie foto krasnych babatiek nasich tak neverim, ze take nieco mame v brusku 🙂 straaasne sa tesiiim uz na mimi, dufam ze sa nic nepokasle pri porode....inak hlasim tiez streptokoka...tak mam nervy aby mi stihli dat to antobiotikum, zistila som, ze uz sa otvaram a ze voda odteka....lebo kamoska isla len nahodou na pohotovost ze citi slabsie pohyby a oni ze uz je na cm otvorena ....vodu jej prepichovat museli ....no a odvtedy co dosla nahodou do 2,5 hod. porodila a to je prvorodička....
vejula: inak ja kebyze spinim tak letim na pohotovost 😕 urcite vydesena..aj ked na priprave vraveli, ze pokial je spinenie tak to je v poho a pravdepodobne uz zatka ti odisla a to moze aj par tyzdnou pred porodom, ale zase na druhej strane ze ked odide zatka co byva spojene so spinenim tak mame ist do porodnice...no tak si vyber... 🙂 tak uvidis ak by si mala bolesti alebo tlaky na konecnik tak chod do nemocky to uz moze zacinat tak...ak cerstva krv tak treba ist hned....

kikarv
19. mar 2010

ja som musela 2 deň po pôrode cvičiť a lahnúť si na stočená vankuš na brucho vraj kôli maternici.

moni
19. mar 2010

alicc, to naozaj? no tak dufam ze si rychlo lahnes aj teraz 🙂

tari, mojej mame zacali so mnou hned silne kontrakcie rychlo za sebou, akurat ze som sa zasprajcovala, potrapila som ju riadne a dlho to trvalo. to malej nebudem hovorit 🙂
pri bratovi jej praskla voda a do 4 hodin bol na svete....tak uvidime co som podedila ;)

tarinka333
19. mar 2010

Damy? Dame dnes 1000 stranu?
Veji, ty mas cerstvu krvu? Pripadne, napis na www.antikoncepcia.com. Neviem, ci si o tejto stranke pisala, ale zvyknu sa tam pytat kadeco dievcata ohladom antikoncepcie, ale aj tehotenstva a lekari odpovedaju spravidla do jedneho dna! Nech Ti povie, ci mas alebo nemas s tymto ist do nemocnice.

moni
19. mar 2010

zuzuj, hlasim sa s 35tt 🙂 ideme im zavidiet? 🙂))))

zuzuj
19. mar 2010

u nas to bolo tiez tak mojho brata ( starsi ) rodila mama 24 hodin a mna len ,,vyprdla"..tak dufam, ze sa to nededi podla prveho dietata 😀 aj ked pravdu povediac este som to nepocula....
inak dnes som kupila teplomer, udajne uz rychlobezky nepredavaju, tak som sklamana, lebo tie boli najpresnejsie, kupila som nejaky od hartmanu digitalny s ohybnym tym koncom a najlepsie ak sa dava rektalne...ze je to najpresnejsie..tak som aj planovala...vy mate ake?...

zuzuj
19. mar 2010

moni: podme...ja uz sa neviem dockat, hoci este v aprili mam skolenie na ktore musim ist tak zas na druhej strane nechcem porodit...tazka ambivalencia u mna 😀

tarinka333
19. mar 2010

zienky, citam trapasy tu na konikovi a toto je bomba

Baba robila v jednej firme a cez telefon objednavala co im treba doniest do budovy...v tej istej firme ale inej budove sedel chlap, ktory objednavky vybavoval...takto si telefonovavali a postupne sa dohodli ze si daju rande na slepo. Mali sa stretnut v Ziline na parkovisku, ze sa pojdu lyzovat na donovaly...Opisali si ako budu vyzerat, vsetko...Prisiel dohodnuty den, oni sa stretli a vyrazili...

Spociatku ze to bolo take ako ked sa stretnu dvaja cudzi ludia, ale potom sa rozkecali a cim bolo blizsie k veceru, tym to vyzeralo ze aj spolu poriesia. Pred odchodom skocili este na kavicku a vyrazili domov. Neviem ci niekto isiel z donoval na ilavu - ale su tam take vysoke kopce a iba velmi tenka cesticka, ledva prejazdna pre dve auta...a v zime je to masaker.... Ako tak isli domov, po ceste sa babe zacalo chciet z kavy s*at...ale hrozne... Tak mu hovorila, nech zastavi, ale on nechcel, lebo co keby islo oproti auto...ale ona nastojila ze uz to fakt nevydrzi, tak jej zastavil....

vsade bolo kopu snehu, tak si cupla hned za auto - skodovku a isla konat potrebu...ked bolo hotovo, chcela sa postavit, ale prisla na to, ze ako sa opierala, tak primrzla zadnicou o blatnik. Zhod ako hovado....tak nic nehovorila, cakala co sa bude diat...ked uz zacal chlap pindat ze nech si pohne lebo mu je zima musela s pravdou von. Ten prisiel ku nej a ked ju zbadal smial sa histericky asi 10 minut, az potom ze ju niecim polejel aby sa odlepila, ale kedze nic nemali po ruke, musel ju omocit...

Po takomto prvom rande dufala ze ho uz nikdy neuvidi a on si ju nakoniec zobral

alicc
19. mar 2010

moni veru naozaj a cvičiť som veru cvičila aj ja, hned na druhý den prišla rehabilitačná a že ideme dvíhať nohy z postele, bola to veru makačka 😝

alicc
19. mar 2010

tarinka tu temu som cítala aj ja a myslela som že sa od smiechu rozpučím, ani som to nevládala mužovi čítať tak som sa smiala 😀 😀 😀

zuzuj
19. mar 2010

tarinka : dost dobre 😀 😀 😀 len trosku gycovy zaver: ta svadba 😀

tarinka333
19. mar 2010

hehe, funny story s happy endom 🙂

zuzuj
19. mar 2010

baby tato verzia je otrasna, radsej to mohli vymysliet aby sa konecne stranky samé aktualizovali, ja ked dam obnovit aby som videla nove prispevky, tak vzdy vyletim... 😠 ....idem uz radsej odtialto...vystriet krpanu aj nohy... 🙂 a ak niektora dnes rodite...tak drzim palce 😀

alicc
19. mar 2010

zajtra ideme na návštevu, pozrieť malé bábo, tak sa vytešujem.

a čo hovoríte na to počasíčko? konečne sa trochu umúdrilo a začalo byť krásne. len keby to tak vydržalo 😉

tarinka333
19. mar 2010

Hlasia, ze to vydrzi, ze zima este pride 🙂 ale az v novembri. 🙂

tarinka333
19. mar 2010

No dievocky, inokedy nestiham citat 🙂 A dnes mi je tu samej akosi otupno 😕

moni
19. mar 2010

alicc, no tu ta na druhy den surovo postavia na nohy a podme chodit. len to lezanie mi akosi neslo do hlavy.

zuzuj, ani nevrav, ja mam tiez este kopu veci co musim postihat...my rodime az v aprili ;)

alicc
19. mar 2010

ved aj tu ma postavili na nohy a to hned večer po sekcii, som myslela že mi v nútornosti vylezú 😝

cicimon
19. mar 2010

caute,
tak tento novy K je fakt zvlastny....ja nic nove, len ze ma tie opuchnute nohy uz celkom bolia, ked sa chytim priehlavku....a ruky uz mam permanentne strpnute..

alicc
19. mar 2010

idem ja dievčence od vás, prajem vám dobrú noc a nech babätká poslúchajú, moje má práve diskotéku alebo už nacvičuje skoky na trampolínu, máme doma takú velku a alicka sa hned pýtala či može zobrať bábo aby si spolu zaskákali 😉

tarinka333
19. mar 2010

Ja uz som zbalila cestovnu tasku do porodnice. Ale sa mi zdala vela, siroka, tazka, tak som to vcera vsetko nahadzala do kufra.Ten je sice tiez velky a natrieskany, ale aspon ma kolieska. A to nic extra v tom kufri nie je, len klasicke veci a to som mala co robit, aby som ho zapla. Prihodila som si tam aj 1,5 l Lucku malinovu...

kikarv
19. mar 2010

fleury sa neozíva čo je s ňou kto má jej číslo na mobil mohol by jej poslať smsku čo nové v poradni ako dopadla.

kikarv
19. mar 2010

tarinka nad tou vodou aj ja uvažujem lebo ten hnus čaj čo varia v nemocnici tak asi umriem od smedu 😝

na starom koni by mi už svietil 38tt všetko tu podžubali človek aby si zvykal. joj prečo ked je niečo fajne rozbehnuté a funguje to tak to niekto podžube. nechápem 😠

tarinka333
19. mar 2010

Kika, mas pravdu, taka www.mojasvadba.sk funguje tak, ako fungovala ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre