Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
24. mar 2011

@luka03 jaaaj cim ja som vsetkym presla, aj vodu z ovsenych vlociek som pouzivala na kasu🙂)) vsetko mozne babske recepty som skusala a jedine co pomohlo bola chemia - jeden sirup co nam dala doktorka...lenze mne maly okolo 9 teho mesiaca nechcel vobec pit dva mesiace a ovocie neje doteraz konecne aspon detske vyzivy zacal...uz mi vypije aj slivkovu stavu aspon od Hipp ale tiez je to len o tom ze musi sa snazit tlacit...mlieko som menila 3 krat...a uz to vyzeralo pri Sunare super, lebo tyzden ho prehanal, a zas sme skoro tam kde sme boli...no je to trochu lepsie, ale uz som unavena z toho stale sledovat kedy kakal...doktorka sa cudovala tiez ze ani jogurty ho nepohnu, ja mu uz ani kase vobec nedavam, a davam velky pozor na to co mu dam jest...co uz snad sa to naozaj upravi ak nie, aj tak chcem zmenit lekarku...len tato mi ani nevedela povedat ci je to normalne, lebo su deti ktore nekakaju aj tyzden a zevraj je to v pohode...

maya30
24. mar 2011

@karmelka77 super odrazadlo (ci trojkolka) len ked vidim tu cenu tak som stastna ze sme nieco podobne zdedili po bratrancovi a uz len cakam kedy bude teplejsie aby sme mohli vyskusat 🙂

karmelka77
25. mar 2011

@maya30 no cena je dost vysoka a to som tuto konkretnu nasla o 20 EUR lacnejsie ako inde, ale da sa to pouzivat az do dvoch troch rokov tak ked ho to bude bavit investicia bola dobra🙂)) a ratam s tym ze ostane aj pre druhe🙂)))

p69majka
25. mar 2011

@karmelka77 ahoj. no konečne ste zastali s tou váhou. Možno vás už aj my dobehneme 😀 . My ideme v apríli na očkovanie a na poradňu, tak uvidíme koľko bude mať kilov. Veľkosť nosíme tak 74-80. Ten darček je pekný, ale sa mi tá cena zdá dosť veľa. My ideme kúpiť takú stojanovú hojdačku na doma aj na vonku a chcem kúpiť nejaký ľahký športový kočík, hlavne na cestovanie do auta. 🙂

karmelka77
26. mar 2011

@p69majka no my nosime uz pol roka 86🙂)) ked som pozerala ostatne trojkolky sa mi zdali vsetky take hrkalky o nicom...tato jedina sa ma pacila aj nazivo, je to trosku iny druh, da sa vyuzit aj ked bude mat maly 3 roky a vyzera ze ho len tak nieco nezlomi🙂) cenovo sa mi to nezdalo vela, kedze normalne stoja vyse 100 EUR...a su to predsa 1. narodeniny a ked vydrzi ostane pre surodenca🙂))

aaangella
26. mar 2011

ahojte uz sme relativne zdrave este ale odsavame .Ja uz som darcek kupila tak predcstne tak pridavam foto

aaangella
26. mar 2011

@karmelka77 ahoj inac ta trojkolka je super vecicka malej sa hrozne paci

p69majka
26. mar 2011

@aaangella jéj, krásny darček. skoré uzdravenie a nech si ho Andrejka môže dosýtosti užiť 🙂 .

p69majka
26. mar 2011

@karmelka77 tak to ste ozaj veliký. No veď my sme tiež kupovali aj drahšie darčeky, keď sme mali len Filipka, ale teraz, keď sú dvaja, tak sa to musí nejako deliť a veľa bude mať Sárinka aj po Filipkovi a u vás to bude pri druhom asi tak podobne 🙂 .

karmelka77
26. mar 2011

@p69majka no vsak prave, a ked bude druhy tiez chalan (lebo mm ma silne geny a su sami chlapi v rodine🙂) tak tomu druhemu uz nebudeme asi kupovat nic, kedze vsetko ostane po filipkovi, tak nech to je aspon kvalitne, aj ked cena neriesi kvalitu🙂)) ale z tych co som videla tato vysla najlepsie🙂)

p69majka
27. mar 2011

@karmelka77 🙂

aaangella
27. mar 2011

ahojte mam otazocku ze co robit ja ked malu ukladam spat polozim a odidem za cca 3 min vzdy zaspala a teraz dva dni polozim a ona sa posadi a zacne sa hrat a ja znovu a takto to zopakujem asi 10 krat a nic az si buchne hlavu o tycky a potom s placom zaspi co mam robit mam ju nechat tak nech sa ulozi alebo ju stale zobrat a polozit? Vam to nerobia

karmelka77
27. mar 2011

@aaangella u nas sa vzdy postavi ked ma este naladicku byt hore, takze poznaaameee🙂)) no lenze kedze my spime na brusku mam to trochu jednoduchsie, lebo ked moc vymysla ho pritlacim rukou a pobucham po zadocku a bucham kym nezaspi...niekedy sa zadari ze zaspi na sycanie...🙂)) je to tazke teraz s nimi ked su uz taky pohyblivy...no ale zo sedu je to lahsie si lahnut, skus ju nechat a uvidis...lebo nam ked sa staval a nevedel si sadnut vzdy sme museli prist a dat ho dole...

aaangella
27. mar 2011

@karmelka77 no aj moja spi na bruchu ale jak ju ulozim hned sa prevrati podlozi laket a uz sedi juj neviem co s tym

aaangella
27. mar 2011

@karmelka77 a inac uz si kupila tu trojkolku?

karmelka77
27. mar 2011

@aaangella pridrz ju ked si lahne nasilu, no tak primerene🙂)) a hned ju tlapkaj po zadocku aby sa ukludnila a nemala snahu si sadnut...🙂) ano uz som ju kupila, v piatok ju priviezli🙂)) ale som to ani nerozbalila, lebo musi pockat este dva tyzdne🙂))

aaangella
27. mar 2011

@karmelka77 vies aku bude mat radost ja ju aj po dome s tym musim vozit a ja tam mam zaveseny taky telefonik ten ani z ruky nechce pustit potom je vzdy plac ked ju z tade vyberam ☹

karmelka77
27. mar 2011

@aaangella jaaaj az teraz pozeram ze mate taky isty🙂)) hej ten telefonik som videla🙂) my sme tuto trojkolku skusali minuly tyzden sme boli na Partizanskej luke a vidime mamicku s tym tak ze sa jej spytame na to aka je a to ti bola Maria Cirova🙂) a veeelmi to pochvalovala, uz som ju mala vybratu predtym ale ked mi to dala do ruk vyskusat tak nebolo o com🙂) no dufam ze aj u nas bude mat uspech...budeme moct chodit na hojdacku do parku na tom🙂))

aaadinka
28. mar 2011

@karmelka77 ta trojkolka je super 🙂,kedze nasa mala stale nepsrisla na chut kociku a maximalne mozme ist von v nositku,tak tato trojkolka by nam celkom ulahcila pracu....bolo by to nieco nove a zaroven zabavne 🙂)))Inak my sme boli vo stvrtok na poradni a mame 77 cm a 9,6 kileciek.A to skoro stale nic okrem materskeho mlieka nepapa 🙂)))Akurat ze sme dostali laryngitidu- uz po tretikrat,takze teraz trocha schudneme,kedze tlacim do nej vsakove sirupy a bordely,tak jej nechuti nic,ani mliecko ☹((Ockovanie sme odlozili,takze nas to estelen caka ☹((

karmelka77
28. mar 2011

@aaadinka ja som ako dieta mala laryngitidu, vtedy mi zevraj museli az injekcie pichat:((( no a casom je z toho astma:(( tak ale nie u kazdeho to tak skonci, tak drzim palce aby sa to neopakovalo...no dobry napad ked mala nechce byt v kocari fakt tato trojkolka, ani mne uz filipko dlho nevydrzi sediet co predtym ani necekol v kocari ako vsetko sledoval🙂) ale pekne miery!!!🙂)) na babu parada a to ze je na materskom mlieku praveze pridava podla mna🙂) lebo keby jedla prikrmy z tych tolko nepriberie, no podla toho z coho samozrejme...🙂))

bublinka144
29. mar 2011

Ahoj, tak po dlhsom case zdravim vsetky tu pritomne mamicky a ich ratolesti. Tak ma mrzi, ze sa sem neviem dostat castejsie a uz nestiham ani len citat prispevky - velmi mi to pomaha, ked citam o tom, co prezivate so svojimi detickami. My mame za sebou ockovanie, nastastie bez reakcie, vazi 12200 g a 81 cm, takze mame co robit s nosenim. Nastastie uz sam chodi, nie je to este na prechadzku bez kocika, ale podla mojho nazoru je to slusne. Aj sa mi zda, ze sa zacina akoby viac vyjadrovat alebo si tak pre seba blabotat - je to mile. Ako sa dari vasim detickam?

aaangella
29. mar 2011

@aaadinka ahoj ta trojkolka je naozaj super my ju mame asi mesiac a kazdy den sa s nou ideme prejst kukni vyzsie som dala aj foto ako sa nasa princezna v tom lubi vozit

aaangella
29. mar 2011

Dnes sme konecne po chorobe navstivili Materske centrum mala sa pohrala a bolo super 🙂 🙂

maya30
29. mar 2011

ahojte tak my sme vcera prvykrat vyskusali puding z plnotucneho mllieka na olovrant....no dopadlo to tak, ze vecer som mu dala uz len flasku UM, vypil asi 2/3 a vyvratil puding aj mlieko komplet. Tak si myslim ze to plnotucne mlieko je prenho este tazke na zaludok, nabuduce skusim dat polotucne.

aaangella
29. mar 2011

@maya30 ahoj ja som pocula ze mam davat len polotucne a vobec nie plno ani nizko tak nabuduce skus a napis ako si dopadla

maya30
29. mar 2011

@aaangella no ved to ze kazdy povie inac....nam doktorka kazala plnotucne a vidis ako to dopadlo 😒 A to iste aj s jogurtami - z activie sa vykaka 100x lepsie ako zo smotanoveho jogurtu, a to ti kazdy povie ze activia je pre deti humus....radsej len zapchat usi a robit podla seba 😎

aaangella
29. mar 2011

@maya30 moja miluje activiu ziaden iny jogurt do nej nenatlacim tiez mi hovorili ze najvacsi humus ale co uz ma ju rada tak jej ju dam 😵

miska246
30. mar 2011

@maya30 Ahoj, aj my sme uz skusali klasiku a dr. nam odporucila polotucne Mlieko z Oravy, neviem ci ho poznas. Je v podlhovastej krabici. A ze vraj najvyzivnejsi je BB puding. A citam o jogutoch, my kupujeme klasicke ovocne smotanove Jednota a minule som kupila 4 Rajo smotanove a mala ani vidiet... Natahuje ju z nich, no vidim to tak, ze kazdemu babatku smakuje nieco ine 😝 😝 😝 😝

maya30
30. mar 2011

@miska246 nie nepoznam ale popozeram a vyskusam 🙂 a ten bb puding ten je iba kakaovy, nie ? Ja som ho uz totiz obzerala, len kvoli tomu kakau som ho nezobrala

karmelka77
31. mar 2011

Ahojte - tak my sme skoncili s papanim klasickej mixovanej zeleninky na ktorej sme boli od 4 teho mesiaca🙂)) filipko mi to uz uplne odmieta, uz chce iba nasu stravu🙂) Vcera som mu spravila tau zemiakovu polievku na kyslo...akoze najskor papal pekne ale ked zbadal mne na stole francuzske zemiaky tak len krical DA - DA🙂)) tak som musela dat...inak aj vasi tak "zobru" ked nieco jete?? Ja sa uz nemozem pri nom ani najest, lebo akonahle davam nieco do ust, moze byt aj najedeny tak hned pride ku mne a pyta....dokonca mi zacal vynechavat olovrant, nechcel nic a potom chodil pytat ked my sme nieco jedli, vcera som mu dala o hodinu neskor olovrant, tak zjedol...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre