Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

luka03
24. jún 2011

@annika11 neviem ci su dobre, ale su rozkosne!!! 😀 A kam sa to chystate na dovcu? My tento rok tiez len na SVK budeme z rovnakych dovodov ako vy 🙂
@aaadinka Kamilka tiez rada dava hracky, vystrci rucicku s hrackou, ze "toto" a uz podava. Ale zase ma aj chvile, ze neda ani za svet 🙂 A ako inak? UZ je lepsie? Bol to teda upal alebo nieco take?
@karmelka77 a vy ako? tiez vam to uz preslo? inak ja som bola akurat kupit slnecnu clonu na kocik lebo to slnko je fakt silne a to ani pocas tych najvacsich horucav na obed nebyvame vonku, ale bola som ju zase aj hned vratit, lebo bola otrasna a vobec nedrzala a to bola draha jak prasa... tak musim pozhanat novu 🙂
Jaj a ten kocik mame S.Oliver od Hartan-u, taky bezovy ci aka je to farba a som s nim max spoko zatial 🙂
http://www.babymarket.sk/sk/4459/2038/hartan-ko...

Baby a nam Kamilka zacina mat fakt nejake vzorne obdobie alebo co ale zacina tak vrieskat, ze dovidenia... Ona, co bola doteraz zlatucke, milucke dievcatko, tak sa zacina tak certit a rozky vystrkovat... 🙂 Niekedy je to vyslovene zo vzdoru a zo zlosti (aj tak jej to nepomoze, zatial s nami nastastie este necvici 😉 ) a niekedy mam pocit, ze len tak skusa, prisla na to, ze vie aj nahlas kricat, tak skusa. Ale ked spusti v kupelni kde sa to fakt dost ozyva, tak to je na porazenie... 😖 No co uz, hadam to prejde casom. Len sa musim ovladat a nevrieskat na nu ked mi rupnu nervy, lebo potom sa cudujem, ze vrieska aj ona 😒 no ale niekedy to proste nevydrzim 😅

annika11
24. jún 2011

@luka03 tak tp už aj vám začalo obdobie vzdoru 🙂 🙂 🙂 vitaj v klube 🙂 začína prejavovať svoju osobnosť
my ideme do drevenice v liptovskej štiavnici, v mojom fotoblogu mám link, môžeš si tam pozrieť ako to tam vyzerá...chceme zájsť do tatralandie, na oravský hrad, na priehradu a tak...popozerať, čo majú na liptove, ja by som zašla aj do skanzemov a do jánošikovského múzea, ale neviem, čo na to zvyšok delegácie 😀 😀 😀

aaangella
24. jún 2011

ahojte nam sa trosku polepsilo po mesiaci aj daco mala zase zaspinkava sama ze uz pri nej nemusim byt co som hrozne stastna lebo ma to trapilo ze preco taka zmena ale bolo to len dajake obdobie a este mame novinku ze mame nove zubky jednu dvojku dole a oby dve hore a zda sa mi ze za chvilku vybehnu aj spodne stolicky .Cupita uz sama a pred tyzdnom mala prvy uraz spadla a rozbyla si spodnu peru tak par dni chodila ako keby mala ruz 😉

karmelka77
24. jún 2011

@annika11 ja som tie plavocky videla na detoch ked chodili plavat...su strasne zlate...ale ked sme chodili plavat davali sme plavacie plienky a uplne to stacilo...🙂) ale kuknem aj toto ci to nekupime aj my🙂) my ideme do Chorvatska na dovolenku, uz to mame vsetko vybavene tak uz len cakame na 20.jul a ide sa...cesty sa obavam tiez, kedze budeme spinkat " v autosedacke"🙂) ale tak co uz...aspon si to vyskusame, a snad po ceste nezosedivieme, budeme stat ked aj kazdu chvilu snad tam nejako prideme🙂) chcem ist k moru, lebo krpcovi sa vyhodilo nieco na ruke vtedy pamatas, co som myslela ze potnicky, ale lekarka naznacovala exem...tak radsej ideme, a ked som pozerala cenovo co stoji dovolenka na SVK tak sme sa radsej rozhodli takto..🙂) Na orave sme boli minuly rok, ked mal maly 4 mesiace ale po dvoch dnoch sme sa chceli vratit...pre nas nie je orava dobra na dovolenku, lebo nebolo kam chodit, ved s kocarom🙂) a ja zas nie som lesny typ ze nosic na chrbat a ide sa🙂) a aquaparky tiez nie su pre mna🙂))

karmelka77
24. jún 2011

@luka03 ale pekny kocik🙂)) a este moja oblubena znacka🙂 aj ked oblecenia, ale aj tak🙂)) moja ze obdobie vzdoru az teraz???🙂)) mozte si gratulovat, u nas to trva uz dlho...🙂) takze viem o com hovoris...ale zas ked krici velakrat kaslem na to, ono nema vyznam si to vsimat, lebo budu este viac...ja mozem hovorit nono, ale on na just vtedy spravi opacne🙂) dnes kusal do niecoho vonku som zacala hovorit nono a ked som mu to zobrala on namiesto revu kusol mna do ruky...tak co ti budem hovorit🙂) ci sme v poriadku? No filipkovi nic nebolo, mne je a neprestalo, mam teploty, v noci som mala taku zimnicu ze az, a boli ma zaludok stale...vyzera to na stres bohuzial...co uz...

annika11
24. jún 2011

@karmelka77 mne sa zdala lepšia investícia do plaviek týchto, stoja 12,20e, ale budú nám dobré ešte aj na jeseň a chcem s malou chodiť na plaváreň, takže ich využijeme....zdá sa mi to ako dobrá investícia. Neskôr jej kúpim aj tú plávaciu vestu, čo je tam tiež na tej stránke...aj my sme ako deti mali podobnú a naučili sme sa oveľa skôr plávať ako deti s kolesom alebo rukávnikmi 🙂
čo sa týka tej turistiky, ani my na to moc nie sme, teda ja áno,mm nie...ale budeme v drevenici a vo vedľajšej je bazén, takže ani nemusíme moc do aquaparku, ja som strašne zámková a hradová 😀 takže pochodíme nejaké pamiatky a ideme s partiou, kde sú 5-8 ročný chlapci 🙂 takže do aquaparku ideme hlavne kvôli nim 🙂 uvidíme, ako to bude malá znášať....
Pôvodne sme chceli ísť do čiernej hory, ale finančne nám to nevystačilo, lebo chceme robiť doma menšiu prerábku a sa nám to nakopilo....no možno o rok, ked už budem zarábať a budem ešte dostávať aj RP, tak to bude oveľa lepšie 🙂

karmelka77
24. jún 2011

@annika11 jasne ze sa viac oplati kupit plavky ako jednorazove plavacie plienky🙂)) mna to nejak ani nenapadlo kupit plavky🙂) ale aspon mam moznost to pozriet...inak ja som nasla jedno plavacie koleso...toto http://www.freds-swim-academy.sk/nase-produkty-... ale neviem sa rozhodnut ci to kupit...myslis ze vesta by bola lepsia ako toto???

aaangella
24. jún 2011

@karmelka77 ahoj ked sa smiem spytat kam idete do chorvatska toho 20 teho? co ste si vybrali?

annika11
24. jún 2011

podľa plavčíkov, z kurzov, čo sme chodili zo škôlkarmi je lepšia vesta ako koleso, pretože koleso dáva falošný pocit istoty, ale dieťa sa v ňom nenaučí plávať. Deti, ktoré majú vhodné plávacie vesta sa naučia plávať skôr. Ale my sa chystáme kúpiť aj koleso, lebo uznaj, keby mala len vestu, tak by som ju musela stále na rukách mať alebo ju držať.....priznávam, že pre vlastné pohodlie si zadovážime aj koleso, ale ked už bude taká samostatnejšia, tak dostane vestu. teraz nech si ešte zvyká v kolese na pobyt vo vodičke....či??? 😅 🙂 🙂

aaangella
24. jún 2011

@annika11 ahoj aj ja mam koleso pre malu a rozmyslam aj nad tou vestou takze na dovolenku zoberiem aj aj

karmelka77
24. jún 2011

@aaangella na Istriu - Novigrad na sukromie do jednej novostavby ideme...je to necelych 6 hodin cesty preto tam...tak uvidime...

karmelka77
24. jún 2011

@annika11 no ved prave preto som sa pytala, ze vesta sa mi zda pre vacsie deti dobra, teraz ide len o to nedrzat ich na rukach cely cas vo vode...toto koleso co som ti poslala je ine ako klasicke kolesa pre deti, toto je dokonca v polohe kde nema spustene nohy dole ale uz v takeh akoby plavalo...a su tam popruhy na uviazanie...dokonca som nasla na nete koleso, ktore je akoby dvojkoleso ze pre mamu a dieta, vyzera akoby osmicka, mama ma svoje ktore je prilepene o koleso dietata, neviem ako to lepsie napisat...🙂)) co je tiez super lebo mozte plavat spolu, ale bolo to uz dost drahe...aj ked ani toto koleso nie je lacne, ale sa mi to zda ako dobra moznost..🙂)

aaangella
24. jún 2011

@karmelka77 poznam to tam je tam pekne my ideme 22.7 ale ideme az dole a budeme 3 tyzdne tak dufam ze nebudu brutalne horucavy inac ja mam to koleso co som v nom ja a oproti mne mala je to super vecicka 😀 trochu smiesne ale super

karmelka77
24. jún 2011

@aaangella bud rada ze budes pri mori ked budu brutalne horucavy, tam sa to lepsie znasa, ved tu maju byt v juli 40 tky...keby som vedela ako bude maly znasat more a celkovo pobyt mimo domu tak idem hned aj na mesiac...

aaangella
24. jún 2011

@karmelka77 hej inak sa to tam znasa ale aj tak je to dost a malemu sa bude isto lubit a ty ides prvy krat s nim mimo domu ? myslym tak ze ci chodievate ze spi aj inde ci len doma?

karmelka77
24. jún 2011

@aaangella nechodievame lebo sme boli minuly rok ked mal asi 4 mesiace ale nedalo sa s nim, akoze v noci spal, ale inak bol nervny cele dni, tak sme radsej nikam nesli na dlhsie, vzdy iba na otocku a hlavne koli tomu aj ze nevydrzal v aute...ale v poslednych dnoch sa to meni, stale sa pyta drrrn, drrrn...a nemoze obist ziadne auto bez toho aby mu nechytil kolesa a nepytal sa drn drn...tak snad na to uz vyrastol...

annika11
25. jún 2011

@karmelka77 správny chlap 😀 naša je nerada v aute, ešte tak na hodinku áno, ale potom musíme robiť pauzu a strašne reve, ked sa potom musí vrátiť do sedačky....no čo ti poviem, boli sme na veľkú noc v tatrách, tak cesta tam bola utrpenie, ale cestu späť takmer celú prespala a ked už bola hore, bola ešte taká malátna, že jej bolo jedno, že sedí v sedačke 😀 tak aj teraz sme to s mužom tak vymysleli, že bud niekde urobíme prestávku,ale takú dlhšiu 2 hodinovú alebo pôjdeme brutal skoro ráno, asi o 5tej, aby ešte spala 😀 len prihlásenie na drevenicu máme o 15.00, tak neviem, čo tam tak dlho budeme robiť 🙂 asi si pôjdeme zatiaľ poobzerať okolie....nevieš náhodou ako to býva? ked sa máme zahlásiť napr. do 15.00, tak môžeme aj skôr, tak o 12tej? budem musieť zavolať tomu pánovi a sa opýtať

karmelka77
25. jún 2011

@annika11 to sa musis dohodnut s tym na koho mas kontakt, ono ide hlavne o to ci v ten den niekto odtial odchadza aby stihli upratat pre vas...my ked sme boli na Orave minuly rok, tak sme rano odchadzali uz o 8.00 odtial takze mali cas...ja myslim zeby to aj slo dohodnut sa skor...🙂) skus, za opytanie nic nedas...my sme tak spekulovali s tym chorvatskom, zeby sme isli na noc, no ale cesta tam trva 6 hodin to kedy by sme museli ist...v noci nema zmysel, lebo tiez sa mame hlasit najskor o 14.00 a nadranom tiez lebo vstavame skoro, ako dnes uz o 4.00 bol prvy krat hore ale este hodku dal...takze my keby sme isli o 5.00 len mu dobre spravime🙂)) takze u nas to istia dlhe pauzy🙂) a mozno kinedril🙂))

annika11
25. jún 2011

@karmelka77 😀 ja to vidím asi tak, že sa po ceste zastavíme, možno niekde v tatrách na prechádzku a naplánujeme si to tak, aby sme tam boli na tú 15tu.
Bebušik vstane ráno okolo tej 5-6tej, ale ked vypije mliečko, tak ešte spinká do 8.30-9.00, tento čas by sme chceli využiť, takže pôjdeme okolo tej 7mej a uvidíme, kde sa zastavíme.
Jááááj ako vám závidím to chorvátsko 😀 samozrejme v dobrom 😀 ja som ešte nikdy v živote nebola pri mori a čo sme s mužom svoji, stále sme niečo stavali, opravovali, že nám to financie nedovolili, tak snád o rok 🙂 ale zato po slovensku toho má už dosť najazdené 😀 skoro v každom kúte sme boli, len ten liptov a orava nám stále unikli, tohto roku ideme tam a na budúci už musí byť more 😀

Maminky taká otázočka dávali ste deťom už kravské mlieko? lebo nám nevyšlo minule na sušené, tak malá dva dni pila krabicové plnotučné a páááni stiahla oveľa viac, ako zvykne z nutrilonu....nemala žiadnu reakciu, ani riedku stolicu, ani nevracala, ani ju bruško nebolelo....tak rozmýšlam, že čas od času jej asi doprajem aj také normálne mliečko...

karmelka77
25. jún 2011

@annika11 neboj raz pojdes aj ty k moru🙂) neda sa vsetko naraz dolezite je byvanie a vy a potom ked sa zadari more🙂)) vela bab uz dava kravske mlieko pit, myslim ze je to o.k. ja davam zatial iba do jedal, este som nedala pit, cakam na alergologiu ci nahodou nemame alergiu na kravske mlieko a ak nie, tak potom uz dam aj ja, ale ideme az 19.7. na testy tak si este pockam...a preco davas malej Nutrilon? Ved su aj lacnejsie mlieka...my mame sunar aj ked ten nie je lacny, ale take Hami sa da dobre kupit v akciach...🙂)

aaangella
25. jún 2011

@annika11 ahoj ja by som ta kludne zobrala s nami k moru 😀 a s tym mliekom ja som zacala davat kravske a 2 dni ho pila a potom absolutne som ho do nej nedala tak stale kupujem nutrilon ale tym ze pije iba rano tak sa az tak nemina

annika11
25. jún 2011

@aaangella 🙂 si zlatá...my teraz pijeme nutrilona uvidím tak za deň jej dám zase normálne alebo, ked nám finančne nevyjde. Beba pije 2x denne, ráno aj večer po 210ml, ale kravského vypila 300ml, potom som jej už zobrala, lebo som sa bála, že jej bude zle 😅 🙂 možno urobím tak, že raz bude nutrilon a raz normálne mlieko

aaadinka
26. jún 2011

@luka03 No uz je veru lepsie.Na druhy den,som jej dala pre istotu dietu,ale myslim, ze to bolo zo slniecka.Asi bola prehriata,teraz ked je chladnejsie,tak je zase veeeelmi dobre.Az privelmi.,Zase sa v nej ozyva rebel a vymysla o sto sesto.Robi stale napoky,ked ju na nieco upozornim,tak schvalne robi este intenzivnejsie.Napr. pri kojeni je naramna sranda hryzt bradavky,tak jej mleiko nedavam,potom reve a hryzie kde zasiahne.Taka opica je z nej.No a pri zaspavani sa teda zabavam este viac.To su nervy.Keby nas niekto natocil,tak by sa asi zabaval na tom,ako so mnou zameta dieta....

aaadinka
26. jún 2011

@karmelka77 je to na Istrii vhodne pre male deti?My sme tam nikdy neboli a o Istrii som pocula kadeco,hlavne , ze su tam nejake panely ci co,a ze deticky sa tym padom nedostanu k vode.My chceme ist az v auguste alebo v septembri,tak by si mi mohla dat vediet 🙂))

karmelka77
26. jún 2011

@aaadinka dam vediet neboj, no snad ano, pri tom pokece k tomu bolo pisane ze tam je aj plaz pre deti tak uvidime, ale je to velmi zname stredisko tak dufam ze to tam je prisposobene...inak ked som bola raz na Omisskej riviere tam tiez boli panely ale nejak to detom moc nevadilo...a tito nasi krpci su taky maly ze ich aj tak budeme musiet nosit do vody na rukach🙂)) mne bolo jedno kam pojdeme len nech to nie je daleko a nejak prezijeme ten tyzden, berieme aj bazenik so sebou...🙂) v najhorsom bude v nom...

lenushka
26. jún 2011

Ahojte maminky 🙂 Po dllllhej dobe hlasim svoju existenciu 😀 Malokedy sa dostanem k notebooku, ked je tak pekne vonku a este aj staviame dom...
Baby, mam dilemu.... Neviem, kedy davat malemu obed. Chodi mi spat okolo pol 12tej (s vynimkou cca tyzden) a to sa mi zda na obed este skoro a duplom, ked sa napapa a ide ihned spinkat. Sa bojim, aby mu nebolo tazko... Takze ja mu davam obed, ked vstane, ale to je aj okolo 4tej, ked "obeduje". Niekedy aj neskor 😨 Ako je to u vas? Co s tym?
Inak, vsetky tu pisete stale o dovolenkach... 😒 🙂 Taaak sa s vami tesim a prajem vam 🙂 a tisko zavidim 😉 Nase leto bude na dome... Tak snad buduci rok si aj nas syn uzije more, ako vase dietky 🙂

karmelka77
26. jún 2011

@lenushka to ti akoze spi 4 hodiny???🙂)) tak mu daj pred spanim tak pol hodku to bude akurat a stihne mu to aj natravit...🙂) kedy vstava rano? Ale zas na druhej strane ked ti tolko spi tak asi nie je hladny🙂)) Ja som tiez stavala dom pred niekolkymi rokmi a tiez som sa vtedy nikam nedostala a peknych par rokovv, viem o com hovoris,len to je tazsie uz s malym🙂) drzim palce aby ste to mali cim skor a mohli si zacat uzivat🙂))

lenushka
26. jún 2011

@karmelka77 Vies co, nespi 4 hodiny, to sa stalo asi len 2x minuly tyzden 😉 Pokial zaspinka, to je asi pol hodka a ked vstane, tak nejdeme ihned papat. Ani mne nechuti hned po zobudeni 🙂 Tak do polhodinky mu davam, ale ked uz je velmi hladny, ze vstane a uz si cmula palcek 😠 tak mu dam ihned 🙂
Nas domcek uz stoji, ale teraz mame pred sebou tie najdolezitejsie veci... Zariadit ho 🙂 Kuchyna, kupelna......

karmelka77
26. jún 2011

@lenushka no tak mu skus davat pol hodku pred spanim a mozno potiahne potom aj dlhsie a nezobudi sa na hlad...u nas sa tak nejak samo posunul olovrant...obedujeme o 12.00 a potom olovrant velakrat az o 16.30, lebo najnovsie chodi spat pred 15 tou tak potom je az po spani...ale to si sam upravil lebo o 15.00 mi nechcel jest...🙂) to su tie najlepsie veci zariadovat, no pokial su peniazky🙂))

lenushka
26. jún 2011

@karmelka77 Nemyslim si, ze sa budi na hlad, on my poobede spinka 2 a pol hodinky, zvycajne 3. Cize, myslis, ze o 11tej nie je skoro na obed? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre