Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
13. nov 2011

@aaadinka presne toto aj mne lekari hovoria, ze maly vyzera dobre ze nie je co riesit🙂) tak existuju typy ludi ktory jedia velmi pomaly a vychutnavaju si kazde susto🙂 a tym pomalym jedenim sa jej mozno uz potom nechce...kto vie...🙂) ved uvidis casom ako to pojde, daj jej este cas a skus vymyslat nejake zabavky pri jedle aby si jej odputala pozornost a nenapadne jej strkat lyzicky s jedlom do ust...ja som bola na tom uz tak ze som malemu dovolila byt mimo stolicky ked jedol za cenu aby sa najedol a behala som za nim🙂)) obcas jej daj uplne vymixovane, mozno sa jej naozaj nechce este kusat🙂) a skusaj jej davat papat ked ste napr. vonku pri hre...sice sa nabehas ale uvidis🙂) drzim palce.))

karmelka77
13. nov 2011

@miska246 sa mate🙂))

aaadinka
13. nov 2011

@miska246 Tak nam riesila doktorka v 15 mesiacoch,ze by som malej nemala davat tolko jest,lebo je baculka a pritom ona moc nehltala,skor som ju len casto kojila.Teraz ked ju uz kojim tak malo,tak uz nepribera,tak uz ani baculka nie je.Ale je taka normalna.Deti z okoli a,co hlcu viac ako ona,tak nie su od nej nejako pribratejsi.Mne ani tak netrapi,ze by bola chuda,ale skor vidim aku namahu ma stoji aby som ju nakrmila.Chut do jedla ma obrovsku,akurat,ze by jedla mlieko,co jej uz nejako davat nechcema uz ani takmer nedavam....Mozno to chce viac casu,kym si navykne, ze mlieko ani nedostane...Dnes som do nej gniavila,co to dalo a veru branila sa ako mohla,ale musim ju nejako naucit,ze papat sa musi.Z mojho taniera mi berie ale tiez len po troskeJoj ako vam zavidim,ze nemate s tym problem...

miska246
13. nov 2011

@aaadinka Mna presne na toto upozornila dr., ked sme boli na rocnej poradni a preto som ju kojila do 13. mesiacov. Postupne som ju od mliecka odstavovala a zostalo to iba na nocnom kojeni. Ja som nemala s tym problem a Timejka sa aj od nocneho kojenia odstavila sama. Jednoducho sa prestala v noci budit a rano nebolo mliecko, ale chlebik so syrom...

aaangella
14. nov 2011

@aaadinka
@karmelka77
Ahojte chcem sa sytat ked poisete o zapche ako casto vam kakaju deti??
Mne raz za 3 az 4 dni a ma to od narodenia neriesim to pytala som sa na to doktorky a proste takto kakame ale ked ju vidim ze tlaci tak nema problem je to hned vonku takze si nemyslim ze by sme mali dajaky problem

karmelka77
14. nov 2011

@aaangella ked nema pri tom bolesti tak je to asi o.k. my sme kakavali kazdy druhy den so strasnym placom a bolestami, takze na case to nezavisi, iba na tom ci ju to boli alebo nie🙂))

aaangella
14. nov 2011

@karmelka77 Aha tak potom nemame problem nemyslim si ze ju to boli iba vidim ze tlaci ale trva to par sekund a je to vonku 😀

aaadinka
16. nov 2011

@aaangella vraj to kakanie je individualne.My kakame zvacsa kazdy den,len ked jej dam mrkvu,tak ju zapece,vtedy naozaj kaka s trapenim....
@karmelka77 Ty si mi pisala , ze moze mat alergiu na mliecnu zlozku,ked kaka pri bryndzi a smotane,ale mlieko jej zle nerobi a ani jogurty,dokonca ani klasicka smotana , len kysla.Takto isto funguje aj manzel.Ked si da bryndzu alebo kysle mlieko,ci smotanu tak uz aj bezi....Inak uz som si vsimla,ze tak ako si mi poradila,to funguje lepsie.Netlacim ju nasilu rano a potom mi celkom papa obed.Rano ju trocha nakojim (mlieka ale rano uz nemam vela,takze si skor odcucne),dam jej tu malu ovocnu vizivu (100 g) a max kusok rozteka a potom ideme von a dam jej polievku (zvacsa som jej davala rovnu druhy chod aby lepsie spala,takze teraz je vymena - polievka),tu spapa cely tanier a potom si zase odcucne mlieko a spi.Po spanku si da trochu druheho chodu a klasika potom jogurt a kasa 🙂)))uz to znie trochu lepsie,ked viem, ze si aspon tu polievku spapa 🙂))Len ma este trapi,ze vypije malo vody,neviem teda kolkko vypiju vase deti,ale nasa mala tak 2 deci,aj to ju stale ponukam...Inak to , ze dlho prezuva v ustach,alebo , ze sa v ustach s jedlom hra,tak to nam zatial nezmizlo,krmime sa sa dlllllho predlho,veru aj pol hodinku, niekedy aj hodinu.fuuuuAle dakujem za radu 🙂))

karmelka77
16. nov 2011

@aaadinka mne tak hovorili na chirurgii ze pokial ho prezene mliecne jedlo, mliecne som im spominala narp. perkelt, kde je aj smotana, zeby to mohol byt takyto problem, ale tiez sa mi to nezda...som rada ze zabralo trochu to jedenie,ja som si na tento system nejak prisla sama postupne, ked nechcel obedovat...tak sa vytrapil trosku hladom (ved pri hre v lete na ihrisku stacili aj tycinky) a potom pekne papal...teraz uz ten problem nemam, uz zje hocico a hocikedy🙂)) co sa tyka tych tekutin ja riesim akurat opacny problem, my pijeme strasne vela...akurat som koli tomu volala aj lekarke, ale povedala ze ok., aj ked neviem...rano uvarim 1,5 l. caju, akoze nezmizne cely, ale nieco malo cez liter urcite za cely den, + mlieko rano a vecer tekuta kasa...polievky moc nejedavame...nasla som tabulku kde je uvedene ze by sa malo vypit 1 dcl. na kg. vahy dietata denne tekutin vratane polievok atd...

karmelka77
16. nov 2011

@aaadinka este ma napadlo skus jej davat cajik, nie iba vodu🙂) viem ake su teraz trendy v piti, ale niekedy stoji za pokus vyskusat to, kamoskina mala tiez tak malo pila vody ako vy, a zacala jej davat cajik, najskor to uspech nemalo ale uz ma a zacala pekne pit tak ako ma...niektori ten cajik aj trochu prisladia, ved nemusis cukrom, mozes aj glukopurom napr..)))

aaadinka
16. nov 2011

@karmelka77 cajik u nas nezafungoval vobec.To ma tiez napadlo uz davnejsie,sladeny aj nesladeny....Minule som jej dala trochu bieleho jasminoveho,ten jej celkom chutil ale cajova nebude,ani ja nie som....Ale zase vsimla som si, ze lepsie jej chutitepla voda ako izbovej teplote a tiez , ze viac vypije z poharika bez naustku ako s naustkom....Liter isto nevypije aj ked spapa polievku a aj ked jej dam svoje mlieko,nema sancu nazbierat liter....Ale tak snad , ked sa rozpapaka,tak sa zlepsi aj toto 🙂))

karmelka77
17. nov 2011

@aaadinka a dzusiky?? Normalny jablkovy zriedit s vodou...inak my v zime (nechapem ako to krpec rozozna) musime pred kazdym pitim zohriat cajik v mikrovlnke🙂) takze ta tepla vodicka ma nieco do seba🙂)

aaadinka
17. nov 2011

om zatial neskusala,skusim,len tie su sladke,doteraz ju zo sladkeho napinalo,ale minule asi dva tyzdne dozadu si potajme vzala z bonboniery cukrik ateda riadne si odhryzla a ked som jej ho vzala,tak zacala sa dozadovat dalsieho hryzu.Mozno by jej teraz dzusik zachutil.Dnes som jej ponukla caj do pohara, nasho dospelackeho, a napila sa.Tvarila sa vselijako - skor ako keby papala citron ale dala si z neho....Ved skusim....A hlavne zase bol teply 🙂

karmelka77
17. nov 2011

@aaadinka daj iba trochu dzusu a viac vody, mne to lekarka radila tak, ze najlepsie jablkovy a poriadne zriedit, mozes jej to aj zohriat ked je taka maniacka ako Filipko🙂))

aaadinka
18. nov 2011

skusim,potom napisem 🙂a dakujem.Uz mame 10,9 za par dni 🙂)))a to zmenila len polievka pred spanim.Asi jej roztiahne zaludok a po spani mi papa aj trochu toho druheho,predtym papala bud alebo 🙂))takze uspech je u nas zatial 🙂))

karmelka77
18. nov 2011

@aaadinka som rada🙂)))

aaadinka
24. nov 2011

@karmelka77 uz mame 11,1 kg 🙂)))s pitim este trochu bojujeme ale uz papa 🙂))

karmelka77
25. nov 2011

@aaadinka sa tesim s tebou🙂) vidis chcelo to najst len ten spravny pomer kolko a kedy🙂)) tak to bude zachvilu aj s pitim🙂)))

aaadinka
26. nov 2011

@karmelka77 asi ano,ale stale sa pri nej ucim 🙂

aaangella
29. nov 2011

ahojte tak my zase soplime a kasleme a prvy den bola aj teplota uz sopli aj muz aj ja a o hrdle ani nehovorim.
Doktorka nam nedala ziadne lieky len odsavat a davat sprej ale ja davam aj solmucol proti kaslu a zazracne nam pomaha fenistil kvapky bala som sa ze prve noci bude katastrofa ale prvy krat smee dali tieto kvapky a mala sa mi zobudila az rano takze ziadne nocne place z ucpateho nosa a tak doktorka nam ho predpisala na noc 10 kvapiek cez den nie mate aj vy s tym take skusenosti vraj vyborne pomaha na odpuchnutie sliznic u nas to funguje

aaadinka
29. nov 2011

@aaangella my ho pouzivame casto,teda vlastne vyuzivali sme ho casto,ked sa mala trapila s laryngitidou....Super vecicka....V zasobe mam este dva kusy 🙂))

karmelka77
30. nov 2011

@aaangella len ked jej zacnu tiect sople viac uz pri odsavani tak to vysad, lebo fenistil sa dava na to aby rozpustal, cize ked uz pojde dost odsavat nemusis ho davat...jasne ze dobre spi po nom, je to antihistaminikum a po nom deti spia🙂))

aaangella
30. nov 2011

@aaadinka hej je to ozaj super vecicka 😀

aaangella
30. nov 2011

@karmelka77 dpktorka mi povedala ze ho mam davat az kym choroba cela neprejde a len na noc 10 kvapiek tak davam.Ja si skor myslym ze fenistil pomaha na odpuchnutie sliznic a tak mi to aj povedala doktorka nepocula som ze by rozpustal hlieny alebo daco take pouziva sa pri alergiach pri nadche na odpuch sliznic 😉

karmelka77
30. nov 2011

@aaangella ano aj sliznica odpucha, ale toto mam z viacerych zdrojov🙂)) ved rob ako ti doktorka povedala

lubenka01
5. dec 2011

Máme 12,5 kg a výška 91 cm.

aaangella
6. dec 2011

Nastastie uz sme zdravy cela rodina mala zase chodi do jasly tak som zvedava kedy zase donesie sopel 😀

aaangella
15. dec 2011

Ahojte chcem sa spytat kedy rano vstavaju vase deti??? a kedy ich davate vecer spat ??? dakujem my mame taky problem s ranny vstavanim vstavali sme okolo 7 az pol 8 a posledne dva tyzdne okolo 5 nechapem preco nikdy sa mi takto skoro nebudila hore je potom taku hodinu a pol a ide spat zase 😲

lenocka84
15. dec 2011

@aaangella Ahoj.ja mam doma spachtosa,Vecer cca do 21 zaspi, a ráno najneskôr o 8 Ho budim.aj teraz sa ho hustam,inak by spal neviem ako dlho.cez deň mu dovolím max 1,5hod spat.

miska246
15. dec 2011

@aaangella Ahoj, tak my rano vstavame medzi tou pol 8 - 8 hodinou, vecer chodime okolo pol 8 spat, niekedy zaspi do 15 minut, niekedy sa miesi v posteli aj hodinku... A na obed chodime spavat okolo 12 na tie dve hodinky... Inac, ja mam tiez problem, moja Timejka mi zacala strajkovat s jedenim... Jedlo musim do nej doslova napchat a vsetko mi zje iba raz... Fajnovka mala 😝 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre