Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

annika11
10. feb 2011

@p69majka moč odchytíš ľahko, ked vystihneš ráno. Kúpiš v lekárni také sterilné sáčky, to sa nalepí. len nesmieš do sáčika fúknuť, lebo sa tam dostanú baktérie. Potom ked sa tam vyciká, odlepíš a dáš do vysterilizovanej fľaštičky. My sme to už dvakrát zvládli, nie je to žiadna veda, aj ked dievčatám sa ťažšie odchytáva moč ako chlapcom. Cikajú zaručene hned po prebudení, takže si to načasuj tak 🙂

aaadinka
10. feb 2011

No my sme odchytavali moc dvakrat a minuli sme asi 5 tych sackov,taka zabava to bola....U dievcatiek je to haluz,ale ked som malu nechala holu a drzala som ju na rukach,tak to bolo celkom v pohode,akurat , ze som ju nosila aspon hodku kym si rozmyslela, ze sa teda vycika 🙂)))Inak my mame 76 cm a 9 kil....moc sa jej svornozkovat nechce,niekedy si prestvornozkuje ku hracke,ale zvacsa si cupne a maximalne sa zacne stavat na nohy....A ja by som ju uz tak rada nahanala po byte ....🙂

aaadinka
10. feb 2011

@karmelka77 no ked ja som uz neodolala....10 mesiacov bez cokolady ☹,a kupili sme si to cokoladove fondue,kde sa namaca ovocie....no nedaj si....no uz si nedam xixixi

karmelka77
10. feb 2011

@lenocka84 preto sa mi zdalo ze ste vacsi, lebo ste kratsi🙂)) ale fakt na predciasnatko je Patko pekny velky🙂)

karmelka77
10. feb 2011

@aaadinka aj ja som cakala na nahananie po byte, ale je to narocne a hlavne to stavanie vsade, clovek aj ked je pri nich ich nestihne vzdy zachytit🙂) ja som myslela ze si jej tu cokoladu dala, nie ze ty si ju jedla🙂)) ale uz chapem, jasne🙂))

maya30
10. feb 2011

ahojte, my mame poradnu buduci tyzden, som zvedava, lebo pred 2 mesiacmi sme mali 9,5kg a 78cm a kedze sa zacal viac hybat az teraz tak myslim ze ma hadam aj 11kg. A mame naplanovane aj ockovanie a to este nemame ani 10 mesiacov 😕
Lezenie zatial trenujeme na manz. posteli, parkety su velmi tvrde a zda sa mi ze dost studene...museli sme uz aj my podat dosku na postielke uplne dolu lebo som ho zrazu nasla ze stoji v postielke a bocnica iba po pas, esteze som prisla vcas...

@annika11 ta stilocka to je serblik ? kde si to kupila ? My tiez uz skusame ale je to skor nahoda ze sa vycika, kakanie nehrozi, on len zrazu scervenie, zatlaci a je to tam...nemam sancu ani stiahnut teplaky nieto este dat dole plienku 😀

maya30
10. feb 2011

@annika11 stolicka 😝

aaadinka
10. feb 2011

@karmelka77 joj nie, jej by som cokoladu nedala a snad ani zopar rokov este nedam 😀,to ja som spachala ten hriech....inak my ideme na ockovanie v marci....ozik nemate tu niekto probklem,ze vase dieta nechce hrudky v prikrmoch?Vravie mi,ze je to tym, ze stale dojcim,ale teda uz by sa mohla namotat aj na kusky....

p69majka
10. feb 2011

@annika11 ahoj. ja tie sáčiky doma mám, ale lekárka mi vravela, že to mám odchytiť priamo do tej sterilnej skúmavky. no, ale asi ju trošku obalamutím a urobím to ako píšeš. 😀 Ďakujem za tip. 🙂 no neviem ako by som to urobila priamo. tí lekári majú ale nápady. ☹

p69majka
10. feb 2011

@aaadinka buď rada, že ju naháňať ešte nemusíš. 😉 s tými sáčikmi si ma nepotešila. hádam sa mi to podarí rýchlejšie. ja to plánujem dať po rannom mlieku okolo tej 6. potom ešte spinká do pol ôsmej, tak snáď sa to podarí, ale až budúci týždeň.

p69majka
10. feb 2011

@maya30 ahoj. no neviem ako to budete potom robiť, keď ozaj začne behať po štyroch. to už malého na posteli sotva udržíš. 😀 keď ho viac oblečieš, tak mu určite zima na zemi nebude. a to si stále s ním na posteli? mne moja malá vydrží max. keď ju prebaľujem aj to mi zdrhá. Moja je stále na zemi, ona je ako strela. Im nebude zimka, lebo sa stále hmýria. malá nemá zo zeme ani len ruky studené. 😉

p69majka
10. feb 2011

@aaadinka ja ani nedojčím a malej musím stále mixovať, lebo ju napína z kúskov. my máme len jeden zúbok, takže ani moc nemá čím žuť. 😀 no alebo už je taká premaznaná, herečka. 🙂 zaujímavé ale je, že keď jej dám kúsok rožka, tak to požuje. je to opica. 😀

annika11
10. feb 2011

@p69majka radšej ani nečakaj na ranné mliečko, najprv pôjdete piškať a potom bude papať. Zaručene po prebudení cikajú, tak to treba vystihnúť. Ja som to tiež tak robila, že som malú ponosila trošku po rukách a nevyšla nazmar ani kvapka hehe 😀 😀 😀 všetko pekne do vrecúška 😀 je to jedno, či to bude v skúmavke, či vo fľaštičke od horčice 😀 len treba vysterilizovať fľaštičku. Našej dr. to nevadilo, sama mi to takto poradila a aj výsledky sme mali v poriadku.

@maya30 áno, to má také vnútro, čo sa dá vybrať. Kúpili sme v maďarsku, ale už aj u nás som také videla
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10064321&tab=0
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9292138&tab=2

aaadinka
10. feb 2011

@p69majka tak my mame 6 zubkov,siedmy sa nam tlaci,ale zut teda nezuje 🙂teda vsetko mozne zuje,len jedlo nie....tak ale ked aj ty mixujes,tak je to asi fakt normalne 🙂,inak ja som to doniesla rovno v tom sacku,sestricka mi vravela,ze tak to mam najistejsie,ze ten moc neznehodnotim.....

karmelka77
10. feb 2011

@aaadinka my tiez papame iba mixovane a tiez ho napina ked dostane kusok nahodou a potom mi to aj vygrca, takze asi musime pockat kym to budu chciet sami, a to mame 8 zubov🙂))

maya30
11. feb 2011

@p69majka ja davam maleho cez den do ohradky alebo do choditka, prip. sa hra pri mne na sedacke, zatial nastastie nie je taky akcny ze by mi zovsadial utekal 😉 a ked mam cas tak ho necham vylietat v posteli alebo ked pridu muz so synom domov tak zas oni...zatial sa to da, je to ine ked mam starsieho syna, to je dalsia pomoc navyse 🙂

@annika11 dakujem za link, serblik nie je vpredu vyvyseny, tak dufam ze mi nebude curat dopredu na dlazku 😀 ale objednam ho....

lenocka84
11. feb 2011

@karmelka77 a vidis co urobia 4cm???

karmelka77
11. feb 2011

@p69majka no u nas sa tiez uz neda prebalovat ja uz kolkokrat ani neviem co mu mam strcit do ruk aby sa nachvilu zabavil aby som ho mohla prebalit, najnovsie ho obliekam po sediacky a po stojacky, lebo lezat ani omylom...vcera sa mi dokonca postavil aj v kociku!!! On spava na brusku aj v kocari a zrazu sa zobudil bola t sekunda tak najprv na styri hned na kolienka, rukami sa chytil striesky a uz stal, ani neviem ako🙂)) Postel u nas tiez nehrozi, akurat dat mu v nej rano jest a hned je prec...🙂))

annika11
11. feb 2011

@maya30 je vyvýšený, všetky sú....asi nedobre vidno na foto 😉

aaangella
11. feb 2011

@aaadinka ahoj ani moja nestvornozkuje a tiez by som uz moc chcela moja sa snazi zdvihne zadocek aj ruky a nic z toho .Vraj ani nebude lozit to mi povedala doktorka lebo ja ju davamdo choditka a ona mi povedala ze rovno sa postavi a bude chodit ze krok spet je lozenie a stvornozkovanie a ze to uz robit nebude tak som zvedava ci ma pravdu

lenocka84
11. feb 2011

@aaangella ahoj, moj krpec plazi ako partizan ale stvornozkovanie nikde 😉 dvihne dupku pohojda sa, ale pusti sa dole a sup na partizana 🙂 🙂 🙂

aaangella
11. feb 2011

@lenocka84 som rada ze si mi napisala ja zacinam mat z toho nie dobry pocit vsetky deti co si citam uz pomaly aj chodia a nasa nic tak uz ma vsetko mozne napada

ivka1603
11. feb 2011

@aaangella
Ahoj, nič si z toho nerob že malá nelozí.....ani Rastík nelozí a hneď zo sedu sa snaží postaviť a keď ho pridržím, chcel by chodiť po gauči 😀

lenocka84
11. feb 2011

@aaangella voobec to neries, kazde dietatko je ine
my sme zacali plazit ked m al 9mesiacov, co mi prislo dost neskoro, ale kedze je ho dost, tak s tym mal problem a teraz uz lieta vsade kam ho pustime 🙂
a pri jeho 10kg sa necudujem ze mu to tak dlho trvalo 😅

aaangella
11. feb 2011

@ivka1603
@lenocka84
dakujem vam dakedy som z toho smutna

lenocka84
11. feb 2011

@aaangella voobec nebud
proste chce viac casu, a to je uplne v pohode
inak citam ze si z ba, kde v ba byvas?

aaangella
11. feb 2011

@lenocka84 ano ale tam mi byvaju rodicia ja byvam v Dunajskej Luznej ale dost casto chodim do petrzalky ty si z kade ?

lenocka84
11. feb 2011

@aaangella my byvame v raci, ako je brendon 🙂

karmelka77
11. feb 2011

@aaangella my sme v choditku od 6 teho mesiaca a stvornozkuje, takze ani lekari nie su vsevediaci🙂) ale fakt sa neboj, my sme sa dlho plazili a potom zrazu na styri...su deti ktore vobec nestvornozkuju, tak mozno ta naozaj mala prekvapi a hned sa postavi a pojde a toto vynecha...

aaadinka
11. feb 2011

@aaangella tak to som rada, b nasa doktorka vravela,ze mala mala uz davno stvornozkovat ako tajfun,dokonca kamoskin maly si uz cupita po byte a drzia ho len za jednu ruku....Asi je to fakt velmi individualne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre