Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aaangella
18. mar 2011

@annika11 ahoj aj my uz cupitame davame si dlzky po dvore ale nedrzim ju za ruku ale pod pazuchou uz mii chodi tak pekne ze dakedy mam sto chuti ju pustit ale este sa bojim capla by ale zato nestvornozkujeme ako skusa to stale ale nakoniec padne a radsej sa poplazi

aaangella
19. mar 2011

super rano som sa potesila ze mala spi do pol 8 lebo ja som chora mam zapalene uzzliny a co rano nevidim malej tecu sople tak preto taky dlhy spanok som zvedava co este pride dufam ze ostaneme len pri soplikoch a nie teplote .Teraz zase mame co robit same doma jedna chora viac ako druha

luka03
19. mar 2011

@aaangella juj, tak to nie je nic prijemne ☹ Andrejka chora a nesvoja a ty by si asi tiez najradsej zalahla ale nemozes ☹ Tak sa rychlo uzdravte obidve dievcence, nech ste uz fit, ked sa ma teraz konecne zase trosku zlepsit pocasie, tak nech si to uzijete 🙂

karmelka77
19. mar 2011

@aaangella my sme to mali pred dvomi tyzdnami a ja som to chytila od maleho tak viem o com hovoris a bud rada ze koli soplikom dlhsie spala, lebo my sme bolo 5 dni aj v noci kazdu pol hodku hore, som vobec 5 dni nespala...🙂)) tak sa vyzdravte cim skor🙂)

aaangella
20. mar 2011

@luka03
@karmelka77
Ahojte noc katastrofalna dohromady sme spali dve a pol hodiny inac stale plac nosenie atd ja som uplne K.O mala tiez od placu ma opuchnute cervene ocka teraz mi uz spi treti krat .Drzte palce nech je tato noc lepsia zajtra radsej pojdem doktorke lebo aj dost kasle 😢

miska246
20. mar 2011

Ahojte maminy, po dlhsom case sa pripajam... Idem sa Vam pochvalit, ocino si konecne nasiel novu pracu a ja som domka... Som strasne stastna, konecne sa skonci to trapenie co skor idem zaplatit... No a Timuska je hotove sidielko, vsade sa mi len stavia, stale otvara sufliky a vsetko vyhadzuje, no je to krasne... Chodi iba ked ju drzim za rucky aj to urobi par krocikov a uz chce ist na ritku... Najnovsie si zacala v stoji brusit zubky na sklenenom konferencnom stoliku... 😀 😀 😀 Papame uz skoro vsetko, akurat dnes varim segedinsky gulas, tak sa jej chystam dat knedlu so stavickou... Ozaj, chcela som sa opytat, obuvate drobcom doma papucky? Timea ich neznasa a mna moja mama furt napomina, ze bude mat ploche nohy...

karmelka77
20. mar 2011

@aaangella no tak vitaj v klube...:((( ked uz bude moc zle daj jej na noc dithiaden nech sa trochu vyspite🙂) my sme nespali 5 noci takto...kazdu pol hodinku bol hore a to spal u mna v posteli...

karmelka77
20. mar 2011

@miska246 super parada ze si nasiel robotku, aspon sa mozes dalej venovat malej🙂)) ja papucky davam tiez mama do mna hucala, aj ked teraz su rozne nazory na to ale ked som bola na utz s klbikmy s malym som hovorila lekarovi ze behame v choditku a on mi povedal ze nevadi ale nech mu davam na nohy papucky s tvrdou podrazkou. Moj filipko tiez odmietal cokolvej na nohy tak som kupila sandalky a teraz ich nosi cely den a je to lepsie lebo sa mu hlavne nesmyka ked sa stavia...

aaadinka
21. mar 2011

@luka03 no my mame teraz obdobie,ze mala sa budi asi 3-4krat na kojenie ale spat uz ide o trosku neskor okolo pol deviatej a rano uz o siestej.Ale to si predstav ze niekto kmita okolo 2-3deti😀

luka03
21. mar 2011

@aaadinka Haha, no ved prave, to si ani neviem predstavit... 😉 Ze celu noc - raz jedno, ledva lahnes a place druhe... 😲 No ale aj tak chceme co najskor druhe 😀 Este stale som o tom presvedcena aj ked su noci ked pochybujem... 🙄

luka03
21. mar 2011

@miska246 Super, ze uz mozes byt doma s drobcom a aj peniazky pribudli do rodinnej kasicky 🙂 Tak si to pekne uzivaj! Inak mne by niekedy dobre padlo vypadnut aspon na jeden den do roboty 😀

luka03
21. mar 2011

@aaangella Tak ako, uz je lepsie?

lenushka
21. mar 2011

@annika dakujem za tip 🙂 Noo, snazim sa mu to premastovat tym Lipobase, ale aj o Hotlov-ej masti som pocula.. Nepouziva sa nahodou aj na potnicky? Teraz tu chvilku nebudeme, ale potom sa popytame v lekarni 😉

aaangella
21. mar 2011

@luka03
@karmelka77
ahojte akurat sme dosli od doktorky vecer mala mala teplotu zrazila som ju nurofenom a spinkala celu noc rano som isla a nedala nam ziadne ine lieky pozrela mandle aj priedusky su ok len je nachladena mam odsavat davat kvapky do nosa syrup na kasel a nurofen ked bude teplota a ze ked sa to do tyzdna nezlepsi tak nam da lieky aj vonku mozme byt aj kupat mozem a som aj rada ze sme nedostali lieky a ze som sa vyspala

aaangella
21. mar 2011

@miska246 ahoj ja obuvam topanocky aj na doma ale striedam raz jej dam tie ortopedicke a raz papucky podla toho co prve zoberiem do ruky neboj urcite nebude mat ploche nohy

karmelka77
21. mar 2011

@aaangella tak super ze dokazala prespat noc🙂) asi uz bola aj ona unavena, ja som vtedy zvolila ten dithiaden koli tomu ze 5 noci nespal a uz asi ani nevedel od tolkej unavy...mala je hrdinka zvladne to aj bez atb🙂)

p69majka
21. mar 2011

@aaangella Ahoj. To ma mrzí, že ste chorí. ☹ Sárka mala tiež kašeľ, ale pár dní som dávala Stodal, takže jej to prešlo. Teplotku mala len dva dni a nie vysokú a to len kým vyšiel druhý zúbok. 🙂 Tak som rada, že sme nemuseli ani k lekárke. No dúfam, že sa jej to nevráti. Držkajte sa a skoré vyzdravenie.

p69majka
21. mar 2011

@karmelka77 Sárka sa už tiež lepší s tým nočným spánkom. Skoro stále už prespí celú noc. 🙂 Len dnes tak okolo 2.30 pila mlieko a spinkala ďalej, no vstala hádam o 6 a už o 9:45 bola tvrdá. som zvedavá dokedy bude spinkať. 😉

p69majka
21. mar 2011

@miska246 ahoj. Som rada, že si zostala pri malej doma. Tak nech sa tatinovi v práci darí a vy nech ste doma šťastné a spokojné, lebo tento vek je najkrajší a bolo by Ti to ľúto, keby si pri tom nebola. Ja Sárke dávam papučky na šnúrky alebo topánočky také kožené mäkké po Filipkovi. Von jej dávam normálne topánočky z Deichmanu. Ona už chodí len za jeden prst alebo za jednu ruku a už sa jej podarilo samej pár krokov. Keď sa začne stavať, už by malo mať pevnú obuv. Ak dáš šnurovacie papučky, tak určite si ich dolu nedá. Skúsila si? 🙂

aaangella
21. mar 2011

@p69majka Dakujem

aaangella
21. mar 2011

@karmelka77 ahoj a ked si dala ten dithiaden tak spinkal ? ja sa pytam pre buducnost aby som vedela a kupim ho normalne v lekarni kolko si mu dala ?

karmelka77
21. mar 2011

@aaangella no prvu noc nie, lebo sme mu ho dali na lacno a po mlieku vsetko vygrcal, ale druhu noc ano a krasnych 12 hodin🙂))) nekupis to len tak v lekarni je to na predpis, ono je to vlastne antihistaminikum, je to viac na alergiu ale dava sa to detom ked moc kaslu napr. aby ich to v noci nedrazdilo a vyspinakali sa, lebo je to oblbovak🙂) ja ked som si dala ako dospela 1 tabletku tak rano som vstavala este jak nafetovana🙂) ale malemu som dala 1/4 tabletky🙂)

aaangella
21. mar 2011

@karmelka77 este ze vsetci robime v zdravotnictve mamca napise na recept 😀

karmelka77
21. mar 2011

@aaangella ved aj ja som to tak nejak zohnala🙂))

aaadinka
21. mar 2011

@luka03 no veru aj my sa chystame na druhe,tak potom budeme diskutovat v inej teme xixixixi,ako zvladnut dve deti 😀

karmelka77
23. mar 2011

Cafte, tak mi sme dnes boli na ockovani:((( som zvedava aka bude noc, lebo doteraz sme vzdy mali presne po 12 tich hodinach teplotku...a mali sme hned aj rocnu poradnu🙂) mame 10,5 kg a 80 cm. nejak nepriberame, ale vobec nam to nevadi...tak bol chory a vtedy aj schudol, takze sme v podstate pribrali🙂) na dalsie ockovanie mame ist v 15 tich mesiacoch, som myslela ze budeme mat dlhsie pokoj a neeee:((( pytala som sa na nase nestatne kakanie, ale zevraj este mame pockat ze sa to snad upravi...ja niekedy uz neviem co mame robit, dva tri dni je pokoj a potom sa tri dni trapime kym sa vykaka...nemozem mu davat ani jedla ktore nafukuju, nic take ako fazula a pod...lekarka mi poradila ze ked budem varit strukoviny pridavat mu do toho rascu...no vsak uvidime...nejak som jej prestala verit a nezda sa mi zeby bolo normalne aby pri normalnej strave sme sa trapili stale zo zapchamy...ale chystam sa aj tak zmenit lekarku tak uvidime...a ozaj objednala som Filipkovi darcek na prve narodeniny🙂)) toto http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

cicimon
23. mar 2011

@karmelka77 my sme dnes tiez boli na ockovani a tiez ockovanie v 15mes.... nevies ci to bude len ockovanie alebo aj poradna?
ale ma pekne miery, tak podla mna v poho

karmelka77
23. mar 2011

@cicimon no dnes sme mali mat len ockovanie a spojila to s poradnou, podla mna ked si uz tam tak zakladne veci spravi tiez🙂) miery ma v pohode, je to fajn...na zaciatku to vyzeralo aky bude tucko a teraz pozeram ze od 6 teho mesiaca pribral iba 1,5 kg🙂)) a ja ze co nosime uz pol roka to iste🙂))

cicimon
23. mar 2011

@karmelka77 hej, moja tiez nosi uz pol ok to iste ale zas ma len 7,3 kg 🙂)

luka03
24. mar 2011

Ahojte!
My sme boli tiez na ockovani pred tyzdnom. Tiez som sa bala ake to bude lebo aj prve aj druhe ockovanie sme horuckovali a este tyzden po ockovani bola uplne "mimo". Hlavne to druhe ockovanie bolo zle ☹ Ale toto tretie bolo relativne v pohode, teplotka bola este den potom ale nie az taka vysoka. Akurat nozicky nam tentoraz dost opuchli ☹ Ale uz aj to pomaly prechadza. Inak mame 70 cm a 8,9 kg 🙂 A nove/vacsie oblecenie tiez uz nekupujeme tak casto 🙂
No a v 15 mesiacoch zase... 😖 Ale potom by uz mali mat na dlhsi cas pokoj...
@karmelka77 neskusala si ovsene vlocky? To vraj pomaha na vyprazdnovanie. My s kakanim nastastie nemame problemy, ale pravidelne jej varim ovsene/psenicne/jacmenne... vlocky. Len ich povarim vo vode a rozmixujem so surovym jablckom alebo bananikom alebo melonom a strasne jej to chuti 🙂 A nad narodeninovym darcekom uz zacinam aj uvazovat cim dalej castejsie😉 Uz sa nam to krati! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre