Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

p69majka
5. apr 2011

@lenocka84 Ahoj. My sme mali do 10. mes Bebu Ha a potom sme prešli na Bebu Pro3. No je drahá, takže mi to moc nevyhovuje. Hlavne, keď koľkokrát malá nedopije a je si ju dávam do kávy 😀 . lekárka mi vravela, že na normálne mlieko môžeme prejsť v lete, tak to už dajako vydržíme. 🙂

p69majka
5. apr 2011

@aaangella s tým stavaním si nerob hlavu. sestre tak malá chodila tuším až od 15 mes. a dnes je to slečna ako hrom. A čo sa týka držania fľašky, tak si ju drží len sem tam a to musí byť poriadne hladná resp.smädná. Inak ju držím vždy ja a ona sa hrá a robí všetko možné len nie drží fľašku. nelám si hlavu. 🙂

p69majka
5. apr 2011

@karmelka77 tak s tým jedením ako keby si hovorila o našej Sárke. všetko jej mixujem, ale keď s nami vyjedá z taniera alebo keď papá chlebík, rožok, tak zaujímavé, že jej to nevadí a s tým sa nedrhne. 😀 Opica malá. 🙂

luka03
6. apr 2011

@cicimon Jeeeej, torticka vyzera super, urobime aj my 🙂 Ja som akurat rozmyslala nad niecim co je urobim doma aby si z toho mohla dat aj Kamilka, tak skusime toto 🙂 Dakujem za tip. A ta bananova ozdoba je super! Sikulka si 🙂

cicimon
6. apr 2011

@luka03 diki 🙂

luka03
6. apr 2011

@p69majka Aj my mame zatial len dva zubky 😉 A neviem ci sa jej tlacia dalsie ☹ Nam to ide tak nejak pomaly - po mesiacoch. Februar prvy zub, marec druhy zub a uz je april, tak cakame kedy vylezie treti... 😀 Tak drzime palce nech to u vas prebieha rychlejsie a bez problemov ☹

ivka1603
6. apr 2011

Ahojte kočky..........obraciam sa zvlášť na vás, ktoré máte chlapcov 🙂 Bola som včera na poradni s malým a bavili sme sa okrem iného aj o tom, či už malému sťahujem predkožku a tak, že už je najvyyšší čas s tým začať a každý deň to robiť ☹ Malý má už koniec pipíka červeného, ale ja sa bojím, aby som mu viac neuškodila, ako pomohla ☹ čo mám robiť? aké máte s týmto skúsenosti? Mám dve staršie baby a tie nemali absolútne s ničím problémy, tak teraz to musím poriešiť ja, lebo MM sa k ničomu nemá ☹

bublinka144
6. apr 2011

@ivka1603
skus ist pozriet temu Stahovanie predkozky - pomoc!
Ja som sa uz tiez ohladne toho s nasou doktorkou bavila, mne kazala stahovat predkozku uz od zaciatku, samozrejme jemne a najlepsie je to po kupani, ked je vlacnejsia. Take tie zrasty vraj mavaju takmer vsetci
chlapci, treba to postupne pretahovat a tak uvolnovat. V teme najdes vela skusenosti a aj nazorov, hlavne
asi je, ze na celkove uvolnenie a pretiahnutie predkozky maju chlapci pomerne dost casu.

ivka1603
6. apr 2011

@bublinka144
Bublinka, ďakujem za radu....pozerám, že máš o týždeň staršieho syna ako ja a aj ty máš toľko rokov, čo ja 🙂 kedy má malý 1rok?

lenocka84
6. apr 2011

@bublinka144
@ivka1603 ahojky, vidim ze ste sa bavili na temu stahovanie predkozky, my ju stale pri kupani, na konci, a max pokial je vola, inak vobec nie. ziadne nasilie. ale zase dolezite to je, lebo znamej to zakazali, tak nerobila nic a teraz maly musel ist na operaciu.

ivka1603
6. apr 2011

@lenocka84
Ahoj Lenka....ja sa to už bojím robiť, lebo nemám v tom žiadnu prax a malý to mal už červené, tak som mu to trošku natrela framykoinom a zlepšuje sa to....tak teraz to skúsim až po kúpaní, to bude asi vhodnejšie 🙂 Zlaté moje dve babulky, takéto problémy sme teda nemuseli riešiť, ani žiadne podobné 😀

lenocka84
6. apr 2011

@ivka1603 naj je pocas kupania, ja mu ju stahujem ked je vo vodicke, vtedy to ide fakt najlepsie a zaroven sa mu to tam cele oplachne

ivka1603
6. apr 2011

@lenocka84
Ďakujem za radu 🙂

lenocka84
6. apr 2011

@ivka1603 nemas zaco

kika87
6. apr 2011

Ahojte maminy, chcela som sa spýtať, ktoré dávate bábatkám sunar NUTRILON, či by ste nechceli kupovať lacnejšie mame super dodávateľa a čím viac nás bude tým lacnejšie ho možme mať...inak to su také pálky za to, ja chalabohu ešte kojím no už pomaly musím aj prikrmovať tak sa bojím,že sa mi stráca mliečko...som rada,že to nebude vychádzať až tak veľa, myslím, že každé eurko príde vhod na niečo iné, budem rada, ak si navzájom možme pomocť ...ak by niektorá z Vás mala záujem, stačí mi napísať do IP a pošlem bližšie info

miska246
6. apr 2011

@karmelka77 😀 😀 😀 to by si mala fakt blbe oslavovat spolu so svokrou... ja som mala termin porodu 31.3. a svokra mala tiez 30. 3. narodky, som sa modlila, aby nam to nevyslo naraz... A Timka maminu posluchla 😀 😀 😀

miska246
6. apr 2011

@p69majka Aj ja musim malej vsetko mixovat, lebo mi vsetko vypluva, ale tiez chlebik spapa rano bez vypluvania, betarka 😉 😉 😉

bublinka144
6. apr 2011

@ivka1603
no moj ma narodky buduci stvrtok. Ano, sme zrejme v rovnakom veku, ale Ty si uz skusena mamicka, tak mozes radit mne a ostatnym, co a ako. A to je super, ze si s Rastikom zapadla do tohto obdobia - myslim k aprilovym detom.

aaadinka
8. apr 2011

@miska246 ahojky,ak by sa ti potvrdila laryngitida,co si nemyslim,ked ti to uz teraz nepotvrdila doky,tak by bolo supis,keby si aspon pred spanim este kojila,bo deti nachylne na laryngitidu,maju ovela mensie priznaky,ak maju aspon nejaky prisun materskeho mlieka.To mi potvrdili viaceri lekari.Ale pokial si nedostala fenistil alebo rectodelt cipky,tak sa nemas coho bat,ak by to bola laryngitida,tak musela byt velmi mierna a to nemusi znamenat nic.🙂

aaadinka
8. apr 2011

Joj baby,mala nam spadla pred troma dnami na hlavicku,tak som bola v strese....Boli sme aj na rengene,na chirurgii sa to dokymu nezdalo,povedal, ze to moze byt aj prasklina na lebke,tak to poslal este k jednej doktorke,co sa zaobera rengenovymi snimkami,ta povedala,ze to nema ani prasknute ani zlomene,boli sme aj na neurologickom vysetreni a vyzera byt vsetko v poriadku....Len musim zo pat dni sledovat....Inak este nemame za sebou ani to tretie ockovanie,az v pondelok pojdeme,kedze sa nam toto stalo.Na rengenovej snimke sa zasmiala doktorka,ze kolko zubov sa nasej malej tlaci naraz,vraj vsetky stolicky,my mame teraz 9 zubov a vraj nam v najblizsej dobe caka hufny narast.Mala je sinter jak omega,stvornozkuje,stavia sa pri nabytku ,ked sa zabudne tak sa pusti,ale to len na chvilku.Okolo stola robi kroky a prestupi ku gaucu a tam popri gaucu krockuje dalej.No a ked sa staval popri stole,potkla sa o svoju nozicku a bac....Joj krvi by sa mi nedorezali,tak som sa triasla....Otras.My budeme oslavovat v stredu 13.,a to vam poviem , ze to bude oslava asi za vsetko 🙂)))

aaadinka
8. apr 2011

@luka03 Ahojky,ty si mi pisala,ale asi to malo byt pre niekoho ineho 😀.My mame doma behajuceho sintra,praveze ju nahaname po byte,co sa neda zastavit xixixi a flasku my nedrzime,bo nasa z flasky nepije.Ju z cumlov napina,ona maximalne ked sa chce napit,tak len rovno z pohara 😀.Akurat som rozmyslala,ze keby chcem prestat kojit,ako to urobim,ked jej nebudem moct davat mlecko z flase.Napije sa sice z pohara,ale to zase nie je taka zdatna aby z neho vypila 2 deci mlieka.....

aaangella
8. apr 2011

ahojte zajtra mame narodeniny ideme ku babke a dedovi oslavovat tam nas caka napecene mnam 😉

miska246
8. apr 2011

@aaangella Ahoj, aj my zajtra ideme oslavovat, ja mam vyriadeny cely byt, uz len zajtra poumyvam podlahu a spravim chlebicky... Torta je uz v chladnicke, mnam mnam 😝 😝 😝 Prajem peknu oslavu 😉

aaangella
8. apr 2011

@miska246 aj my vam ja nemam doma muza bohu zial dojde az v nedelu tak idem oslavovat ku mojim rodicom mamina uz pecie tak sa tesim a s muzom oslavime v nedelu

karmelka77
8. apr 2011

Cafte baby, tak mi sme oslavili🙂) fotky som uz nahodila🙂) je to nezabudnutelny pocit vidiet krpca takeho vyhukaneho a stastneho🙂)) zelam to iste aj Vam 🙂)

maya30
9. apr 2011

@karmelka77 super fotky, vidno ze Filipko bol vo svojom zivle pri tolkej pozornosti a darcekoch 🙂 Aj torta vyzerala super, ja budem piect sama, takze na taku sa asi nezmozem 😉 ale zajtra mame tiez oslavu (meniny) a spravila som tu jablkovu na ktoru je tu recept vyssie tak som zvedava ci si ju nebudem jest sama..ale vyzera dobre 🙂

karmelka77
9. apr 2011

@maya30 gratulujem igorkovi k meninkam🙂)) a dakujeme aj my🙂) ja som to vyriesila tento rok tak ze som vsetko kupila, aj tortu aj oblozene misy🙂) co uz krpec mi neda dychat niekedy a posledne dni bol stale na mne zaveseny a uz je vidiet aj preco - vykuka nam prva stolicka🙂) ale svina jedna dobre dlho ide von...ale uz je kustek maly vonku, tak dufam ze uz bude cela zachvilu...

miska246
10. apr 2011

Ahojte, tak my uz mame oslavu za sebou, dala som aj nejake foto 😉 😉 😉

luka03
11. apr 2011

@aaadinka Ahoj! Jasne, prepac, malo to byt pre @aaangella 😀 Ale super, ze vy uz behate! 😀

kika29
11. apr 2011

@aaadinka a ako je malej? my sme mali niečo podobné ale to mala Lea len 1 mesiac ked spadla aj s autosedačkou. nás v tedy nechali v nemocnici na pozorovaní.
držím palce nech ste ok. aj my máme doma šintera neposeda. v jednom kuse len striehnem kde sa kedy postaví a ide. chodiť chodí len keby aj vedela sadnúť a nie padať. joj a tie zuby že 9 máte no my len 3 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre