Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
27. jún 2011

@lenushka nie je to skoro podla mna, akurat🙂))

aaangella
27. jún 2011

ahojte Babule pocuvajte vcera sme boli v Zoo vo Viedni ja vam chcem len napisat ze ked budete moct chodte sa tam pozriet je to ale na cely den chodenia ale ja aj mala aj muz sme boli uneseny ja som krajsiu Zoo nevidela naozaj nadhera

luka03
29. jún 2011

@lenushka Ahoj! My prave riesime presne ten isty problem. Tiez sme presli na jeden spanok medzi pol 12 a pol 2 az 2 (ked mam stastie, tak spi az do pol 3 😉 ) a tiez som rozmyslala, ci jej dat obed pred tym alebo potom... Ale stale som dufala, ze sa to nejako utrasie, ze sa ju pokusim "udrzat pri zivote" aspon do tej dvanastej, nech sa o pol dvanastej este naobeduje lebo potom o druhej sa mi to zdalo uz neskoro, o jedenastej zase skoro, lenze potom to zase nesedelo s desiatou a s ranajkami a ak by obedovala uz o 11 tak potom by musela dvakrat olovrantovat aby vydrzala do vecera... no co ti poviem, dilema 😀 Ale vyzera to tak, ze uz sa nam to utriaslo, uz par dni mi zaspi o pol dvanastej a nesnazim sa ju udrzat hore, vyriesila som to tak, ze jej o 11 davam desiatu, tym padom ani nejde spat hladna, obeduje ked sa zobudi teda okolo tej druhej (co na jednej strane ani nie je nejak extra neskoro podla mna na obed ani nemusi potom 2x olovrantovat) a vyzera to tak, ze nam to takto bude vyhovovat takyto rezim. Takze u nas to vyzera tak, ze rano vstane okolo 5:30 (v lepsom pripade ako napr. dnes o 6:30) to si da hned mliecko, potom okolo 7:30-8:00 ranajky; okolo 11 desiata, okolo 14 obed; 16:30 olovrant; 19-19:30 vecera a pred spanim okolo 8-8:30 este mliecko. 😵
Vam sa to uz nejako utriaslo?

karmelka77
29. jún 2011

@luka03 cafte 🙂)) ked tak citam, musim ti napisat - u nas tento tyzden vladne chaos lebo sa snazim filipka tiez preorientovat na jeden spanok - vysledok sa uz dostavuje🙂) teraz spi od 10.40 uz 2 hod. a 45 min,🙂) nechapem, ale fajn, uz sa aj nudim...a predpokladam ze spat uz nepojde...co sa tyka toho jedenia filipko si zacal sam pocuvat intervaly z 3 hodinovych na 4 niekedy az 5 hodinove...idu mu dlasie zuby a po troch hodinach my nechcel jest...a zacina sa nam posuvat aj ranne vstavanie - vcera o 7.00 dnes o 6.30:)) konecne, uvidime dokedy...ja ten obed neriesim, on desiatuje okolo 9 tej ked vstane okolo 6 tej...a potom az ked sa zobudi, cuze dnes je uz vyse 4 hodin bez jedla a zatial ok. Oni si to podla mna este posunu tak ze pojdu spat az okolo 12 tej cize sa im bude moct dat obed v normalnom case...ale je to fuska ten jeden spanok, lebo aj rano von s nimi a potom cele poobede az do vecera🙂))

miska246
29. jún 2011

Ahojte, takze sa pripajam k otazke jedenia. My sme na tom presne tak isto, mala vstava rano okolo 7.00 , kym sa ja rozhybem, ranajkuje sa okolo 8.00, okolo 10.00 je desiata, o pol 12 je obed - nasilu jej netlacim, spapa kolko chce sama, ked sa zobudi okolo 15.00 dopapame obed, okolo 17-18 nejake ovocie, okolo pol 8. kasa a tesne pred spanim okolo 21.00 mliecko - cca 170 ml. Tiez sme najprv obedovali az po spanku, ale niekedy sa mi stalo, ze sme isli obedovat aj okolo 15.30 - 16.00 a to sa mi uz zdalo neskoro. A tak som zacala pouzivat tento system a musim povedat, ze funguje... 😝 😝 😝

miska246
29. jún 2011

@karmelka77 Verim Ti, ja som na tom tak isto... Musi sa ist von aj doobeda, aj poobede, lebo by sme sa doma asi zblaznili... 😀

luka03
29. jún 2011

@karmelka77 @miska246 no nie je to veru ziadna sranda robit im program aj doobeda aj poobede. To doobedie nam este ako tak utecie ale tie poobedia...
Inak my sme dnes mali otrasne poobedie. Idu nam vsetky styri stvorky a asi preto bola Kamilka dnes ako naspeedovany zajacik Duracel, este horsie. Behala, lietala, preliezala, valala sa, skakala, popri tom si alebo nieco vkuse dzavotala alebo mrncala a jajkala a stale si nieco hryzla, no poviem vam, ze sa nezastavila ani na 5 sekund a to neprehanam. Ja uz som znej bola taka unavena a nervozna. Teraz uz nastastie spi, sa unavla riadne, tak som zvedava aka bude noc.

karmelka77
29. jún 2011

@luka03 zlata🙂)) to ja mam stale🙂 dnes mi napr. normalne zdrhol v avione z jednej takej hracej plochy co tam je...normalne si nasiel vychod a rozbehol sa do davu medzi obchody a ja vyzuta kedze sa tam nemoze ist v topankach a utekaj za nim a este aj kocar ber🙂) som mala co robit aby som ho chytila a potom som s nim musela behat po celom avione, normalne to cele prebehol...az pristal jednej tete na zadku🙂) ako sa ta zlakla, lebo sa jej chytil rovno za zadok🙂) som sa smiala🙂)) takze mi ficime na redbule asi🙂) to ma z toho ze dnes spal 3 hodky vkuse nakoniec🙂)

aaadinka
29. jún 2011

No baby , my to mame tento tyzden tiez riadne divoke....Mala si posunula spanok z desiatej na dvanastu a spi tak hodinu max 1 a pol hodky - to len cumim,kolko prespia ti vasi spaci 😀.No ale zase o kusok lepsie to mam v noci,bo nasa mala ide spat o 20- 20.30 a spi tak do pol deviatej 😀 😀 😀,takze aspon to ma tesi....Rano jej davam mlieko,potom presnidavku,obed jej davam okolo 14 tej a potom sme uz vonku,takze tam jej davam na olovrant bud nestle puding alebo co jej vezmem so sebou.Vecer zase kasa a mlieko pred spanim.Mala nie je nejaky velky jedak aj ked na to velm i nevyzera .V nasom okoli je jeden chlapec mladsi od nasej malej a ten vazi 9 kg,ta nasa uz taha na 11 kg 😀,neviem teda presne kolko vazi ,ale pocitam , ze okolo 10,7 uz isto ma....

lenushka
30. jún 2011

@luka03 Ahoj, dakujem 🙂 Noo, dnes isiel maly konecne asi po tyzdni spinkat o 11tej, zaspinkal asi o pol dvanastej, a teraz ho uz pocujem, ze je hore 🙂 Takze do polhodinky ideme obedovat 🙂 Ale on mi nechodi hladny spinkat. Minimalne preto, ze chodi spinkat s mlieckom 🙂 Vypije mi aj 210ml, obas i troosicku viac 🙂 (Niekedy menej, ked zaspi skor, ako dopije 🙂 ) Ja dufam, ze uz to bude dobre, lebo obedovat okolo tretej nie je take strasne... ako o piatej 😀 Ale paci sa mi aj @miska246 Miskin nazor alebo tip, ze pred spinkanim zje nieco z obeda.. a po vyspinkani zvysok 🙂 No uvidime 🙂
Dnesny den sme mali tak, ze vstal pred siedmou, pred osmou papal jogurt a chlebik, asi 10:20 papal vyzivku jablckovu a tak o tej jedenastej dostal mliecko a pekne zaspinkal. Teraz sa naobeduje a potom, ked si bude prosit, dostane opät nejaku vyzivku a vecer, pred kupanim kasu. Do postielky opät mliecko a spinkame 🙂 Tak ja dufam, ze "zly" spinkaci tyzden presiel a bude dobre.
Inak, mame "len"6 zubkov a uz sa nam prerezava prava spodna 2-ka. Hore ma 4 zubky, ale mam pocit, ze uz dlho tam vidim po oboch stranach bodky, akoby mu isli stolicky. Myslite, ze mu mozu ist skor stolicky ako ocne zuby? Alebo to su ocne tak daleko?? 😒

karmelka77
30. jún 2011

@lenushka nam ked isli stolicky tak boli 4 bodky🙂)) ale mozno aj ano,lebo ako to tak citam tu na MK tak vela bab pise ze idu skor stolicky ako ocne...ale aj tak su svinuchy vsetky...🙂)) Inak my sme vcera isli spat v podstate hladny a spal 3 hodky takze ten hlad im urcite nebrani v spanku🙂) asi je problem niekde inde...🙂) my sme dnes spali cez obed 1,5 hodky lebo sused Filipka zobudil a sme hore a zivy🙂)) velmi rychlo si zvykol na jeden spanok, lebo ked som ho skusala dat este okolo 4 tej spat ani za svet...

aaangella
30. jún 2011

ahojte aj ja sa pripajam tak my vstavame okolo 7 to jej dam mliecko o 9 desiatu a ide hajat na hodku o 12 obed o 13 ide spat hodku a pol o pol 4 zase papkame vyzivu alebo jogurt a o 19 kasu a o pol 8 uz spinka az do rana.Tiez by som uz chcela prejst na 1 spanok ale ona je doobeda tak strasne unavena ze by mi aj tak aj po stojacky zaspala tak neviem ako to mam spravit 😀 takze zatial spime 2 krat za den

lenushka
30. jún 2011

@karmelka77 🙂 Takze to naozaj mozu byt uz stolicky 🙂
@aaangella My sme presli na jeden spanok nejak plynulo 🙂 Maly mi spaval 2x- od 10-tej do 12-tej a od druhej do 4tej. A odrazu, ked som ho dala do postielky ako zvycajne, nechcel spinkat. Zaspal stale neskor a neskor a to s placom ☹ Tak som si povedala, ze ked nechce, nebudeme sa trapit... Tak som ho dlho davala spinkat o 11tej a spal do jednej, druhej a potom uz nechcel a o 6tej som ho uz predsa nemohla dat spat na poobednajsi spanok 🙂 Tak chodil pekne spinkat o poj osmej, lenze po okupkani ozil :D a tak zaspaval az okolo pol deviatej 😒 Teraz sme mali tazky tyzden, chodil mi spat az okolo pol druhej (a neskor) a vstaval az o piatej! ,raz o siestej 😅 A konecne to vyzera, ze to bude opat v starych dobrych kolajach 🙂 ze nabehneme opat na system 11:30-14:30 🙂 Tak vela stastia 🙂

aaangella
30. jún 2011

@lenushka asi to uz zacnem aj ja skusat a uvidim mozno mi tiez prespi aj 2 hodiny citam tunak o stolickach nam vysla prva styrka dole ale zda sa mi ze nam to ide dajak blbo hore mame len jednotky dole mame ze jednotky jednu dvojku a jednu styrku a ta stolicka nam dala zabrat ale uz je cela prerezana

lenushka
30. jún 2011

@aaangella Jeej, moja zlata 🙂 Musi vyzerat bohovsky 🙂 😉 Zlataaa 🙂 Ja som zvedava, ako bude vyzerat nas maly, lebo doteraz ma krasne zubky, je s nimi rozkosny a ked mu teraz vyjde dole treti, tak uvidime, dokedy budeme cakat na 4. spodny 🙂 Bude vyzerat asi velmi zabavne 😀 😎 😒

luka03
30. jún 2011

@lenushka @karmelka77 no tak to mame podobne rezimy 😉 Ale aj ja som zacala rozmyslat nad tym co pisala @miska246 akurat, ze my sme doobeda cely cas vonku a vonku aj desiatuje o tej 11 a ked potom prideme domov tak uz mi o pol 12 zaspava na prebalovacom pulte tak si neviem predstavit, ze by som sa este pokusala ju nakrmit. Tak opbeduje az ked sa zobudi a hotovo. 😉
@lenushka Inak co sa zubkov tyka, tak podla mudrych kniziek by mali ist najpr dolne jednotky, potom horne jednotky, dolne dvojky, horne dvojky, potom stvorky, potom ocne a nakoniec patky. Nam idu zubky tak vselijak, najprv dolne jednotky (ale nie v pare ako by mali ale vyse mesiaca mala len jeden zubok 😉 ), potom horne dvojky a az potom jednotky a teraz nam idu stvorky pricom dolne dvojky este nemame... Takze je to indivindi, kludne vam moze vyrasit nejaky uplne "odveci" zubok 😀 Mne je uplne jedno ktory a kedy, hlavne nech uz su vsetky vonku! 😒 Kamilke rastu strasne pomaly, aj tie co ma uz prerezane davno ma stale este len take malinke a predpokladam, ze rovnko pomaly sa aj prerezavaju, tak kym nam vyrasia stolicky tak s mm zosedievieme 😎
@karmelka77 s tym hladom to tak asi bude, ze so spankom to nema nic spolocne, aj ja som si uz vsimla, ze raz spi tolko a raz tolko bez ohladu nato ci je napapana alebo nie, ale zase ked sa pred spanim nenapapa, tak potom hned ako sa zobudi je nervna a chodi mi za ritou a mlaska, ze akoze papat a kym jej naservirujem, tak mi pili usi kdezto ked sa zobudi v pohodicke a nevyhladovana, tak mam cas vklude jje nachystat 😀 to je asi jediny rozdiel 😉
@aaangella to vobec neries 😎 to sa vyriesi same ked nastane cas. Zatial si uzivaj dva spanky a ked bude cas prejst na jeden, tak to urcite spoznas a detaily doladis "za pochodu" 😉 Z nejakeho konkretneho dovodu chces prejst na jeden spanok?

aaangella
30. jún 2011

@luka03 ahoj nemam ziaden dovod len kazdeho co poznam tak vraj o tomto case uz im deti spali len raz a povedali mi ze ked ju dam raz tak si ten spanok predlzi lebo teraz mi spava ze doobeda hodinu a poobede hodinu a pol tak preto som to chcela uz skusit ze keby som je dala raz ci by si nepospala aj dve hodiny ale ona je po ranu hrozne unavena ledva vydrzi hore dve hodiny a uz si drzi usi a to znamena ze je uz hrozne unavena tak si neviem predstavit ako by som ju udrzala do 11 asi by to bolo pre nu trapenie a stymi zubkami si ma potesila nam teda tiez barz jako rastu

karmelka77
1. júl 2011

@aaangella my sme spavali tiez tak ako vy este do minuleho tyzdna. Ja som sa "nahnevala" a od pondelka tvrdo nastavujem 1 spanok...Ale ocividne to mlademu nevadi🙂)) Ja som to spravila tak ze v case ked byval doma uz nervozny a chcel ist spat uz okolo 9 tej idem s nim von, na ihrisko, alebo niekde do obchodu...tym ho natiahnem...len ked idem niekam autom tak ho potom celu cestu domov musim byt lebo my zaspava v aute...no a je pravda ze sa spanky predlzia ale nie je to pravidlo...uz mi spal tento tyzden 3 hodky co sa mu v zivote nepodarilo, ale vcera napr. spal 1,5 hod. lebo ho zobudili susedia, ale predstav si vstal o 12.30 a normalne vydrzal az do vecere, napriek tomu ze sme boli zavrety doma kedze vonku lialo...inak ako hovori
@luka03 uzivaj si dva spanky, ja sice nastavujem maleho na jeden ale som skonstatovala ze 2 boli dobre aspon na to ze clovek mal dva krat za den pokoj🙂) lebo tieto sluzby pri jednom spanku su dost narocne...🙂)

aaangella
1. júl 2011

@karmelka77 to ti verim ze je to narocne dakujem za radu este necham radsej dva spanky a uvidim ako to pojde dalej Andrejka je od narodenia spachtoska ked bola malinka tak spala ze 3 hodiny a pol hodinu bola hore a to bolo cele dni 😀

karmelka77
1. júl 2011

@aaangella to iste bolo aj u nas budila som ho iba na jedlo...ale teraz som zistila ze ten jeden spanok ma nieco do seba, lebo sa nam posunulo aj ranne vstavanie..on mi vstaval o 5-6 tej...a teraz uz potiahne aj do 7 mej...tak na jednej strane som rada ze sa aspon vyspim 🙂)

lenushka
1. júl 2011

@karmelka77 @aaangella @luka03 Ja som spokojna, ze mi spinka raz za den, pretoze ked spinkal 2x, mali sme rozbity cely den a nemali sme ani kedy ist von, ani do obchodu, ani nic lebo sme hned museli "utekat" domov, aby mohol spinkat. V kociari mi nikdy nechcel spat a ked, tak len kraatucko. Aj teraz mi v kociari zaspi, len ked je extremne unaveny. To sa stalo asi za poslednu dlllhu dobu 2x. Takze nam to vyhovuje 🙂

karmelka77
1. júl 2011

@lenushka ved aj ja som ho koli tomu donutila na jeden spanok, lebo uz nebolo kedy poriadne chodit von a ku koncu mi uz strasne vela zacal spavat...cize viac cez den spal ako bol hore...🙂)) preto som rozmaznana🙂))

aaangella
1. júl 2011

ahojte juj asi budeme chory teraz sa ma muz pyta neni niejaka tepla malinka chytim odmeram teplotu a 38,2 tak som zvedava co sa ukaze zajtra lebo zatial ani sopel ani kasel nic mozno to bude ta stolicka ☹

karmelka77
1. júl 2011

@aaangella no len bacha lebo pri zuboch by nemala byt teplota vyssia ako 37,5...drzim palce

bublinka144
2. júl 2011

Zdravím všetkých, po čase chcem aj ja prispieť. Náš malý prešiel na jedno spanie sám nejako automaticky, zaspáva medzi 10.15 - 11.30 h a spí tak 1,5 až 2 hodiny. Potom obeduje. Spať chodí medzi 20 - 20.30 h a vstáva medzi 6 a 7 h. Byť v kočíku začína byť problém, stále chce chodiť - jasné že svojím smerom. Do auta sa teší, ale nejaké dlhšie trasy sme s ním už dávno nešli, teraz nás čaká také niečo 2,5 hodinové, tak som už zvedavá, ako to dopadne. Očkovanie by mal absolvovať v tomto mesiaci, zúbkov máme deväť, Hore šesť, dole tri. Dovolenku momentálne nemáme naplánovanú, možno až v septembri.
Želám všetkým rodičom aj s ich ratolesťami pekné leto, mnoho zážitkov a všetko absolvujte v zdraví a spokojnosti.

aaangella
2. júl 2011

tak nevyzera to dobre celu noc teplota a Nurofen syrup mi ju nechce stiahnut stiahne ju na 38 a to je vsetko skoro nic nepapa a dnes zatial stale teplota takze robim zabaly a kazdu hodinu a pol ide spat zatial ani kasel ani sopel nic len ta teplota mate s tym niekto skusenost ? a viete mi poradit po nurofene kedy mozem dat napriklad Paralenovy cipok ze kolko hodinovy rozdiel ?

ivka1603
2. júl 2011

@aaangella paralenový čipok u nás zaberá do 30minút a máme pokoj na 5-6 hodín....prečo si nedala hneď na začiatku teploty čipok? 😒

aaadinka
2. júl 2011

@aaangella
@ivka1603 Nam napr sirup Nurofen zabera lepsie ako cipok.Mala bola prakticky,ako som uz pisala, do desiateho mesiaca stale chora,stale s teplotou.Takze ja mam toho poskusaneho dost.Na pribalovych letakoch mas podla hmotnosti napisane kolko mozes podat malej danej latky v danom lieku.Nurofen maximalne 10-12 ml suspenzie dostat denne - to zalezi od vahy a cipok sa moze kazdych 6 hodin.Ja som davala po siestich hodinach na striedacku,tak mi to poradila moja doky a xkrat na pohotovostiach....Posledne nam ale cipky vobec nezaberali,tak som striedala panadol sirup s nurofenovym.Ale ak ti mozem poradit,tak si kup pepermitovy olej a ak nebude mat tvoja mala zimnicu (nebude mat studene ruky a nohy),tak ten pepermitovy olej zarob s vlaznou vodou a obkladaj malej lytka.Paradne to stahuje teplotu,teda aspon nam to zaberalo...Moze byt aj eukalyptus ak nezozenies pepermit....Snad vam bude lepsie.Mala nebola uz pol roka chora - nechcem to zakriknut,ale ked si na to spomeniem,tak je to strasne.Drzte sa....

karmelka77
2. júl 2011

@aaangella striedat mozes po 3 hodinach napr. Nurofen s paralenom, ak nezabera sirup daj cipky, u nas cipky zabrali okamzite...ak ma taketo vysoke teploty moze to byt 6 ta choroba, 3 dni vysoke teploty a na 4 alebo 5 ty sa ti vyhadze na celom tele...nemate ine priznaky tak to bude asi toto...davaj bacha na to aby ti apson pila aj keby nejedla, ale pit musi, davaj ked aj striekackou alebo lyzickou...

cicimon
2. júl 2011

@aaangella nebude to siesta choroba? moja mala 3 dni teploty cca 38,7 , prvy den 39 a nakoniec to bola siesta choroba... tiez nic nejedla za cely cas co bola chora, max 1 vyzivy za den sme do nej dostali a to bolo vse

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre