Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lenocka84
3. aug 2011

@luka03 ja som si uz davnejsie povedala nejdem uz nic o tom citat, vacsinou su to len velke bububu a co ma prist pride, ci dam alebo nedam ockovat

luka03
3. aug 2011

@lenocka84 to je asi najlepsie 😉 a uz sme aj tak pichnuti, takze uz je jedno 😒 ako vravis - co ma prist pride 😉

maya30
3. aug 2011

caute baby nas ockovali minuly tyzden v utorok a od nedele sme mali 2 dni v kuse teploty, okrem toho mu nic nebolo, bola som pre istotu aj u doktorky ale vsetko v poriadku...tak ako vas citam mal to asi z toho ockovania, lebo uz ho to aj preslo 😒

karmelka77
3. aug 2011

@luka03 to mas ako s rotavirusom - ked je niekto ockovany moze ho dostat ale zevraj jemnejsiu formu...ked som sa pytala doktorky ci ockovanie proti rotavirusu zaruci ze uz ho nedostane povedala ze nie, ze rotavirus je len na tie najtazsie formy, ale tie lahsie mozu dostat...ono to moze zmiernovat priebeh to je fakt...ale tato vakcina sa mi nejak nezda...ale ked uz je povinna co uz...nic ine nam neostava len dufam ze okrem teplot sa nic ine neudeje🙂)) a to Vam pichli 1 injekciu??

luka03
3. aug 2011

@karmelka77 no ved mne sa to tiez nejak nezda. ja viem, ze je to tak aj napr s ockovanim proti chripke, tiez ti to nezaruci, ze nedostanes nejaky iny tip ale pri tomto som si myslela, ze je to "zaruka" ako ked prekonas kiahne a prd makovy ☹ no ale co uz.
hej, jednu injekciu do nozicky. celkom fajn to zvladla a asi to bude fakt bez teploty, lebo my sme teplotovali zakazdym a teraz uz isla spinkat a zatial nic (klop klop) tak uvidime.

maya30
3. aug 2011

@luka03 nam to pichli do ramena 😕 😕 😕

karmelka77
3. aug 2011

@luka03 pozor ale pri tomto ockovani teplota moze vybehnut aj o tyzden!! Len aby si sa potom nezlakla🙂

karmelka77
3. aug 2011

@maya30 sranda inak ze kazdemu inde, som zvedava kam nam, ale my este nemame termin...ja vyckavam kym budeme v poriadku uplne...tri tyzdne sme hnackovali tak ho musim nechat sa trochu pozviechat, kym dam donho dalsie svinstvo🙂))

luka03
3. aug 2011

@maya30 nam do nozicky, tak hadam vedia co robia 😨

maya30
3. aug 2011

@karmelka77 nam vyskocila na 6.den 😔

luka03
3. aug 2011

@karmelka77 nemate sa kam ponahlat, nech sa Filipko pekne zotavi a pozviecha 😉 ako sa inak mate?

karmelka77
3. aug 2011

@luka03 treti den nehnackuje tak uz dobre...odkedy isiel tatino do roboty tak konecne pekne papa a necha sa aj prebalit...to je inak hrozne jak on vymyslal ked mal tata doma🙂) inak uz spime na velkej posteli a vyzera ze to bol dobry tah, krasne spinka, nebudi sa, uziva si to🙂)) a ja tiez lebo aj dlhsie pospi🙂)) inak pohoda...a vy??? okrem ockovania...🙂))

luka03
3. aug 2011

@karmelka77 no inak to som sa ta chcela spytat, ze normalne ma svoju vlastnu postel velku? nepada z nej? Inak asi je to dobry napad, lebo aj Kamilka sa tak vrti a kruti vkuse v tej postielke a hlavne nadranom sa vzdy tak otlcie o tie mreze na postielke... ale ona by sa pri tej gymnastike co tam predvadza urcite zgulala dole. by sme ju museli vankusmi poobkladat alebo co 😀 ma ta Filipkova postel zabradlie?
inak sa mame dobre, koncom augusta sa chystame este na dovolenku tak uz sa tesim 🙂 inak nic nove, kazdy den sa chodime hojdat a najnovsie objavila caro smyklaviek... 😀

karmelka77
3. aug 2011

@luka03 prosim ta ved aj my robime gymnastiku v posteli a cim vacsia postel tym vacsie kusky🙂)) my sme to vymysleli tak ze sme dali postel do rohu, cize z dvoch stran mas stenu, zpredu sme kupili zabranu na postele co sa normalne predava a posledna strana je vyriesena kreslom, otocili sme ho operadlom k posteli...pod nim su tiez vankuse, lebo som sa bala ze sa bude chciet stavat ako v posteli a tieto zabrany na postel su proti vypadnutiu v spanku a nie pre kaskaderov 🙂)) cize nizke...ale predstav si ked sa zobudi tak si pekne klakne na kolienka a vykrikuje kym neprideme🙂)) takze uuuplnaaa pohoda🙂)) nebat sa toho a ak mas pocit zeby jej bolo lepsie na velkej umozni jej to, vzdy sa moze vratit do postielky🙂)) a kam idete na dovolenku?? Ja uz nemam chut po Chorvatsku🙂)) alebo lepsie povedane sil🙂)) smyklavky - no mama chystaj sa🙂) mne raz isiel filipko po dvoch zo smyklavky ale dopadlo to dobre nastastie🙂) Ozaj ty vies o tom velkom ihrisku pri NTC - cku??? Lebo to mas blizko a tam je to lepsie ako na strkovci o milion %🙂))

karmelka77
3. aug 2011

Inak baby akoze depku som mala vcera - tak tri dni spava filipko na velkej posteli - cize postielku ideme uz poskladat a schovat, a vcera sme rozoberali uz aj ohradku - lebo som ju pozicala kamoske lebo ma dve deti s malym vekovym rozdielom a vacsia robi zle mensej...a ja som ostala jak obarena, ze postielka fuc, ohradka, ze co to mam doma za velkeho chlapa🙂)) som si nemyslela ze taketo nieco moze so mnou zamavat🙂))

aaangella
4. aug 2011

ahojte dlho som tu nebola boli sme v chorvatsku vyse 2 tyzdnov a bolo super malu som nemohla z vody vytiahnut spala tiez velmi dobre takze sme si oddychli aj my cestu ´zmalka na jednotku aj koli tomu ze domov sme isli cez den a bolo to 980 km ale bola perfektna ani nezaplakala 😀 to skor ja som sa bala

maya30
5. aug 2011

@karmelka77 to Filipko spi sam vo svojej posteli alebo s vami v manzelskej ? Ja som uvazovala o zruseni detskej postielky ale ako sa nam raz v noci prebral a spadol z manzelskej postele tak som to prehodnotila a teraz ho davam cez den zas do tej jeho a vecer kym ideme spat takisto...

@aaangella aj Alexko spaval pri mori ako dudok, som tak tajne dufala ze mu to aj doma vydrzi no a zas vstavame o pol piatej az piatej 😖

U nas to vyzera tak, ze teplota nebola z ockovania ale mame siestu chorobu 😒 vcera sa Alexko vysypal takou krupickou v hornej casti tela a dnes to pokracuje smerom dole, zatial to ma odvrchu az po pas, uvidime co dalej....mlieko odmieta uplne a celkovo s chutou do jedla to nie je bohvieco, tak snad je to ta 6.choroba

aaadinka
5. aug 2011

@cicimon
Teraz dovolenkujeme,mm sa rozhodol ze s nami ostane doma a kazdy den nas vezme na dovcu.Dnes sme sa ale paradne pohadali takze mame po krasnom vikende☹

karmelka77
5. aug 2011

@maya30 on spi sam vo svojej izbe na velkacskej posteli, cize klasickej valende🙂)) ma to z kazdej strany istene takze nepada...🙂)) a je to super, krasne spinka, dnes mi cez den spal 3 hodky a musela som ho budit🙂)) odporucam🙂)) tak nech Vam vyrazky cim skor prejdu🙂))

maya30
6. aug 2011

@karmelka77 a co mate po stranach, nejake bocnice ? Nieco musim aj ja vymysliet lebo izbicku ma uz zariadenu, len sa este neodvazim nechat ho tam sameho...

karmelka77
6. aug 2011

@maya30 postel sme dali do rohu ku stenam takze z dvoch stran je stena, z prednej strany je pritlacena komoda a zabrana na postel to sme kupili a zo strvtej strany je pritlacene kreslo🙂)) mozno budes prekvapena ked ho das sameho do izby ze mu to bude vyhovovat a bude aj viac spat🙂))

aaangella
8. aug 2011

baby bola som bratrancovi na svadbe a chytila som kyticu jupiii tak mozno aj u nas bude svadba.Inac tlacia sa nam ocne zuby mala bola tuto noc 12 krat hore neviete mi poradit dajaky trik na to nej ju to tak v noci neboli chuda ani ona ani ja sa nevyspime
@maya30 aj u nas sa to vratilo a spime zase po starom ale aspon tam sme si oddychli 😀

karmelka77
8. aug 2011

@aaangella ked je moc zle daj jej na noc panadol...u nas to zaberalo, ale jasne ze nie kazdy den🙂))

karmelka77
10. aug 2011

Ahojte maminky. Mam otazku co vsetko uz vedia vase deticky??? Myslim tak ze napr. s akymi hrackami sa hraju, ci napr. navliekaju na tycku kruzky, alebo vedia hodit do nejakeho otvoru napr. trojuholnikoveho spravne trojuholnik, ci vedia udrzat v lopatke piesok a odniest to tak par metrov, odrazat sa na odrazadle, ukazovat kde maju usko a pod. no ved viete co myslim...lebo zacinam mat pocit ze sme bud bribrzdeny, alebo mame "velmi" sikovnych kamosov, podla ich mam🙂))))

aaadinka
10. aug 2011

@karmelka77 tak nasa mala tie kruzky na tycku navlieka asi od 9 mesiaca mozno skor ale stale nie podla velkosti 😀,co sa tyka tvarov vhadzovania do kocky,tak vie kruh,hviezdicku,elypsu,polkruh a stvorec este tusim dva alebo tri tvary stale nevie.Vie kde ma oko,ucho,usta , obocie,vlasy,jazyk, zuby,ruku,nohu,koleno,vie napodobnit vela zvieratiek,odraza sa na odrazadle tiez asi od nejakeho 9.mesiaca, nasa mala je sikovna ale to len kvoli tomu,ze ona nam veeeelmi malo spi,takmer vobec a uplne hlta infosky.Vobec sa ale netrap co vie alebo nevie tvoj,lebo tieto deticky sa ucia velmi rozne a oni sa okolo tusim troch rokov dobiehaju....Niektore rozpravaju velmi skoro,ine neskor a dokonca rozpravaju krajsie ako tie co zacali velmi skoro....Tak sa nehaluz, nech dieta zbytocne nestresujes....

miska246
10. aug 2011

@karmelka77 Ahoj, fajne som sa na tvojom prispevku zasmiala 😀 😀 😀 Nasa Timejka navlieka kruzky na tycku tiez, na odrazadlo este bohuzial nedociahneme 😕 , v piesku si nabera piesok do kyblika, ukazat mi vie iba oci, nos a usta... vieme aj par slovicok - mama, baba, ňaňa- to je mm, havo, teta, ano a to najhlavnejsie mnam mnam 🙂 No a co sa naucila najnovsie? Vsetko co jej dam do pusy mi vypluva po byte... Takze minule som nasla sosovicovu polievku v spalni na plachte, v jej izbicke na koberci som vcera zoskrabkavala hranolky, no a dnes som utierala z podlahy v kuchyni jogurt... 😀 😀 😀 Ale urcite sa nad tym netrap, kazde dietatko je jedinecne 😉 😉 😉

karmelka77
11. aug 2011

@aaadinka
@miska246 baby dakujem🙂)) ja som zistila ze som neskoro zacala s niektorymi vecami ale to len preto ze my sme fakt ze cele dni okrem spania vonku a stale po ihriskach, takze doteraz sme trenovali len tu jazdu s lopatkou v ruke plnou piesku alebo strku🙂)) a ked som krpcovi kupila nove hracky uz take "navliekacie" tak som sa tesila ze to zvladol max. do 5 minut pekne sam...az som narazila na to ze ine super zeny toto trenuju uz aspon pol roka:(( a preto ma to trochu zarazilo...ale tesi ma ze aspon viem ze bude rychlo chapat teraz lebo bunky na to uz ma, a nemusim ho stresovat ze nieco musi spravit v roku aj ked hracka je od troch🙂)) Ale dlhe zimne dni stravene doma prinesu urcite ovocie🙂)) ha ale my zas vieme povedat rrrrr a stale nas to neprechadza, nebolo to len chvilkove🙂)) a cikame pocupiacky do misky a vsade na koberec a podlahu, lebo je to zabavnejsie ako do serblika🙂))

aaangella
11. aug 2011

@karmelka77 ahoj no moja toho tiez moc nevie tiez sme cele dni vonku a hrame sa ale co dokaze je povedat mama tata baba havko dada, potom odrazat sa vie ale len do zadu , ukazat vie pupik a po dome vie ukazat kde ma Keja a kde je kacica,ked poviem nech zmackne hrajucu opicku tak zmackne , a navliekanie kruzkov tiez zvlada ale teraz sa chcem trochu povenovat nech sa mi nauci ukazovat ocka usta nostek.

karmelka77
11. aug 2011

@aaangella tak u nas je to asi presne ako u Vas🙂)) ja som si vsimla ze je to asi naozaj tym ze my chodime domov len spat, aj ked da sa aj vonku ucit aspon casti tela🙂))) takze trenujeme🙂)

aaadinka
11. aug 2011

@karmelka77 rrrr vieme aj my , no ale cikanie nie 😀DDD vidis v tom ste nas obehli 😀DDD

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre