Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

oliinka
25. nov 2009

dobré ranko a všetko naj,naj všetkým katarínkám 🙂

malalady
25. nov 2009

čo sa dneskajz rozoberá?? 😉 😵 😵

malalady
25. nov 2009

inaksie od včera má babulo nejak blbo polohu v brušku.. normalne ma to boli ked chodím 😠

michalag
25. nov 2009

malalady ☹ , dufam ze to rychlo prejde

stacynka
25. nov 2009

ahojte baby,
dnes sa gratuluje vo velkom 😉 tak aj ja sa teda pripajam vsetko naj naj seus a aj inym katkam, hlavne zdravie a pohodove tehu a zdravucke babetka
ja som prave doranajkovala ani som nevedela ze som taka hladna nejak mi zas nechuti uz tri dni...
chystam sa do sprchy obliect, odniest maleho k svokre a o pol jednej poradna... uz nech som doma 🙂

malalady
25. nov 2009

michalag no to dúfam aj ja 🙄 bo je to dost nepríjemne joj 😠

ada_april
25. nov 2009

Cicimon, pytala si sa ci pilates alebo fit lopty. Vyskusala so oboje a ked ti mam pravdu povedat, viac mi vyhovoval ten pilates. Posilovali sme tam chrbat, hlavne potom aj uvolnovali a tiez ine casti tela. A super som sa potom citila, chrbat ma prestal bolet. Ale na fit loptach som bola celu dobu nervozna, napäta - tam treba stale drzat stabilitu a bala som sa celu dobu, aby som nespadla. Aj ostatne baby sa vyjadrili, ze im viac vyhovoval ten pilates.
Okrem toho skontrolujte si na takychto cviceniach vzdy loptu. Kamoske sa stalo, ze sa pod nou praskla - bola trosku vydrata na jednom mieste. Ale nastastie nebola vtedy tehotna. Inak aj sestricka u mojho doktora - ona je aj porodna asistentka, sa vyjadrila ze aerobik pre tehotne /kvoli skakaniu/ a fit lopty urcite neodporuca. Zasa ja si myslim ze ak sa na nich zena nehojda/neskace, tak by sa nemalo nic stat ak vie udrzat stabilitu a nespadne. Lebo kamoska ked prenasala sa takto hojdala na fitlopte a tak sa jej podaril konecne vyvolat porod:0

ada_april
25. nov 2009

blondy, aj mne doktor povedal, ze magne B6 brat mozem. Len mi odporucil, ze si ho mam radsej rozdelit na dve casti, lebo je tam myslim 500mg a ze aby to nebolo vela naraz.

civavava
autor
25. nov 2009

ahojte kocky,

tak som konecne tu, pridala som foto veciciek co nam pribudli do vybavy - vsetko dary od kolegynky, tak sa tesiim 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

kiwinka drzkaj sa , uvidis, ze vsetko bude OK!!!

od vcera som zaockovana proti prasacej chripke, ziadny katastroficky scenar sa nekonal, dokonca ma ani len nebolelo miesto vpichu. Luxemburska vlada ma pre tehotne zeny a pre deticky specialne vakciny bez adjuvantov a bez vsetkych tych kovov, co sa pisu vsade naokolo...takze sa tesim a mam lepsi pocit, ze sme aj s Renuskom chraneni 😉, najma ked v praci vidim to mnozstvo kychajucich a kaslajucich ludi vsade naokolo ....grrrrr 😠

lucinka, krasne meno si vybrala pre dcerku, idem upravit tabulku 🙂)

ada_april
25. nov 2009

Civava, tak to mas fakt uplne super, ani ma nenapadlo, ze niekde naozaj daju spravit specialne vakciny pre tehotne, aj keby to mala byt samozrejmost! To som velmi rada ze aspon niekde takto rozmyslaju. U nas sa toho urcite nedockame.. Preto nechcem riskovat s klasickou vakcinou.
Mozno si ich nakoniec cez teba budeme objednavat:0

civavava
autor
25. nov 2009

adus, ak by sa to dalo, velmi rada by som to doniesla na SK 🙂 tu ponukaju 3 vakciny = Pandemrix pre vacsinu populacie, potom specialnu vakcinu pre tehotne, pre male deticky a pre ludi s transplantovanym organom a este Focetria, tiez pre ostatnych obyvatelov. A je to na uplne dobrovolnej baze.

Tiez si myslim, ze pre tehotne a deticky treba mat co najlepsie veci...a ked som vcera videla, kolko tehotnych mamiciek tam bolo, ako aj mamiciek s malymi detickami, starych ludi, tak som si povedala, ze to nemozu byt vsetko blbi ludia, ktori sa idu dat pichnut len tak, bez rozmyslania...

Ja by som sa mozno tiez nedala, ale robim v organizacii kde je tak cca 10 000 ludi, centralna klima/kurenie, takze tam sa to siri ako mor...minuly rok, ked bola sezona obycajnej chripky, bola som jedna z velmi mala, co som ju nedostala, tak snad ma vakcina ochrani aj pred prasacou ... 😉

civavava
autor
25. nov 2009

a hlasim zatial 10 aprilovych chlapcekov a 7 dievcatiek 😀

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

lucinka1104
25. nov 2009

Dakujem pekne tak ste ma potešili z rodiny nebude nikto suhlasiť,ale no a čo 😀

seuška všetkolen to naj , ľahký pôrod a zdravé dieťatko no a milujúceho manžela 😵

civavava
autor
25. nov 2009

luci, kasli na rodinu, je to vase dietatko a vas vyber mena, podla mna je to nadherne meno a ak sa vam aj hodi k priezvisku, nie je o com...

seuska
25. nov 2009

civavka to je fakt super s tymi vakcinami a pri tvojom pracovnom prostredi je to fakt velka pomoc. hmmm, mozme snivat... Inak krasne dupky ste dostali 🙂 Ako som tak pozerala na tu tabulku tam som tu dlho necitala maxi...?
Ja som mala hned prijemne rano, mi svokra po 3 mesicoch zavolala aj to len k meninam a hned ma tak odfajcila ze som si poplakala hodinku, zas mi dala najavo ze som pre nu nikto! 🙄 Ako moze byt niekto tak primitivny a zakerny to raz nepochopim!

Baby dajak ma od vcera picha c lavom vajecniku, volala som kamoske a ona vravela ze to aj ju, ze to maternica rastie a mozno do vajecnika tlaci... co si o tom myslite?

seuska
25. nov 2009

a dakujem za gratulacie vsetkym... Luci mne sa meno Zoe veeeeelmi paci, ale mam smolu nehodi sa k priezvisku a mm nesuhlasi.... ☹ ale pekne si si vybrala.... 🙂

civavava
autor
25. nov 2009

seuska, moja nestresuj sa kvoli svokre....mimi to citi a bude tiez smutne! aj ja mam trable so svokrom, ale kaslem nanho, on je blby aj na vlastneho syna - mojho mm, tak co mozem cakat ja.....tak radsej ani neudrzujem kontakt, aj ked svokry mi je luto, lebo je to zlata zena, ale pri hentakom despotovi, ma to aj ona tazke...uz teraz sa desim Vianoc ked tam pojdeme, ale nejak to prezijem.... ☹

co uz, rodinu si clovek nenavybera .... ☹ a neboj, kazdemu sa raz vsetko zlo vrati, ver tomu, ze to funguje!

ten vajecnik = tiez si myslim, ze je to kv. maternici, pokial ta ale neboli vkuse, ale len obcas piche. Ak mas bolesti vkuse a neustavaju, tak to povedz radsej dokimu!

minka21
25. nov 2009

babule ja som prisla od dr a musim sa pochvalit🙂 vraj to vyzera na dievcatko 😵 😵 😵 😵 buduci tyzden mam opat ultrazvuk tak ze mi uz povie presne ved sme aj na dievcatku pracovali🙂 a ako krasne spinkalo🙂

cheerlady ty uz vies?sme sa dohodli ze budeme mat dievcatka🙂tak chcem vediet co ty🙂

seus tiez vsetko naj zelam🙂

tantama
25. nov 2009

seuška kašli na ňu........ ta moja ani nezavolá🙂) aj včera tam bol mm a vraj mu povedala že ked dáme Grétku tak sa k nám nebude priznávať 😠 došiel domov ako čert a keď som sa ho pýtala čo jej odpovedal ... tak že vraj nech zabudne kde bývame...no čo už..... presne ako hovorí civavka rodinu si nevyberieš 😉

zuzana1971
25. nov 2009

ahojte babulky vset 🙂

ko naj k meninovym oslavenkyniam 🙂

lucinka to meno je krasne 😵

mne vcera na poradni odporucila lekarka kupit si na bolesti a tlaky bruska magnesium b6 v tabletkach a brat 3x denne 1 tabletku, nie je to na recept

civavka este stale vedu chlapci 😀 , ked som bola v nemocnici tak prvy krat na izbe zo 4 sme cakali 3 chlapcov a druhykrat ked som tam lezala tak tiez 3 chlapci zo 4 co sme boli na izbe, ta stvrta nevedela, babo sa neukazalo, tak teoreticky to mohol byt tiez chlapcek, kamoska ma tento tyzden termin tiez chlapcek a jedna na poradni v cakarni hovorila, ze tiez caka chlapceka 😅

tantama
25. nov 2009

ahoj zuzi ako sa máš už je to trošku lepšie????

civavava
autor
25. nov 2009

zuzi, asi je boom chlapcekov, moje 2 kolegyne tunak porodili min. tyzden chlapcekov tiez 🙂))

zuzkabar1983
25. nov 2009

Ahojte babenky, konecne sa ozyvam aj ja.

Aj ja sa pripajam a Katkam prajem vsetko najlepsie.

Tantama, Gretka je krasne meno. Uz si spominala raz, ze sa tvojej rodine to meno nepaci .... a vtedy sme este nevedeli, ci to bude dievcatko alebo chlapcek a tak sa mi to menop zapacilo, ze som vravela mm, ze ak to bude dievcatko, chcela by som Gretku 🙂

My sme sa cez vikend konecne prestahovali z Irska .... a neviem, co skor, lebo v dome mame ako keby bomba vybuchla 🙂

Dnes som bola na poradni a aj som si potom poplakala. Vsetko bolo v poriadku, vysledky krvi su ukazkove, babatko zdrave, sono v poriadku ..... ale sestricka sa ku mne chovala ako k handre a neskutocne mi nadala, ze co tolko zerem, ze som vela pribrala. Ja mam 7 kg navyse a povedala, ze tolko som mala pribrat za cele tehotenstvo. Zacala mi rozpravat aky budem mat tazky porod, ako budem opuchat a budem musiet lezat v nemocnici .....proste ma uplne zdepatala. Ale ja vobec vela nejem, skor este menej ako pred tehotenstvom ...
Normalne mam z toho depku a to len kvoli nejakej krave!

seuska
25. nov 2009

civavka dakujem za povzbudenie, inak aj moja kamoska to ma tak ako ty, ze jej svokor je despota a svokra superska, poznam ich osobne a je to pravda, ked su uz aj na vlastneho syna protivny tak to je des. Ja sa to snazim hodit za hlavu, len ma to trapy lebo moja rodina je super a maju strasne radi mojho mm a preto je pre mna nepochopitelne ako moze vlastna matka byt taka zakerna k svojmu synovi, mozno keby aj u nas boli tak nastrbene vztahy tak by som to nejak az tak neprezivala, ale clovek pride do novej rodiny a do 5 rokov si so svokrou a svagrinou nevieme na meno prist! Fakt uroven!

Tamtami ta tvoja svokra je tiez vykvet, tiez mi to pride maximalne primitivne ze kvoli menu dietata sa tak zachova, ved na menach principy rodiny nestoja... tiez riadna primitivka fakt...

Zuzi tak co bude vojna, ze sa tolko chlapcov rodi? 😀 😀

civavava
autor
25. nov 2009

ahoj zuzkabar, vitaj doma na SK, myslim vsak, ze si ocakavala asi ine privitanie v domacom zdravotnictve..snad ta sestricka mala len zly den a nebude taka k tebe furt, je to sila, ako sa niektore osoby spravaju k tehotnym zenam...je mi na grc z toho 😒

pritom 7 kg navyse v takmer 6.mesiaci je podla mna uuuplne v pohode....

ale asponze je Patrik v poriadku, tesim sa s tebou!

ada_april
25. nov 2009

Zuzka a to mas akoze podla tej sprostej sestricky drzat hladovku alebo cooo? To by urcite malemu prospelo...
Ja som zatial pribrala 6 kilo a mne zasa sestricka povedala, ze to je tak na spodnej hranici, ze aj viac by som mohla.. Takze vooobec nic si z toho nerob. Kazda mame ine telo a kazda inak priberame. Ked sa neprejedame je to podla mna v uplnom poriadku. Ale neznasam take kravy ktore vedia takto tehotnu zenu zdeptat..
Plus tie vase niektore svokry, to musi byt s nimi radost teda. Baby kaslite na ne.
A tiez sa stretavame so vselijakymi nazormi na mena. Ale ignorujeme to. Vyberieme si take ake sa paci nam a hotovo. Do toho by sa vobec nikto nemal starat.

civavava
autor
25. nov 2009

seuska, presne, aj moji rodicia su uplne super, aj mojho mm miluju ako vlastneho syna, ved aj on sa citi lepsie u nich ako doma...ja nechapem ako mozu niektori rodicia byt hentaki od veci..... 😖 😲
treba si velakrat zahryznut do jazyka a nejak tie spolocne chvile pocas rodinnych navstev pretrpiet...

tantami, k tvojej svokre - tiez no comment...ked stavia veci a rodinne vztahy na "blbych" menach, tak to je uz aka sila 😠 😠

tantama
25. nov 2009

zuzkabar ja som pri synovi pribrala 26 kg... dr mi akurát povedal že sa to bude ťažko zhadzovať ale nikdy sa ani slovom nezmienil o ťažkom pôrode... a ver mi že keď začala 3 doba pôrodná malý bol na 2 zatlačenia vonku a žiadne problémy som nemala.... ale sestričky si rady dokazujú svoju "dôležitosť"... jedz toľko kolko ti chutí a potom je to tvoje telo.... jej to môže byť fuk krava..

zuzkabar1983
25. nov 2009

Baby dakujem, ste zlate. Ja si tiez myslim, ze 7 kg nie je az tak moc, hlavne, ked nejem vela a v podstate ja som nikdy nebola nejake tintitko. 🙂

S tymi menami by som si hlavu tiez nelamala. Vsak kolko ludi, tolko chuti. Hlavne je, aby sa lubilo vam.

civavava
autor
25. nov 2009

jeej seus,kukam tvoj albumik, tak vy uz mate poskladanu komplet postielku? aj ju tak nechate az do aprila?

aj aj by som uz chcela, ale nam izba dojde az koncom decembra, alebo v januari 😖

sa neviem dockat ako ju budeme s mm skladat 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre