Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
6. máj 2010

juj moni, krasna je maličká Lea 😵

aktakk
6. máj 2010

Dakujem kocky 😉 .

Moni super fotos, malinka ja na spapanie.

michalag
6. máj 2010

aktak, moni krasne princeznicky 🙂 😵

grekyna23
6. máj 2010

mackopuf, gratulujem a isto super porod 😉
Moni, veeelka gratulacia 😵

krasnucke deticky su vsetky, prenadherneeee 🙂

zuzana1971
6. máj 2010

SURNA OTAZKA
babule kedze mame stale problem s tymi ockami chcem sa spytat ci vasim mimcam tecu aj slzicky ako hrasky ked placu a ci to tak ma byt, lebo maxik ma len vlhke ocka, tak neviem ci nebude mat predsa len zapchate tie slzne kanaliky, sa mi zda ze ma oci stale viac a viac napuchnute 😝 😔

okrem topho hrozne koliky, vrieska od rana do vecera, ja uz neviem co robit 😝 bola som v lekarni nemali nic co mi kto poradil, tak som kupila aspon linex, neviem ci s tym ma dakdo skusenosti, to mi poradili, ale zatial to nepomaha 😝 a uz som taka mimo z vycerpania,. nevyspatia, ze som odisla z lekarne a zabudla som si tam peniaze co mi vydala 😝 nie vela, ale nekricala za mnou, ze som si to tam zabudla 😝

moni pekna princeznicka 😵 , aj ostatni drobci, co som tu narychlo zazrela... 😵

nejdem citat prispevky mali spal 3 minuty a zas reve, cafte 😝 😔

vejula
6. máj 2010

zuzu môj mal tiež problem s očkami, a skušala som si všimnuť či mu teču slzičky ale nikdy som nezbadala... Fakt neviem či teču malym detičkam normalne slzy ale u Dominika som si fakt nič také nevšimla 😒

adasik
6. máj 2010

Ahoj *zuzka1971....skus BIO GAJA-su to probioticke kvapky moj maly to uziva a je to lepsie-koliky su mensie, dostat aj v lekarni bez predpisu...nam to povedala nasa pediatricka...ja som o nich pocula uz skor...vraj su dobreee

michalag
6. máj 2010

zuzi, myslim ze takymto malickym detickam este netecu slzicky

pridavame sa k detickam co maju problem s ockami .... nam dnes podvecer isiel trosku hnis z ocka a mala ho take "mokre", ale kedze mam tetu pediatricku tak mi kazala davat ophtalmo framikoin a ked to malickej cez vikend neprejde tak mam ist k dokine

moni
6. máj 2010

tak mam chvilu cas lebo spiaca princezna je napapkana a odfukuje 😵

vcera to prebiehalo takto: rano sme prisli na prijem, a medzitym ako sme cakali na izbu, nejaka pani porodila na WC! takze chaos nenormalny! tym padom som sa na izbu dostala az po 9 (miesto pol8). tam zas milion papierovaciek, pichli mi infuzku, a zacala vyvolavacka (10:20). tie prve davky mi vobec nezabrali...teda, kontrakcie boli pravidelne, ale intenzita a bolest bola slaba. o 11:10 mi praskli vodu (to som bola na 4cm), a pokracovalo sa vo vyvolavani. az do jednej sa nic nedialo, no a potom z nicoho nic, 2 min brutalne kontrakcie. po polhodine som si pytala epi, ale kedze sa rodilo ako na beziacom pase, na rad som sa dostala az za hodinu. no a zabrala az za dalsich 30 min. (15:15). takze som si pekne uzila 😝 no ale ake prekvapenie...to som bola na 10cm! mala bola ale dost vysoko tak pani doktorka navrhla pockat. tlacit som zacala o pol5, po par zatlaceniach bolo vidiet vlasatu hlavicku 😵 no a tam sme sa zasekli...nechali ma tlacit dalsie 2.5 hodiny. medzitym mi stupla teplota, mala to dobre neznasala, mala tachykadriu, a este sa aj vo vnutri pokakala. to uz som sa velmi bala ako dopadne. medzitym prisiel dalsi lekar, zhodnotil ze to trva prilis dlho, a dal na vyber cisarsky alebo vakuum. s vakuom mame zle skusenosti v rodine, ale nakoniec sme sa rozhodli ze pojdeme do toho. s viacerymi nastrihmi a velkou pomocou pana doktora to nakoniec na par zatlaceni bolo za nami 😝 len skoda ze po 3.5 hodinach od kedy som zacala tlacit 😕
chvalabohu vsetko dobre dopadlo, a som rada ze sme sa vyhli cisarskemu...ubolena som riadne, mala ma obvod hlavicky 35cm, pan doktor zasival skoro hodinu....
personal bol uzasny, starostlivost na jednotku s hviezdickou, ale tesime sa ze zajtra nas pustia domov 😵

fleury
7. máj 2010

Bre ranko,

juj moni, si si teda uzila,hlavne je ale, ze ste obe v poriadku!! Tak radostny navrat domov! 🙂

My sme sa vcera kupali prvy raz bez kriku!! Mala si to neskutocne uzivala, kricat zacala, az ked sme ju vybarli z vanicky 😀
Dufam, ze dnesny den bude aspon kusok lepsi ako vcera, vcera nam zaspala az o pol 9tej vecer!! Cez den nespala vobec 😝 😝

fleury
7. máj 2010

moni mala je nadherna 😵 Ako vidim, to palenie zahy a vlasatost sedi aj u vas 😅

fruchtbar
7. máj 2010

dobre ranko,
Moni gtaulujeme,mas krasnu dcerku 😉 ,vidim,ze ten porod bol podobny ako u mna,len mne to trvalo 16 hod. 😝 a EPI mi dali,az ked som viac krat odpadla 😅

fruchtbar
7. máj 2010

Ku nam pride kopa navstev cez vikend 🙄 ,akosi nas to oslabuje,ale vydrzime....tak idem upratat a umyt dlazky 😉 😎 😉 !
Prsia mam este stale neuveritelne naliate: pozor na fenikel 😉 !

Baby a nezabudnite dat svojim milackom tie vitaminky....viackrat som citala,ze v kuse zabudate,tak vam pripominam 🙂 🙂 🙂 !

civavava
autor
7. máj 2010

moni, obrovska gratulacia! mala je nadherna

aktakk, Barborka je krasnucka

baby ja som uz zufala z toho,al maly po kazdom kojeni si nexce odgrgnut a potom vracia...dnes to schytal moj chrbat a sedacka za mnou 😠

fruchtbar
7. máj 2010

ahoj civava,moj si tiez nechce po kazdom jedeni odgrgnut,ale najnovsie som si vymyslela,necham ho si mi sadnut na nohu a tak si lepsie odgrgne ako keby si ho dam na pliecko ! Vyskusaj,kto vie.... 😉

kiwinka
7. máj 2010

ahojte babule,,,gratulujem maminam k babetkam, uz sme teda komplet s miiminkami 😀 tak nech nam robia radost 🙂 !

ani nasa si neodgrgne vzdy po papani z coho nemam radost lebo ju to tlaci na zaludku a potom prehlta slinta a nevie z toho hajinkat, ale nie a nie si odgrgnut... =( hlavne v noci,,ked ju dam do postielky cchce spinkat len jej to neda ked ma plne brusko ci zaludok z toho,,a vacsinou si grcne potom,,,
a v poslednom case uz nechce hajat velmi cez den,,,chce mat stale zabavu, dozaduje sa pozornosti, pocuva ked nanu rozpravam,,kuka a spuli pusinku akoby chcela daco povedat...

seuska
7. máj 2010

Dobre ranko mamicky...

Moni tak si si to "uzila". Hlavne ze to mas uz za sebou a mala aj ty ste ok. Krasna je Leuska 😵 prajem vela zdravicka...

Moja mala tiez nechce grgat, vzdy sa snazim aby si odgrgla ale niekedy to fakt nevyjde tak ju dam spinkat na bok a negrcka, tak neviem. Vyskusam Frucht tvoju polohu.
V noci spala zasa krasne 6 hodin a potom bez placu 4 hodiny.. teraz bola hodinku hore a uz zasa spinka tak idem rychlo pozehlit co sa daaaa....

michalag
7. máj 2010

Dobre ranko 🙂

moni, hlavne ze uz to mate za sebou a ste obidve v poriadku a zdrave 🙂

My sme tuto noc mali tiez celkom peknu 🙂 , malicka sa napapala o 22:45 a spinkala do 3:45, takze krasnych 5 hodin, ale zato sa mi Sami zobudil na Lucku ako papa uz o 4:00 a uz sa mu nechcelo spinkat, takze dnes bude asi narocny den kym nepojde spat. ..... nech uz mame ten vacsi bytik lebo mi je luto ked Lucka obcas zobudi Samiho, aj ked nastastie to nie je vzdy .... u nas su doobedia trosku zivsie lebo Lucka spava pomenej ale zato si spanok vynahradzuje poobede kedy dokaze prespat aj 4 hodiny napapa sa a potom opat spinka 🙂

baby ked sa vam drobci zobudia, napapaju sa .... tak ste v kuse pri nich kym su hore alebo ich chvilku nechate aj v postielke ... ja sa bojim ze ked budem stale s Luckou a nosit ju na rukach ze sa mi nato nauci co teda nepotrebujem

aktakk
7. máj 2010

Bre ranko...
juuuj Moni, tak hlavne ze to dobre dopadlo. Tích komlikovanych porodov tu bolo tusim viac ako nekomplikovanych.

Miska, ja ju mam takmer stale na rukach pokial nebuvka, lebo inak by som tu mala koncert. A to som potom len nervozna z toho.

Tak nasa si po papani odgrgne aj tri krat...a aj tak sa povracka.

fruchtbar
7. máj 2010

ahoj Miska,ja som pri malom,ked je hore,ja mu citam a zabavam ho........ale on relativne vela spi,tak si porobim medzicasom.......a potom,ked ho nosim v satke,tak je pri stale 😉 a mozem robit vsetky domace prace a rozpravat mu!
Oni deticky potrebuju tvoju blizkost,deti neplacu len koly bolesti bruska,ale aj ked chcu pritulit a ziadna zavinovacka nenahradi narucie milujucej matky!

susanita555
7. máj 2010

Ahojte kocky tak sa konecne hlasim aj ja 🙂 29.4.2010 sa nam narodil nas drobec christopher 3800gramov a 51cm 😀
fotku pridam ked pride manzel lebo este som ich nestiahla z fotaku mame sa dobre domov ma pustili az po siestich dnoch kedze drobcek dostal zltacku 😠 musel sa vyhrievat 😎
zatial sa len snazime ziskat nejaky rezim ,ale myslim si ,ze to zvladame v pohode s kojenim problem nemam a ani v nemocke som nemala
citat vas asi teraz nebudem ale neskor urcite aspon tak sporadicky pozriem co je tu vlastne nove dufam ,ze ste vsetky zdrave a ,ze drobci priberajú a robia vam len radost 🙂

majca424
7. máj 2010

ahojte 😉
moni gratulujeeeem, mala je krasnunka 😵
susanita tak isto gratulujem 😵
chcem sa spýtať, minule ste tu kecali o tej rurke že či si môže malý na nu zvyknúť alebo nie, ale neviem kde to bolo na akej stránke a všetko čítať nemám čas 😅 tak ako to je? môže si zvyknúť či nie, lebo nám už pomaly nič nezaberá len tá rurka ☹ 😢

fruchtbar
7. máj 2010

majca,nazory sa rozchadzaju,jedni vravia ano a iny zase nie! Rob ako ti matersky instinkt kaze ,to bude isto spravne!
Vyskusaj si maleho prehodit cez ruku dole bruchom tak,akoby tigrik lezal na konari,detom sa tak verlmi ulavi,lebo ich netlacia crievka. Moj neplace v tejto polohe,ani ked ma brutalnu koliku! 😉

vejula
7. máj 2010

čaute kočky, tak my sme malin oc v pohodičke oproti tej predoslej 🙂 tak som sa celkom vyspala..

inač kočky čo je to vlastne vakuum??? Ak viem čo je vakum ale pri pôrode neviem čo to v praxi znamená 😒

frucht ak nezbudneš tak tie kvapky pripomen aj večer 😉 😀 Inač malý tiež vždy neodgrgne... Po pol hodine to v noci väčšinou vzdavam, lebo zaspavam s malým na rukách, a to tiež nieje sranda...

vejula
7. máj 2010

ahoj maji. Mne povedala doktorka doslova : ked ste už všetko skusili - cvičenie, masirovanie bruška, kvapky na koliku, teplé obklady na bruško, a malý vám stále vrieska ako tur tak dajte trubičku.

majca424
7. máj 2010

frucht, no teda vyskúšam, uvidíme či aj nám zaberie tá poloha, lebo niekedy som už naozaj zúfala 😒
no a materinský inšinkt mi hovorí, nenechať ho sa trápiť, takže mu tu rúrku vždy dam

veji, veru, my robíme všetko, keď vidím, že malý začína kričať, začínam pučením bruška, že mu zdvíham nožičky hore, potom mam mastičku na bruško, tak masírujeme, nosím ho a tlačím na bruško a nakoniec rúrka, potom keď už mu tie vetry poodchádzajú tak až taký spokojný výraz ma

majca424
7. máj 2010

.... a kvapky dávam tiež stále, aj preventívne každé kojenie a stále nezaberajú ako majú...
ale je to vraj tým, že bol nedonosený, tak asi nič iné nezostáva, len počkať zopár mesiacov, kým sa to zlepší... 😒

ludka140281
7. máj 2010

moni...blahozelam 😀 ..........................mala si to tazke,ale vytuzene babulko je tu

laura83
7. máj 2010

ahojte aprílové mamičky 🙂 možem sa k vám aj ja pridať?Chcela by som vám zagratulovať k bábetkám su krásne všetky....čítala som vás už od začiatku aj ja mám aprílovča Kiarku narodila sa 4.4 teraz stále pri vás odsávam a strašne rada vás čítam 😉 chcela som sa vás opítať že ked aj 2 dni som zabudla dať vigantol mohla by som dať teraz aj viacej kvapiek naraz?aj ja patrím medzi tie zábudlivé 😅 za odpovede dakujem

aktakk
7. máj 2010

Laura, vitaj medzi nami... 😉
Ja by som tie kvapky neriesila , uz ked si zabudla, tak to nechaj tak alebo ked taksi to rozloz, ze daj teraz dve, potom zas vecer atd.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre