Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
1. nov 2009

ahojte kocky,

tak aj my sme dnes s mm potiahli v posteli skoro 12 hodin, sli sme vcera spat o 21:00 😉

teraz si dame obedik, potom ide manzel malovat izbicku pre Renka a ja si sadnem na sedacku s knihou 😝

petulka, aj mne je este stale zle, tiez dufam, ze to prejde coskoro...lebo napr. moja mamina vracala az do 9. mesiaca 😢

cheerlady, tak to som zvedava, ci sa ti snicky splnia a ci to bude chlapcek 😀 , kedy mas morfo? tam ti to uz asi povedia = ak bude dobre otocene mimi 😵

adasik, ja som brala este v prvom trimestri proti kaslu homeopatika HOMEOGENE 9 a super zabrali 😉

adasik
1. nov 2009

Dakujem kočky za rady, no ja som už skusila aj Homeogene9, aj Stodal a nic moc 😠 teraz skusim cmulat tie pastilky-Septisan,mozu to aj tehulky (a do zasoby mam aj tie Propolki) a uvidim. 3 roky som nebola chorá už týžden, može to byt oslabenou imunitou v tehu? No nie a nie sa z toho dostat 🙄 Vy ste ok?

domika9
1. nov 2009

ahojte tiež čakam babo v apríli a chcela som sa opytať kedy ste mele začali citiť 🙂

blondy12
1. nov 2009

ahojky domika ja mam termin rovnako ako ty, sice doktor mi posunul na poslednej navsteve termin na 1.5 ale on meni kazdu poradnu tie terminy, a ja uz babo citim, samozrejme nie vzdy, ale obcas, napr. vcera 😀 to bolo krasne, a to som prvorodicka, no ako pozeram, ja nemam ani trosku take brusko ako ty...tak mozno kvoli tomu,ze ma menej miesta...ja so svojimi 57kilami a este ziadnym bruskom 😅

ludka140281
1. nov 2009

ahoj kocky...dominika..tie modrinky,nepichas si do bruska clexane?..ja ano a vyzera to rovnako..ja som zacala babo citit od14tt tak slabo a od18ttporiadne

domika9
1. nov 2009

no ja male zatial necítim -niekedy som na pochybach či tam vobec je 🙂
ludka ano picham si clexan 🙂 - niekedy je to brutal aka modrina sa mi spravi čierna ale čo už ked treba tak treba
pozeram že niektorym už aj povedali čo sa vam v brušku ukryva ja idem do poradne 9.11 čiže o týžden tak som zvedava možno drobec nebude taky tajomny a odhalí svoju vybavu 😀

domika9
1. nov 2009

blondy a to som zatial nepribrala ani deko prave naopak schudlasom 1,5kg - čo som sa velmi obavala kolko priberiem tak zatial sa mi celkom darí nezväčšovať objem ešte k tomu som doma na PN tak som sa fakt obavala že sa mi bude lepiť od začiatku ale zatial nič tak som aj rada , lebo čo som bežne prešla tuto temu tak nietore ste už pribrali dosť

zuzana1971
1. nov 2009

ahojte babulky, som na 5 min na internete tak vas chcem pozdravit, nic nove, z Ruzinova z rizikovej ma vykopli, ziadne vysledky mi nedali, ani nepovedali, krv, kultivacia, atd, ze tam nepatrim, tak 3.11. idem na kramare na Rizikove, akurat AFP mam dobre, nastastie....dnes mi zacal 19 tyzden...

ludka140281
1. nov 2009

no ja som uz pribrala 3kg.dominika,zajtra idem za dokinkou a budem sa pytat,cisa to neda pichat inam.brusko je uz napnute a co iniekcia,to slivka a teraz to uz boli...potom dam vediet....zuzana,je mi luto,ze sa k tebe takto spravaju 😠

blondy12
1. nov 2009

doímika no ja som pribrala zatial 3kg, ale neviem kam to ide, asi do prs 😀 , mm sa im vytesuje, v podstate sa este stale zapnem do starych rifli, nie vsetkych...minule som sice skusala tehu rifle ale pockam ked bude brusko vacsie.. 😀
len dufam, ze doktor nebude nadavat, ze nemam nejake velke brusko, ale do 16ho novembra sa to este moze zmenit...

minka21
1. nov 2009

adasik mna uz od stredy drzi nadcha,a vobec sa mi nelepsi, ☹

a ja stale nemam este viac ako pred tehu,praveze zasa menej🙂 jupi,

civav ja ti tak zaaaavidiiiim, 😵 aj ja chcem uz robit izbicku pre maleee,a chcem vediet pohlavie,a chcem aby ten moj bol teraz pri mne,ale pride az v stredu 😒 boze to je tyzden.a citam ze ti povedali ze to bude dievcatko na 95% a zrazu chlapec🙂 este ze si na to nedala,a pockala si🙂

adasik
1. nov 2009

Minka21 aj mne to zacinalo nadchou a dala som si tabl.oscillococcinum 3 davky-je to homeo, narazove a to mi pomohlo 🙂-skus to, len potom sa to odrazilo na hrdle 😖 sviňucha choroba
Ja už nosim tehu rifle a aj 1 suknu mam uz tehu, nejako mi vadia obyč.a už ma aj tlacia, mam +3,5kg, zajtra zaciname 19tt...
ale mimochodom, ked som si pozrela vase albumy, hlavne druhorodicky-mate už naaaadherne bruska 😵 pohyby citim už aj ja, asi tak od 17tt, no este nie vzdy je to rovnako intenzivne(vsak aj to pride)...

civavava
autor
1. nov 2009

minka, veru, 😀 ale mne vtedy doky povedal, ze sice 95 ale ze nech este cakam, lebo 5% je tiez dost 🙂) no ale kupujeme aj teraz neutralne veci, co ak nahodou 😀
inak sme chceli cakat s nakupmi izby a kocika az do januara, ale teraz su tu super akcie, aj na tu izbicku aj na kocik, tak sme to zobrali s tym, ze nam predavaci povedali, ze ak by sa nedajboze s babatkom nieco stalo, mozme vsetko vratit a dostaneme nazad peniaze...a izbu aj tak dovezu az v januari......plus do 16.1. 2010 mozem nakupovat bez DPH, tak to potrebujem vyuzit.
teraz ked uz mame to najpodstatnejsie a najdrahsie, 😒 drobnosti ako oblecko atd. kupime az v decembri-januari.

a skore uzdravenie zelam, aj adasikovi 🙂

domika, ani ja som nic este nepribrala...a ani pohyby necitim..ale podla mojho dokyho az okolo 20-21tt mam cakat 🙂

zuzanka1971, drzim palceky, nech su na Kramaroch normalnejsi konecne. a tesim sa, ze si aj s mimi OK.

domika9
1. nov 2009

ludka možeš si pichať do stehien alebo do ruk ale pokial sa mi da tak picham do brucha lebo pichať si do stehien sa nejako obavam a do ruky si nemam ako pichnuť kedže si to treba chytiť a nikomu nedam si pichať ale tiež ma to začína bolieť dokonca mam taku hrču už dosť dlho ale to sa vstrebe takže uvidíš čo ti povie doktor ale podla mojích informcii do stehien brucha a ruk
ludka a kolko pichaš ja 0,6 ale že mi bude ešte zväčšovať davku a nepytala si sa na epidural alebo nemaš o tom nejake informacie lebo pokial viem tak tym či pichaju heparín nedavaju epidural a aj porod treba dosť načasovať že sa nesmie začať rodiť skor ako 12 hodín po poslednom pichnuti lebo inač može byť problem

civavava ja som si tiež myslela že až od toho 18-20 a že prvorodičky niekedy aj neskor ale tu som čitala aj v inej teme že baby cítia aj skor tak som chcela vedieť - ale určite sa nad tym nebudem trapiť

domika9
1. nov 2009

blondy to ja sa nezapnem už od 12tt tak od vtedy nosim tehotenske , prsia tiež ako melony , ale vaha zatial stojí 🙂

ludka140281
1. nov 2009

dominika...dakujem za infosky,.Picham uz od zaciatku tehu a zatial 0,2..od zajtra mam prejst na vyssie,no zatial neviem ake...to o porode som nevedela,ja som zas pocula,ze koli tomu musim ist na cisarsky,aby som nevykrvacala..uvidime,dcerku som rodila normalne,nic som nebrala a teraz toto ☹ skusim to do stehna,hoci 1iniekciu som pichala 2hodiny a cela som sa spotila..

domika9
1. nov 2009

ja ked som pichala prvy krat tak pri mne stala kamaratka zdravotna sestra a včera sa mi priznala že ked ma videla ako si to picham že jej bolo zle 😀 , lebo ja si do dnes nepicham rychlo ale pomaly ,niekedy si trfím taky bod že ani nemožem pichať dalej a musím vybrať ihlu a pichnuť inde ja som začala pichať 0,4 teraz už druhy mesiac picham 0,6 a buduci týžden idem na kontrolu tak uvidím aku davku mi daju
no ved pre to vykrvacanie sa nesmie porod začať skor ako 12 hodín po pichnuti poslednej injekcie
ešte som a chcela opytat kolko krvi sa berie na tie testy čo sa robia v 16-17tt - normalne do jednej skumavky alebo sa odobera nejako viac krvi lebo mne vyšlo presne na den ísť na krv na hematologiu aj ku mojmu gynek na tie testy -tak či ma nepoloží ked mi zoberu vela krvi 😀
už mi to raz tak vyšlo a bolo to ok len či na tie testy neberu krvi viac a kedy vam potom povedali vysledky z testov?

petulka777
1. nov 2009

Domika,budu ti brat len jednu skumavku,mne brali v utorok na tie Alfafetaproteiny,ci co to je 🙂

civavava
autor
1. nov 2009

domika, ludka a to si preco pichate? 😲 kvoli krvi?

co sa tyka tripple testov, mne brali 2 skumavky, ale asi preto, ze mi brali krv aj na stitnu zlazu.

drzim palceky!!!

cicimon
1. nov 2009

caute,
ja idem zajtra na tripple, tak som zvedava

dnes sme sa boli prejst na cintorin, fajne sme premrzli 🙂 a teraz tlacim mrkvovy salat do hlavy 🙂)

domika9
1. nov 2009

civavava no koli tomu picham že mam trombofilnu mutaciu (koli krvi) a niekolko potratov za sebou ☹
a na štitnu mi ani nemusia brať lebo na tu sa liečim takže chodím zvlašť tak snad ma nebudu cicať z krvi že ma nevyvrati 😀 😀
ja začínam byť nejaka nervozna z tych testov

blondy12
1. nov 2009

no domika na tvojom mieste by bol asi kazdy nervozny 😖
teda ale urcite bude vsetko ok... 😀 , treba mysliet pozitivne, lebo aj to babo si odnasa...hoci ani ja sa nespravam prave najlepsie..este aj skola, praca a nervujem sa a stresujem niekedy az prilis 😅 😅

domika9
1. nov 2009

blondy ja aj ked som na PN tak hocikedy ma čo i len trošku niečo rozruší a začne mi tak silno bušiť srdce tak snad mi to drobec odpusti ale nedokažem to ,, regulovať,, 😅

kika29
1. nov 2009

ludka no moja malá mala teraz 39,5 teplotu. dala som jej panadolbaby a ráno letíme k lekárke ☹ isto sa budem vela budiť v noci a kontrolovať ju takže sa nevyspím. a tvojej malej je ako?

blondy12
1. nov 2009

inac to teraz aj mojej znamej maly, mal az 40 a bol dva dni v nemocnici, lebo mu to neprestavalo...ale iba na pozorovani...nejaka crevna chripka ci co ... neviem co to je s tymi vysokymi teplotami

kika29
1. nov 2009

blondy neviem ale na malú to prišlo z jedného dňa na druhý od včera zvýšená teplota a zvracala a dnes už vysoká teplota nezvracia našťastie ale nič nechce jesť. dnes jedla len čajík a piškoty ☹ ja neviem čo to za brutál. a my sme z Rožňavy a tu to je chrípka vysoká aj v správach nás dávali. a prešlo toho chlapčeka už?

blondy12
1. nov 2009

hej preslo..on ma iba pol roka..a mysleli najprv, ze zubky, no mal aj hnacku ale rano mu zbili teplotu a vecer zas 40, tak ich odviezli do nemocnice radsej, tam mu davali vyzivu lebo nepomahali ani zabaly co mu davali doma...no nijako tragicky to doktori nebrali...
akurat to aby mala pila cely den, ked este neje poriadne to az tak nevadi ale aby mala tekutin dost a vies co jej skus? dat ponozky do vody s octom a na to este jedne suche ponozky, fakt to zabera na zbijanie teploty, poviem ti, ze ja mam take problemy a toto jedine mi pomaha, aj znama synovi to robi a prejde to

adasik
2. nov 2009

Dobre ranko baby, teda vy mate vydrz-konkretne kika a blondy-skoro do polnoci vydrzat hore 😝 to sa mne zatial nestalo...babusky mala by som 1 intimnu otazku, ale neviem, ci to dat na plochu 😒 tyka sa to tvorby hlienu v tehotenstve...

klongova
2. nov 2009

dobré ránko baby,

fruchtbar - keď máš kŕče v nohách dávaj si magnézium - dostaneš ho normálne v lekárni keď pôjdeš do poradne to isté ti povie aj doki. Mne ho odporučil doki lebo som mala v noci kŕče také že mi skoro nohy vykrúcalo. Nevedela som čo mám robiť. Užívala som ho 1-2 x denne a na noc som si dávala nohy vyššie na nejakú podložku. Nebolo to bohvie čo no bolo to určite lepšie. Skús a uvidíš.

civavava - aj ty máš narodky v decembri ja 19.12.. Som tak vianočné dieťa mamina si ma doniesla z pôrodnice rovno pod stromček. Kedy máš ty ?

klongova
2. nov 2009

dominka9, ludka - aj ja si pichám clexane 0,4 no doki mi povedal že do brucha určite nie. Dokonca ani do stehna len do ramena mám cih už také dopichané. A najhoršie na tom je že ma pichá mm a ide mu to už riadne na nervy. Pichá ma už od 30.9 a priznám sa keď ho vidím s injekciou tak by som ho najradšej zabila. Idem na kontrolu 6.11 tak dúfam že mi ich už vysadí a že budem mať dobré výsledky. Ja som mala silný zápal žíl na lítku cca pred 5 rokmi a terz sa mi to skoro vrátilo. Ani neviem čo to dokiho napadlo robiť práve na toto testy. No z tej druhej strany ak mám znova dostať zápal žíl alebo trombózu tak radšej vytrpím tie injekcie a pre bábu urobím čokoľvek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre