Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
6. nov 2009

jani, presne tak 🙂 ved predsa nie je mozne ze by svetova zdrav.organizacia a lekari na urovni chceli poskodit tehotne zeny a ich babatka, a odporucili by im ockovanie, kebyze je to nebezpecne 😲

ja nemam po ockovani ziaden problem a navyse - odporucil mi to moj tunajsi gynekolog, ktory je kapacita a 100% mu doverujem.

cheerie moja, chapem ta, ja totiz prezivam to iste co ty..sme s mm malo a aj to malo sa vacsinou prehadame a ja preplacem ...ale snazim sa plakat malo, kv. miminku..je to tazke, ale musis sa pokusit..... 😔
ja si myslim, ze je to najma vina hormonov, lebo mm by som za ineho nevymenila a predsa mam niekedy pocit, ze by som bola radsej sama...raz hole, raz dole - odkedy som tehu....
😠
😠 uz aby bolo mimco na svete, potom si asi iste veci nebudeme tak brat a pripustat, lebo budeme mat ine, krajsie starosti 😉

civavava
autor
6. nov 2009

kiwi, veru tak,tolerancia a ustupky a kompromisy to istia, ale ja by som uz manzelstvo nemenila, ma svoje caro a opodstatnenie, aj napriek tomu, ze nie je kazdy den prechadzka ruzovou zahradou... a je to iny pocit, ked k niekomu patris aj tak "oficialne", ja som vydata uz 5 rokov, v marci bude 6.... 😝 a to som sa kedysi vobec nechcela vydavat,bola som proti manzelstvu, ze ved zastarala institucia, naco papier, ked sa dvaja maju radi a take tie reci, no ale to platilo len dovtedy kym prisiel ten pravy a poziadal ma o ruku ... 😉 a vsetky moje predsavzatia ako zit ako druh a druzka stroskotali 😀 😀

cheerlady
6. nov 2009

civi no len u nas je ten problem,ze na vine nie su hormony,lebo on sa tak sprava uz dlhsiu dobu a naposledy zacal po mne kricat pre nasimi a vyrobil "peknu" scenu,a ti teda tehotni nie su a sami usudili,ze to nie su teda moje hormony,ked videli,ze to nebola moja chyba..dokonca uz padla aj otazka naco sme sa vlastne brali,ked mame takyto vztah... 😔 ale to predtym tak nebolo,mam pocit,ze sa to zmenilo az po svadbe a nechapem preco,ked svadbu aj babatko navrhol mm.. 😒 veru,uz nech su miminka na svete-urcite budu vdacnejsie ako ti chlapi 😠

kiwinka
6. nov 2009

jaj boze babyyyyyyyyyyyyyyy, mame to my tazke s tymi chlapmi ako tak citam,,kazda z nas ma podobne "trapenia" !! 😒

aktakk
6. nov 2009

No tak ja sa do tej Vasej debaty o manzelstve nemozem pripojit tak celkom, lebo som "slobodna" ale tiez mame taketo dni. Ze pride kazdy vecer z roboty aj to si nieco vytkneme a potom sedime jeden pred telkou a druhy pred PC. Ziadne tutuli mutuli. A zevraj som nervozna atd a pritom ja to vobec nevnimam.
Inak Cheer..vela manzelstiev prave pocas tehotenstva prezivaju to iste, co je aj u Vas. Urcite to bude aj tou zmenou hormonov, veci berieme troska inak, aj ked si myslime, ze prave tie nase polovicky sa menia.
Mam znamu, ktora manzela pomaly nemohla ani citit aj ho vyhanala prec, nakoniec su spolu a je vsetko super.
Takze hlavu hore..

Kiwi- to si vystihla...kazdy si tie svoje pohyby vysvetlujeme po svojom. Ja teda veru neviem,ci citim pohyby alebo nie ale pritom mam pocit, ze citim nieco co som este nikdy necitila. Takze "zvlastne" pocity.
Cheer- udajne to je tak, ze aj prve kopanceky mozes citit len raz za tyzden. Ale verim, ze sa vsetky tych "pravych kopancekov" coskoro dockame.

aktakk
6. nov 2009

No cheer tak len drzim palce, nech ho to trkne. Mozno ked sa babatko narodi tak sa vsetko "ukludni"

kiwinka
6. nov 2009

aktakk presne aj ja! citim nieco, co predtym nebolo a preto suudzujem ze je to abbetko,,ale nenazvem to kopkanim,lebo to tak neni,,su to jemne pohyby,, a mnohe zeny by prave uz to pomenovali kopkanim
okrem toho kazdy lekar ti povie inak,, maju svoje teorie od kolkeho TT zacinas citi pohyby,,, ked to tvrdi zena v 15tt tak sa jej lekar vysmeje,,a niektory lekar nie a suhlasi s pacientkou ze ano to je mozne. to mas tak..

civavava
autor
6. nov 2009

cheerie, my sme sa tiez tesne po svadbe hadali velmi velmi...mozno aj rok sme si na seba "zvykali" a pritom sme spolu chodili 2 roky pred svadbou a to bolo uzasne... po svadbe, az neskor, pri dennodennom zivote sa tie hrany pomaly obrusia a zacne to fungovat, uvidis.... 😉
a budete mat mimi, o to je to krajsie....drzkam vam moc palceky 😉 ste este veelmi mladucki, teda aspon ty podla tabulky 😉 uvidis, bude to fajn,len musite obaja na manzelstve pracovat ...

civavava
autor
6. nov 2009

babyyy a ja furt este nic neciitim ...fnuk 😢

kiwinka
6. nov 2009

hej,,najdete si taky "stereotyp" a manzelstvo funguje 🙂
civavka neboj,, to je to,. o com som pisala pred chvilkou,,, kazda z nas zacne citi drobcaskor ci neskor,,, je to otazka casu,,
niektore si aj vsugeruju zecitiaa veria tomu.. su rozne pribehy...
kazda z nas sme individuum a citime a prezivame inak... 🙂

civavava
autor
6. nov 2009

kiwi, mne doky pri poslednom vysetreni povedal, ze nemam cakat pohyby skor ako 21-22tt ...ale ked vidim kolko kociek ich uz citi a tiez su prvorodicky.... 😲

no nic, budem si musiet pockat a zatial verit, ze je vsetko v poriadku....

civavava
autor
6. nov 2009

ale uz drobcovi aspon pustam hudbu a prihovaram sa mu 😀 😝

aktakk
6. nov 2009

Presne tak ....neboj civi. Ja tiez sama neviem, ci je to ono alebo nie. Mozno som si to tiez len "vsugerovala" 😀 .
Ale idem aspon konecne v stredu na sono, tak sa tesim. Napriklad co som bola doteraz na sone, tak malinke si tam len vzdy "odpocivalo," tak je dost mozne, ze mame kludnucke deti a chcu nas nechat uzit si klud, kym sa da 😉

kiwinka
6. nov 2009

no aj mne tak tvrdil,,ze najskor od 20tt az viac,,, ze skor nie, ze to su vetry, pohyby criev a podobne.. 😅
jej pustas mu hudbu, no to je ale miléé :P ja moju malu skor ucim vysavat, dlazku umyvat xixi,, tak ked so mnou upratuje,,nemozem ju predsa odlozit :P a vela papameeeeeeeeeee :P xixix

cheerlady
6. nov 2009

civi ja dufam,ale my sme chodili spolu 4,5roka pred svadbou,z toho 2roky sme spolu sami byvali,takze tie dennodenne stereotypy okolo domacnosti a tak uz mame za sebou.a mm ma 28,co si myslim,ze uz by chlap mohol mat rozum 😠
civi neboj nic,este sa tu budeme stazovat ake kopance dostavame 😀 no vidis-tebe povedal,ze v 21-22tt a ja ked som bola v poradni v 16tt,tak sa ma pytal,ci uz citim pohyby a ja na neho pozeram jak puk,lebo ved sme sa tu o tom bavili,ze prvorodicky vacsinou okolo 19-20tt, a ked som mu povedala,ze nie,tak pozrel na mna,ze nie?? tak potom sa v tom vyznaj 🙄
a inak som pocula,ze chlapci su lenivejsi,takze niektori aj neskor zacinaju kopat 🙂

civavava
autor
6. nov 2009

aktakk, to by bolo fajn, mat kludnucke mimi 😵

kiwi, tak to aj moj pocuva casto vysavac a prachovku 🙂)))
juj my vela nepapame, zatial, ale snad sa to rozbehne..zacina mi nejak ist velmi sladke, musela som si ist do obchodu po dalsiu nutellu 🙂

cheerlady
6. nov 2009

no my tiez moc nepapame,nejako mi nechuti,ale snazim sa premoct 😒 ale za to ovocie mozem na kila a aj sladke 😝 vcera som si kupila asi 2kg mandarinok (prve tuto zimu) a uz je polovica fuc 😀
civi a aku hudbu mu pustas?

kiwinka
6. nov 2009

nutella, pozor nanu ja som si dala vcera vecer a v noci mi bolo doost tazko na zaludku,,,zlee,,uff.. opatrne s nutellkou civík!
no,my papame velaaa.. ja som od zaciatku tehu pribrala uz 6-7 kíl.. :P

adasik
6. nov 2009

Jaaj babenky, čítala som vaše príspevky s mm...fakt tie nezhody chcu čas a po čase burok príde výmena nazorov, po dlhšom čase aj racionalna a potom sa to všetko da dokopy. My sme si tiež prežili aj búrky vo vzťahu, ale teraz je to fajn...ťuk...ťuk...možno už je tu aj ta rutina, sme spolu dlho, brali sme sa po 12 rokoch chodenia a v priebehu týchto rokov sme si toho teda povedali...aj sme si poriadne liezli na nervy...aj môj mm veľa pracuje, večer príde KO, trochu pokecame, pozrieme telku a sem tam nejake objatia a tak...(no ale ani toto nebolo vždy a tiež sa pohadame jak psy...)
každopadne držím všetky palčeky aby sa váM to všetko vyriešilo čo najskôr a mm dostali rozum 😠

cheerlady
6. nov 2009

kiwi sprav si album,som zvedava na karolinku 🙂

civavava
autor
6. nov 2009

cheerie, pustam mu vaznu hudbu - rozne symfonie, opery, lebo aj ja to mam rada 😉
muz mi min.vikend ked tu bol autom doniesol konecne moje CDcka, lebo ich je dost. tak teraz sa mozem vyblaznit.
Ale pustam mu aj normalne songy co idu v radiu, ja pocuvam vsetko, okrem dychovky 😝
vaznu hudbu mu pustam vecer, ked uz je klud, sadnem si na gauc, zapalim sviecky, stlmim svetlo, nohy na stol a tak relaxujeme 🙂 a modernu hudbu ma rano, nez idem do prace a v aute 🙂)

kiwi, mne nutella nerobi zle, minule som zjedla pol flase na posedenie, bolo to podvecer a nic 😲 ....ale viem, netreba to s tym prehanat, teraz si dam tak 1-2 lyzice, ked mi dojde chut na nu 😀

cheerlady
6. nov 2009

civi ja tiez tak jedm nutelu - len par lyziciek a potom musim skoncit,lebo sa mi sprotivi 😒
no ja som chodila do zakladnej umeleckej skoly celych 7rokov,tak musim aj ja vyhrabat nejake cd-cka s vaznou hudbou 🙂

civavava
autor
6. nov 2009

jeej cheerie a na com si hrala/hras? to je supeeeer 😉

cheerlady
6. nov 2009

no ja sa tym nerada chvalim,lebo vzdy sa ma pytaju na co som hrala - na harmonike 🙄 to ma mama prihlasila,lebo aj ona hrala (sice len 1rok,ked bola decko) aj jej brat,tak ma na to dala 😒 akoze ja som bola dobra,ja aj tak celkovo-skola mi isla,aj hudobna,nemala som problem sa naucit nieco,no len keby ma dala aspon na klavir alebo co 🙄 aj ked teraz vlastne viem hrat aj na klavir,lebo ved aj na harmonike su klavesy ako na klaviri 😉

vejula
6. nov 2009

Náhodou harmonika je taký veselý hudobný nástroj ako máloktorý... Ja som zas hrala na flautu 😉 Ale akosi som už dlho nehrala.

cheerlady
6. nov 2009

vejula mne to az take super nepripadalo,ked som bola v puberte a chvilu ma ucil taky stary dedo a jemu som musela hrat len ludovky-nic ine pre neho neexistovalo 😠 ale do dnesneho dna mame s nasimi zauzivane,ze na vianoce po veceri pred tym ako ideme k stromceku si zahrame tichu noc na harmonike 🙂 aj ja som uz dlho nehrala,ale niekedy ma to chyti.vytiahnem stare noty a zahram si nieco 🙂

vejula
6. nov 2009

Ale tak ked si zahráš nejaké francúzske melódie, to má svoje čaro... No ja som minule tu flautu vytiahla, ale je to dosť náročné na dych tak radšej teraz nehrám moc dlho aby som sa nezadýchala 😉

kika29
6. nov 2009

je normálne že malú mám už týždeň chorú a nieje jej nijako lepšie? zese má teplotu ☹ už som z toho na nervy 😠

zuzana232
6. nov 2009

kika ahoj... kedy máš íst s malou na kontrolu ? a kolko má teplotku??? 😖

anaja81
6. nov 2009

Ahojte zienky, normalne vas nestacim citat a to ani do prace nechodim....kedy vy to stihate vsetko pisat? 😕 / V stredy som bola na tripple testoch a dnes ma sestricka potesila velmi prijemnou vetou: "Vase vysledky su negativne", tak som sa tomu potesila a uz asi aj nieco tomu nasmu malemu bobcovi kupim...momentalne nemam este vobec nic a uz neviem samu seba udrzat na uzde....a este buducu stredu idem do poradne a hadam sa uz dozviem aj pohlavie, lebo som hrozne nedockava, kto to tu u mna byva...mojho doktora som sa pytala uz pred 3 tyzdnami ci mi vie povedat pohlavie a on, ze je to velmi skoro a tu na konikovi uz niektore zienky vedeli pohlavie svojho miminka v 14 tyzdni...tak dufam, ze to buduci tyzden vediet uz aj ja

A co sa tyka odobratiu pupocnikovej krvy?...my sme to prv chceli, ale ked sme si vypoculi nazor znamej, ktora robi porodnu asistenku tak sme od toho upustili.....a podla mojho nazoru, keby to bolo fakt az take super, tak by to robili uplne kazdej zene pri porode a bez poplatku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre