Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
2. jan 2010

ludka tak ja ho asi ponesiem v tomto - body, overal, teple polodupky, teply svetrik, tepla ciapocka, rukavicky, sup do zavinovacky a tu este do teplej deky

moj maly ma tiez dni ked kope ako futbalista a dno ked sa pomaly ani neozve...

ja spavam tiez ako miska na poloboku/polobrusku, ale nohu pokrcenu mam na vakusi, takze si netlacim na brusko, no a kedze ho mam este male, resp. ziadne, tak mi pri tom brusko ani nezavadzia

zuzana1971
2. jan 2010

28. týždeň tehotenstva
Milá mamička

Vaše dieťatko ste počali pred 26 týždňami.
Od vašej poslednej menštruácie ubehlo 28 týždňov.
Ste v 3. trimesteri - v 7. lunárnom mesiaci tehotenstva.

Ako rastie vaše bábätko
Vaše bábätko má približne 37 cm a 900 – 1000g. Reaguje už ako normálne donosené dieťa, časť mozgu v ktorej je centrum myslenia prešla dramatickým vývojom. Dieťatko je schopné reagovať na bolesť. Tlkot jeho srdiečka sa dá zachytiť už i fetálnym stetoskopom. Ak by sa teraz narodilo, mohlo by prežiť za predpokladu, že by sa mu venovala špeciálna starstlivosť.

Tento týždeň, ak čakáte chlapčeka, semenníky začnú vstupovať do mieška. Pripomeňme si... V cca siedmom týždni má dieťatko (ešte nedokonalé) vnútorné pohlavné orgány: semenníky a semenné mechúriky alebo vaječníky. V deviatom týždni je už rozoznateľné pohlavie dieťatka, ale ultrazvukom sa dá určiť najskôr v 16. týždni.

Pozor!: Po pôrode môže mať novorodenec genitálie opuchnuté a z bradaviek môže vylučovať mlieko. Dievčatká môžu mať výtok z genitálu, belavý, ale aj mikromenses. Je to vplyvom matkiných hormónov. Výtok vymizne do 3. mesiaca veku.

Aké sú vaše pocity
V tomto období už určite vnímate, že vo vás rastie samostatný človiečik, so svojimi vlastnosťami, zvykmi a potrebami, ktoré si vie aj presadiť. Možno sa zbadáte, že si musíte sadnút, či ľahnúť alebo spať v inej polohe ako ste boli zvyknutá, pretože inak vás bábätko upozorní, že sa mu to nepáči. Dieťa už teraz žije v svojej rodine. Spoznáva váš hlas, hlasy otca, súrodencov dokonca aj domácich zvierat. Možno sa občas pristihnete, ako snívate s otvorenými očami s rukou na brušku: "Aké vlastne bude? Budem sa vedieť o neho dobre postarať?".

Telesné príznaky
Pravdepodobne ste sa už stretli so síce neškodným ale veľmi nepríjemným pálením záhy. Ako dieťatko rastie, tlačí váš žalúdok smerom hore. A vy pri každom pohybe, pri spánku, proste kedykoľvek môžete zaregistrovať ako sa žalúdočná šťava posúva smerom nahor až do tráviacej trubice.

Lekár vám môže predpísať liek na „viazanie“ kyseliny. Niektoré z nich však viažu i železo, magnézium a iné minerálne látky. Skúste to teda najprv prírodne.

Ako?

Jedzte radšej častejšie a malé porcie.
Vynechajte sladké a dráždivé jedlá.
Miesto kávy si dajte čistú vodu.
Po každom jedle vypite šálku feniklového čaju.
Skúste piť aspoň dvakrát denne šťavu zo surových zemiakov.
Ak nič nepomáha, skúste ísť na to metódou „klin sa klinom vybíja“, teda zjedzte niečo veľmi kyslé – kyslú kapustu, ananás, pomaranč alebo lyžičku horčice.
Vyšetrenia, ktoré vás čakajú
V 28. týždni sa pri Rh negativite matky opakuje vyšetrenie na možnú prítomnosť Rh protilátok v krvi. V niektorých zahraničných klinikách sa už v tomto čase, v prípade potreby, paušálne podávajú anti D protilátky.

Tip:
Viete čo je linea fusca? Pigmentová čiara, ktorá vám vedie cez stred bruška, stredná línia vášho tela. Je celkom neškodná a pár týždňov po pôrode sa vytratí.

Okrem nej môžete mať problém s pigmentovými škvrnami. Mení sa aj kvalita vašich vlasov a pokožky. Niektorým ženám v období gravidity dokonca rýchlejšie rastú nechty.

Doprajte si čas na starostlivosť o vaše telo, s láskou ho pestujte, nosí najcennejší poklad.

kika29
2. jan 2010

vejula hovorý sa že sexík ich masíruje či upokojuje. a netvrdne ti bruško po sexe lepšie povedané po orgazme? ja zatial sexík nemôžem musím počkať čo ppovie doky 7.1. ☹

roxi
2. jan 2010

vidím, že rozoberáte v čom s bábätkom z nemocnice, ja som sa nad tým už zamýšľala, ale tiež moc neviem, keď sa narodila Lea boli horúčavy, tak tam sme to riešiť moc nemuseli a priviezli sme ju vo vaničke z kočíka, teraz bude musieť byť vo vajíčku, lebo vanička sa do zadu nezmestí, keďže tam už jedna autosedačka bude, ale asi mu dám body, dupačky s dlhým rukávom a ešte jedny hrubšie dupky - alebo overal, či ako sa to volá, no a ešte svetrík a ak bude chladno tak možno ešte nejaká mikinka navrch a deka, lebo v zavinovačke ho do vajíčka nedostanem, no sama neviem, či to bude stačiť, a jasné, že teplejšia čiapočka,

a čo sa týka tej čiary cez bruško, tak teraz žiadnu nemám, ale keĎ som čakala malú, tak som mala hneď na začiatku tehu a bola veľmi silná a tmavá, po pôrode sa stratila, teraz ani náznak

kika29
2. jan 2010

ja tu čiaru cez pupok som mala tiež pri prvom tehu a teraz sa mi tiež začína robiť je ešte svetlá ale už ju vidno ako tehu test 😀

roxi
2. jan 2010

a spávam už nejaký čas dosť zle, okolo 4-5 sa zobudím a už nemôžem zaspať, potom to na mňa príde nad ránom, ale to už je zas hore malá, tak som dospala, a tiež som zvykla spávať na bruchu, teraz už len na boku, na chrbte by sa už spať nemalo, ale to ani nezvyknem, takže to už len musíme nejak vydržať, na kríže mi dali nejaké magnézium a vraj len odpočívať a masírovať, ale moc to nepomáha 😖

roxi
2. jan 2010

kika - ako zatiaľ reaguje tvoja malá na to, že bude mať súrodenca? Lea to berie, že teda ok, ale mám hrozné obavy, že bude veľmi žiarliť.

ludka140281
2. jan 2010

moje babo pri sexe kope asi najviac 😀 jemu sa to mozno nepaci
....kopance su veru poriadne cele dni aj v noci ma to budi 😀 😀

kika29
2. jan 2010

roxi malá sa teší. chcela by bračeka ale kedže ešte nevieme čo to bude tak jej vravýme braček alebo sestrička. ona sa chystá ho krmiť prebalovať žehliť plienky a podobne. teraz sa stále rozpráva s bruškom a pusinkuje ho a hladká stále niečo. tak uvidíme že ako to bude ked sa narodí drobec.

kika29
2. jan 2010

baby mala som zlý sen a od rána nad ním rozmýšľam. majú sa zlé sny vysloviť nahlas alebo nie? nemám snár a neviem si prečítať čo to znamená. čo vy verýte snom?

adasik
2. jan 2010

kika- ja viem tak, že ked sen povies nahlas, nesplní sa...skus a treba verit 😉

ludka- ja som citala, že ked babatka kopu, tak sa im ta nejaka cinnost paci, maju sa fajn...tak neviem...

roxi
2. jan 2010

kika - babka vravela, že zlý sen treba povedať niekomu hneď ráno, že sa nesplní, ale neskôr ho už netreba hovoriť, ale myslím, že teraz keď sme tehu tak sa nám často snívajú hlúposti, takže by som tomu nejaký význam nepripisovala, na predtuchy mám ale iný názor, tomu viac verím,
a je super, že sa malá teší na súrodenca, držím palce, nech jej to ostane 😉

kika29
2. jan 2010

tak teraz ho mám niekomu povedať či nie?

ludka140281
2. jan 2010

adasik....muzikovi to nemozem povedat,lebo bude chciet kazdy den 😀 😀 😀 😀 😀

moni
2. jan 2010

ahoj kocky, dufam ze ste do noveho roku vykrocili spravnou nohou...teda, ak si na nozicky este vidite cez bruska 😀

my sme silvestrovali u kamaratov, na moje velke prekvapenie som s nimi vydrzala do pol4 do rana 😅 trosku sme zhresili aj s alkoholom aj s jedlom, ale malej to evidentne vobec neprekazalo a na hopkala do rana 😀 tak aspon niekto tancoval 🙂
podla toho vyzeral aj vcerajsok, vyhrabali sme sa z postele na obed, prisla nas pozriet kamoska, a inac sme len vegetili na gauci. velmi mi to padlo vhod, lebo den predtym mi tak tvrdlo brusko ze som mala obavy.

zle sny aj ja vzdy vytrubim, nech sa nesplnia 🙂

adasik
2. jan 2010

ludka- no ale co už nespravis pre svoje dieta, ked je mu vtedy dobre... 😀 😉 🙂

vejula
2. jan 2010

kikuš no mne bruško ani nejako netvrdne po orgazme... Ale viem že niektorým kočkám áno... Ja som len z toho maličkého vždy taká mimo, ked je potom vždy tichučko... Neviem či je to dobre alebo zlé, hádam mu nejako neblížime....

Inač kočky idem ku mamine, tak sa tu zatial majte krááásne.

kika29
2. jan 2010

no povedala som mm o tom sne a on mi povedal že sa na to nevykašlem ale si tým zaťažujem hlavu. na internete som našla snar a vôbec to nieje dobré. vraj mi zomrie vzdialený príbuzný alebo priatel. ☹ tak teraz som ešte viac nespokojná ☹ ☹ ☹

minius
2. jan 2010

akurat sme prisli z 3D a predstavte si vraj budem Marcovka, no neviem maly je valibuk taky vyzeral byt bruskaty a maskovaty .... mnam mnam tak si ho vystiskam 😀 😀 😀, vsetko vyzera byt v poriadku a maly je uuuuuuuplne prekrasny! To je fakt zazitok! Pridam zopar fotiek do albumu 😵 😵 😵

kika29
2. jan 2010

minius pridaj fotečky 🙂 ja sa ináč tiež cítim viac na marec ako na apríl ale čísla ukazujú skôr na apríl. dnes som pozerala do kalendára a podľa týždňou to vychádza 38tt 25.3 a 40tt 14.4 takže niekde medzi sa môže drobček pýtať na svet 😀 Ale kope ma poriadne a čo bude ku koncu si neviem predstaviť.
Ozaj teraz som si robila tú finu s prstienkom a nitkou tak raz sa točil prsťeň a druhykrát už kmytal tak sme sa smiali že sú dvaja drobci 😀 ja len dúfam že nie 😀 😀 😀

sasurin
2. jan 2010

ahoj dievčatá, my sme dnes tiež pospali do pol desiatej potom sme išli na nákup a tak k nám prišla návšteva, ktorá pred chvíľou odišla, takže som tak trochu unavená. 😖
aj u mňa sa vyskytujú chvíle ked malé bobo kope ako futbalista a niekedy je zase kľud a ked je klud tak mi chýba ze nekope 😀
a každým večerom mám pocit že sa akosi stále zväčšujem a rastiem došírky máte aj vy taký pocit? 😀 😀

michalag
2. jan 2010

mini, tesim sa na fotocky a tiez ze je vsetko v poriadku 😉 🙂 ... a nepovedal ti kolky marec? Sami mal byt 5.4. a vypytal sa uz 31.3. tak kludne moze 🙂

moni
2. jan 2010

minius, kraaasne fotky! ja uz sa tiez neviem dockat na 3D.

ja zas dufam ze mala stihne april a nebude ma natahovat do maja 🙂

sasurin, mne doslova za posledny tyzden vyskocilo brusko riadne, vyzeram ako pavuk, chude ruky a nohy a bum vpredu taky kotlik 😀 a na vecer mam brusko vzdy vacsie.

zuzana1971
2. jan 2010

vo februarkach uz maju 3 babatka 🙂

minius krasne fotecky maleho valibuka 🙂

minius
2. jan 2010

Babenky DAKUJEME!!!

Miska ja som mala termin z 11/04 na 05/04 a teraz mi dali termin okolo 28/03; ale nemyslim... on je iba veliky po mamine a ocinovi 🙂

silvia7
2. jan 2010

ahojtee no dnes som vás len čitala.. ale tak kvôli Minius som sa aj prihlásila, nech môžem kuk jej mimi na fotkách 😉 je super, ako si tú rúčku do pusy dával 😉

začala ma silno páliť záha, ako som čítala ten príspevok od Zuzky o mimi, tak čítam, že to mám z tých sladkostí, čo stále tlačím... asi ich obmedzím.. 😅 snáď to dokážem..

ja inak tiež stále rozmýšľam, že čo so sebou do nemocky pre mimi, aj v čom ho ponesiem domov.. no neviem, uvidíme, sa poradím s kamoškami, čo to už majú za sebou alebo však niektorá z nás bude prvá rodiť 😉 tak poradí potom..

inak ja mám TP podľa poslednej MS na 23.3.2010 - ale dr. hovorila, že to vyzerá na začiatok apríla viac.. asi 3.4.2010 skôr.. tak som zvedavá.. inak drahý dnes skonštatoval, že mi narástlo zase bruško.. tak fasa, už som úplne ako balón.. som čítala tie februárovky, tak to je sila, že len začiatok januára a ony už majú mimi.. teda, ale tak verím, že budú oki všetci 🙂

minius
2. jan 2010

Silvia si zlatunka... Dakujem!
Ohladom tej zahy, aj mna to pali az je mi z toho niekedy strasne ale jem mandle a trosku to uhasi 🙂, ja som tiez riadne na sladke. 😀

ludka140281
2. jan 2010

kika.....mne tvrdne brusko pri orgazme asi na 10sekund,ale neboli a potom zas kope ostosest 😀 😀 😀 takze sa mu to paci,......este ma cas 😀 😀 😀 😀 uz vie co je dobre
babenky,tiez sa v noci budim,nemozem spat a snivaju sa mi hluposti 🙄

zuzana1971
2. jan 2010

babule, ja rodim za 10 tyzdnov a este furt nemam ziadne brucho 😝 to kedy chcem stihnut obruskatiet? vsak ja nebudem mat ani jednu fotku s bruskom na pamiatku 😝

michalag
2. jan 2010

mini, malicky je nadherny 😵 😵 😵 .... inak to mas dost velky rozdiel 2tt medzi prvym a tymto poslednym TP , ale ved 2tt je oki, babo uz bude vyvinute 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre