Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kikarv
5. apr 2010

jankako gratulujem aj tebe máte krásne fotky malá je zlatučká. aj ja sa už chcem takto chváliť 🙂 🙂 🙂

fleury
5. apr 2010

monva ja mam krcok este mensi ako 0,5 cm 😅

kika no vitaj naspat! 🙂

fleury
5. apr 2010

aj ja sa uz chcem pochvalit s fotkami malej!!!
dnes sme sa s mm fotili s bruskom a mm hovori, nech si dam foto na konika, tak som mu vravela, ze tu uz na brusko nikto zvedavy nie je 😀

veve23
5. apr 2010

kika...no ja som ta tipovala uz na maminu 😉

Fleury.....ale je zvedavy, pomaly budeme mensina, ale bruska su in 😀 😀 😀 , alebo skorej kotliky

Moni....super, ze uz ste prestahovany, tak mas o starost menej a naplno mozes malej prichystat novy "bejvak"

moni
5. apr 2010

fleury, hej povodne sme sa mali stahovat 20.3. do ineho bytu.
ja mam pupok odfoteny z 36tt ale tiez som rozmyslala, ze uz ani nepridam 🙂

veve, no chvalabohu je to za nami, buduce tehotenstvo si nenaplanujem takto finisovat ;)

kikarv
5. apr 2010

veve no ked malej sa nechce von. neviem ako to doktor určoval ked nám vravel že najskôr bolo by dobre vydržať do 37tt -vydržali sme, potom že teraz cez víkend porodím zase nič tak možno až do TP vydržíme. 😀

monva a tebe som myslela že už budem gratulovať tiež 😀 čakaš na mňa? pôjdeme spolu?

kikarv
5. apr 2010

fleury no aj tvoja sa drží v brušku ako kliešť 😀

fleury
5. apr 2010

kika nooo, keby som bola tak akcna ako ty, neviem neviem, ci sa ma este drzi 😀
ja len lezim, tak sa jej nechce este, ale po tom 12.4. sa uz rozhybem a potom uvidime ako dlho vydrzime 😀

ale zatial to vychadza tak, ze rizikove potiahnu viac ako bezproblemove 😀

fleury
5. apr 2010

jo a furt beriem 3x2 magne denne

kikarv
5. apr 2010

fleury no vidíš tak asi budeš viesť. ja som síce nebola na rizikovom aspoň doktor o tom nikdy nič nevravel ale tiež už ťaháme.
tak sa len držte čo najdlhšie po kope. 😀

fleury
5. apr 2010

kika dik, budem sa snazit ta kopirovat co do dlzky tehu 😀 😉
kedy ides ty na poradnu?

kikarv
5. apr 2010

ozaj mamičky čo ste už po pôrode kedy ste išli do pôrodnice? myslím tým že do kedy ste čakali doma a potom ste si povedali je čas ísť okrem tých čo ste rodili CS. čakali ste na plodovku, zátku alebo ste išli už ked boli kontrakcie pravidelné? pochopili ste čo sa pýtam? 😅 😅 😅

kikarv
5. apr 2010

fleury v stredu mám poradňu len on mi už nedal čas tak zajtra musím volať sestričke.

fleury
5. apr 2010

moni vysibal ta dnes mm? 😀

fleury
5. apr 2010

kika ten bude prekvapeny 😀

ludka140281
5. apr 2010

fluery...myslis magne b6?...je to proti krcom...ja som ho brala do 39tt a koli nemu memam kontrakcie 😒

fleury
5. apr 2010

ludka hej, myslim magne b6, mne ho kazali brat do ukoncenia 38tt, a potom postupne vysadzat..

aktakk
5. apr 2010

Kika- ja som isla od lekara v piatok okolo siedmej a mala som bolesti ktore som este neratala...a potom ked som doma zacala o osmej vecer pocitat, tak som mala kazdych 5minut...ale stale som nevedela ci su to konktrakcie, tak som sa vybrala az po dvoch hodinach a kontrakcie kazdych 5minut. Do nemocky sme dorazili asi tak okolo pol jedenastej...

kikarv
5. apr 2010

aktakk a medzitým alebo pred tým ti odišla zátka alebo plodovka? či si išla len na základe tých bolestí. ja sa bojím že nebudem vedieť určiť že je čas ísť. ja mám sem tam len biely hlienový výtok ale nie taký ako to opisujú baby že krvavý alebo hnedý. len čistý biely slizký výtok tak preto neviem či to je zátka. bruško mi tvrdne často aj bolesti mám ale prídu odídu ale slabiny ma bolia tiež.

kikarv
5. apr 2010

ja pôjdem do nemocnici už s hlavičkou von 😀 lebo to neodhadnem 😠

juliap
5. apr 2010

fleury, ja tiez este mem brat magnezko, som zvedava co povie zajtra na poradni, ale aj tak brusko tvrdne na kamen ... l
lidka, zajtra ides na kolku do nemocky? ja idem na 7 na hematologiu, tak budem nedaleko ...

kikarv
5. apr 2010

moni a ako sa býva v novom? aká bola prvá noc?

aktakk
5. apr 2010

Kika- hlienova zatka nemusi byt automaticky hnedkasta alebo ruzovkasta.... TOto som nasla:
Hlienová zátka odchádza jednorazovo, je redšia alebo tuhšia, môže byť belavá alebo naružovelá, po jej odchode už nič neodchádza ani nedoteká.

Mne odtiekla inak v stredu a v piatok som porodila. Ale neda sa povedat, ze mi odisla jednorazovo. Mne odisla asi tak aj na tri styri krat. A to podla mna len kvoli tomu, ze ma lekar vysetroval a "zasiel dost hlboko"
A ta zatka bola sice slizka ale bolo to take "hustejsie" take ako husty sopel.

moni
5. apr 2010

kika, neboj sa stihnes to...nam pani na kurze povedala ze ked pokial su bolesti pri tvrdnuti bruska take ze ich vies predychat, ze dokoncis vetu, ze sa nemusis zastavit a predklonit, alebo ked sa ti zda manzel vtipny, tak to nie su ozajstne kontrakcie 😀
zatka nemusi byt vzdy krvava, takze mozno ti odchadza postupne. a mozno je to len vytok, lebo zatka ma mat hustu konzistenciu, nie?

fleury, nevysibal, ale ked som bola v sprche tak prisiel a buchol do zavesu a ofrkalo ma to. ze to mam namiesto oblievacky 😀
btww, dobry sen, lakmusove papieriky 😀 😀 😀 co si sa nezastavila, plny suflik ich tu mame 🙂

moni
5. apr 2010

kika, dobre sa byva, skoro som netrafila na WC 😀
inak je ten byt velmi podobny tomu predoslemu....vlastne vsetky su na jedno kopyto. len napriklad v kuchyni su trochu inak skrinky, a ked ide clovek po pamati tak nevie cosi najst 🙂

ludka140281
5. apr 2010

kika....mne asi zatka odisla vcera...bol to pocit,akoby som si curkla a bolo to biele ako sopel,bez zapachu...taky sliz a bolo ho dost,tak si myslim,ze to mohlo bit ono..inak nemam ziadny vytok

kikarv
5. apr 2010

baby ja ten výtok mám taký slizký hlienovytý nieje hrudkovytý ale ako sopel 😝 prepáčte za podrobný opis.

moni tak nech ste spokojný a hlavne nech sa tam dobre cítite.

kikarv
5. apr 2010

a ešte že ten výtok mám len sem tam ale už pár dní. dakedy len raz za deň dakedy 2x. a stále mám pocit že som vlhká.

ludka140281
5. apr 2010

kikarrv....to je to co som myslela tiez...mala som to aj dnes..pocitujem to fak akoby mi usiel moc,je to teple.....svokra vravela,ze jej tak odchadzala zatka a bola skor biela,nie velmi husta......ma 6 deti,tak sa trosku vyzna 😀

fleury
5. apr 2010

julia ja mam tiez tvrde brusko, ale v nemocnici mi na monitore neukazovalo kontrakcie, teda prvy raz hej, to ma hnali rodit uz 😀 ale potom uz nie..ale ved to magne v tabletkach je aj tak odvar oproti infuzke..

moni dobre vediet, takze ked mi najblizsie bude treba lakmusove papieriky, ozvem sa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre