Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

martina05
6. apr 2010

Marika o tom hmate som čítala, vraj je to fakt bolestivé a žena by s tým mala vopred súhlasiť.... len neviem či sa ťa to aj v našich zdravotníckych zariadeniach voprad opýtajú..... Jedna baba tu na koníku písala, že jej to lekárka spravila a ani o tom nevedela...

Civi, držím ti veľmi palce s tým dojčeím, hlavne vydržať aj anpriek komplikáciám...Ja som chodila na nácvik dojčenia a mám tu blízko aj laktačnú poradkyňu, najlepšie je asi keď si s ňou osobne...len niekedy to nejde... Držte sa...Tá moja mi hlavne prizvukovala, prikladať pravidelne, meniť za jedno kojenie aspoň 3 polohy, čo najmenej mastí, len v nevyhnutných prípadoch a preferovať repík, mliečko a vzdušný kúpeľ, pozor na infekcie, aby ste si to z Renkom neprenášali a nespôsobili si obaja problémy...keď tak riešiť to klobúčikmi, prípadne v závažných prípadoch odsatím a striekačkou ...

fleury
6. apr 2010

marika mas este dva tyzdne, tak neplanuj ziadne hmaty zatial 😀

marika1902
6. apr 2010

martina no nasi niektori doktory si myslia asi ze mozu vsetko alebo to robia v dobrej viere ze chcu pomoct. Ale ja viem ze by som suhlasila vsak hadam trocha bolesti vydrzim a tie porodne budu asi sto krat horsie 😝 😝

martina05
6. apr 2010

Frucht, aj aj mám ružové okuliare, aké to bude všetko super, keď bude Vanda s nami, už si plánujem čo a kedy s malou podnikneme...ale beriem to tak, že sa nesmiem vzdať plánov, lebo inak ma prepadne depka.... Neboj nejako to zvládneme... 😉 😉

marika1902
6. apr 2010

fleury vsak pisem ze iba ak budem prenasat 😀 😀 😀

fleury
6. apr 2010

marika len aby si si to prenasanie takymto zmyslanim neprivolala 😀

martina05
6. apr 2010

Jasné ak by to malo pomôcť... vydržíme.... Bože som zvedavá ako dnes dopadneme...Malá je dnes taká spavá, málo sa hýbe, mňa to stresuje...len nech je všetko ok a už ju mám pri sebe

marika1902
6. apr 2010

fleury nestras 😀

evil15
6. apr 2010

ahojte bambulky ako sa máte všetky ja som došla teraz domov som totálne K.O ☹ idem si pospať a potom Vás dočítam dnes na poradni mi dr robila zase ultrazvuk lebo ževraj minule neboli prietoky dobré skoro som tam skolabovala ale povedala že sa nemusím ničoho báť lebo keby to bolo zlé tak by som tam ostala ... no a dnes už bolo všetko o.k teda aspoň dúfam 😅 a konečne sa nám ukázalo naše drobčiatko čo to bude tak my prosím pekne čakáme Viktoriu 😀 😀 😀 mm sa velmi potešil on veľmi chcel dievčatko no a ešte aj výsledky krvy sú neni celkom kóšer ale že je to v pohode, pečeňové testy mám hraničné ale že to môže byť v mojom prípade aké som mala problémy tak uvidíme .... no a rodiť pojdem až ked sa naša slečna rozhodne takže asi vydržíme dokonca 😉 😉 😉 prajem pekný den zatial papa

vejula
6. apr 2010

ahojte kočky...
Tak kočky dnes máte viaceré termín ako tak kukám... Ja o dva dni, ale pochybujem že to do vtedy stihnem... Na pôrod sa vôbec necítim a stavím sa že zajtra na poradni mi povie to isté...

Inač dnes som sa tak vynervačila že som z toho až plakala... mm ide totiž kuknuť autičko, bo to naše to si naštartuje len ked sa mu zachce.. Tak sme išli vybrať do sporitelne peniaze z mojej knižky a ja om zistila že nemôžem najsť občiansky... Všetko som prehladala a občiansky nikde. Ja to nechápem kde sa mohol vytratiť... Som zurila plakala nadavala, no proste sama seba som nespoznavala, jak keby ma z pekla vypustili, normálne mám teraz až výčitky že som sa chovala jak malé rozmaznané decko. Ale v tej chvily nervy na cucky.. Na šťastie tam figurovala aj moja mamina takže sa to dalo vybrať aj na mamin občiansky...
Bože baby je toto normálne???? Teraz som si urobila puding z pol litra mlieka tak mi trošku nervy ustupili, a zas mi je zle od žaludka 😝 Normalne by som samu seba prefackala za všetko že som taka neporiadna nervozna.... Sa ani nečudujem že maličkému sa ešte nechce isť von ked vidí aká som niekedy nervačka

fleury
6. apr 2010

evil gratulujem k dievcatku!! 🙂 aj k tomu, ze poradna dopadla oki

martina05
6. apr 2010

Veju, neboj kľud, to robia tie naše hormonálne búrky a o drobčeka sa neboj, isto si pre neho tá najlepšia maminka a ľúbi ťa už teraz... Neboj príde keď bude čas... Oddýchni si, pomojkaj bruško a neboj všetko bude ok... 🙂 🙂

fleury
6. apr 2010

vejul to je normalne, mna vedia vytocit take blbosti, az potom nechapem, co za blbosti riesim 😀

martina05
6. apr 2010

Evil, takže ďalšia slečna.... GRATULUJEM!!!!!!!!!!

marika1902
6. apr 2010

vejula zhod to na hormony 😀 😀

marika1902
6. apr 2010

Mna tehotenstvo naopak ukludnilo. Ked som nebola tehu vedela som sa poriadne rozparadit ale teraz ma nevytoci ani gulka v nohe 😀 😀

vejula
6. apr 2010

joj vdaka kočky, jasnačka to isto tie hormony 😀 Teraz už je dobre zajtra pojdem vybaviť novy občiansky... Však kebyže náhodičkou začnem rodiť tak ma nevyhodia z nemocky za to že nemam občiansky 😒

Evil tebe gratulujem ku dievčatku..

Martinka a tebe povedal doki že do kedy ťa nechaju prenášať???? Mne doki hovoril že týžden nechavaju.... A mne sa tak dlho nechce 😕

vejula
6. apr 2010

marika aj ja chceeem 😝 byť taký kludas

martina05
6. apr 2010

No na poslednej kontrole mi povedal, že do konca tohto týždňa to nejako porodíme, pôvodný termín bol 4.4.... Tak som zvedavá..už mi to ide na nervy... Stresujem, malá má málo mietsa, menej sa hýbe, ja som nemotorná.... No neviem, hlavne nech je Vanda v poriadku...Indukovaného pôrodu a sekcie sa trošku bojím....

marika1902
6. apr 2010

Veji len aby sa mi moja nervozita po porode nevratila. Lebo teraz sa naozaj nemam preco stresovat vsak jedine co je dolezite je Kubko. On musi byt v klude. 😀 😀

kikarv
6. apr 2010

tak my sme už napapkaný a ideme troška driemať. mm mi hovoril že vždy ked mu zavolám tak si myslí že už treba prísť po mňa 😀 a ked odchádzal späť do práce tak mi vravý že ma dnes odnesie do pôrodnice a ja mu že načo ved doma môžem tak isto čakať ako tam 😀 on je už z toho čakania tiež chudák vystresovaný 😀 v čera večer jej už aj dohováral aby už išla von. ale ona nás očividne ignoruje srajla malá už teraz si robí čo chce a nepočúva 😀

vejula
6. apr 2010

Martinka ja tiež nechcem vyvolávať pôrod, ale zas ani prenášať nechcem 😒 A neviem čo je lepšie 😕

marika máíš pravdu, ked mne to niekedy tak prepne že ani nerozmýšlam... A vtedy nervačim 😖

aktakk
6. apr 2010

Fleury- malinka je ukazkova. Od rana ju mam bud na rukach alebo cicikoch...takze nemozem nic robit, tak sedim pri pc aspon nech ma netrafi. 😒

fleury
6. apr 2010

kika my to uz mame s mm tak poriesene, ze mu ja nevolam, lebo by ho porazilo, ze sa nieco deje 😀 😀 Takze mi volava on 😀

aktakk
6. apr 2010

Civi- ty zapchujes a ja pre zmenu hnackujem.

martina05
6. apr 2010

Fleury, mi s MM fungujeme podobne...a ak mu musím zavolať začínam slovami, "všetko ok., neboj ..."

fleury
6. apr 2010

aktakk ja som si pc uzila pocas toho lezania az az, ja sa tesim ako ho uz odstavim 🙂

aktakk
6. apr 2010

fleury- aby som bola este presnejsia- uz sa hupem a natriasam aj ked nemam malu na rukach.

fleury
6. apr 2010

mata moj mm je v podstate stale v strese, ked nie je doma a zvoni mu telefon 😅

aktakk hehe, mamickovsky syndrom

martina05
6. apr 2010

Idem pozohrievať obed a chystať sa na kontrolu.....
Zatiaľ Pa a večer vás možno omrknem ......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre