Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

seuska
7. apr 2010

No dajak to poriesim s tou obaleckou.... este sa porozpravam s mm a sak este mi neodpisal ze ma bere...

Baby idem do mesta este vybavit nejake veci.... to tusim Aktakk tak pisala, ze isla do mesta a o par hodin rodila, nie? Tak dufam ze to po nej zopakujem... 😀 Potom sa ozvem a docitam.... majte sa zatial...

Apropo ja sa len modlim ze by sa mala nenarodila 13.4 lebo v tedy sa narodila moja "uzasna" svagrina a je strasne paskudna, zakerna a zla.... tak ze by sa to tym datumom nededilo.... 😀

ninuska8
7. apr 2010

no baby, vidim, ze sa trapite same s tym holenim...ja som mala z toho mindraky tak to zobral muzik do svojich ruk...no bolo to take antivzrusujuce ze azzzzz 😀

fleury
7. apr 2010

seus taku radost by mala hadam svagrinej neurobila 😀

seuska
7. apr 2010

Babyyyyyyyyyy odpisal mi Dosedlaaaaaaaaaaaaa..... 🙂

kopirujem:

Dobrý deň,
Zajtra povedzte sestričkám nech ma zavolajú keď prídete. Na zajtra už toho
mám dosť, mám tam už aj pacientku na pôrod, ale Vy budete predpokladám
plánovaná na piatok. Zajtra Vám všetko vysvetlím, lebo musím Vás vyšetriť,
aby som vedel aký je nález na pôrodných cestách.

S pozdravom

Dr.Dosedla
Jupiiiiiii ! No bezkam do mestaaaaaaaaaaa...

fleury
7. apr 2010

no vidis, vravela som, ze odpise 😉

marika1902
7. apr 2010

Tak som utrela prach a povesala pradlo

Inak s tym holenim ja sa tak raz za tyzden pred poradnou. A idem iba po hmate. A ak by som na nieco zabudla vobec to neriesim. A inak v tn nemocke ked nie si oholena tak oni ta oholia.

Aj ja mam polovicu rodiny narodenych v aprili. Dve z mojich troch sestier su aprilove presna za sebou prveho a druheho. Mala neterka je 25.4. No a segra druha v poradi caka tiez teraz babatko a termin ma 27.4. Sa stengrujeme ktora porodi skor. A este nam to aj pekne vychadza ona bude mat dievcatko Misku a my chlapceka Jakubka. 😀 😀

fruchtbar
7. apr 2010

no ja som sa rozhodla,ze sa najskor najem a potom pojdem do zahrady.....tak to nakoniec budu spagety s rajcinovou omackou a parmezanom.....

fleury
7. apr 2010

marika tak vy uz mozemete o rok robit oslavy v kulturaku dakde 😀 😀

zuzadula
7. apr 2010

pekny den dievcata 🙂 ... tak sa teda pridavam aj ja do klubu "omamenych" a "malatnych".. a to nie som tehu 🙂 asi je nieco fajn tlaciace na nas vo vzduchu!!! Tak sa netrapte zehlenim a upratovanim.. oddychujte.. vylozte nozky.. zapnite si prijemnu hudbicku a uzivajte pokoja.. kym to ide 🙂 potom bude frmooooooooooooool... ale taky fajn.. maminkovsky 🙂 A neponahlajte sa... babyyyyyyyyyy!!!!.. ved mnohe mate este cas.. lekari to natahuju preto, lebo kazdy den je babatku k dobru.. 🙂 ..

Minuska, ja som mala podobny problem pri prvom babatku.. teiz sa im stracali ozvy..a tie zaznamy boli divoke.. ale zacali sme prirodzene.. kontrkciami.. len maly bol cely obtoceny v snure.. tak to neslo a sli sme sekciou.. ale nechcem ta strasit.. lekari vedia co mau robit.. tak bud pokojna.. urcite to dobre dopadne.. 🙂 xi,xi.. a som si aj pri tebe spomenula, ako som sa pri prvych kontrakciach nadranom sama v kupelni holila.. len to bolo tazke!!!.. lebo som si tam pre to velke brucho nedovidela, tak to dokoncil manzel, ktoreho som zobudila..🙂

fruchtbar
7. apr 2010

baby,ale vam poviem,ze dnes piseme ako dracice!!!!
Co je dnes za den... 😕

fleury
7. apr 2010

frucht ved o chvilu uz nebude cas na pisanie, tak si nadrabame 😀

aktakk
7. apr 2010

Marika- v TN nemocnici sa udajne pytaju, ci chces oholit alebo nie. Ja som mala asi 2dnove alebo 3 dnove strnisko a nikto nic neholil a ani sa nepytal....

Seuska- ano ano, nakupovala som ako drak este som aj kontrakcie mala ale som nevedela ze su to kontrakcie.
A co sa tyka "vsimneho" tak by som ho urcite tiez dala az po porode. Aj ja som to tak riesila...

aktakk
7. apr 2010

No ak budete mat tak babatko ako ja, tak budete pisat. Ja nic ine nemozem, lebo ju mam na rukach. Sa jej nechce samej spinkat, asi musi "citit" maminku. Dnesnu noc sme si ju aj ku nam do postele dali a pekne pospinkala. Od nejakej pol jedenastej az do stvrtej rana. No paradicka.

fleury
7. apr 2010

aktakk take stastie ja nebudem urcite mat, moja duracelka bude urcite aj po narodeni aktivna takmer nonstop 😀
Len ja dufam, ze ked bude spat, tak v postielke a nie na rukach, nech postiham aj v domacnosti cosi 🙂

zuzadula
7. apr 2010

no ja som presne take babo mala.. syn sa nie a nie odo mna pohnut.. tiez bol stale na rukach.. aj pri mne spaval.. a tiez som toho moc nestihla..ale nelutujem.. mame krasny vztah.. a on to proste asi tak potreboval.. dcera uz bola z uplne ineho sudku.. ta si vystacila aj sama.. alebo vlastne s bratom 🙂 .. citala som, ze dieta patri na ruky.. aj do postele.. vraj su tie deticky vyspelejsie.. a ak to mamina tak aj citi, tak je to fajn pre oboch.. aj ked okolie je niekedy manipulativne a tlaci na matku, aby to nerobila..

marika1902
7. apr 2010

Aktakk moja kamoska co tam rodila tak mi vravela ze sestricka ju chcela oholit ale ked zistila ze je tak to nechala tak. tak preto ze v tn holia 😀 😀

marika1902
7. apr 2010

Fleury no budeme musiet niaky kulturak zajednat Dokonca aj 4 vyrocia svadby mame v aprili hehe. 😀 😀 Moji rodicia, aj svokrovci, my a svagrina. Vsetci sme sa sobasili v aprili 😀 😀

marika1902
7. apr 2010

Idem povysavat tuto nasu kuticu 😀 😀

tarinka333
7. apr 2010

Cafte devusky, no vidim, ze je po mne zhanka 🙂 Seuska, Monva, ja som ete furt 2v1. Noc o nicom... nevedela som zaspat. Ultrazvuk dobry. Bol Dosedla 😀 Vsetko OK, prietoky, aj placenta, pytal sa ma, ci sme v termine a ja ze ano. Lebo videl, ze sa zmensuje mnozstvo plodovky, ale ze to je OK. Este sa ma pytal, ci skusame doma osvecene recepty nasich babiek na vyvolanie porodu. Hovorim, ze niektore ano, niektore zatial nie. No a ze ci sex pomaha 🙂 Hovorim, ze neviem, ze co si mysli 🙂 No ze sa mam opytat nejakeho gynekologa. odpovedala som, ze sa opytam a ked zistim, dam mu vediet 😀 Zlaty je, Seus, super, ze ho budes mat. Mne sa aj Toth pozdava - to bol jediny lekar, ktory mi pri vstavani z kozy podal ruku, aby mi pomohol, lebo teda zdvihnut sa je dost komplikovane. A lekarky su zlate vsetky... no ved uvidime. Moozno ma nakoniec odrodi Luptak - moj obvodny gyn., kedze sa male nejak nehrnie na svet a on ma sluzbu 10.4 🙂 Budem rodit s Monvou 🙂

zuzana1971
7. apr 2010

ahojte to bola zase noc 😝
aj ked maxik pekne zaspinka po napapani , ale hlavne ta priprava suseneho mlieka trva, treba vodu prevarit, potom nadavkovat, yohriat, po papani poriadne poumyvat, raz za 24 hodin sterilizovat...no a nehovorim o tom, ze to je drahe jak svinja a vydrzi to č dni ta jedna plechovka 😝
vcera sa mi posdarilo nakvapkat na plienku zopar kvapiek mojho mliecka /ci to treba priamo do oci?/ a vytriet mu ocka, trosilinku to ma lepsie, ibaze dnes si nemozem vytlacit ziadne mliecko

s tym kojenim som aj ja zufala, som myslela, ze ked bude chut, vola kojit a urobim vsetko co treba tak bude mliecko ale nist, nepomaha ani prikladanie, homeopatika, odsavanie, obklady...tak ja uz fakt neviem 😝

mame nejake nove babatko? idem prebehnut prispevky

zuzana1971
7. apr 2010

4dni vydrzi ten nutrilon som chcela napisat 😝

fleury
7. apr 2010

zatial ziadne nove babatka, teda ludka by uz mala mat, ale este nedala vediet

majca424
7. apr 2010

Ahojte kočky, tak my už sme domka aj s Jurkom... 🙂
Mali sme dorýchla sekciu, lebo sa mu už v mojom brušku vôbec nepáčilo. Ale už je dobre a práve sme dorazili...
Neskôr sa ozvem, idem spať 🙂

papa 😉

zuvinka102
7. apr 2010

ahojte kinderka a maminky..
no tak ja som sa prave dogulala s poradne, ta dopadla v pohodke len som tiez dostala tabletky na zelezo.. dr mi dal aj dalsi termin poradne nabuducu stredu ale aj s dodatkom ak dovtedy neporadim, tak sa ukazem.. no teraz som z toho trosku mimo, ze ci som uz tak otvorena, ze mozem rodit alebo co tym chcel vlastne povedat..

ale inac som riadne vytocena z egoizmu slovenskeho naroda na cele s nasimi dochodcami.. to co som dnes zazila berem ako zly sen..

idem si vas teraz precitatm, ze co nove ste dnes pismenkovali a potom sa k vam pridam

marika1902
7. apr 2010

zuzi skus si vecer prichystat vodu do termosky nemusis aspon v noci. Ona ostane horuca 😀 😀 Aspon usetris trosku casu.

fleury
7. apr 2010

kika, vejul sa nehlasia..?

zuzadula
7. apr 2010

Zuzana1971.. mrzi ma, ze mas take starosti s mlieckom a dojcenim... ja som sa pri druhom babatku tiez poriadne potrapila.. a aj ked som prve babo dojcila 2 roky, pri druhom to proste neslo.. az casom sme zistili, ze to mala na svedomi porucha stitnej zlazy.. tak ta chcem touto cestou podporit.. a popriat ti vsetko dobre.. mozno sa vam dojcenie este podari nastartovat a pokial nie, tak z vlastnej skusenosti viem, ze babatka su spokojne a zdravucke aj s umelou vyzivou.. 🙂 Zo zaciatku so aj ja mala problemy s nocnym robenim mleicka, ale potom som si chystala denne davky do chladnicky a vodu to termosky a bolo to uplne bez problemov.. 🙂 A skusila si vyhladat poradkynu dojcenia?

tarinka333
7. apr 2010

Zuvinka, co sa stalo?

veve23
7. apr 2010

caute, som doma z nemocnice..... piatok zase, pre istotu s taskami ☹ , sice neratam ze idem rodit, ale dr. vravel ze nech si ich pre istotu vezmem a ked budem viac otvorena ako dnes ideme na to a ked nie v piatok ze do tyzdna je krpec vonku. Na prvorodicku ze som otvorena dost a vsetko tam dole je pripravene na porod....tak bojim bojim. Povedal ze keby nevidel moju tehu knizku tak povie ze mam termin a mozme rodit, jaaaaaaaaaaaaaaaaaj, a ja ze mam este cas. Ja sa nechcem predbiehat.

zuvinka102
7. apr 2010

tarinka iba tolko,ze nasi dochodcovia frflu aka je dnesna mladez ale vobec si neuvedomuju,ze oni su tym najlepsim prikladom egoizmu.. dnes som sedela v autobuse na mieste vyhradenom este aj pre mamicky a jeden starsi pan ma zneho drzo vyhodil a este tam zacal po mne kricat ako som nevychovana a ostatni ho v tom este podporili a pozerali na mna, ze com som si to dovolila ho nepustit.. no az nakoniec zastal vodic a vsetkym tam vysvetlil, ze to miesto je vyhradene pre mna ako maminu tak nech ma tam pusti sadnut, a ci je uz aj slepi, ze urcite som uz v takom stadiu, ze mozem rodit.. no ja som to nevydrzala a zacali mi tiec slzy ale uz som si spet nesadla.. s hrdostou som ostala stat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre