Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
7. máj 2010

caute,
tak my zajtra krstime - uz sa tesim 🙂)

cheerlady
7. máj 2010

laura ja som tiez raz zabudla dat,ale z toho vigantolu horor nerobim,nijako som to "nedohanala", horsie by to bolo s tym kanavitom 😨

zuzadula
7. máj 2010

ahoj vejul 🙂... dakujem 🙂.. vcera som uz musela prchat, tak som uz neodpovedala 🙂... citala som, ze si sa prelakla, ako maly zareagoval u lekarky..viem, ze je to neprijemne, ale neboj.🙂 deticky maju taketo prejavy... su to reflexy.. !!! ... ale som rada, ze pekne priberate 🙂.. maly je krasnucky 😵... a je to uz velky chlap, ked tak pekne v noci spinka .. uz vie, co sa patri 😀

zuzadula
7. máj 2010

moni velka gratulacia este raz!!! 🙂... a co najlepsie a nyjrychlejsie zotavenie po tych narocnych chvilach, nech si to spolocne mozete doma vychutnat 🙂... mala je nadherna 🙂

cici 🙂.. tak nech ej to pre vas krasny zazitok 🙂... ja tieto obrady vzdy preplacem.. je to krasne!!! 🙂

laura83
7. máj 2010

dakujem pekne hned som taká kludnejšia 🙂 ja kanavit mám podávať každích 14 dní ale sa stane že podám aj 15 tí 😀

zuzadula
7. máj 2010

inak mamulky este k tomu odgrgnutiu!.. viem, ze aj nam sa to nedarilo.. tak sme skusali vsetko mozne!!.. a najlpesie nam zaberala poloha na brusku.. ale maleho som sidavala na seba.. na hrud.. tak, ze ja som bola v takom polosede-skoro som az lezala.. ale tak, aby bol maly v takej miernej sikmine.. a potom to slo dobre 🙂
ale upne suhlasima dobre skusenosti mam aj s polohou o ktorej pisala Frucht.. ako ked tigrik lezi na konari 🙂..

fleury
7. máj 2010

susanita gratulujem!!! 😵 no ze si sa ozvala!! 😉 Potom hod fotku a popis porod 🙂

cici tak nech krstiny dopadnu oki a svokra nekazi naladu 😀

my krstime poslednu majovu sobotu 🙂

seuska
7. máj 2010

Baby tak teraz som skoro prisla o rozum od strachu! Mala sa napapala, odgrgla a tak som ju polozila na postel, este som s nou prehodila zopar slov a odisla som vyvesat pradlo, ked som sa vratila tak bola pogrckana, ale pekne mala ocka otvorene a sa pozerala po izbe, tak som si k nej lahla a dala ju na brusko a ona sa zacala ako keby dusit, tak ju naplo dva krat ze sa nevedela nadychnut, som ju rychlo zdrapla a zobrala na ruky, ako keby jej nieco zostalo v krku tak ju naplo. 😕 no nevedela som co mam s nou robit?! Teraz som pri nej lezkala a zacala zaspinkavat a tak rychlo dychala. Neviete co to mohlo zposobit? A ak sa to stane este raz ako mam reagovat? Boze som taka vystrasena ze teraz ju chodim kazdych 5 minut pozerat. Spinka spokojne v postielke a mam zapnuty monitor dychu, ale aj tak, sa strasne bojim ze sa zadusi.

zuzadula
7. máj 2010

seuska 🙂... verim, ze to bolo velmi neprijemne a ze mas teraz strach, ale babatkam sa to obcas stava!!!.. niekedy aj par hodin po dojceni.. vyvrackaju take tuhsie natravene mliecko a to pravdepodobne podrazdi hrdielko.. a vyvola reflex vracania a natahovania.. co vyzera naozaj hrozivo, lebo lapaju po dychu... ale verim, ze babatka su na take situacie vybavene !!!... 🙂

fruchtbar
7. máj 2010

suhlasim so Zuzandulou, a vlastne v to i dufam,bo by som velmi nekludne spavala!

cinocka
7. máj 2010

no mne sa uz par krat stalo co pisala zuzka o maxikovi ze mu to islo aj nosom...nam sa to stale v kociku, a to ani nezaplakal len sa zacal zrazu dusit ☹ som ho rychlo na ruky zobrala a pak to preslo..chvalabohu..ale stresy nenormalne 😅

cinocka
7. máj 2010

baby, mate nejake zostihlujuce pasy?? aby sa bruska dostali do "povodnych" stavov?? 😀

seuska
7. máj 2010

Boze baby diky za ukludnenie. Takze sa nemam stresovat ze sa jej teraz v spanku moze nieco stat? Tak takyto strach som nemala asi v zivote... Nechcem vyvolavat paniku a sediet pri malej 24 hodin denne, ale toto ma fakt vylakalo.
A este som sa chcela spytat ci je vhodne hned po papani davat babatko na brusko? Alebo kedy je navhodnejsia doba?

aktakk
7. máj 2010

Seuska- ja som sa na to pytala doktorky vcera a povedala mi, ze tak hodku po napapani davat malinku na brusko az mam. Ale ked napriklad frucht pisala, ze malinkeho dava do polohy tigrika ked si nemoze grgnut, tak aj to je na brusko a to dava po nanapani ak sa nemylim.

fruchtbar
7. máj 2010

ale zas na druhu stranu v polohe na tigrika je vlastne pod neustalou kontrolou,kdeze ho mam zaveseneho na ruke a to si este pri tom sadnem na fit loptu a vtedy uz ani nemukne! 😉

Ale baby v zasade je to logicke,ked ma hlavku naboku,tak sa nikdy tymi grckami nemoze zadusit,lebo same odtecu a ked sa chvilkovo dusi,si myslim,ze sa tiez nic nestane,to je ako ked nam dospelym zabehne,tiez chvilu trva ,kym nabereme dych ....len u malych deti to vyzera zial hrozivo a nebezpecne,chladne hlavy,nic ine nepomoze a potom,co sa ma stat,to sa aj stane ! 😔

fruchtbar
7. máj 2010

si predstavte,kolko by uz bolo podusenych deti......!!! 🤐

cinocka
7. máj 2010

frucht: veru, pravdu mas 🙂

cinocka
7. máj 2010

oki, skoncila mi dvojhodka pokoja..drobec sa prave ozyva ze je cas na papanie 😀 zatiaal... 😵

zuzadula
7. máj 2010

suhlasim s frucht 🙂... verim a mam aj taku skusenost, ze sa to stava.. ale babatka to zvladaju!!!.. je to pre maminky hrozny stres.. ale ti vasi drobcekovia silneju kazdym dnom a takych situacii bude cim dalej tym menej 🙂... drzim prsteky, nech je toho co najmenej !!!

fruchtbar
7. máj 2010

ja som rozmyslala nad stihlujucim pasom,ale sa proti rozhodla,ja nenosim ani podprdu,myslim si ,ze svaly sa najlepsie precvicuju bez opory,preto mi aj kozenky pekne stoja 😀 😀 😀

nie nieco vam prezradim,brusko bude vtedy po tehotenstve zase v popriadku ak: lahnite si na postel na chrbat a dvihnite len hlavu (aby sa svaly trocha napli) a potom si ohmatajte na brusku tam ,kde sa tie dva pozdlzne svaly spajaju (je to vlastne tam ,kde je linea negra) a ak tam mate priehlbinku,medzi tymi 2 svalmi,tak este stale sa vsetko nevratilo do povodneho stavu.... 😉

dychove cvicenia pomozu viac a sed-lah!

sasurin
7. máj 2010

Ahoj mamičky.
Moni - blahoželám k maličkej je krásna 😵
O tom odgrgovaní, ja som čítala neviem už kde, že také malinké detičky sa neudusia keď ležia, lebo oni to majú tak prispôsobené že mliečko nevzdychnú späť ale mliečko vytečie vonku, platí to len v tedy ak ležia na chrbte nie na brušku. 😵

janicka11
7. máj 2010

Moni,užila si si veru dosť.Ale myslím že to stálo zato tak jak prekaždú z nás.Nie?Konenče si s adočkala,malá ťa trošku potrápila,ale teraz ti bude robiť len a len radosť----neboj...a AKTAKK malinká je krásnunka reperka,neni čo dodať k enj,užasna,tak jak aj malá Lea..Držte s ababulky..

fleury
7. máj 2010

frucht a ty si rodila vyvolavackou? Ze si mala taky dlhy porod?

kikarv
7. máj 2010

ahojte kočky. my sme boli dnes s nožičkamy. všetko v poriadku a od dnes máme len jednu plienku. vigantol som zabudla aj ja pár krát. doktorka mi povedala že ked zabudnem jeden deň dať tak na druhý mám dať miesto 2kvapiek 3.
aj my sme párkrát grckali a tieklo aj z nošteka. nič príjemné ☹

moni a susanita gratulujem krásne deťurence pekné foto
moni tak si sa fest potrápila tak rýchle zotavenie. dali ti niečo na to šitie aby sa rýchlo hojilo?

moni
7. máj 2010

ahojte, nestiham docitat...mala je velky spac a slaby jedak, takze nas asi caka zaujimavy vikend 😖
dakujeme za vsetky pochvaly 😵

kika, na to sitie mam hlavne nejake oblbovaky, hned po porode a vcera som mala ladove zabaly, a sprej na hojenie, od vcera vecera zase sedacie kupele v teplej vode.

cicimon
7. máj 2010

fleu - 🙂 veru, ona sa viac tesi ako ja a ja som zvedava, na 8 ludi naviac v byte a ako to mala zvladne

fleury
7. máj 2010

cici kazdopadne potom referuj, som zvedava 🙂))

moni uz ste doma?

fruchtbar
7. máj 2010

Fleury,ja som rodila normalne,ale akosi to haprovalo.....to bol trest za to,ze som mala take krasne a pohodove tehotentsvo! 😉

fruchtbar
7. máj 2010

Moni a koho si mala pri porode.....Raz si pisala,ze si mozes vziat so sebou tolko ludi ! 😀 😉

monva
7. máj 2010

ahojte vsetky maminky a babatka 🙂
gratulujem najma novuckym maminam - juli a moni 😵 😵 😵
Ozaj Moni - vsetko najlepsie k meninam
my sme boli vcera na poradni - Tanicka vazi 4600g a meria 55,5 cm (zajtra mame 1 mesiac a pri porode mala 3220g a 52cm). Takze za necely mesiac sme pribrali 1400g 😀
teraz mi obaja drobci ochoreli, vcera ked som s malou bola na poradni, este bola uplne v poriadku, len maly mal sopliky (ostal doma s mojimi rodicmi) no a ked sme sa vratili uz mal Danko aj teplotu 38,5 a dnes v noci uz aj Tanicka dostala sopliky, tak tu teraz mam ako v lazarete... bojujem s odsavackou a s protestujucimi marodmi 🙂 Akurat sa obavam, aby Tanicke nestupla teplota, lebo v lekarni mi povedali, ze nic na znizenie teploty do 3 mesiacov resp. do 7kg nemaju, iba ak dat 1/2 cipku. Tak som volala nasej pediatricke, ci si ja mozem dat 1/2 paralenu a tak cez mliecko ho posunut k malej - tak vraj to sa nesmie takto riesit - mam dat malej 1/4 tabletky paralenu tak to zase ja nechapem, preco tak ano a inak nie ...

Na kontrole s klbikmi nam odporucal balit nasiroko este do juna (neviem ci myslel az do konca juna hmm), potom uz nemusime. Vcera sme dostali aj Vigantol a Kanavit. S odgrgavanim a grckanim sa trapime ako vacsina z vas ...
😖 idem si urobit cajik na tvorbu mlieka a hadam este stihnem dnes sem opat nakuknut

Drzte sa vsetky cmuuuk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre