Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
14. máj 2010

vejula- ja som nikde citala, ze po 10min kojenia ide zadne mlieko

vejula
14. máj 2010

cici a nezaleži to aj na tom kolko mlička maš? a akoe velke prsia? Lebo podla mna ked maš velke prsia tak tam môže byť uskladneneho aj viac toho predneho, či nie??? Maličky mi papava cca takych 15 minut takže to by znamenalo že pije aj to zadne ale potom neviem prečo ma tu riedku stolicu a koliky... Ja už neviem.

cicimon
14. máj 2010

vejula - tak to teda nevim

vejula
14. máj 2010

no tak to vyskušam s tyum odsavanim pred kojenim a uvidíme či sa to zlepší.

moni
14. máj 2010

z predneho mliecka je zelena stolica (okrem toho ze je redsia).
veji, ako dlho ti vydrzi na prsniku?
mne mala nevydrzi dlho, a vzdy sa bojim ci si cucla aj toho zadneho 😕 preto ju na dalsie kojenie dam na rovnaky prsnik, nech potiahne viac. ako tak som zistila ze ak taha pod 10 min tak si pyta jest po 2-2.5hod., ak vydrzi dlhsie, prespi 3-4hod. len ju je tazko udrzat v bdelom stave, lebo papa velmi pahltne, unavi sa a odkvacne na mne 😅
som zvedava na buducotyzdnovu poradnu ci sme pribrali.

cicimon
14. máj 2010

my sme boli von, mala ani oko nezazmurila len cmulala cumel o 106 a pokracuje v kociku....

sasurin
14. máj 2010

Ahoj maminky, ako sa vám darí čítam tu že nieste si isté či chrobáčiky vypiju aj zadné mliečko, ja to robím tak, že Leo pije aj pol hodinku z jedného prsníka čítala som že prvé mliečko pijú detičky asi 10 min. a potom pijú to zadné mliečko. Nechám ho odgrgnúť no a potom alebo zaspí alebo nie. ak mám pocit že ho bolí bruško tak mu dám 15 kvapiek esplupisanu, pomasírujem a je to ok. nedávam mu však žiaden čaj ani vodu.Tak som to robila aj pri st. deťoch.

vejula
14. máj 2010

moni malý pije cca 15 minut, no a tiež velmi pahltne. Teraz ako som si odsaôa pred kojenim nemohol papať tak pahltne lebo mu to tak netieklo tak si ani tolko vzduchu nenabral. No a ešte sa chcem spytať že prečo krpec prso len tak žužle tak myslim že už mu asi neteče a potom ked si stlačim tak jak sa odstriekava tak mliečko strieka... Tak potom neviem, že či už sa mu to nechce tak ťahať ked mu to netečie tak ako je zvyknutý a či ho mama dať na druhe prso alebo čakať až kym mi nebude z prsa nič striekať. LEbo jeho to potom nebavi z neho piť.

zuzana1971
14. máj 2010

baby maxik vrieskal cele poobedie 😔
uz som bojovala s nutkanim dat si do usi stuple 😀 lebo nic na neho nezaberalo a uz som nevedela co robit 😝

a to som ho na obed vychvalila civavke aky je dobry 😝 netreba chvalit den pred vecerom ci ako s to povie? 😅

moni
14. máj 2010

cici, to je super ze sa mala vie "zabavit" aj cumlikom. u nas to nezabera...nevie ho zobrat do zobacika

sasurin, no to je super ze ti vydrzi tak dlho. moja lea vacsinou po 15min zaspi. ale zas si hovorim ze ked vydrzi a pyta si papat az po 3 hodinach tak je asi dobry cicavec 😀

veji, no to mame podobne! asi ich ozaj nebavi tolko pracovat potvory male lenive 😅 ja neprekladam na druhe prso, lebo to nema vyznam, ona mi vyplazi jazyk a dovi-dopo 😅 ale dalsie krmenie zacnem z toho "nacateho" prsa. to druhe je uz obycajne naliate, tak odsajem (5-10min), keby sa jej malilo, prelozim ju tam.

sasurin
14. máj 2010

moni - ale Leo nepije v kuse pol hodinu on saje poriadne takých 15 min. a potom zaspáva ja sa ho snažím torcha budiť aby ešte ťahal, to asi všetky drobci radi spia pri cicuche 😵 , a tiež si pýta jesť po 3 hodinách ako tvoja Lea a priberá fajn cca 50g denne čo lekár povedal že je to až - až, že ho môže z toho občas bolieť bruško. A tvoja Leuška je ešte malinká on ešte potrebuje veľa spinkať a ani takú silu nemá aby pila dlhšie určite jej to stačí a určite priberá aj u nás to je tak isto

zuzana1971
14. máj 2010

k tym prispevkom, mne ten papier na tych ca. 5 tisic vtedy nezobrali, ze tomam potom doniest s tym popotvrdzovanym tlacivom na tycg ca. 20 tisic...
potvrdene som to musela mat od gynekologa, pediatra,potvrdenie zo zdravotnej, ze som bola poistena minimalne tusim 257 dni...a zo socialnej nieco chceli potvrdit....niekdepisali ze aj z roboty, ale to oni nastastie nevyzadovali, som mala hrbu paoierov a chaos v tom, ani neviem ako sa mi podarilo dat nakoniec vsetko dokopy 😝
akurat co nechapem, preco som nedostala tych ca. 20 eur pridavok na dieta alebo neviem ako s ato vola, ked sa narodil Maxik 17.3....proste za marec nic neposlali, ani polku

ja vam tak zavidim to mliecko 😝 podla mna to nie je len zlou technikou, stravou atd, lebo uz v porodnici mali niektore mlieko ako dojne kravy 😅 a nemuseli ani prstom preto pohnut 😝 asi mam nahouby mliecne zlazy? 😝

cicimon
14. máj 2010

moni - ona sa s cumlom zabavi len ked ideme von a aj to jej ho musim strazit, aby jej nevypadol - ako dnes, 2 hod ho cmulala a nic nespala...a ked vypadne tak strasny rev...doma si cumel neda

moja pije tolko ze ju mam problem po 20min odstavit a potom sa zvycajne pogrca

sasurin
14. máj 2010

pred chvíľou sa malý drobec najedol, začalo sa mu čkať a už je pospaní a to nespí od pol štvrtej, daľšia možnosť zaspania bude okolo desiatej pri jedení, dúfam že to vyjde, lebo ked mu dám cumeľ tak ho napína, teraz ho ocinko nosí na rukách lebo cez týždeň nie je doma tak si ho teraz užíva 😀

moni
14. máj 2010

cici, no to je sranda ze len vonku jej chuti 😀 nejako to ma premyslene 😵

zuzi, bohvie cim to je ze niekto ma mlieka habadej, niekto malo a niekto vobec 😕

majca424
14. máj 2010

ahojte, no s tým mliečkom to tiež podľa mňa nie je stravou, pretože, neviem ako vy po SC, ale mne zo začiatku davali len ppiškotiky a také vecičky a takže som skoro nič nejedla a mlieko som dostala uplne normálne v pohode... a teraz ho mám tiež dosť a nejako extra nejem, ale musím povedať, že oproti nemocke jem toho až príliž veľa 😀

cici, ja tiež keď malému dám cumlík po krmení, tak ho naťahuje z neho, ale keď zaspáva, tak zaspáva s ním a keď ho vypluje, tak viem, že už tvrdlo zaspal 🙂)

ahoj moni, čítala som ako to bolo s Vami, si si určite vytrpela, ale hlavne, že ste obe v poriadku 😵 ako papa mala? 😉

majca424
14. máj 2010

... a k tomu kojeniu, náš pije do 10 minut a pribera ako valibuk, tak myslím, že to nie je pravda, že zadné mliečko ide až po 10 min. lebo z toho predného by asi tak nepriberal... 🙂

aktakk
14. máj 2010

No nasej cumlik tusim zacal chutit momentalne iba ked je hladna...doteraz ho lubila vcelku ale teraz ju napina ked si ho da.
Dnes som nasu modelku musela prezliekat asi 4krat...co sa vzdy ovrackala...seba uz ani neriesim, tiez som vzdy ovrackana ale to sa prezleciem az vecer..lebo by som nic ine nerobila iba prala.

kikarv
14. máj 2010

zuzi nemáš nahoby žľazy. niekto proste po cisarskom nemá dostatok mlieka. ja osobne poznám zopár báb čo mali podobný problém.
ja mám krče v bruchu neviem z čoho tak dúfam že malej nebude nič.

Lea vonku prespí celý čas. ona by len riťou natriasala.

majca424
14. máj 2010

kika, náš Jurko je taký istý, len aby sa mu ritkou natriasalo 😀
vonku celý čas spí, takže keď už som zúfalá a neviem čo s ním, idem von, ale to počasie nám v poslednej dobe nejako nepraje 😒 a to nehovorím o tom, ked sa vozí v aute 😀 😀 😀

kikarv
14. máj 2010

už teraz nás stavajú do pozoru tie deti 😀 čo bude o pár rokov 😀

moni
14. máj 2010

majci, presne tak ked priberaju tak je to v pohode. ved kazdemu inak tecie mliecko, kazde babatko inak taha.
ja som zvedava kolko (a ci) sme pribrali, buduci tyzden mame poradnu. a potom az v 2 mesiacoch 😕
mala papa ako maly nenazranec, hika ako somarik ked taha 😅

majca424
14. máj 2010

no to hej, bude na 15-tku pýtať už auto 😀 😀 😀

majca424
14. máj 2010

moni, my máme tiež druhú poradňu až v 2 mesiacoch, u nás je to tak normálne, že každý mesiac 🙂
a určite priberiete, a keď to bude aj menej, tak sa neboj, pretože vraj detičky v prvom mesiaci nemusia moc pribrať a vraj sa až potom rozpijú, tak neviem čo je na tom pravdy...
náš malý priberá týždenne po 300 g, tak po mesiaci to bude možno aj okolo 1,5kg 😀

moni
14. máj 2010

majci, aha som nevedela ako je to doma...mne sa marilo ze kazdy tyzden sa chodi 🤐
no my sme na tom celkom fajn, lebo v porodnici schudla minimalne (vsak co sa cudujem ked sme isli o 2 dni dom), a o 3 dni bola na povodnej vahe. kamoska mi ponukala vahu, ale neviem ci je to dobry napad...ako sa poznam, budem ju mordovat po kazdom kojeni a zbytocne stresovat.

ja som dnes prechadzku zrusila, je tu strasne vlhko a teplo, a seriozne nemam co na seba 🙄

majca424
14. máj 2010

moni nie nieee, u nás chodíme raz mesačne 🙂
To Vás tak skoro pušťaju domov z pôrodnice??? 😕 Tak keď si predstavím seba na 3 deň po SC tak to neviem ako by som zvládla, ale možno po SC tam pušťaju neskôr, či?

moni
14. máj 2010

majci, po prirodzenom 2 noci, po cisarskom na 4, ak nie su komplikacie. cize lea sa narodila vecer o 8 v stredu a v piatok o 2 poobede sme uz boli doma 😅 ale zas mne to vyhovovalo, ubolena som bola tak ci tak, a predsa len doma je doma.

cicimon
14. máj 2010

moni - my sme na naliehanie svokry pozicali vahu - bo podla nej mala malo jedla....a vazili sme ju kazdy druhy den pred kupanim a po 2 tyzdnoch sme vahu vratili

moni
14. máj 2010

cici, no ja asi uvidim co bude buduci tyzden u pediatra. tu sa inak da ist do laktacneho centra kde ti poradia, a prevazia, no ale kvoli tomu sa mi nebude chciet trepat do nemocnice 😕

cicimon
14. máj 2010

presne, podla mna je to zbytocny stres to vazenie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre