Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
9. feb 2010

dobre rano 🙂
zelam len dobre vysledky dnes 😵 😵

aktakk
9. feb 2010

Civi- tak vela stastia,nech to dobre dopadne.
Ja sa inak u svojho lekara pravidelne nasedim 2hodiny a viac... ☹

Inak- citala som prispevky o stikutke a to moje malinke zacalo stikat o sto sest teraz. Ja som inak citala, ze malinke si tak plucka cvici. Ale co je na tom pravdy tazko povedat... 😒

evil15
9. feb 2010

Bré ránko maminky no ste sa trošku rozpýsali večer tak som vás len tak trošku poprečitavala 🙂

dejni- na ten tvoj zdravotný stav mne velmi pomáhali obklady z kačacej/husacej masti na hrud a tiež som si dávala med s cibulou, teda tu šťavičku z toho a za pár dní mi bolo oveľa lepšie tak snád ti to pomôže 😉

všetkým dnes v poradiniach len to naj nech sp drobcy a maminy zdravé 😀

civi- nech je cukor lepší ako minule aby si mohla jesť nejaké tie dobroty 😉 😉 😉

no a nad výletom aj ja rozmýšlam ale ešte musím počkať na vyšetrenia a potom sa uvidí či ma pustí doktorko 😨

masírovať nebudem kamarátka to robila dostala sa jej tam infekcia a bolo, nie dakujem neprosím

a ako tak čitam nak tie naše bábätká sú naozaj ako z divích vajec no ale neni sa čudovať ved budú narodené v apríli a to hovorí za všetko si myslím 😀 😀 😀 😀 😀

chcela by som sa opýtať na tie čaje čo ste tu spomínali ten malinový a lanový ako a kedy sa to má začať piť a kde si ho zoženiem??? Ďakujem

evil15
9. feb 2010

oprava rozpÍsali 😝 😀 😝 😀

kamilakd
9. feb 2010

dobre ranko bambulky....no mne sa spalo celkom v pohode ale mam dojem ze sa zabaram do madraca 😅 musim posunut lamelu na roste 😀 ja sa napapam a ficim na poradnu koli tomu uzastnemu tlaku rano to bolo lepsie 130/85 hned rano ked som sa zobudila...

stanus ahoj takze ten druhy pilier vo SP mozem vybavit naraz ked sa babo narodi aj stranu A,B nemusim sa tam trepat...duf som to dobre pochopila...

seuska no poplaceme si veru ked baby ak by ste chceli tak vecer markiza 20:00 dom pri jazere 🙂))) romantika

civka nech ti cukor dobre dopadne...drzim palceky...

evil kacaia mas na chlebiku mnaaam lubim ale aj na krk pomaha aj nam to davali...myslis masaz hradze?dostala sa jej tam pliaga?no ja som planovala ale asi tiez nebudem masirovat ked to tu tak citam...

tak sa zatial majte krasne pekne oddychujte,nenamahajte sa ak ste v praci....a moc toho nepopiste 😉 kym vas docitam je to tu ajajaj...

stanusa
9. feb 2010

baby ja este stale neviem kde budem rodit... 😖 nepomaha ani za ani proti
Rimavska Sobota: + kvalitni lekari, mm vybavi schopneho k porodu - vzdialenost cca 60 km, na sone urcia vahu len podla tabuliek
Roznava: + primar ma vyborne referencie, mama ho vybavi k porodu, vzdialenost 45 km, - hygiena na veckach a sprchach

u nas: + ciste, nove izby s veckom a sprchou, - nedovera v lekarov

seuska
9. feb 2010

evil ja som si kupila normalne sypany caj v lekarni ostruzina malinova... co som ciitala, tak od toho 34-36 tyzdna by sa mal zacat pit jedna salka denne. Tie semienka som nepocula, tak neviem, ale urcite ti neuskodia...

stanusa
9. feb 2010

kami tak mi to povedala v nasej pobocke 😉
teraz tam pojdem odniest len papiere na MD

kamilakd
9. feb 2010

evil bavili sme sa o ostruzine malinovej cajiku vraj na lepsi priebech(ten idem kupit ja do lekarne)a lanove semiacka vraj 1lyzicka alebo sa robi vyvar...ale to netusim to este idem pozistovat.....a keby si chcela mozes si uvarit dnes obedik daku rybku na sezamovych semiackach je to zdroj vapnika a jodu nie na dobry porod...som to tu studovala ale ako MONIKA vravi ak by to malo pomoct tak by sme to jedli na kila a kazda...tak to premysli 😉

kamilakd
9. feb 2010

stanus chod tam kde ti to moze niekto vybavit a myslim ak mas dobre porodit tak je jedno kde ak sa to ma skoplikovat nedaj boze tak to je uz mame napisane v osude a tie 4dni to dako vydrzime...chod tam kde to je tebe vyhovujuce nech mas aspon troska klud.

tak super nemusim sa tam trepat na SP

seuska a to nie je porcovany cajik 😅

kamilakd
9. feb 2010

no idem ja ahojte dievcata...tak zatial

seuska
9. feb 2010

kami drzim palce a pozerala som teraz do programu a tam to nie je ten film... ☹ To kde si nasla?

stani ja by som brala tu RS, aj ked je to trosku dalej. Od nas kocky tiez chodia rodit do KE a je to cca 80 km.. neboj to stihnes... 🙂

stanusa
9. feb 2010

Dom pri jazere je dnes na markize vecer o 8, tusim som to nevidela 😵

diky za rady, len dufam, ze to stihnem a neskoncim nakoniec v Revucej, a kedysi to bola vynikajuca porodnica 🙄

evil15
9. feb 2010

seuska dom pri jazere nedávajú dnes ale zajtra o 20h na markíze 🙂

stanus presne ako vravia baby chod tam kde máš dôveru v lekároch aj ked je to trošku dalej ale pre toho drobca to stojí 🙂

kami tie semienka asi teda nie lebo ja ryby nemusím ☹ tak č ☹ j bude stačiť aj ked si myslím, že to dosť o psychike ako o nejakom čajíčku 😉

stanusa
9. feb 2010

evil fakt je v stredu a dnes je ordinacia...nejako mam popletene dni ako som doma 😅

evil15
9. feb 2010

baby ja to mám zmáknuté ako som teraz doma už niekolko týždnov tak si krúžkujem filmy ktoré chcem vidieť 😀

stanusa
9. feb 2010

do RS by ma vzali uz par dni pred TP, dnes tam ideme tak aspon pozriem zoznam do porodnice.

tantama
9. feb 2010

ahojte babule.. idem sa sem k vám ešte chvíľu rozveseliť a potom pôjdem na ten pohreb ☹
inak ten čaj ma celkom zaujal a ja mám čajíky rada aj v lete aj v zime a keď má niečomu pomôcť tak super.. pôjdem kúpiť 🙂
stanuš pozri si všetky 3 pôrodnice a budeš to mať lahšie ale ja by som šla tam kde verím lekárovi.... 😉

domika9
9. feb 2010

ahojte včera som bola na poradni adr. mi presumul termín o 8 dni skor a 5.3 idem na matersku
ako to je s tym II pilierom s tou časťou A a B kde si to mam pytať a kde čo kedy potvrdiť a čo kde kedy odovzdať? 😅 😅 😅
a ešte otazočka nieje tu niektora z vas ktora si platí DNP? a je cele tehotenstvo PN?

fruchtbar
9. feb 2010

dobre ranko kocky,
ten caj z malinovych listov sa m pit od 34 tt asi 3-4 salky za den....ma priaznivy vplyv na svalstvo criev a peristaltiku a uvolnuje bedrove svalstvo....
Kupila som u nas v lekarni.
A tie semiacka staci jedna pol.lyzicka,posrotovane,najlepsie nechat cez noc stat v pohari vody, alebo k tomu zapit vela vody,lebo "vysusaju",podporuju perilstaltiku criev (aj preto musis k tomu pit vela vody) a pozitivne posobia na sliznicu posvy,vytvara priatelsky vytok,ktory, ludovo povedane , necha dieta vyklznut .....

Tolko som vycitala z jednej mudrej knihy....

Tak ja sijem dalej,majte sa krasne a veselo!

fruchtbar
9. feb 2010

aj som pridala nejake fotecky do albumu,ak by bola niektora zvedava, konecne nam dosla ta cestovna postielka,tak som ju musela hned aj poskladat....ale tazka je ako svina,zato zlozena a rozlozena za minutku!

evil15
9. feb 2010

tantamka to zvládneš si silná určite 😉 akurát minule som zistila že si z modry ako ja 🙂 aj ked mám uvedené Senec sem som sa vydala ... dávaj si hlavne pozor lebo na cintorínoch sú tie chodníky katastrofa

fruchtbar dakujem za rady určite si to kupim a budem piť ved uvidíme čo to spraví 😉

alicc
9. feb 2010

ahojte babulky,
dnes mám nejaký blbý den, nič sa mi nechce. zle som spala. bolí ma celý chrbát a kríže, už som taká nemotorná jak traktor 😝

všetkým čo majú pred sebou paradne držím palce, aby bolo všetko ok. 😉

písali ste o štikútke a práve teraz ju moje malé dostalo a mrví sa asi mu to ide na nervy. 😠

evil15
9. feb 2010

fruchtbar pekná postielka 🙂 a čo to šiješ asi mi to tu uniklo lebo tolko sa tu píše, že nestíham všetko čítať 😉 ja si šijem hniezdo do postielky aj so závesnou taškou na postielku 🙂

tantama
9. feb 2010

ahoj evil to je super z Modry🙂) ja tu moc ludí nepoznám a teba podla tváričky tiež nie:((( škoda... niekedy môžme dať kafe🙂
alicc naša malá štikúta stále.. ...

alicc
9. feb 2010

teda vy ste ale šikulky, ked dokážete také veci pošiť. 🙂

evil15
9. feb 2010

no tantamka ja som tam nežila dlho bola som v zahraničí tak preto asi 🙂

alicc ked budeš musieť byť doma tak objavíš v sebe neskutočné kvality o krotých si ani netušila 😀 😀 😀

tantama
9. feb 2010

evil to je možné. 😉

fruchtbar
9. feb 2010

evil,sijem si zavinovacku...taku jednoduchu,este k tomu pribudnu navliecky na perinku a podusku a ked vyjde latka,tak aj ta blbovinka okolo postiekly,nech mu netaha....

pofotis aj ty potom,rada by som videla...????

evil15
9. feb 2010

fruchtbar už je to tam ;)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre