Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

silvia7
17. feb 2010

baby nepozeráte markizu?? celkom psycho mi to príde..

dejna3
17. feb 2010

silviiii, ty už si 36tt? 😲 😕 😨 wuaw, veď ty to máš už za pár 🙂 aj ja chceeeeem 😀

silvia7
17. feb 2010

dejni nooo asi aj som.. 😅 ale mi to teda tak nepríde vobec... este cem viac času 😅 😀 vymenííím s tebou 😀

cicimon
17. feb 2010

caute,
ja som taka vytocena....moja svokra mi pred chvilou povedala, ze akurat ten tyzden, ako nastupim na MD, sem chce dosjt na tyzden.....no fakt neviem, co s nou budem tyzden robit.....povodne mala dojst na vikend....tak snad si to nejako rozmysli...

a bod 2....zacina sa montovat do krstu, ze kto, kedy a tak....a ked sme povedali ze v juni, tak ze to neskoro....este ma aj problem s krstnou z mojej strany...a ja zas nechcem aby boli obaja krstni z mm strany...

zuzkabar1983
17. feb 2010

Cici, tak to teda budes mat paradny zaciatok MD 😅 A vychadzate aspon spolu, ci ani moc nie?

Co sa tyka krstu ... ja sa na tuto temu uz s nikym nebavim ,..... Naposledy sa ma svokra spytala, ci uz mame vybratych krstnych, ja ze este nie, lebo sme chceli par, najlepsie kamararov, len tam je uzsi vyber, lebo sa mi zda, ze krstny rodicia musia mat sobas v kostole ... a to sa okruh vhodnych ''kandidatov'' vyrazne zuzuje ....
A svokra na to, ze ci teda nemoze byt krstna moja svagrina (sestra mm - ma 19 rokov) a ze ked si najde frajera, tak urobime dodatocne krstiny ..... Asi jej ruplo v bedni!!!! 😠 Ja to pred nou uz ani nebudem riesit ....

silvia7
17. feb 2010

cicimon...
uhaa, nevieš ju nejak "presvedčit" že týžden nemusí ostat.. tvoja mamina ti nepride pomoct? zeby si to tak "zamenila" 😝
a krst je vaša vec.. ja neviem, som fakt rada, ze sa do nás nestarajú svokrovci ani moji rodičia.. 😅

zuzkabar1983
17. feb 2010

Inak co sa tyka toho dievcenskeho oblecenia. .... prve dieta v rodine bola moja neterka (zajtra ma 1 rok) a poviem vam, na nej som sa neskutocne vyblaznila ... ale to som este dost cestovala, takze nakupy (hlavne vo vypredajoch) vobec neboli problem. Az ma niekedy stve, ze vsetkym som mala moznost nakupit take netradicne peke veciciky, len mojmu anjlikovi nie .... ale vsak clovek nikdy neviem, a mozno aj ja podostavam 😝

cicimon
17. feb 2010

zuzka - no povedala by som tak neutralne...;len pri tych kostolnych veciach ma vie vytocit...

a krst - nemusia mat krstni svadbu v kostole...len ak uz su zobrati asi len vtedy, kludne to mozu byt aj "single". MM chce brata - nezadany - a ja som chcela jednu kolegynu, ale ta mi vysvetlila preco nie...a tiez je single....tak asi popytam buducu svagrinu..
tam je asi jedina podmienka ze musia byt pokrsteni aj s birmovkou a nesmu byt rozvedeni, a ak bola svadba, tak v kostole

seuska
17. feb 2010

no to mate pravdu na dievcatkach sa da vysantit viacej s obleckom, kamoska ma secon hand cisto s detskym znackovym obleckom a jak mala trosku podrastie tak tam budem asi byvat 😀
Tak som nakoniec na neuverenie mm ukecala na tu supravu 🙂 🙂 🙂 dufam ze este bude volna...

zuzi tak tiez mate peripetie s tym bytikom, ale stoji to za to byt vo svojom a novom... nie vzdy to vyjde podla harmonogramu, ja to poznam od zakaznikov...

Babulky idem spinkat.. zajtra si vas docitkam... dobru nocku vsetkym mamickam a miminkam... 🙂

cicimon
17. feb 2010

no nasi krst nejako neriesia...
a nasi pridu tento vikend na 3 dni, takze pohodka.....takze ak si to svokra nerozmysli,tak to budem musiet s nou nejako prezit....este mam 2 tyzdne, mozem sa modlit, aby na tolko nedosla 🙂)

zuzkabar1983
17. feb 2010

Cici a krstni by mali byt dvaja ludia, ci staci jedna osoba, nevies???

Seus dobru nocku

kika29
17. feb 2010

no my sme problém s krstnýmy rodičmy nemali sú nimi moja sestra a mm brat takže aj druhému budú oni.

a ja by som si nedala kafrať do krstin. poradiť povedať svoj názor a urobím si po svojom 😀

kika29
17. feb 2010

zuzka pokial ja viem tak dvaja.

kamilakd
17. feb 2010

jeden staci ja som krstna malemu sama a farar sa do toho nemontoval

zuzkabar1983
17. feb 2010

No vsak uvidime ... i tak je este asi skoro ro riesit ....

kika29
17. feb 2010

ja len preto som si myslela že treba dvoch lebo mi ked sme vybavovali krst tak nám trrebalo dvoch. Ale my sme mali zápis na matrike Uvítanie do života a nie v kostole.

cicimon
17. feb 2010

hej, myslim, ze staci jeden

cicimon
17. feb 2010

kika - a to bolo ako krst ci len nieco vramci mestskej casti resp mesta?

zuzkabar1983
17. feb 2010

Baby idem si aj ja uz asi lahnut, prip. este trosku kuknut telku ... tak sa majte zatial pekne .. papa

roxi
17. feb 2010

ahojte, len som nakukla, malá už spí, polovička tiež, tak som došla mrknúť, vidím, že riešite krst - záleží od farára, niektorým nevadí ak sú krstný rodičia rozvedený, niektorým áno, niektorým stačí ak má len krst a prvé sv. príjmanie, niekde vyžadujú aj birmovku a krstný rodič stačí jeden, my sme mali taký prípad, že im vadilo, že krstný otec je rozvedený, tak sme mali len krstnú mamu, krstný otec tam bol tiež prítomný, ale papierovo bol vedený ako "svedok krstu" a pri malej nám to chvíľku trvalo, kým sme to vybavili, takže sme ju krstili, keď mala takmer 2 roky 😉

kiwinka
17. feb 2010

cici, hlavne klud,,, musis vydrzat so svokrou 🙂 nic ine Ti neostava...

riesite krst,,uff... ja by som chcel krstit na leto,,mozno v septembri,,vtedy sme mali aj s MM svadbu 🙂 🙂 a kto bude krstny/krstna,,, mm chce niekoho ineho, svokra chce ineho,,a co ja? mna sa nepyta nikto.... myslim, ze krst a celu osllavu krstu si premyslim a jednoducho oznamim den/termin, miesto, pozvem rodinu a hotovo! 😅

dejna3
17. feb 2010

sme si doteraz kuki foto sofinky od jej prvých ninút na tomto svete 😵 😵 😵

čo sa týka krstu - stačí len jeden... my sme sa s drahým dohodli a nedali sme si nikým "kafrať" do toho.. krstní sú švagrovci, zatiaľ nie sú ani zobratí... sofi bola krstená ako 3 -mesačná

aktakk
18. feb 2010

Dobre ranko kocky prajem....

Ja som vcera pozerala batorycku a neuverite co sa mi snivalo. Ze som vrazdila pre kociky. Ja uz som asi na hlavu 😀 .

Zuzka- my sme tiez prerabali, na jednej strane paradicka ako sa to tam vsetko menilo, na druhej strane hroza, mala som pocit, ze to nema konca kraja. Nastastie uz byvame aj ked este nie je vsetko na komplet hotove ale to su len take drobnosti....takze to nejak neriesim s tazkou hlavou.

Kiwi- tak sme boli nakoniec v tom Babymarkete- sme si urobili dva krat okruh po vajnorskej, roznavsej a bojnickej, kym sme to nasli...vedela som kde asi to je, len som nevedela, ze je to hned pri hlavnej. Sme kruzili jak supy nad koristou....ale podarilo sa. No mlady muz co tam pracuje je zrejme zaujaty teutoniou, lebo len tu nam vychvalil do nebies. Mne sa tiez velmi pacila (ale nechcem dat az tolko za kocik), Ty ho myslim mas objednany, vsak? Sestra ho ma tiez, je s nim spokojna, akurat s dodanim bol problem...

seuska
18. feb 2010

Dobre ranko babulky.

Cici fu tak to ti nezavidim s tou svokrou, ked si predstavim ze by tu moja bola 2 tyzdne, tak to je najstrasnejsi sen... No budes to musiet nejak vydrzat... hlavne pevne nervy a vela cokolady papaj na obalenie nervov.

Aktakk ten sen nemal chybu 😀 Ja to stale hovorim, ze hormony su svina 😉

No s krstnymi to bude u nas este boj, teda mi s mm sme v podstate dohodnuti, ale svokra to asi nerozdycha, ze nebude jej dcerenka krstna... tiez si to este uzijeme, toho sa nebojim...

aktakk
18. feb 2010

No asi by som si mala rychlo vybrat kocik,, kym niekoho nezarezem..... 😝

Seus- a svokra si snad mysli, ze by si si vybrala svagrinu???? Ked mate taky vztah aky mate?

Inak, co sa tyka kriterii na krstnych rodicov, je to dobre sproste. Kazdy farar vyzaduje nieco ine, dokonca aj na jednej a tej istej fare niekomu povolia byt krstnym aj bez birmovky a druhemu nie.... O com to potom je.

tarinka333
18. feb 2010

Dobre ranko kocky,
v prvom rade, aktakk, som sa fajne narehotala na tom svojom sne...Mne sa snivali podobne ftakoviny, tiez som Batoricku pozerala, hm.... ale nepamatam tak detailne... tusim v mojom sne umierali psy ci co... 😝

Ku krstu: Vec sa ma tak, ze v dnesnej dobe pokial rodicia maju krst aj birmovku, tak ziadnych krstnych rodicov nepotrebujete! U nas je to ale zauzivane tak, ze chceme krstnych a tak preto, ak napr. vy ako rodicia mate splnene podmienky, tak krstnym rodicom kludne mozu byt aj ludia nemajuci birmovku a podobne. A je na knazovi, ci ich zapise ako krstnych, alebo svedkov krstu.. Najhorsie na tom dnes je, ze nie su stanovene presne podmienky. Kazdy knaz si povie svoje.
My mame za krstneho mojho brata a za krstnu moju sesternicu - ona nema birmovku a knaz z Presova povedal, ze to nie je problem. Ale chceme krstit v KE-okoli, tak ak ten v KE-okoli bude mat problem, krstime v Presove, ja sa predsa nebudem natahovat kvoli takymto veciam a hlavne, ked viem, ze jeden Pan Bozko, jedna viera, ale vela roznych pristupov... vrrr.

aktakk
18. feb 2010

No tarinka- ked som sa zobudila, tiez som sa pobavila. Ze som sa uz asi zblaznila nacisto. 😎

A presne tak- jeden Pan Boh a farari sa tvaria akoby nim boli oni. Mali by si to ujednotnit ale my s tym nic nespravime. Musime bud suhlasit alebo hladat inde ak jeden nepovoli.

tarinka333
18. feb 2010

este sa mozeme postazovat vyssej instancii - hm, biskupovi poslat staznost? Nech si urobia poriadok. Alebo najlepsie krstit v greko, oni su ovela tolerantnejsi a malicke dostane hned birmovku !

susanita555
18. feb 2010

dobre ranko kocky ako sa dnes mate? Ja som dnes vynimocne spala celu noc bez jediného vstavania na wc tak sa citim odddychnuta,ale velku chut nieco robit nemam musím poprať veci pre malého a zehlit co je moja smrt 😖

seuska
18. feb 2010

Aktakk no svokra to berie tak, ze ked je mm krstny jej jednemu malemu (svagrininmu) tak sa to automaticky musi vratit, ale akoze nebavime sa spolu ani ona s mm ani ona so mnou a akoze co na krstinach? pokrestime nepovieme ani slovo a ideme domov??? No a po dalsie krstny rodicia by malio byt prikladom, resp. niekto kto nahradi rodicov a to si u nej predstavit neviem, ved sa nevie o svoje dve deti sama postarat, keby nemala mater tak chudatka chlapci (ma 2 chlapcov) chodili by jak cigancata.... no je to "matka roka" co Vam budem hovorit....

A s tymi fararmi je to fakt des, my ked sme sa brali tak sme chceli mat svadbu v jednom kostole, boli sme za fararom a mm nemal ani birmovku ani prijimanie tak mm povedal ze je neplhodnotny clovek! To sa mm nastval a povedal ze tento farar nas sobasit nebude, isli sme do ineho kostola a tam sme mali svadbu a prijimanie a birmovku si urobil za pol hodinu a za 500 sk a flasu hruskovice 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre