Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
10. mar 2010

fleury, tak tak 🙂

som si vytlacila este nejake recepty na torticky, poobede kupim ingrediencie a zajtra idem na to 🙂) bo vecer dojde mm 🙂) 😵

idem sa pomaly chystat do nemocky, dobru chut k obediku! 😅

susanita555
10. mar 2010

fleury ved to ,ze na tu bolest sa vraj potom velmi rychlo zabudne 😉 ked uz drzis v naruci ten uzlicek stastia

martina05
10. mar 2010

Ahojte, tak ja dnes varím špenátový prívarok s vajíčkom a zemiačiky....
Poobede sa chystám na cvičenie..
Včera ma brutálne pichalo na vnútornej stane stehien, mám tam akoby svalovku ...

SEUS, aj ja mám tie homeopatiká na pôrod,máš ich z NR ??? Odkedy to máš začať užívať?? Mne povedali 7-9 dní pre TP...tie prípravné ... tak teraz neviem...

martina05
10. mar 2010

Civav, veľa zdaru pri pečení ... Inak napadlo ma, že úžasné rýchle a ľahké je aj Tiramisu .....

malalady
10. mar 2010

baby cisársky není až taký hrozný.. fakt.. ale to je podla toho jak je babena citlivá na bolest ak ju boli poriadne porezanie do prsta a kričí pri tom ako o život tak to áno je to veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelika bolest.. ale ja naštastie na tom tak niesom.. ževraj je horší druhy.. tak uvidíme no

stanusa
10. mar 2010

super, malá Grétka má peknú váhu 🙂 len nech je všetko ok

klasický pôrod je isto prirodzenejší pre naše telo ako cisársky, ale nie vždy to príroda zariadi. sú aj extrémne pôrody, keď musia pomáhať rôznymi nástrojmi...čo som počula od známych tak problémy boli hlavne pri veľkých bábätkách. je to aj indikácia na sekciu, tuším ak je bábo ťažšie ako 4 kg u prvorodičky

pôrod bude strašne bolieť, ale na konci budeme mať naše krásne bábätká 🙂 🙂 🙂

malalady
10. mar 2010

tamtamka 😀 juj jaká malunkatá drobunka eh 🙂 len sa pekne držkajte 🙂))))))))))))))))))))))))

silvia7
10. mar 2010

no ja si práveže nemyslím, že Danko bude taký veľký .. a tipovať to len podľa veľkosti bruška je odveci - veď koľké maminy majú malinké brušká a mimi sú veľké??.. a môže to byť aj naopak - no nie?? či nie?? baby, ja neeecem valibuka tlačiť, šak to nezvládnem 😅 🤐
inak tie vyšetrenia v nemocke na poradni sú celkom bolestivé, moja gynekologička nebola taká "surová" to som ani necítila, že ma vyšetruje.. ale u tejto dr. no fúha.. kamoška mi hovorila, že sa pýtala svojho dr. že ako oni vlastne vedia, na koľko cm to je a či je krčok tuhý a tak a že to oni stlačia prstami ten krčok a bud ide ľahko alebo ťažko.. no takže aaaau už viem, čo to tak bolí, keď vyšetruje.. ale inak je strašne fajn tá dr. 🙂

baby, ja by som vkuse dačo jedla.. ale už necem, nech som neni taká veľká ... veď už vážim 73kg a meriam 152cm 😨 to bude umenie dať to dolu... kruci 😖

stanusa
10. mar 2010

my máme na obed pečenú fašírku s americkými zemiakmi - zo včera

martinka si ma inšpirovala špenátom, zajtra spravím...len ešte neviem či mm rád ale neva, veď teraz potrebujeme železo 😝

malalady bude ok aj ten druhý 😉

seuska
10. mar 2010

Martinka ano mam ich z NR z tej homeo lekarne co je pri rieke, aby sme sa rozumeli.... Kamoska mi tam robi. No mne este len pridu, dnes mi ich posielala, tak potom ti do IP napisem ktore pod akym nazvom mam kedy brat. Lebo jedny mam brat uz teraz a jedny v den porodu na rychle otvaranie, tak viac ti napisem ked budem mat v rukach tie homeo aj s instrukciami.

Heej vsetko bude urcite strasne v tu chvilku boliet, ale zas vsetko aj preboli a sme predsa nejake "baby" tak to zvladneme 🙂 (vsimate to hrdinstvo co ma dnes postihlo?) 😀

My mame spagetky od vcera, ale este idem urobit zeleninovu polievku taku rychlu....

Inak mi volala zamestnankyna ze mi prisiel monitor dychu do prace balikom.... tak poslem mm este po neho a ideme skusat dnes.... 🙂

fleury
10. mar 2010

silvia mna tiez prekvapila bolest, ked ma vysetroval na prijme v nemocnici lekar, som mu v duchu nadavala do masiarov 😀

fleury
10. mar 2010

seus to neni hrdinstvo, tomu sa hovori optimizmus 😀 😉

susanita555
10. mar 2010

idem ja kocky varit ,lebo uz mam hlad a potom pojdem na tu pripravu tak sa majte prajem pekny zvysok dna 😎

malalady
10. mar 2010

však jasné baby,že to vydržíme 🙂 však potom budeme mat našé babenka v náruči 😀 😀 😀 😀 a tešakovat saaaaaa že ažžžžžžžžžžžžžž 😀 😀 😀 ja sa už teším na tie kukadielka malinke 😀 😀 😀

aktakk
10. mar 2010

Ja idem tiez varit, idem robit kapustnicu...taku vianocnu, nech mi ma byt z coho zle 🙂))

martina05
10. mar 2010

Seus, diky budem čakať ... ja som si nejaké inštrukcie aj napísala ale keď to ty máš takto "z prvej ruky" budem rada, keď mi dáš vedieť čo a ako...
Ja mám zatiaľ kúpené tieto homeopatiká ...
ARNICA Montana - to je to čo by som mala začať brať 7-9 dní pred TP
CAULOPHYLLUM a ACTEA Racemosa - po nástupe pôrodných bolestí - na otváranie a tlmenie bolesti
Staphysagria-na hojenie rán po pôrode
a ešte jednem preparát na podporu kojenia.... ten sa začína užívať až po pôrode... Tak potom skonzultujeme ...

kika29
10. mar 2010

seuska teraz si zmyslela že chce vysávač tak sme jej ho kúpili v dráčiku a mončičiho. chcem jej ešte kúpiť obliečky a nejaké oblečenie. Kuchynku s riadom dostála teraz na vianoce a mikrovlnku minulý rok pod stromček. A ešte tu spomínala raz že by chcela aj pračku no des toto decko 😠 ona si myslí že sme banku vykradli. No ale ešte teraz kým je sama tak jej doprajeme a potom už bude musieť byť skromnejšia.

kamoška čo teraz rodila tak tiež cisárskym ale povedala tiež že nikdy viac že to je hrozná bolesť. syna porodila normálne takže vie porovnať.
ja by som asi tiež nechcela cisárskym ked by som nemusela.

ja by som brala spontánny pôrod ako pri malej keby bol taký istý okrem toho šitia tak by bolo super 😀 😀 😀 no ale každý pôrod je iný takže sa nechajme prekvapiť ako všetko dopadne. však ked vošlo dnu tak musí aj výsť nejako von aj ked dnu vošlo ľahko a príjemne 😀 😀 😀 😀

seuska
10. mar 2010

Mati jasne seeecko zkonzultujeme cez IP jak budem mat homeo v ruke... ale nazvy mi nieco hovoria myslim ze budeme mat rovnake... sak jedna lekaren tak nam daju asi to iste... mozno ti ich ta kamoska rovno predavala 🙂

Fleu ale to je asi len chvilkovy optimizmus, neboj mne to dlho nevydrzi, sak vies hormony.... prepne mi a budem tu revat jak sa bojiiiiiiim....

Tak uz periem tretiu pracku, mne sa zda ze mam tych veci pre malu trosku vela a same dupacky, neviem ci jej v tom aj teplo nebude... fakt keby clovek vedel presne coho kolko a ake veci bude potrebovat bolo by to lahsie...

kika29
10. mar 2010

no ja už mám obed navarený už sa len prinútiť povysávať a požehliť 😝

vejula
10. mar 2010

jaj kočky tak tu sa dnes vo velkom rozoberaju pôrody. No ja by som rada mala spontánny, ale samozrejme ked bude treba tak aj CS 😉 Nevioem ale ja si akosi chcem prežiť normálny pôrod, aj ked viem že ked to príde tak toto stokrát odvolám, ale teraz ma to nejako láka... Riadna masochistka zo mna čo???? 😀 😀

martinka a tie homeopatiká ťa čo vyšli??? A kde si ich kupovala?

Ozaj civavka ty preči nechceš ísť toho 26.3?????

aktakk
10. mar 2010

Ja som mala vyhodu ohladne veciciek, ze som nic nekupovala. Fakt, ja som nekupila ani len "ponozticky" . Vsetko mam od sestry po jej malych, cize takmer nove a este zopar veciciek som dostala. Inak, to zehlenie Vam nezavidim. Ja som myslela ze zosaliem..Nastastie mi potom prisla sestra dalsiu varku zehlit.

martina05
10. mar 2010

Veju, homeopatiká som kupovala v homeolekárni v NR a vyšli to do cca 25E alebo tak nejako -už s to presne nepamätám .... www.homeonitra.sk

dejna3
10. mar 2010

ahojte,
malá išla zasa dnes do "služby" najskôr k mojej krstnej a potom znova k našim, tak odpočívama a ležím 😉

k cisárskemu: u mňa to bola dosť veľká pohoda, žiadne ukrutné bolesti ani nič také sa nekonalo, rozhýbala som sa skôr, než baby, čo rodili prirodzene... určite to závisí aj od toho, kto má aký prah bolesti... takže indi vindi 😉
aj keď mám teraz pred druhým trošku obavy, čo a ako bude.... kámoška mi vravela, že po druhej sekcii sa vraj zotavila ešte skôr než po prvej... takže ani to nie je pravidlo, že druhý bolí viac... podľa mňa dosť urobí psychika - a to či už pri klasickom alebo cisárskom pôrode 😉

fleury
10. mar 2010

seus ja som od pondelka tiez dala uz tri pracky pre malu a stale mam co prat!! 😕 to je ale syndrom prveho dietata nakupit zbytocne vela veci 😀

fleury
10. mar 2010

dejna presne tak, psychika robi divy!! 😉

denisa1111
10. mar 2010

Ahojte babule,tak som si Vas precitala,radsej s tym zehlenim pomalsie,aby ste nedopadli ako ja...dnes mi dali opat infuzky,bo sa mi zhorsili vysledky...

fleury
10. mar 2010

denisa, zase tvrdne brucho?

aktakk
10. mar 2010

Denis, a ty si mala aj kontrakcie nejake?

stanusa
10. mar 2010

ešte stále som nežehlila, som ja ale dnes prípad...neviem sa dokopať 😅
poobede idem ešte dokúpiť posledné veci do porodky

sú tu nejaké babule, ktoré mali nedávno pečeňové testy?

fleury
10. mar 2010

stanus mne nejake robili na endokrinologii pred mesiacom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre