Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aktakk
12. mar 2010

Ahojte...
tak ja som si dnes celkom z chuti pospala..to bude asi tym vcerajsim ubehanym dnom...

Lubiku- vela stasticka, nech vsetko dobre dopadne!!!

fruchtbar
12. mar 2010

dobre ranko,

fruchtbar
12. mar 2010

ja idem dnes do nemocky....
Moje miery: plus 13 kg
97-107-95

Prajem vam pekny den,potom sa ozvem! 😉

aktakk
12. mar 2010

Frucht- tak nech vsetko dobre dopadne 😉

denisa1111
12. mar 2010

Dobre ranko,tento nemocnicny rezim moc nedovoluje vyspat sa,ale pozitivum je ze od dnes ficim na tbl.o chvilu idem na to sono obliciek,tak drzte palceky,dufam ze tam stretnem vsetkych znamych,takto v pyzame a ako strasidlo🙂musim tam byt na lacno a hore som uz od 4,zacnem si asi prsty obhryzat🙂prajem uspesnu poradnu a same pozitivne spravy,tu ma vobec nevazia,tak netusim ako som na tom...

susanita555
12. mar 2010

dobre ranko 😎
tak co sa týka vyspania tak ja som natom dnes konecne o nieco lepsie 😀 spala som celu noc
frucht drzim palce na poradni 😉

juliap
12. mar 2010

bre ranko,

frucht nech poradna dopadne dobre

denisa drzim palceky nech je sono o.k.

k tomu krvacaniu dasien, mne dala zubarka parodontax, po normalnom umyti si dam taky maly kusok na kefku a len pretriet dasna. ,a sice slankastu chut, ale pomohlo.

susanita555
12. mar 2010

videli ste vcera televizne noviny jeden manzel vyraba syr z materskeho mlieka 😀
to co ty americania uz nevymyslia 😲 a este ho aj predava vo svojej reštaurácii ako pochutku odpadnem 😀

stanusa
12. mar 2010

dobré ránko,
vrátila som sa z odberu krvi na pečeňové testy - už vraj posledný odber
mám hemoglobín okolo 9, tak mi predpísal železo 2Xdenne

tehulkám na poradniach držím palce 😵
lubiku aj tebe, sa teším na ďalšie bábo v téme

ten syr z mat. mlieka to je niečo pre moni, možno tam skočí keď už je v Amerike 😀

s ďasnami mám problém od začiatku tehu, najviac sa mi páči pasta santoin a kombinujem to aj s rovnakou ústnou vodou, mala som aj parodontax aj corsodyl - ten farbí zuby, keď sa dlho používa, potieram aj vodičkou herbadent a teraz mám listerine - silné, ale zaberá dobre a úplne mi prestali krvácať, keď som brala maternu -vitamíny, pred tehu som brala 2 krát ročne Koenzým Q10 a problémy s ďasnami som vôbec nemala, inak som zvykla mávať zápaly, nábeh na paradentózu

stanusa
12. mar 2010

aj mne sa dobre spalo, síce ráno na vécko, ale inak pohoda bez kŕčov

beriete teraz nejaké tehu vitamíny?

fleury
12. mar 2010

bre ranko,

v prvom rade vsetko naj naj naj seuske k narodeninam dnesnym!!Nech ti dopadne dnesna poradna oki a nech sa ti narodi krasna zdrava princezna 😵

dnesny sen bol zase porodny 😀 moj porodnik mi odmietol dat klystir, hoc som ho prosila pomaly na kolenach 😀 Potom som ho prosila o nejaku injekciu na prehnanie 😀 Takto sme sa natahovali nejaku chvilku, az som si vsimla, ze uz rodim.. 😀

mne tiez krvacaju dasna, pomaha mi ustna voda Lacalut (cervena). Toho streptokoka ma az 40% zien, pred porodom sa podava atb v infuzii, aby sa babo nenakazilo

sus na ktorej tv to slo s tym syrom? 😀

susanita555
12. mar 2010

stanusa ja som vcera dobrala actiferin tak som zvedava ake budem mat vysledky 😲
ale okrem toho neberiem nic ine
a ty si predtym brala zelezo?

fleury
12. mar 2010

stanus hemoglobin okolo 9?? zvlastna hodnota, norma je 123-153

idem sa naranajkovat, mala zase besnie 😝

michalag
12. mar 2010

Breeee ranko 🙂

seus, Aj my sa pripajame Vsetko najlepsie !!!!!!! 🙂

fleury myslim ze to islo aj na Markize aj na JOJ-ke

susanita555
12. mar 2010

fleury na tv joj
seuske tiez prajem vsetko najlepsie 😀

susanita555
12. mar 2010

fleury co dobre si davas na ranajky mne dnes akosi nechuti nic len caj som vypila 😖

michalag
12. mar 2010

stani, ja neberiem vitaminy, podla mna je to teraz uz zbytocne a pokial mas vyvazenu stravu a dostatok ovocia a zeleniny tak to naozaj nepotrebujes 😉

stanusa
12. mar 2010

fleury čo to? idem vygoogliť

susanita nie, kedysi dávno som brala, zistili to, keď sme šli darovať krv a k tomu som nejedla mäso
potom som začala a sa mi to upravilo pekne
teraz mi predpísal sorbifer

môj malý dnes nič a včera len tak aby sa nepovedalo 😅

susanita555
12. mar 2010

ja som bola asi v 31 tyzdni na ten glukozovy test a na internom a tam mi doktor predpisal ten actiferin na to zelezo,lebo som mala zle vysledky, ale pocula som ,ze aj ked beries tabletky na zelezo nemusi sa ti to upravit tak som zvedava 😉

stanusa
12. mar 2010

našla som to:
Normálna hodnota hemoglobínu:

u žien > 12,0g/dl (dl = deciliter)
u mužov > 13,5g/dl

tieto sú v g a tie tvoje možno v mg...tam je rozdiel len v čiarke

**************************seuske len to najlepšie k narodkám*********************************

stanusa
12. mar 2010

miška mne doki doporučil teraz femibion 400 jedno balenie, aj pred tehu som to brala a zadarilo sa nám, tak ale to nemusí mať žiadny súvis

susanita tak ja som mala ráno pikantnú cesnakovo-syrovú nátierku s celozrnnou žemlou a čajíkom 😝

susanita555
12. mar 2010

stanusa tych tvojich 9 je teda dost malo ☹ musis papat spenat,čierne ríbezle, čučoriedky,hovadzien maso.....
mne doktor povedal,ze ta hodnota zeleza je dost dolezita kedze pri porode stratis dost krvi 😖

fleury
12. mar 2010

sus kazdy den to iste acidofilne mlieko s celozrnnym rozkom 😀

stanus zmiatla si ma tou 9, lebo ja mam tie normovane hodnoty rovnake aj pri odberoch na endokrinologii aj hematologii, to by si mala fest nizke 😀

susanita555
12. mar 2010

stanusa ja keby som si dala cesnak na moj nizky tlak tak asi odpadnem minule som zjedla cesnakovu hrianku a cele doobeda mi bolo zle.ale inac ho mam velmi rada az si mi chutky narobila 😝 mnam 😅

michalag
12. mar 2010

stani, tak mozno preto ze sa moze brat aj pocas kojenia

fleury
12. mar 2010

ja som mala pred tehu furt nizky tlak, zavrate na dennom poriadku, pocas tehu sa mi zvysil a teraz mam idealny 😅

fleury
12. mar 2010

a citala som, ze sa nam coskoro narodi tretie aprilovcatko, tak nech ma mamicka lahky porod a zdraveho drobceka 🙂

susanita555
12. mar 2010

ja ked idem do poradne tak mam vzdy 120/80 ale to len preto,ze musim absolvovat 50 schodov 😀 inak by som ho mala určite nízky ,ale ja som vzdy mala nizky tlak aj pred tehu

stanusa
12. mar 2010

myslíš 9 z 123...to by som už asi ani nefungovala 😀

tak dnes mám o obed postarané, len ešte nájsť nejaký dobrý špenátový recept
susanita a ty si mala akú hodnotu?

stanusa
12. mar 2010

tlak pred som mala dobrý, teraz trošku vyšší okolo 130 horný, ale raz sa mi podaril 150 to tesne potom ako som sa v poradni odvážila 😅

miška mám pocit, že im aj reklamu trošku robí 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre