Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
16. mar 2010

inak mne sa asi pred 2 mesiacmi snívalo, že som začala rodiť a že sme to takmer nestihli... že ma na poslednú chvíľu vzali na operačku a pichli spinál, lebo už bolo mimi takmer v pôrodných cestách... a odvtedy mi to furt vŕta hlavou, že čo ak sa to tak nejak zomelie, možno by som aj zvládla normálny pôrod, ale aj mám obavy z ruptúry maternice... lebo, ja si musím zaklopať ťuk - ťuk, ale napriek tomu, že je to len 17 mesiacov, mňa vôbec počas tehu nebolela, ani naťahala jazva 😉 ani teraz ešte zatiaľ nie, aj keď mi to už riadne ťahá celé bruško...

civavava
autor
16. mar 2010

moni, aj my sme boli v 1bedroom do jula v podnajme a potom sa nam naskytla super kupa, teraz mame 2bedroom a je to fajn.. 😉 lebo neviem kde by bol maly, v tej spalni by sa nam postielka nevosla....ani v tomto byte nevojde, preto bude spinkat od zaciatku vo svojej izbe... 😵

tak mozno by ste mali zobrat aj ten neprerobeny bytik, dobre zjednat najom a pomaly si ho upravite, lebo ved 1 izba navyse sa urcite zide...alebo je az tak grcny??? 😨

dejni, aby sme nerodili spolocne v ten isty den 🙂 skus dr.navrhnut 30.3. 🙂)

inak aj mne sa maly tlaci velmi dole a doost to boli ....kebyze nie som PN a nemam kludovy rezim, podla mna uz by bol krpec aj na svete.....

aktakk
16. mar 2010

Ja som tiez dnes vsetko dobalila aj drahemu nachystala vecicky pre malinke.... A aj nohy vydepilovala, takze uz len cakat na den "D".

Pre dnes sa s Vami kocky lucim, idem oddychovat pred TV. Papa

civavava
autor
16. mar 2010

idem aj ja k TV, pekny vecer a pa zajtra 😉

jeej zuzanka zajtra o takomto case uz bude mat Maxika...ani sa mi nexce verit, po tych vsetkych pataliach co chudatko zazila.... 😔

bru nocku 🙂

denisa1111
16. mar 2010

Ahojte babulky,konecne sa pripajam,zatial vsetko po starom,vecerny zaznam ukazkovy,DR. mi vravela,ze ak to bude takto,a hlavne ked ma pozre ak to nebude horsie tak som v piatok domka,klop klop,ale mam taky blby pocit,ze som viac otvorena,bo neviem ci Simonko podrastol ale tlaci ma od rebier az do panvy...v pia mi budu robit este nejake prietoky ci co...tak dufam,ale moc sa nechcem tesit

dejna3
16. mar 2010

civi, ja si myslím, že aj tak bude, ak vydržíme 😉 tipujem, že v pondelok 29.3. ešte pôjdem na poradňu a asi má aj dá hneď na utorok... no veď uvidíme...
mne by to aj celkom vyhovovalo, lebo tak je šanca, že ak nebudú komplikácie, tak by ma mohli v nedeľu pustiť domov, a navyše by si drahý vzal ten týždeň len 2 dni dovču, lebo od 1.4. by sa mohla starať mama o sofi, a mm by mohol tak ostať dlhšie s nami doma, keď sa vrátime z pôrodky 😉

moni
16. mar 2010

civi, no tu nemozes robit ziadne upravy ked rentujes, si proste odkazana na to, ze rental office odklepne ze mas narok. teraz nedavno vo vsetkych bytoch menili okna, urcite bude vymalovane, vymenia koberec. povodne mali este vymenit kuchynsku linku, a zrenovovat kupelnu. mne by ta linka az tak nevadila, ale manzel je zasadne proti. takze asi rozhodne to, co urobili v kupelni.
inac tento nas terajsi byt je fajn, mame aj pracovny kut, do spalne sa vojdeme aj s postielkou. lenze ja aktivny blbec som vyhodila stary gauc a kupila 2 nove, malej komodu, prebalovak, vo vidine toho ze sak to vtrepeme do tej dalsej izby. takze vdaka tym haraburdam nutne potrebujeme cosi vacsie 😝

dejni, rano zvyknem pozerat dokument o porodoch, a raz tam bol presne taky pripad ako sa ti snivalo. babatko uz bolo zostupene dost nizko, zakliesnene v porodnych cestach, a nevedeli ho vybrat pocas CS. nakoniec ho lekar musel potlacit zospodu, naspat...vsetko dobre dopadlo 🙂

dejna3
16. mar 2010

moni, to fakt? potlačil zospodu? 😕 no to sa bojím ešte viac 😝 😀 to už by som asi radšej normálne porodila... ono asi najväčšie riziko sú kontrakcie, pri tých môže prasknúť maternica... preto sa sc robia skôr, pred termínom

monva
16. mar 2010

baby myslite, ze staci, ked dole holim 1x tyzdenne? teda ci take tyzdnove "strnisko" pri porode nebude vadit? ja asi pri zacati porodnych bolesti len berem tasku a letim do nemocky, aby sme tu hodku na cestu stihali.
Aj dokyho som sa pytala, ci sa mozem sprchnut, ked to malo pri Dankovi tak rychly priebeh (do 3 hodin) a on ze radsej nech rovno utekam do nemocky. Som rozmyslala, ze ak to teda bude v poho, ze sa sprchnem v nemocke, no neviem, ako by som zvladala v nemocke este holenie s kontrakciami 😀 , co vy na to?
Dnes som si uz robila nacvik, po tom ako ma mala vyplasila s tym bolestivym zaspricovanim, som sa rychlo sprchla, upravila obocie, nechty a hodila make-up na ksicht 😀 no nastastie to vsetko preslo. Lenze pri skutocnych kontrakciach asi nebudem riesit nic z toho ... ci?

veve23
16. mar 2010

Monva, tak to si dobra, ja by som asi obocie, nechty, make up vynechala, skorej sprcha a oholit, ine by ma netrapilo........

cheerlady
16. mar 2010

no ja nechty robim priebezne,takisto aj obocko-akurat skocim este na nafarbenie,tiez sa snazim aj s tym holenim byt pripravena-neviem,ci by som to zvladala ked uz by to zacalo,takze ja len hodim sprchu,skontrolujem make-up,mm bere tasku a ideme 🙂

dejna3
16. mar 2010

ja by som tiež kašľala na make up a nechty 😅 ale zas si ani veľmi neviem predstaviť holenie počas kontrakcií 😝 to by som asi aj mala obavy, že sa dokaličím...

dejna3
16. mar 2010

babule, ale ten makeup sa vám môže veľmi ľahko "roztiecť" počas pôrodu... a môže to vyzerať napokon ešte horšie, než byť prirodzená 😉 ale samozrejme, je to každého vec 😉 ja som si len spomenula na kámošku, ktorá mala namiesto očí len čierne monokle, ani sa napokon nechcela dať odfotiť s malou tesne po pôrode

moni
16. mar 2010

dejni, nic sa neboj, vsetko pojde podla planu, minimalne tak dobre ako prvykrat!

monva, jooj ty chces byt krasna maminka 😵
ja by som to zredukovala na sprchu, myslim ze holenie pocas kontrakcii nebude jednoduche 😖
mna ked to lapne v praci, ani sprcha nebude 😀

stanusa
16. mar 2010

ahojte, tak sa pripájam k slamený tento večer 🙂

vodeodolná špirála by sa aj dala, nie?
neviem či stihnem make-up, ale isto si beriem so sebou, nech nejako vyzerám aspoň po 😎
my holíme raz týždenne, tak budem musieť aspoň 2 krát...ale kedže na pôrod to nevyzerá vôbec, tak to nejako vôbec neriešim 😅

seuska
16. mar 2010

Tarinka nie nie, moj nebude pri porode, aspon ja to tak zatial planujem, uvidime, vsetko sa moze v den porodu zmenit...

Civi no tak drzim palce nech ti torticka vyjde, potom hod foto nech porovnam.... clovece, teba to vypekanie zacalo normalne bavit... 😀

Inak vcera u nas v porodke porodila nejaka 13-rocna... Brutal co? Ta by mala este rozpravky kukat a nie robit a rodit deti... vraj rodila cisarskym, sak take decko by asi normalny porod nezvladlo... a nebola to cigoska, ale normalna biela... kokso, brutal...

Tamtamka nic? Idem jej napisat ako sa maju s Gretkou...

stanusa
16. mar 2010

ani minka sa dlhšie neozvala

veve23
16. mar 2010

tak ja make up absolutne neriesim, budem rada ze som rada, no a udrzujem sa priebezne co sa tyka nechtov na nohach, rukach, holim sa, takze by ma nemalo co zdrziavat. Ale tiez si myslim tak ako pise Dejna ze make up z nas moze urobit strasidla a do nemocnice sa mi to niak nezda vhodne, a pratat zo sebou este odlicovadla, to neeee, staci to co musim.....a domov pojdem, sup sup, do auta a domov, polovicka ma vidi kazdy den , tak ten sa teda nezlakne a ostatni ma netrapia, no a pre krpca bude najkrajsia mamicka 😀 😀 😀 😀

stanusa
16. mar 2010

pozeráte ordináciu? traz to nemá chybu

cheerlady
16. mar 2010

no ja myslim pod make-upom: make-up na tvar,kedze plet nemam bezchybnu 😠 a potom spirala a nejaky lesk-to je moj zaklad na kazdy den 😉 a ked sa mi chce spravit peknou tehulou,tak pridam aj nieco viac. lebo ja mam velmi blede obocko aj mihalnice,takze ja ked nemam spravene obocko a spiralu,tak vyzeram fakt hrozne 🙄

filipka21
16. mar 2010

Ahoj buduce maminky ja vam chcem len povedat tolko ze zuzka1971 ide rano 6.30hod na cisarsky potom vam dam vediet co a ako a pozdravuje vas 🙂

michalag
16. mar 2010

Cafte, je tu este niekto???

vejula
16. mar 2010

čavte kočky kde ste všetky...

Tak ja som bola cvičiť a bolo to fakt že už dosť namáhavé... A aby nebolo málo cestou späť som sa zrýpala na chodníku na kamienkoch, tak som mala ruky krvVé KOLENO DOKALIčENé, no ale maličký kope viac ako inokedy. No a akosom doma tak ked sa postavím tak mám také sislné pichanie do spodu a v podbrušku 😕 Dufam že sa nič nestalo, zajtra idem na poradnu tak budem mudrejšia 😒

michalag
16. mar 2010

jeeej veji, tak snad je malicky oki, mozno sa len zlakol viac ako ty

moni
16. mar 2010

veji, joooj..si sa smykla?
maly je dobre chraneny vo vode, asi len kope lebo si ho zobudila 🙂

stanusa
16. mar 2010

filipka, že zuzke držíme palce 🙂

alicc
16. mar 2010

cafte kočky,

veji dávaj si pozor 😉
baby ked ste hovorili o tej váhe, ja som doteraz pribrala 9,5 kg ale je to viac menej všetko v bruchu, ale moj mm je solidárny poctivo priberá so mnou, 😀 😀 😀

alicc
16. mar 2010

veru zajtra budeme na zuzku myslieť a držať jej palce 😵 😵 😵

cheerlady
16. mar 2010

alicc aj mm so mnou suciti a tlaci raz tolko ako ja 😀

alicc
16. mar 2010

baby takto o dva týždne už budem v nemocke a ráno to vypukne, začínam mať šimorenie v žalúdku 😲 😲 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre