Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

alicc
26. mar 2010

moni ano on je učitel a ja tiež, 🙄

moni
26. mar 2010

dobru vsetkym!

monva
26. mar 2010

tak aj ja vam prajem dobru noc 😉

majca424
26. mar 2010

alicc dobrúúúú 🙂
mna strašne bolí ten klb, normálne neviem nájsť polohu ... 😒

jooj, zavidím tým, čo sú len dnes slamené vdovy 😅 ja už si začínam zvykať, že som tu stále sama 😠

majca424
26. mar 2010

to idete všetky spať? 😕 😀 😀

monva
26. mar 2010

majci, este tak cca polhodku a potom padam do postele, nejako som utahana ... a zatvaraju sa mi oci ...

cicimon
26. mar 2010

majca a ty kde mas chlapa?
mne sa velmi nechce ist spat, lebo potom ma vsetko boli....mm sa cuduje, preco rano tak skoro vstavam..

majca424
26. mar 2010

cici, no on chodieva na 11-dnovky a je doma 2-3 dni a zase ide na 11-dnovku. No proste skoro stále sama, tak Vás tu po večeroch otravujem aby som sa nezbláznila 😀

mne sa tiež akosi vôbec nechce spávať, a aj tak sa len prevaľujem tak mi to príde zbytočné a zbytočne sa len rozčulujem keď konečne zaspím a musím behať na WC 🙄 🙄 😀

cicimon
26. mar 2010

mne WC ani nie, mna len ruky bolia a boky...skoda ze neveim spat posediacky 🙂

majca424
26. mar 2010

no, posediačky, tak vyskúšaj 🙂 to ťa zase potom asi chrbát bude bolieť 🙂
mne to už ani nepríde ísť spať pred polnocou... 😒 🤐

moni
26. mar 2010

majca, a nepomaha ti ani vankus medzi kolena proti ten bolesti bedier? mne to trosku pomohlo, tiez sa mi stava ze v noci nejako blbo lezim a ako som na boku vrchna noha mi tlaci na spodnu (no jak tatar pisem, ale snad sa chapeme).

cici, kamoska veru spavala po sediacky...ani si nevies predstavit ko sa ta tesila na porod 🙂

ako dobre ze je uz piatok, ja som taka unavena! cez vikend si sice moc neoddychnem ale aspon netreba vstavat na budik.

cicimon
26. mar 2010

no nakukla som do temy o vyvolavanych porodoch - zaujimave. To asi fakt radsej normalne

cicimon
26. mar 2010

moni a co mate na vikend na plane? ja by som chcela ist niekde von, najst nejake bahniatka alebo nieco ine, ale vsade hlasia dazd....tak aby nakoniec nebol filmovy den. A mam nejaky blok, ze akonahle vyjdem z bytu, treba mi na wc a ked som doma, tak pol dna nic...

majca424
26. mar 2010

moni, neviem, skúsim.... počkaj.... 😀
no prišla som na to, že mi je najlepšie keď ležím rovno, vystretá, ale neviem ešte ako to vyriešim s notebookom 😀 😀 😀

moni
26. mar 2010

cici, nic specialne nemame na programe...debordelizovat byt je cislo jedna. musime trochu poprehadzovat nabytok aby sme ziskali trochu viac miesta, spalnu bude treba tiez trochu popresuvat. takze budem dirigovat mm co kam patri 😀
no a chcela by som tiez nejake kino stihnut, tak uvidime co z toho bude.

tie vyvolavacky radsej necitaj, vies vacsinou sa aj tak pisu tie negativne zazitky, maloktory prispevok je taky ze to bolo v pohode.

majca, tebe nevadi spat na chrbte? mne to dost dlho neprekazalo, ale akonahle sa mi mala prepracovala vyssie, nemoze dychat a ona chuda ide vyskocit z bruska. takze uz len na boku.

majca424
26. mar 2010

moni, ja som si zo začiatku tiež nevedela predstaviť ako budem spávať, pretože som spávala na bruchu. Potom som začala na bokoch a teraz sa mi najlepšie asi na chrbte. Teda tuším, že večer zaspávam na chrbte, v noci sem-tam aj na bokoch ale najviac asi na chrbte, tiež mi je to divné 😕
Ale celkovo sa mi dobre nespí. Už aby to bolo za nami a ja si zase budem spokojne spávať na bruchu 😀

cicimon
26. mar 2010

moni - ja tiez davam hlavne istrukcie 🙂
a k tym vyvolavackam....precitala som len poslednu stranu, vacsinou boli negativne ale nasli sa aj pozitivne ohlasy. A prave preto, ze to su vyvolavacky, by som cakala pord skor ako u niektorych za 24h a pod...

ja si na chrbat laham len ked chcem,aby mala kopala - aby mm mohol citit, inac nie

monva
26. mar 2010

moje spanie je tiez zvlastne, pod hlavou dva ortopedicke vankuse, medzi kolenami podla potreby 1-2 vankusiky a lezim na tej strane, kde mozem ako tak dychat (kvoli permanentne upchatemu nosu), ked nemozem dychat, otacam na druhu stranu a tak celu noc fakt ako maso na grile, pomedzi to na wecko, nastriekat sterimar a zase dookola

majca424
26. mar 2010

no ktovie aká je pravda s tými vyvolávačkami, ale mama mi hovorila, že to nie je nič moc... 😒

moni, chcela som sa Ta spýtať, vy tam máte dovolené počas bolestí ešte jesť a piť? Ako nie že by som sa chcela napchávať, určite si na to asi ani nespomeniem, ale to pitie mi asi bude chýbať... 😒

monva
26. mar 2010

majci - pri dankovi som sa tiez tesila, ze po porode budem spat na bruchu, no kojila som 2 roky, prsia naliate - o spanku na bruchu nemohlo byt ani reci 😀 a ked sa danko uz nechcel kojit - zistila som preco - bola som tehu 😀

moni
26. mar 2010

majci, ja som na bruchu spavala strasne dlho, do nejakeho 20tt mozno. potom sa to uz krpatej nepacilo a davala mi to jasne najavo, no tak naco drazdit tigra 😀 na chrbte tiez protestuje, najlepsie je to asi na pravom boku, aj ked sa odporuca lava strana. lenze to si tlacim zaludok a zhorsuje mi to palenie zahy.
no proste kym sa ja vecer ulozim, tak to trva pekne dlho. manzel sa mi smeje lebo fucim ako jezko 😀

cicimon, no co ja hlavne nechapem, ze niekoho nechaju dobre dlho vytrapit sa, potom skusia indukciu, a nakoniec to skonci cisarskym. to je asi najhorsia kombinacia!
mne sa celkom paci ten system tu, ze volas najprv lekara ked mas 5min intervaly medzi kontrakciami aspon hodinu, a s nim preberies co dalej. ja by som chcela vydrzat doma prave co najdlhsie.

kikarv
26. mar 2010

moni boli sme pozrieť ten byt tak výkend bude asi len debata a diskusia o ňom. celkom sa nám páčil len má jednu nevýhodu že oproti stojí iný blok a vydno rovno do bytu ale mm v tom nevydí problém tak uvidíme čo z toho bude.

moni
26. mar 2010

majca, odporucaju ze ked ti zacnu kontrakcie tak mas cosi lahke doma zjest, lebo nevies ako dlho to bude trvat. potom ked uz si v nemocnici, len lad alebo nanuk. neviem ako je to doma s infuziami, tu ta napichnu hned takze teoreticky by nejaka eneregia mala byt. ale vsetko to vlastne zavisi od lekara ktory ta rodi.

moni
26. mar 2010

kika, nooo to znie dobre. poriadne zvazte vsetky pre a proti 🙂

cicimon
26. mar 2010

kika - my tiez tak byvame - z oboch stran pomerne blizko bloky, clovek vidi az do okien....ale da sa to prezit..

tak nech nam vyvolavacky nehrozia.!

idem ja baby, dobru noc zelam..

majca424
26. mar 2010

monva 😀 no ešte že máš malého, by si ani neprišla na to, že si tehu, nie? 😀 😀 😀

moni, ja som tiež zo začiatku spávala na bruchu, ale len také prvé 3 mesiace, ale potom som sa bála aby som malého netlačila, tak som si akosi zvykla aj inak, no teraz je to tiež s mojim spánkom katastrofa, ale tak čo už pre tých malých mrňusov nevydržíme 😀
.... ja tiež pôjdem do nemocky asi až s 5 min. intervalmi medzi kontrakciami... teda pokiaľ nebude nejaký iný problém alebo prenášanie, pretože u nás ťa nehrozí nechať aj 3 dni po termíne... pokiaľ to nejde, tak hneĎ na druhý deň po termíne nástup do nemocky a vyvolávačka.... 😒 😒 😒

majca424
26. mar 2010

.... len tak mimochodom, na to, že je pol 12 v noci nám ukazuje teplomer na vonku 15 stupňov 😎 😎 😎 parááááda, letoooo 😀 😀 😀

kikarv
26. mar 2010

no uvidíme ako sa to celé vyvynie, mm láka že je celkom dobrá cena a dá sa prerobiť ako my by sme chceli.

moni
26. mar 2010

majca, tak to ste lepsi ako my...pol 7 a len 10 stupnov 🙂

kika, my sme tiez povodne hladali neprerobeny (doma na slovensku), ale nakoniec sme natrafili na jeden prerobeny presne podla nasho vkusu (az na male detaily). najlepsi bol chudak realitak, lebo sme vosli, poobzerali sa a povedali ze kupujeme 😀
pamatam si to ako dnes, to bol utorok po velkej noci v 2006, boli sme prvi zaujmecovia o 9 rano 🙂

cici, dobru noc!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre